fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • July 07, 2024, 09:58:18 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 61382 times)

Kostuch

  • Bandits! 2'o clock! 6'o clock!
    • FreeSpace Polish Board
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #45 on: December 23, 2009, 10:27:07 pm »

Sorry Winnetou, ale podchodzisz do gry jak do komercyjnego produktu. A tym FO nie jest i nie będzie. Jakie znowu płacenie za grę? Przeca to jest 100% fan made, devi nie mają wykupionych praw o świata Fallouta, więc za jakiekolwiek komercyjne eksploatowanie FO sąd zasądziłby odszkodowanie, które spłacałyby jeszcze ich wnuki. Jedynym wymiernym sposobem podziękowania devom za ich robotę były, są i będą dobrowolne dotacje. :)

A co do "zastanawiania się nad zakończeniem gry"... wiesz, albo jesteś zdeterminowany i masz zamiar pomóc w beta-testach z pełną świadomością że to są właśnie beta-testy (słowo klucz 90% rozmów o wadach FO...), albo się poddajesz i rezygnujesz.  ;)

Edit: ISn2 mnie uprzedził. :)
« Last Edit: December 23, 2009, 10:29:03 pm by Kostuch »
Logged
"Expect the best while being prepared for the worst"
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #46 on: December 23, 2009, 11:13:51 pm »

Taki malutki offtop  ::)  przyjmijmy, ze istnieje taka osoba, ktora ma 'sugestie' dotyczace Fonline a posluguje sie krzywym angielskim? mozna by zalozyc tutaj temat dla takich ludzi, czy będą musieli sie przeszkolic w angielskim ?;;;
Logged

Florek

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #47 on: December 23, 2009, 11:50:44 pm »

Cały czas poniekąd o tym dyskutujemy. ;) Pisz tutaj. :)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #48 on: December 24, 2009, 12:09:27 am »

To ja poruszę sprawę craftingu i usunięcia lootowych encoutners, skoro już chcemy w jakiś sposób zreanimować życie na wasteland.

Co do wymuszonego craftingu.. Powinien on zostać jakoś wypośrodkowany. Tu jeszcze nie mam idei, jest nieźle, ale zbyt frustrująco. Fajnie, że nie leci sprzętu na tony, jak to było wcześniej (naprawdę, samo 1000xammo 223 szło z enc koło Gecko w 2 dni uzbierać, nie było co się w górnika bawić). Ale zaprezentuję wam krótki dialog wewnętrzny:

Fajnie, że po pół dnia kopania mogę sobie zmontować szpanerski XL07. Niemniej jak już go złożę, to strach z nim wyjść na pustynię. To może złożę coś słabszego, żeby żal nie było. No dobra, to może coś z [2] SMG. Hmm.. tu potrzeba 4 alloys.. Tu 5.
(mija 30 minut)
No, mam. Ale zaraz... to może dozbieram jeszcze 10 minerałków i od razu kolejne [3] trzasnę?
(mija 10 minut)
No, teraz mam 2 szpanerskie karabinki. Hmm.. Ale tak sam mam z nimi iść? A jak zgubię? Szkoda.. To do szafki.

Przykład z życia wzięty. XL07 ma się dobrze, do tej pory odstrzelono z niego 20 kumpli w bazie, bo strach to wynosić. Nie no, prawda, nie każdy jest tak przywiązany do swoich śmieci. W końcu to tylko kilka pixeli. Ale.

Encountery z NPC-ami powinny wrócić, nudne jest strzelanie do 50tej bandy gecko napotkanej po drodze. Dzisiaj w pół godziny naniosłem do namiotu 45 skór tych milusich zwierzaczków - małe przegięcie IMO. Także: mimo wszystko te 3-4, a nawet 10 karawan dziennie, nie wliczając w to robbersów, raidersów i innych -sów to byłby niezły pomysł, tylko po prostu niech NPC nie noszą ze sobą minigunów, sniper rifle (takowe usunięto w końcu z obstawy Mobstera jeszcze na długo przed ostatnim wipem) i długich laserów tylko max itemy [2] levelu, np. 14mm pistol, combat shotgun, grease gun.. Sprzętu [2] prawie się nie produkuje obecnie. Jeżeli można by zdobyć go na loocie, to tego typu zabawki w obiegu by BYŁY, co implikowałoby w sobie jednocześnie to, iż by ich ktoś w końcu UŻYWAŁ. Wychodzę z dosyć odważnego założenia, że łatwiej znaleźć 14mm pistol i naprawić, niż wycrafcić 223. A jak zbierasz na 223, to 14mm nie zrobisz, bo przecież szkoda alloys marnować?

Piszę nieco chaotycznie, ale to był ciężki dzień, główna idea byłaby następująca:
- przywrócić encounters z NPC uzbrojonymi w sprzęt [1] i [2], może nie w 100% jak przed wipe, ale już reanimacja w 50% znacznie urozmaiciłaby rozgrywkę.
- na prawdziwe wojny ludzie i tak potrzebowali by sprzętu [3], w związku z czym craft nadal miałby sens.

Żeby nie było tak, że z jednej spotkanej karawany wykupujemy wszystkie kapsle u traderów - być może te bronie zlootowane powinny mieć jakiś status 'zużyty'? Albo wymagałyby naprawy. W tym momencie ceny broni 'po naprawie' w sklepach powinny być drastycznie niskie (lub broni zdobytej na enc., w każdym razie dumam jak to jakoś sprawnie zorganizować).

Podsumowanie:
+ byłoby czym postrzelać
+ byłoby można scraftować coś lepszego [3]
+ loot z enc. nie zaburzałby gospodarki
« Last Edit: December 24, 2009, 12:12:37 am by Szef »
Logged

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #49 on: December 24, 2009, 12:22:17 am »

Po pierwsze nie wtykaj mi takich rzeczy. Sram na ten cały serwer 2238  ;) Wole już grać na ruskim gdzie przynajmniej nie trzeba crafcić cały dzień ;) No comment ludzie.

Narazie, nie będziemy za tobą tęsknić, baw się dobrze z ruskimi :)
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #50 on: December 24, 2009, 12:30:29 am »

Moze w ogole zrobic tak by melee,flamer czy karabiny automatyczne (atak z serii) były bardziej uzyteczne ? ;b malo jest takich jak i ogolnie twardych postaci przez krytyki i strzelanie w oczy gdzie omijany jest pancerz ; / wtedy troche nie ma sensu dawac max ress i wt xd
« Last Edit: December 24, 2009, 12:33:29 am by slinianka »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #51 on: December 24, 2009, 01:28:54 am »

To dorzucę też coś od siebie;)
1)  Cooldowny na wytwarzane produkty zamiast na surowce - jestem jak najbardziej za! Kopanie surowców co 12min jest zwyczajnie nudne. Więc to krok w dobrym kierunku.
2) Po wipe wspólne drużynowe wyprawy padły na pysk. Pve to najczęsciej player vs scorpions/rats. W okolicach New Reno nie grasują gangi tylko sfory wygłodniałych psów.  Właściwie to wyprawy przeciw npc ograniczają się w moim gangu jedynie do zabijania centaurów i floaters'ów, ze względu na doświadczenie.
3) Wspomniane przed chwilą doświadczenie. Próba rozwinięcia postaci, która nie jest crafterem to czysty masochizm. Przyczyna ta sama co w pkt 2. Mała różnorodność mob'ów powoduje, że szybko spada przyznawane doświadczenie.
4) Niedopracowany system karmy. Zasady działania karmy w mieście to chyba dla większości czarna magia. Nawet gdy zostanę okradziony i otrzymam komunikat, że moja postać to wykryła, nie mam pewności czy strażnik zacznie do mnie strzelać po próbie ukarania złodzieja.
5) System turowy kontra real time. To wg. mnie jest duży problem w tej grze. TB i RT to dwa różne wymiary, w których czas biegnie inaczej. Walka w RT zmienia się w zręcznościówkę ze względu na duże tempo gry. Brakuje np znanego z tacticsa odpowiadania ogniem na atak. Nie ma też praktycznie żadnego przełożenia czyjejś zręczności na pręskość poruszania się postaci/wykonywanych akcji. Co gorsza szybkostrzelność broni oznacza często nie to ile action points zużywa przy strzale, tylko jak "szybka" jest animacja ataku daną bronią. Tury pasują bardziej do klimatu oryginalnego fallouta. Z drugiej strony sam miałem ostatnio okazję się przekonać jakim koszmarem jest walka w turach, gdy kilkanaście osób spotkało się przy karawanie blisko ncr. Tury biegły baaardzo wolno.Część osób zniecierpliwiona czekaniem zamykała okno gry, co oznaczało dla wszystkich 30 sekund zwłoki za każdego znudzonego:). Trwało to tak długo, że Ci, którzy ginęli, zdążyli się odrodzić,wyleczyć i wrócić na pole bitwy:D Być może należałoby zaczerpnąć pomysłów z FT, który jest lepiej przystosowany do walki w czasie rzeczywistym.

To tyle narzekania. Gra jest oczywiście świetna i nie pamiętam żadnego mmo , który przykułby mnie na tak długi czas do monitora:)
« Last Edit: December 24, 2009, 01:34:51 am by Rejfyl »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #52 on: December 27, 2009, 10:52:26 am »

jestem małym krzykliwym noobem !!!!

teraz kazdy kto nie byl pewien co pisze mogl na wlasnej skorze przekonac sie jaka jest roznica pomiedzy ruskim a europejskim serwerem i chyba juz wiecie.. (jezeli jestescie uzaleznieni) ten ruski serwer to po prostu KUPA  ;D
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #53 on: December 27, 2009, 11:18:11 am »

czekamy na gathering, crafting itd. :) wydaje mi się że do kompletu przydałby się w statusie jeszcze "shooting", np. po oddaniu strzału 3 min przerwy, seria 30 min przerwy. Zrobi to różnice jakąś? chyba już nie :D. Gra i tak na razie polega na czekaniu.
Logged
Polskie forum Fonline http://forum.newfmc.pl/index.php
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #54 on: December 27, 2009, 11:29:31 am »

Kilka moim spostrzeżeń i sugesti:

I. Crafting % cooldown. (PROGRESS)

1. Cooldown crafting niepotrzebny tylko wydłuża to grę i denerwuje. Czekać 2 minuty na zrobie MP?! Po co wprowadzaliście takie badziewie?!! POWIEDZCIE MI PO CO? Druga sprawa -  zbieranie ton surowców, potem przerabianie ich na poszczególne materiały i czekanie xh by móc zrobić kolejną broń - masakra. Ta gra nie polega na ciągłym craftingu. To nie są Settlersi.
2. Cooldown na zbieranie surowców:
a) Iron ore & minerals powinny być osobne do zbierania. 5 minut na zebranie 5 iron ore i 5 minerals. Wreszcie będzie można za pierwszym razem zrobić alloys, których potrzeba dość dużo.
b) Zbieranie drewna wymaga 20% outdoorsam - niech tak zostanie 2 minuty można czekać.
c) Owoce, fibersy wymagają 40% outdoorsam - im większa sztuka przetrwania tym krótszy czas. Powiedzmy:

>40% outdoorsam:

- fibers 6 minut
- owoc 4 minuty

>100% outdoorsam:

- fibers 3 minuty
- owoc 2 minuty

d) Junk i elektroniki tak jak są teraz. Repair na 80% - można zbierać elektroniki. Jednak tutaj bym zmienił ilość zależną od umiejętności.

>50% repair:

- 4x junk czas: 6 minut

>80% repair:

- 4x junk i 1x elektronik czas: 5 minut

>110% repair:

- 5x junk i 2x elektroniki czas: 4 minuty

e) Exp za bronie? Trochę duży ale dobry jeżeli jest tylko 1 droga na zrobienie poziomu (za tłuczenie istot z pustkowia exp jest marny).


II. Exp % lvl.(COMPLETE)

Maksymalny lvl w grze to 21. Dla niektórych dobry ale dla innych niewystarczający. Dlaczego nie mamy limitu do 99 lvl? Bo gracze byliby za silni. Każdy byłby terminatorem czy predatorem :) Dobra ale to nie oto tu chodzi.

Lista exp potrzebnych na poszczególne poziomy:


1 - 0
2 - 1,000
3 - 3,000
4 - 6,000
5 - 10,000
6 - 15,000
7 - 21,000
8 - 28,000
9 - 36,000
10 - 45,000
11 - 55,000
12 - 66,000
13 - 78,000
14 - 91,000
15 - 105,000
16 - 120,000
17 - 136,000
18 - 153,000
19 - 171,000
20 - 190,000
21 - 210,000

I po co to zwiększać? Chcielibyście na 2 lvl mieć 210,000 expa? No chyba nie. Moim zdaniem gra w FOnline rozpoczyna się dopiero po zrobieniu max. poziomu. Wtedy nareszcie można odpocząć od ciągłego expienia na craftingu (co jest jedynym sposobem ale o tym później). Pametajmy, że każdy gra tak jak lubi. Chcesz dążyć powoli do zrobienia wysokiego poziomu? To nie exp. Może się to wydawać dziwne ale nawet jeżeli zwiększona by była liczba pkt. to i tak znajdą się koksy, którzy będą cały dzień na okrągło expić i wybiją max. lvl w kilka dni, tygodni.


Zostawmy ten punkt w spokoju jest już dopracowany.


III. Questy. (PROGRESS)

Tak trzeba zrobić ich dużo i różne. Zaczynająć od prostego questa polegającego na znalezieniu łopaty kończąc na grupowym zadaniu, które może wykonać kilka osób razem (coś jak COOP w SWAT 4 :)). To wszystko jest do zrobienia jednak potrzeba bardzo dużo czasu. Dobra przechodzimy dalej...


IV. Normalny exp. (???)

Tak. Taki exp jaki jest w Falloutach. Jeżeli nie chcecie tego zrobić to exp z craftingu nie tykamy.


V. Eventy i inne imprezy.

Można robić zawsze to jakaś zabawa. Pamiętam jak byłem na pierwszym evencie w silosach Aresa. Świetna zabawa no i plusy tej gry.


VI. Nowe bronie, panerze, bazy dla gangów. (PROGRESS)

Fajnie jakby pojawiły się nowe przedmioty. Zawsze jakaś nowość :)


Dzisiejszy update.

Co tu dużo pisać... Jeszcze gorzej. Co mi się w nim podoba, a co nie:

+ poprawione błędy
- crafting time (pisałem już o tym wyżej)
- brak mp z broni

Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #55 on: December 27, 2009, 11:41:55 am »

zgadnijcie ile zajęło mi zrobienie 10mm JHP? :
1. 1szt mp=2min
2. 4szt gunpowder=8 min craft
3. 1junk(już miałem)
4. ...no wkońcu...mogę zrobić ammo... całe szczęście że zostało mi trochę surki więc terz może pójdzie troszkę szybciej....wciskam fix.......o k***a! 20 min na resp gather!(i to na najbardziej badziewiasta ammo) czyli podsumójmy:

30min na zrobienie 10mmJHP LOL! o co chodzi, walnę kilka serii w moby i trza wracać i znów 30 min stania. Jaki jest cel takiego zniechęcania do gry w Fonline? Tylko mi nie mówcie że narzekam. Beta testerzy są po to żeby oprócz pochwał(notabene pomysł na grę jak już wcześniej mówiłem jest przezajebisty)właśnie ponarzekać i pokazać co w grze jest nie tak.
Logged
Polskie forum Fonline http://forum.newfmc.pl/index.php

Daro

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #56 on: December 27, 2009, 12:15:48 pm »

Small gunsi nie mają co narzekać. Big gunsi to dopiero mają przekichane. Oni crafcąc 100 sztuk amunicji 5mm AP (czas i koszty zrobienia podobne do 10mm) mogą oddać 2,5 serii z mini guna. Taka ilość często nie wystarcza do ubicia nawet 1 przeciwnika. Trochę to niesprawiedliwe.
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #57 on: December 27, 2009, 12:17:42 pm »

To jest przesadzone i to jak :/
Logged

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #58 on: December 27, 2009, 12:21:28 pm »

Też się przyłączę do waszych narzekań... Przez te cooldowny odechciewa się grania poprostu :/ 310 minut na Plasma Rifla, a żeby przygotować materiały to też prawie godzina idzie... Teraz to się tylko stoi i czeka i boi się, żeby nie stracić broni, na którą się 6 godzin czeka lol i se wyobrażam jak wygląda robienie Micro Fusion Cells, idziesz do Mariposy i czekasz parę godzin, żeby zrobić powiedzmy 500 naboi?
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #59 on: December 27, 2009, 01:45:02 pm »

Szczerze mówiąc, jest gorzej niż było. Czas oczekiwania na gathering spadł niemalże o 50% ale ten czas craftingu to z kosmosu jest. Wcześniej można było działać zespołowo - wszyscy zbierają surowce, jedna osoba robić np armory. A teraz jak zrobię CA to czekam 5 godzin, żeby cokolowiek zrobić. Tak samo, jak ktoś wyżej wspomniał, z ammo. Craft 100 mfc - 50 min. I ja mam latać z chłopakami co 50 min do jednego miejsca na mapie robić 100 mfc?

Rada: zostawić cooldown na zbieranie bo jest dobry, ale drastycznie zmniejszyć na crafting. 100 min na CA jeszcze zrozumiem, dobre guny też coś koło tego, ale na ammo powinien być najmniejszy bo jego było zawsze mało i szybko się kończy. Dodać dużo encounterów, ale takich trudnych (np dla karawan większa obstawa i więcej HP, mutki powinny mieć z 300HP). Przed wipem dobry power build sam kosił jedną duża karawanę BH, a we 3 dało radę nawet 5 osobowemu patrolowi Enklawy. Naprawdę wolę grę trudniejszą, a nie nudniejszą. Kończąc napiszę tak: "Nie wiem na co będzie IV Open Beta Test, ale V będzie na kamienie".
Logged
"War is nothing more than the continuation of politics by other means.”
Carl von Clausewitz
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34
 

Page created in 0.315 seconds with 23 queries.