fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • July 05, 2024, 03:13:50 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 61291 times)

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #60 on: December 27, 2009, 01:50:20 pm »

"Nie wiem na co będzie IV Open Beta Test, ale V będzie na kamienie".

Jeśli wogóle będzie IV. Póki co 10 minutowy timeout dla logowania skutecznie blokuje dostęp, mijają 4 godziny a ja ciągle nie mogę wejść do gry, nawet nowej postaci zrobić.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #61 on: December 27, 2009, 01:50:49 pm »

IV będzie na bbguny :P

P.S. sorry ten będzie już na bbguny jak się ludziom aktualny zapas broni i amunicji skończy
« Last Edit: December 27, 2009, 01:55:06 pm by Maciek »
Logged
Polskie forum Fonline http://forum.newfmc.pl/index.php
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #62 on: December 27, 2009, 02:18:34 pm »

Może zbierzemy się wszyscy i napiszemy do adminów by usuneli ten jeb@#$ COOLDOWN CRAFTING, bo przez niego ta gra się pier@#$%... 5 godzin czekać na CA... Niech to usuną i zajmą się tym czym powinni - poprawiać bugi i polepszać grę usuwając cooldown crafting. Było dobrze ale jak zwykle musiał ktoś zepsuć...
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #63 on: December 27, 2009, 02:29:30 pm »

50 min na zrobienie 100 mfc :O  chcialbym uslyszec argumenty adminow..
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #64 on: December 27, 2009, 02:46:43 pm »

Niech lepiej sami zagrają to zobaczą co czują normalni gracze.
Logged

Kostuch

  • Bandits! 2'o clock! 6'o clock!
    • FreeSpace Polish Board
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #65 on: December 27, 2009, 03:16:09 pm »

Timeouty nie zostały były przemyślane. Takie mam wrażenie po tym, co zobaczyłem w grze. Pięć godzin? Nie, panowie devi, przesadziliście. W ten sposób sami mniej lub bardziej świadomie premiujecie multiaccounting. Na moje wyczucie maksymalnym czasem timeoutu powinna być jedna godzina - i to tylko dla najmocniejszych pancerzy i najpotężniejszych broni. Godzina to tak w sam raz - nie na tyle długo, żeby zniechęcić gracza do craftu, i nie na tyle krótko, żeby produkcja szła taśmowo. Bo teraz odnoszę dziwne wrażenie, że devi zauważyli rozmnożenie się wszelkiego rodzaju crafterów i robią co mogą, żeby spowolnić masową produkcję najmocniejszego sprzętu.

Powtórzę się, ale mimo to napiszę - moim zdaniem nie tędy droga. Zamiast zapętlać się gdzieś między gatheringiem a craftingiem, devi powinni przywrócić zwykłe encountery. FO potrzebuje zastrzyku słabej, stosunkowo łatwej do zdobycia broni. Pistolety 10mm, Hunting Rifle, Mausery i cała poklejona taśmąreszta słabszego uzbrojenia wyszła z użycia, a wraz z nią cześć postapokaliptycznego klimatu. Kiedyś ludzie zmawiali się na patrole w poszukiwaniu Master's Army i cieszyła ich uszkodzona do 80% wyrzutnia rakiet i prawie rozwalony długi laser. I emocji było co niemiara, bo zdobycie tego sprzętu często było okupione stratami. Dziś krafci się milion 10mm/DEgli na sprzedaż, kupuje bg profkę lvl2, bocik/kumple nakopią rudy - i zaczyna się masówka. Kosmiczne timeouty na crafting nie rozwiążą problemu, spowodują jeszcze większe zamknięcie się rynku dobrych broni na graczy spoza gangów. Przywrócenie pre-wipowych encounterów z mało wartym, ale dla nowicjusza często bezcennym lootem to jedyna szansa dla małych, kilkuosobowych grup, lub graczy niezrzeszonych w gangach na czerpanie przyjemności z PvE. Co więcej, może to spowodować ciekawy efekt - liczne bandy niskolvlowych obdartusów w leather jacket i z deagle/hunting rifle polujące na samotnych gangerów celem oskubania ich ze sprzętu.  ;D
Logged
"Expect the best while being prepared for the worst"
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #66 on: December 27, 2009, 03:22:38 pm »

tak juz raz było :) i powinno byc ponownie.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #67 on: December 27, 2009, 03:43:42 pm »

W ogólnym skamleniu na długie cooldowny craftu (25 minut na setkę pestek do strzelby! żarty się skończyły) wprawne oko wyłapie najistotniejszą rzecz - strach. Boją się nowi, bo giną jak jętka jedniodniówka - tak było, jest i będzie. Ale boją się też big badass mofo z dziesięcioma altami, stertą pancerzy i wiadrami rakiet, a to już coś nowego.
W końcu to Wasteland, spalona i jałowa ziemia, nie ma już fabryk broni ani przemysłu zbrojeniowego. Moim zdaniem dobrze, że łatwo zginąć i stracić wszystko - znika złudne poczucie bezpieczeństwa i nieśmiertelności 21-lvlowców.

A że biją gangi i Rosjanie? Rozumiem - jak bijemy, jest w porzo, pr0 i el0, ale jak nas biją, to gra jest "gópia", devi to pały i od jutra gram se w Simsy. Litości.

Czasy craftu ustawione są obłędnie wysoko, można nad tym popracować, ale już niewiele - idzie ku lepszemu, moim nieskromnym zdaniem.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #68 on: December 27, 2009, 03:50:38 pm »

Kostuch dobrze piszesz. Admini powinno przywrócić encountery jak już przywrócą crafting do tego jeszcze przed update. Po co robić cooldown na bronie, pancerze itd? Ktoś sobie uzbiera, przerobi surke ją na kilka sztuk danej broni i niech se crafci. W ogóle FO to nie gra typu Settlers czy zostań robotnikiem. Tutaj admini powinno większą uwagę skupić na grze niż na craftowaniu. Dlatego powinny się pojawić karawany, grupowe zadania (COOP) a nie bezsensowne ulepszenia, które tylko denerwują graczy.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #69 on: December 27, 2009, 04:12:28 pm »

W ogólnym skamleniu na długie cooldowny craftu (25 minut na setkę pestek do strzelby! żarty się skończyły) wprawne oko wyłapie najistotniejszą rzecz - strach. Boją się nowi, bo giną jak jętka jedniodniówka - tak było, jest i będzie.

Raczej zaczynają się totalnie nudzić wszyscy. Strata gnata, to znowu kilka godzin jak nie dni dłubania. Najpierw alloys, czekasz, potem metal parts i inne - czekasz, potem gnat i czekasz, potem ammo i czekasz, potem kurtka i czekasz. Jeb dup... dwa dni minęły (w realu! w grze to ponad miesiąc chyba). Zniknie Ci krowa podczas DC, pylaj na nóżkach, nie złapiesz drugiej. Nie dziwię się, że boty się tak panoszą. Mój został złapany bo ordynarnie stał w centrum i robił tylko dwie rzeczy, żeby było śmieszniej zupełnie bez sensu, taki for fun. Ale te które biegają z krowami, wydobywają ogromne ilości rudy, wychodza z miasta by się wylogować i wchodzą po timeout żeby crafcić (piękne słowo), są niewykrywalne. I nie da rady nikomu zablokować IP czy zrobić czegokolwiek innego. Wydłużenie timeout logowania to świetny pomysł, ale ja się od rana nie mogę zalogować, czort wie czemu, bo nie byłem na żadnym alcie. Zresztą mam tylko jednego i zbanowanego ;)

Ja rozumiem o co twórcą chodzi, tylko to nie to znowu... Chodzi o specjalizacje, uniknięcie masowej produkcji gnatów i postaci od wszystkiego. Ale to może inaczej, pozostawić zwykłym graczom tylko kilka pierdół do zrobienia, ktoś ma small guns wysokie, ok, niech może sobie naprawić, ale bez profesji nie zbuduje. BarterTown by się przydało, wtedy wytwórcy mogli by wystawiać na sprzedaż swoje produkty, na aukcje czy coś. A postacie do walki wiedziały by gdzie to znaleźć.

Weźmy np. amunicję... nie umiem pojąć jak postać z niczym tak naprawdę, może robić amunicję. Wymierzyć idealnie średnicę pocisku, dobrać siłę wybuchu i jeszcze machnąć to w 100 sztukach na dzień dobry. Ok, zrobi, ale co 4 pocisk mu wybuchnie w lufie, albo się zatnie, albo wogóle nie wypali.

To właśnie jest przykład tego, że postacie do kraftu powinny się bardziej specjalizować, a niektóre rzeczy powinny wymagać bardziej wymagających stanowisk pracy. To wszystko z podstawową sprawą - targiem, napędziło by trochę giere, i można by wtedy timeout craftu skrócić a timeout relogowania wydłużyć. Rejestracja osób które używają tego samego IP i sprawdzanie ich współczynnika "botowości" - tzn powtarzających się czynności. Wtedy test na inteligencje pt. "co widzisz na obrazku", przecież obrazek można wysłać przez neta.

No i ktoś by wreszcie zerknął na to dlaczego nie można się zalogować wogóle, gdy przed świętami się było na innej postaci - a podobno nie ma bana na adres.

hyhy ale napisałem

PS. no i popieram Cerberixa i Kostucha w 100%.
« Last Edit: December 27, 2009, 04:16:35 pm by baaelSiljan »
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #70 on: December 27, 2009, 05:13:06 pm »

nie zgadzam sie co do przywrocenia BH karawan gdzie w 30 min zbieralem po 40 minigunow - totalny bezsens, bo w ten sposob łamiesz ekonomie: robisz sobie tradera alt i opylasz wszystko stając sie bardzo szybko obrzydliwie bogaty. jezdzenie po jednym kartoniku po to by miec kilkadziesiat roznych rodzajow nawet najbiedniejszej broni zalatuje wykorzystywaniem bugow.

jak rozumiem celem jest zbalansowanie gospodarki w grze. sugerowalbym raczej uzaleznienie craftingu od umiejetnosci kilku czynnikow: repair, science, outdoorsman i czegos tam jeszcze(raczej ponad 4 opcje zeby nie bylo pomyslow na robienie alta o mozliwosciach: repair 180%, science 200%) - im wiekszy skill tym krocej czekasz na efekty, im wiecej kombinacji na wytworzenie jakiejs broni/surowcow/amunicji tym mniej bedzie kantów przy craftowaniu. Sam swiat gdzie musisz sie troszczyc o zasoby ma sens, bo jest realistyczny i bardziej wkręcający, jednak tylko w sytuacji gdy masz mozliwosc wyboru co chcesz wyrabiac i nie musisz wiecznie czekac na na kolejną pozycje broni. chcesz byc gornikiem w grze, prosze bardzo kop sobie w nieskonczonosc, wybierz sobie skille do tego, ktore bedziesz rozwijał, tak samo crafting, doktor czy combat charactery - chcesz byc w czyms dobry i miec ulgi w danej dziedzinie to idz w kierunku jej rozwoju. jednakowe ograniczenia czasowe blokują najczesniej początkujących i zniechęcają, bo nie dosc, że nie umie strzelać, to ne potrafi też ani handlowac, leczyć i jest w dupie - musi czekać i modlić się, by go ktoś nie zestrzelił. takie doswiadczenie uczy szacunku do ekwipunku albo po prostu zniechęca i zmusza do przejscia na tibie  ;D

Daro

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #71 on: December 27, 2009, 05:59:43 pm »

nie zgadzam sie co do przywrocenia BH karawan gdzie w 30 min zbieralem po 40 minigunow - totalny bezsens, bo w ten sposob łamiesz ekonomie: robisz sobie tradera alt i opylasz wszystko stając sie bardzo szybko obrzydliwie bogaty. jezdzenie po jednym kartoniku po to by miec kilkadziesiat roznych rodzajow nawet najbiedniejszej broni zalatuje wykorzystywaniem bugow.

Wprowadzenie na nowo karawan jest dobrym pomysłem. Jednak należałoby je zdecydowanie wzmocnić. Kolesie chroniący karawany to powinni być prawdziwi wojownicy z krwi i kości, z o wiele lepszymi umiejętnościami bojowymi, większą ilością hp i wykorzystujący strzały mierzone. No i przydałoby się, żeby u szefa karawany dało się kupić jakiś ekwipunek.
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #72 on: December 27, 2009, 06:12:18 pm »

Zwłaszcza teraz nie da się po walczyć. Teraz jest to dobra gra dla small guns snajperów .
przykład : Wchodze dzisiaj o 14.00 do Modoc postrzelać z laser rifle ( Nowa sztuka i ostatnia, a ile czekania aż crafting time zniknie )
Noo i wpada Jeden z BBS cóź miss click i chłopaka nie trafiłem , on mając 5 sztuk naboi i hunting rifle ( w przypadku gdy zginie nic się nie stanie ) zabija mnie. No i jak tu robić Pvp Skoro TRZEBA CZEKAC aż crafting time się skończy ?;/ Niech chociaz skasuja relog time to chociaż można się jegoś zorganizować.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #73 on: December 27, 2009, 06:41:59 pm »

A może zwyczajnie jesteś cienki, skoro załatwił cię jakiś obdartus z powiązanym sznurkami karabinkiem na gekony i szczury? Ja w PvP jestem tak słaby, że brahminy się ze mnie śmieją, ale nie zamierzam żądać czegokolwiek od twórców gry z tego powodu. Rąbnęli mnie i pół dnia craftowania, combat shotgun i kurtka poszły w piach albo do kacapskiej kieszeni - cóż, "wasteland is harsh".

Zgadzam się w innej kwestii - gracze zaawansowani, a za takich uważam 21-lvlowców, którzy niejedną nockę na grę zarwali, nie mają za bardzo co robić, jeśli boją się/nie umieją ogarnąć PvP. To kwestia naruchania jakichś wymagających lub złożonych questów, ale wydaje mi się, że za wcześnie na to w beta testach. Niemniej rzecz warta rozważenia na przyszłość, jeśli (oby!) nie poszło to w stronę Tibii i 255 leveli do zdobycia.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #74 on: December 27, 2009, 06:46:49 pm »

A może zwyczajnie jesteś cienki, skoro załatwił cię jakiś obdartus z powiązanym sznurkami karabinkiem na gekony i szczury? Ja w PvP jestem tak słaby, że brahminy się ze mnie śmieją, ale nie zamierzam żądać czegokolwiek od twórców gry z tego powodu. Rąbnęli mnie i pół dnia craftowania, combat shotgun i kurtka poszły w piach albo do kacapskiej kieszeni - cóż, "wasteland is harsh".

Zgadzam się w innej kwestii - gracze zaawansowani, a za takich uważam 21-lvlowców, którzy niejedną nockę na grę zarwali, nie mają za bardzo co robić, jeśli boją się/nie umieją ogarnąć PvP. To kwestia naruchania jakichś wymagających lub złożonych questów, ale wydaje mi się, że za wcześnie na to w beta testach. Niemniej rzecz warta rozważenia na przyszłość, jeśli (oby!) nie poszło to w stronę Tibii i 255 leveli do zdobycia.

Może jestem jak tam sobie sądzisz , ale doświadczony .
Wypadek przy pracy.
Każdy umiałbym walić z hunting rifle , jeśli ma tylko dobry build to może dobre loty zbierać.
Logged
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34
 

Page created in 0.088 seconds with 23 queries.