fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • September 28, 2024, 11:34:56 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 69395 times)

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #270 on: January 10, 2010, 03:08:58 pm »


1. miało nie być żadnych altów(poroniony pomysł) , wystarczyło by wprowadzić jakiś wymóg, ktory by zablokował ten rodzaj graczy(abuserow), np. takie coś, że na alta trzeba sobie po prostu zasłużyć: np. konczysz 21 level - dostajesz prawo do nowej postaci, albo po prostu zwiekszenie czas zmiany postaci do 30-40 min. taki system eliminowałby automatycznie oszustów w grze.


Ja akurat byłbym za tym, by w przyszłości nie było możliwości używania altów. Dlaczego? Po pierwsze w prawie każdej szanującej się grze online jest nakaz używania jednego konta/postaci. Przede wszystkim ma to wykluczyć cheaterów i ogólnie zbalansować rozgrywkę. To czy chcesz się bawić w PvP, PK, RPG, crafting czy cokolwiek to proszę bardzo baw się, twoja brocha i nikomu nic do tego zwłaszcza jak możliwości techniczne do tego są. Tylko dlaczego pytam się, co niektórzy z was muszą mieć do tego 10 różnych zajebistych i wyspecjalizowanych bulidów które w pojedynkę co ewentualnie mogą zrobić wielką kupę ale jak już odpalisz wszystkie dziesięć po kolei to może coś z tego uzbierasz? Po to by mieć w jednej docelowej postaci miniguna, plazmę i najlepszy armor? A przepraszam że zapytam ale chyba ideą dobrego PvP czy ogólnie działania w ramach gangu jest działanie w zorganizowanej grupie prawda? A ideą grupy o charakterze militarnym jest chyba to, że oprócz zajebistych żołnierzy masz właśnie zaopatrzenie czyli w tym przypadku crafterów którzy robią sprzęt. A że crafterzy w porównaniu z czołgiem do walki przegrywają w przedbiegach? No cóż albo rybki albo akwarium i jeśli wszyscy chcą być super ultra fajterami to zawsze możecie  walczyć w tym i przy pomocy tego co jest dostępne jak by nie patrzył na wolnym rynku w grze albo w podstawowym sprzęcie dostępnym dla każdego.
Z drugiej strony dla mnie osobiście sama idea gangów walczących w zajebistym ultra turbo sprzęcie jest trochę pokręcona, bo np kto widział, by w gangi w oryginalnej grze (a chyba nacisk na zgodność z oryginałem pod względem rozgrywki i fabularnym w takim projekcie jak fonline jest dosyć ważny) dysponowały taką siłą ognia i sprzętem jakim dysonowały największe potęgi z oryginalnej fabuły w postaci BoSu czy Enklawy. Ja wiem, że każdy by chciał być Vault Dweller lub super zajebistym badassem w najlepszym armorze i najlepszą dostępną giwerą ale w grze RPG gdzie konkurujesz z innymi graczami raczej to nie jest możliwe. To nie single player. Z drugiej strony PvP i walki gangów z użyciem leather armówrów, hunting rifle czy smg też byłby by zarówno klimatyczne jak i zgodne z samą konwencją oryginału. I jeśli gracze typowo RPG mogą grać jedną postacią to dlaczego reszta też nie? Bo Wam się nie chce? Bo za wolno postać się rozwija? Macie za mało czasu lub chęci? Bo chcecie być najlepsi i pokazać innym jacy to jesteście zajebiści w zajebistym sprzęcie? Owszem jesteście ale tylko w swoim mniemaniu, reszta ma na to lekko wyjebane. Nie mam nic przeciwko PvP skoro lubicie się tak bawić to się bawcie mi tam nic do tego ale dlaczego nie możecie się bawić UCZCIWIE zarówno względem samych siebie jak i pozostałych graczy. No bo sorry ale co to za przyjemność ze zwycięstwa jeśli cała idea waszej postaci i  sprzęt który posiadacie tak naprawdę zawdzięczacie oszustwu, owszem może i oszustwu na które poświęcacie swój cenny czas bo w końcu rozwiniecie każdego wyspecjalizowanego alta też zajmuje w cholerę czasu ale z drugiej strony cheatowanie pozostanie cheatowaniem. Możecie mnie nazwać noobem bo krótko gram i nie rozumiem waszego podejścia i mentalności ale z drugiej strony gdybym chciał sobie ostro postrzelać w klimatach fallouta w ciężkim sprzęcie przeciwko innym graczom to zamiast bawić się w fonline na który by rozwinąć cokolwiek trzeba poświęcić w cholerę czasu odpalił bym sobie starego dobrego tacticsa po sieci.
Tyle drobnego offtopa :>

Zaś co do kwestii technicznych: gry altami można ukrócić w zajebiście szybki sposób - technicznie ogranicza się to do sprawdzania IP, a co do zmiennych IP zawsze jeszcze można sprawdzić po stronie klienta jak nazywa się zalogowany użytkownik systemu czy jak jest nazwany komputer gracza i wysyłać te informacje do serwera, w przypadku kont z powtarzającymi się wpisami automatyczny ban i prośba o zgłoszenie do GM w celu wyjaśnienia sprawy.
« Last Edit: January 10, 2010, 03:16:43 pm by Chyzwar »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #271 on: January 10, 2010, 03:14:54 pm »

Niestety zły pomysł. Nie uchronisz się od altów, a sprawdzanie IP nic nie da. Podobnie jak z botami. Po dupie dostaną zwykli gracze, którzy np. odkrywają najlepszą dla siebie postać, a cheaterzy i tak to obejdą w bardzo prosty sposób.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #272 on: January 10, 2010, 03:24:40 pm »

Nie wydaje mi się, nie każdy wie co to proxy i do czego służy. Owszem banowanie po IP to najprostsza metoda ale jak pisałem można sprawdzać nazwę konta czy komputera po stronie klienta czy chociażby tworzyć sumy kontrolne na podstawie konfiguracji hardware czy innych różnych tego typu rzeczy. Formalnie tego typu algorytmy są banalne od strony programistycznej i łatwo je zaimplementować. Wiadomo, że nie wychwyci to każdego oszusta ale na pewno ukróci większość przypadków a przeciętny gracz nawet tego nie zauważy.

A co do odkrywania idealnej postaci zawsze jest komenda ~deleteself
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #273 on: January 10, 2010, 03:35:36 pm »

Mówię, że to dotknie graczy a nie oszustów. A nawet Ci którzy nie wiedzą co to proxy, czy jak oszukać tego typu algorytmy, to zaraz wyszperają to na allcheaters albo pvpelite albo jeszcze innym. W 2 dni będa programy do obejścia, a co mniej rozgarnięci odpalą na VM. Jednym słowem, statystyczny gracz for fun, straci fun na rzecz tysięcy ceregieli, a cheater nawet się nie przejmie. Do tego ostatnią rzeczą której bym sobie życzył to aby FOnline sprawdzał mi sygnature kompa. Szczególnie, że jest na przenośnym dysku i gram w różnych miejscach na różnych kompach. Pomijam tutaj oczywisty fakt dzielenia łączy na jednym IP, lub inny idiotyzm jakim jest zmiana sygnatury po wymianie GPU (pozdrawiam MS). Do tego całkowicie do obejścia na np. WINE czy maszynie wirtualnej w win7, nie mówiąc że wtedy się pojawić może więcej takich samych sygnatur naraz każda innego gracza.

Jednym zdaniem - przerost formy nad treścią.

~deleteself jest raczej po to żeby odzyskać nicka ;) bo jeśli chcę znaleźć postać dla mnie, to robię jedną, drugą, trzecią, zastanawiam się która najlepsza i wracam do niej. Serio to wogóle odechciałoby mi się gdybym musiał expić od nowa.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #274 on: January 10, 2010, 03:44:32 pm »

A nie wydaje wam się, że produkując się w tym temacie przyćmiewacie swoimi wiadomościami posty innych użytkowników? Polecam wymianę zdań poprzez PW. Zresztą te dywagacje, o czym przekonuje się odkąd testuje wspólnie z wami tą grę, do niczego nie prowadzą. Wszystko robione jest po myśli developerów.

Te rozmowy o altach czy miniugunach strażników przy obecnym stanie serwera to tak jakby rozmawiać o tym w czym będzie do twarzy za życia kolesiowi który właśnie ma zejść z tego świata.
« Last Edit: January 10, 2010, 03:46:25 pm by manero »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #275 on: January 10, 2010, 03:48:41 pm »

Myślę, że po to jest ten temat :) a do tego czasem zaglądają tu mistrzowie i nawet jeśli nie biorą pod uwagę, to znają wtedy nasze opinie i pomysły, a nóż widelec coś podłapią i stwierdzą że warto to wprowadzić.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #276 on: January 10, 2010, 03:54:14 pm »

Jest 10 minut chociaz moim zdaniem 5 jest ok .
Mam duzo altow , ale Czasami jest potrzeba np . wejsc na lidera zaprosić kogoś , wejsc na barter alt pohandlować i potem wziąść nowe ammo co kupiłem z bazy moim BG albo SG altem i jazda. a to trwa teraz 30 minut.

WIEC GDZIE TU SENSU I CZEMU 30 relog time? nie zmuszajcie ludzi do zmiany IP.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #277 on: January 10, 2010, 04:01:55 pm »

Właśnie po to, żebyś tych paru altów nie nadużywał. Według założenia nie powinno być tak, że każdy może sobie sam krafcić broń i pancerze, drugi i ammo, jak trzeba to przeskakiwać na typa z 10 ch, albo turbo doładowanego powerbuilda. Gdyby devy chciały, żeby tak wyglądała rozgrywka, to najnormalniej w świecie daliby każdemu po 100 leveli do nabicia i zero ograniczeń co do profesji itp. Tylko jaki to ma sens, jak gracze przestają być od siebie zależni i znika interacja?
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #278 on: January 10, 2010, 04:16:09 pm »

21 lvl to dobry sposób , 100 lvl build na jetach i psycho mógłby rozwalić każdą armie, a alty są lepsze, rozumiem relog time , zeby nie bombardowac , albo na wojnie / evencie nie relogać jak się zginie - rozumiem. Ale czasami jest konieczność testowania buildów , lub reloginu na jakiegoś alta ze względu na jego odmienne umiejetności i przeznaczenie . Poprostu jak w każdej grze musi być , a nawet powinna być możliwość relog , jak w każdej MMO można mieć pare postaci . A time 5 minut byłby ok . :) ( albo 21 lvl - zero czekania , 1-5 lvl 10 minut czekania ;)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #279 on: January 10, 2010, 04:18:36 pm »

Jest 10 minut chociaz moim zdaniem 5 jest ok .
Mam duzo altow , ale Czasami jest potrzeba np . wejsc na lidera zaprosić kogoś , wejsc na barter alt pohandlować i potem wziąść nowe ammo co kupiłem z bazy moim BG albo SG altem i jazda. a to trwa teraz 30 minut.

WIEC GDZIE TU SENSU I CZEMU 30 relog time? nie zmuszajcie ludzi do zmiany IP.

Dokładnie jak mówi Tommy plus sens jest w tym by zamiast wchodzić na barter alta mieć zaufanego kumpla z gangu który pójdzie i za Ciebie pohandluje. Drugi kumpel z wysoką charyzmą i outdorem robi za lidera a trzeci osłania grupę BG a czwarty SM ze snajperką. Na tym właśnie chyba powinna polegać idea tej zabawy. Z kolei jeśli nie ufasz kumplowi z gangu na tyle by mu powierzyć cenny sprzęt/kapsle lub koledzy nie mają czasu na grę z Tobą no to sorry ale bo jaką cholerę Ci taki gang? By od czasu do czasu zając wspólnie Modoc i rozwalić tam jakiegoś niebieskiego noobka który nieświadomy sytuacji przyszedł gówno pozbierać i w konsekwencji udawać że jest się zajebistym madafaką?

Co do testowanie bulidów - w zasadzie to bulidy możesz testować w oryginalnej singleplayerowej grze. Różnica niewielka. A jeśli nie chcesz grać w SP to jest nawet specjalny soft do edycji savów i postaci.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #280 on: January 10, 2010, 04:22:08 pm »

Słuchaj Chyzywar ,
Pomyśl teraz gdzie SENS GRY?!
Chciało by ci się grać jedną postacia i nie mozesz wiecej robic ( gdzie tu sensy gry MMO ) .
Wybacz , ale czy chcialo by ci  się grać barter altem , albo thiefem , transporterem ?
Czasami faction PVP chce postrzelac , a nie ide barter altem na wojne z 70 hp bo takto musialbym 30 minut czekac ... ?
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #281 on: January 10, 2010, 04:28:46 pm »

Faktem jest że tworzenie altów jest sprzeczne z ideą twórców i nawet ze sposobem rozgrywki, problem w tym że nie znam gry (komercyjnej czy darmowej) w której by to rozwiązano. Dlatego zamiast skupiać się na tym można ten problem śmiało ominąć - zostawić na później. Może pomyśleć nad alternatywnymi sposobami rejestracji lub coś w ten deseń. Tak czy siak - fizycznie nie ma opcji by to powstrzymać, można płynąc tylko z prądem i nie psuć sobie krwi, to tak jak z lolzami i rpg - można zaakceptować albo wiecznie być nieszczęsliwym.

Od jakiegoś czasu jestem wielkiem zwolennikiem "Getting real", i od kiedy zacząłem stosować zasadę KISS (keep it simple stupid) naprawdę większośc problemów się rozwiała i zniknęła. Polecam
« Last Edit: January 10, 2010, 04:31:13 pm by baaelSiljan »
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #282 on: January 10, 2010, 04:33:11 pm »

Powiedzmy sobie szczerze - są ludzie którym wystarczy jedna postać, i ludzie, którym nie wystarczy. NAWET DO RP!!!!! Cholery można dostać grając cały czas snajperem, nie uważacie? Albo nawet latając 100% czasu z minigunem. A jeszcze żeby sobie sensownie granatami do tego porzucać lub powalczyć na pięści. Ile można GRAĆ TO SAMO? Zastanówcie się, oglądając przy okazji 2238 odcinek Mody na Sukces.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #283 on: January 10, 2010, 04:36:23 pm »

odnosnie tych minigunow rzecz sie ma tak, że łatwo zebrac miniguna z karawany, tak samo jak latwo pozniej isc bluesuitem z tym do vc reno hub i zwyczajnie wpakowac w kogos smiertelną serie podczas wymiany towarow, a jego kolega zbierze loot po tobie. brzmi znajomo ? tak, stary trik sprzed wipeu zaczyna wracac i wcale nie jest taki trudny do wykoanania. minigun to fajne cacko, z rakietki dostane 3,4 strzaly i moge jakims cudem przezyc, z mini wystarczy raz od byle jakiego bluesuita nagle - i zupelnie nie mam wtedy nic do powiedzenia.

sens gry pojedynczą postacią byłby w sytuacji, kiedy byłoby min 400-500 osob na serwerze i byłaby tzw wspolpraca pomiedzy postaciami . przed wipem byla taka mozliwosc, zresztą gdy przedstawilem swoj uniwersalny build do gry(SG BG trade repair outdoor) zaraz były teksty typu "fail, slabizna" itp.  a uzbieralem na nim w krotkim czasie na farme i procz tego dobrze sie bawilem. w styuacji gdy lagi niszczą gre, a ty toniesz tu na forum w cudzej chorej faszystowskiej nagorliwosci i zawiści, natomiast na serwerze jest po 100-150 osob faktycznie wowczas nie ma absolutnie zadnego sensu, by grac for fun i takie są niestety fakty. w wielu grach roleplaying jest po prostu tak, że nie opłaca się zmieniać postaci, no chyba że chce sie kogos sprzątnąć albo pohackować.

niestety od ostatnich kilku dni, po tym co sie dzieje w grze i tutaj na forum raczej porządnie zaczynam wątpić w normalnosc i przyszlosc FO i nie chodzi tu ani o pvp czy roleplaying. prawdę mówiąc, takiej szopki i sciemy nie widzialem naprawde bardzo długo, takie coś zniechęca.. jedni rzucą wszystko z pizdu, a jeszcze inni po prostu napiszą jak jest w rzeczywistosci. 
« Last Edit: January 10, 2010, 07:04:11 pm by AmneziaHaze »
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #284 on: January 10, 2010, 04:40:48 pm »

Właśnie. Nie bójmy się tego słowa, tak jak zauważył AmneziaHaze, serwer w chwili obecnej leży i kwiczy i to nie z powodu altów czy innego roleplaypvp. Dlatego skupmy się na rzeczach najważniejszy czyli na tym jak podźwignąć serwer na nogi i utrzymać go w tej pozycji.
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 34
 

Page created in 0.085 seconds with 22 queries.