fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • July 02, 2024, 10:50:48 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 61185 times)

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #75 on: December 27, 2009, 07:40:22 pm »

Cóż, więc majstruj dwudziestego siódmego alta, "builduj" pod Hunting Rifle i dokonaj pomsty.

Ludzie niesłychanie szybko przyzwyczajają się do wygód i luksusów - nie było przed wipem dużych cooldownów, raidersów i karawan ile chciałeś, wszędzie miniguny i inne hałasujące żelastwo. Do tego jeden alt do handlu, jeden lekarz, jeden zbieracz, masażysta, fryzjer, onanista ... Gracz mógł czuć się jak gwiazda filmowa, mając to wszystko na wyciągnięcie myszki. A teraz się dobre ukróciło lub skończyło, gra zaczęła być wymagająca i dla wielu okazało się to za trudne. Cóż, jest jeszcze Counter Strike czy co tam.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #76 on: December 27, 2009, 07:53:40 pm »

Moze w ogole zrobic tak by melee,flamer czy karabiny automatyczne (atak z serii) były bardziej uzyteczne ? ;b malo jest takich jak i ogolnie twardych postaci przez krytyki i strzelanie w oczy gdzie omijany jest pancerz ; / wtedy troche nie ma sensu dawac max ress i wt xd

Melee jest użyteczne. Nie w PVP, ale jest.

@down

Może petycję napiszemy? Wywalić CD na mining zachować na crafting.
« Last Edit: December 27, 2009, 07:55:29 pm by Arkhir »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #77 on: December 27, 2009, 07:54:35 pm »

Może skupmy się na tym aby przekonać panow administratorów do usunięcia zbędnego cd  :P
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #78 on: December 27, 2009, 07:59:52 pm »

W odpowiedzi na sugestie powstania BarterTown. Przez kilka tygodni tworzyliśmy mapę(miasto), gdzie chcemy wprowadzić kilka innowacji, między innymi sklepy do wynajęcia dla graczy traderów. Lada moment przedstawię projekt adminom i zobaczymy co powiedzą.
Logged
"War is nothing more than the continuation of politics by other means.”
Carl von Clausewitz
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #79 on: December 27, 2009, 08:13:45 pm »

Świetnie! Pełen szacunek dla Was :) czekam niecierpliwie, chcę to zobaczyć.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #80 on: December 27, 2009, 08:16:05 pm »

pewnie ze jest cienki, wiekszosc krzykaczy tutaj to albo PK bez zadnego wkreta poza zabijaniem lub początkujący z 10 altami, którzy chcą narzucic swoj wiejski system gry i taka jest prawda. nie popieram nowego craftingu, wiem ze developerzy przesadzają z niektorymi rzeczami, ale zalezy z jakiej pozycji na to patrzysz. przed wipem o wiele wiecej razy tracilem wszystko, jednak najbardziej odciągała mnie od grania sytuacja gdy tracilem wszystko przez czyjes kanty. wszystko było, od groma sprzetu, kasa na zawolanie, multum trupow i przekretow - nie chcialo sie grac tak na serio, nie bylo po prostu o co walczyc. zdaje sie ze chcą po prostu nadac wiekszy sens tej rozgrywce i mozna to dostrzec. poza tym po to masz forum zeby wyrazic własne zdanie, wiadome jest ze craft jest zbyt dlugi, bo wiekszosc osob tak sądzi. z drugiej strony takie pieprzenie głupot, że było lepiej to jakas tragedia, co z was za fani skoro nie widzicie postepow wzgledem wczesniejszych poprawek. zrobcie sobie jakis punkt odniesienia, nie wiem skumajcie, że F3 ma inny sens niż rpg mmo czy cokolwiek innego.

co do karawan ok, mozna jezeli mialyby takie opcje o ktorych wspomniano powyzej, tylko wyjasnij mi JAKI JEST CEL takich karawan i co to takiego zmieni w tej grze. moze lepiej pomyslec nad nowymi questami, rozbudową miast, map ogolnie, poprawą karmy, poprawą widoku przed wejsciem do miasta, bo kuleje(na ruskim sprawdza sie kozacko). wiadomo, ze najlepiej by bylo gdyby kazdy znalazl cos dla siebie, ale taką małostkowoscią i przeciąganiem wszystkiego(tj. swoich subiektywnych indywidualnych racji) wyłączne na swoją stronę tylko pogłębiacie problem i nie ma sensu.

Florek

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #81 on: December 27, 2009, 08:17:40 pm »

W odpowiedzi na sugestie powstania BarterTown. Przez kilka tygodni tworzyliśmy mapę(miasto), gdzie chcemy wprowadzić kilka innowacji, między innymi sklepy do wynajęcia dla graczy traderów. Lada moment przedstawię projekt adminom i zobaczymy co powiedzą.
Sklepy do wynajęcia! Świetny pomysł. :) Dobrze zabezpieczone drzwiami na kluczyk z 1-2 szafkami i jazda. ;)

Oczywiście sporo straży musiało by pilnować porządku. :>
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #82 on: December 27, 2009, 08:19:16 pm »

zły bo lock pick alt by ukradł haha wkońcu moj alt by sie przydal :)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #83 on: December 27, 2009, 08:22:37 pm »

haha ale ze mnie noob uparlem sie i gram na jednym koncie haha haha o moj boze chyba pojde do modoc niech mnie zastrzelą w koncu bo zapomnialem juz jak to jest  ::)
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #84 on: December 27, 2009, 08:24:35 pm »

.

Czasy craftu ustawione są obłędnie wysoko, można nad tym popracować, ale już niewiele - idzie ku lepszemu, moim nieskromnym zdaniem.

Wichura jesteś Gm czy może kumplem któregoś z nich? bo jak na razie to widzę że tylko tym osobom podobają się po wipowe zmiany.
Logged
Polskie forum Fonline http://forum.newfmc.pl/index.php
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #85 on: December 27, 2009, 08:25:00 pm »

wyjasnij mi JAKI JEST CEL takich karawan i co to takiego zmieni w tej grze

Karawana (z perskiego kärwän - grupa podróżnych) - grupa kupców podróżujących razem ze względów bezpieczeństwa lub ekonomicznych przez odludne tereny, wiodąca ze sobą juczne zwierzęta, zmotoryzowana lub po prostu piesza.


Nie wiem czy o to chodzi, ale dla mnie karawany powinny dawać:
1. w miarę bezpieczne przejście przez pustynię
2. balansować stan wyposażenia niektórych sklepów i kapsli
3. być ciężkim ale łakomym kąskiem dla atakujących
4. być ciężkim ale opłacalnym kąskiem dla ochraniających
5. transportować kapsle i rzeczy za opłatą pomiędzy miastami i graczami (np. MadMax z JunkTown wysyła laser rifle i 1000 MFC Rockatanskyemu z Klamath za drobną opłatą )
6. transportować rzeczy do zapowiadającego się BarterTown, odwiedzający mieli by na co czekać :) karawana raz na 5 dni
:)
« Last Edit: December 27, 2009, 08:32:49 pm by baaelSiljan »
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #86 on: December 27, 2009, 08:32:37 pm »

Co do użyteczności karawan.

Uwzględniając moje poprzednie idee (wyposażenie karawany to max lvl [2] sprzętu, w dodatku mocno zużyty/o obniżonej wartości, plus trochę amunicji).

Każda z karawan NPC mogłaby transportować powiedzmy zależnie od wielkości/trudności odpowiednią ilość kapsli. Tudzież np. skrzynkę amunicji jakiejś drobniejszej czy nawet żarcie! 30 meat jerky, yess! Oczywiście, wszystko zależnie od "trudności" danej grupy. Ich "spotykalność" byłaby NIE tak drastycznie mała jak obecnie. No do licha, chociaż dwie-trzy na godzinę to by nie była tragedia. W międzyczasie wystrzelałoby się to, co poprzednia karawana przy sobie miała.
W tym momencie byłby sens na to polować, pomimo że nie zaburzałoby to gospodarki w sposób "sprzedam 3 miniguny wyciągnę 70k od kupca".

Tworzenie karawan dla playerów natomiast to pewnie kawał ciężkiego hardcodingu i to zostawiłbym na 'do zrobienia po questach między innymi".
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #87 on: December 27, 2009, 08:34:12 pm »

W sumie to można jako quest traktować.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #88 on: December 27, 2009, 08:35:34 pm »

Ok, miałem na myśli że więcej roboty pewnie z kodowaniem takiego questa (w dodatku multi) niż przynieś-podaj-pozamiataj pozwalające jakoś zdobyć ten 4-5 level w sposób w miarę rozrywkowy ;)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #89 on: December 27, 2009, 08:36:08 pm »

Hitem było by gdyby gracze za porządną kasę najmowali się do ochrony karawan (oczywiście ze świetnym sprzętem) a pozostali by polowali. Ewentualnie połowa karawany to NPC, a 2-3 to gracze. Grupa graczy polujących spotyka taką karawanę i ma wybór: strzelać czy nie strzelać? To nie byłby quest a normalne wastelandowe życie.
Logged
"War is nothing more than the continuation of politics by other means.”
Carl von Clausewitz
Pages: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 34
 

Page created in 0.12 seconds with 21 queries.