fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • June 06, 2024, 03:24:58 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 60175 times)

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #255 on: January 10, 2010, 11:01:20 am »

Przy czym też uznałbym tę niedogodność za +. Nie chodzi o to, żeby każdy encounter był banalnie prosty przecież ;) (Lagi to zupełnie inna sprawa)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #256 on: January 10, 2010, 11:14:32 am »

nie odwracaj kota ogonem, nie zamierzam się przymilać tylko dlatego, że mogę normalnie pograć bez zadnych awarii raz na ruski rok. napisalem zwyczajną prawdę, wiele osob, po prostu jest tym wszystkim juz znuzona. jak nie wieczne awantury na forum i przechwalanie się kto jest lepszy - to pokazywanie kto ile może i usilne udowadnianie swoich chorych ambicji, ktore po prostu dewastują gre. z oplatami nie jest do konca prawda, bo ludzie płacą mimo wszystko na serwer, im bedzie ich mniej tym mniejsze będą opłaty, bo po co płacic za cos na czym nie da sie pograc. tu nie chodzi znowu o jakies chore narzekanie, pisząc takie debilne posty, sam tworzysz atmosferę braku wdziecznosci i niezadowolenia. nie mam nic do developerow, bo sporo zrobili dobrego, jednak są uchybienia, ktore powodują, że gra jest dalej tak samo sztuczna i mało realistyczna jak przed wipem. do tego doszły cooldowny, ktore zamiast pomoc tylko blokują tych, ktorzy chcą sobie normalnie pograc. skoro jestesmy beta-testerami to zachowujmy sie jak beta-testerzy - piszmy po prostu prawdę dla dobra samej gry.

cooldowny i nowy system craftu od początku uwazalem za sensowny pomysł i dalej tak jest - w aktualnej formie.
po prostu masa rzeczy jest zaczęta i nieskonczona, przez co abuserzy wykorzystują to dla wlasnych chorych ambicji i siania zametu w grze.

przykłady:
1. miało nie być żadnych altów(poroniony pomysł) , wystarczyło by wprowadzić jakiś wymóg, ktory by zablokował ten rodzaj graczy(abuserow), np. takie coś, że na alta trzeba sobie po prostu zasłużyć: np. konczysz 21 level - dostajesz prawo do nowej postaci, albo po prostu zwiekszenie czas zmiany postaci do 30-40 min. taki system eliminowałby automatycznie oszustów w grze.
2. encountery nie robiły mi żadnej roznicy, jednak masa osob płakała publicznie, że jest gorzej, że jest nudno i tego typu bzdury. rozwiązanie ? proszę bardzo - loot z potezniejszych encounterow, nie musi się składać z broni, którymi mozna usmiercac jednym strzalem nawet najpotezniejszych buildow. do takich zalicza się niewątpliwie minigun, o ile nie sprzedaz go dobrze, bo ma distoration, to spokojnie mozesz nim polowac, miec z tego sporą korzysc i nie ma wtedy znaczenia, że ją stracisz, bo i tak ma niewielką wartosc rynkową.
3. slyszalem o kilku eventach, ktore mają urozmaicic gre za sprawą game masterow. zaraz jednak okazalo sie, że są tacy, ktorzy czesto grają tez w gangach, szpiegują wrogow(dla zwyklych materialnych korzysci) wykorzystując swoje ponad przecietne mozliwosci w grze albo bawią się z pk'ing w miastach gdzie mial byc czysty roleplaying. to nie jest przeciez fikcja, tylko fakty, ktore dostrzega niejedna osoba na serwerze. czesto jest tak, ze jakis normalny dev czy gm musi poprawiac po kims brudy, ktore sam zostawia, chociazby zdejmując z miasta debilnie przesadną ilosc straznikow(+50), w tym 10 skitranych w malutkim pokoiku nie wiadomo wlasciwie po co i dlaczego - zupełny nonsens.
4. problem kampienia, kolejna głupia sytuacja, gdzie dobrze wiesz ze tracisz loot niezasluzenie, a tylko i wylacznie poprzez błędy, niedociągniecia. nie mozesz poobserwowac miasta zanim do niego wejdziesz. musisz wejsc bezposrednio na 8 kolesi, ktorzy czekają dokładnie na ciebie, bo wiedzą, że nie zdazysz absoultnie nic zrobic. spraedz sobie town podgląd na TLA zdziwisz się jak ten system fajnie smiga, zdziwisz się, jak takie małe coś może zmienic sens całej rozgrywki. żeby zdobyć MFC musisz wejsc do MB na czuja, jak na loterii, albo wezmiesz 5 twardzieli zeby zrobic 300-400 jednostek mfc albo pojdziesz sam i bedziesz sie modlił zeby znowu cie ktos nie skampił. w MB masz przeogromny exit grid a mimo wszystko zawsze twoja postac generuje się w jednym miejscu.
5. ceny są idiotyczne. o ile bron i armory są slusznie rozwiązane tak problem ewidentnie widac w cenach samych jaskin, samochodow czy merców. jeden merc moze byc wart tyle co jaskinia, natomiast zwykły porządny samochod, ktory mozesz bardzo łatwo stracic dochodzi do cen na poziomie farmy. trzech noobkow pogra kilka godzin pozbiera loot z karawan i kupuje sobie jaskinie, jest wszak samowystarczalna, jednak nie jest skazana na wspolprace z innymi, po prostu traci nam tym interackja z innymi w grze. takie coś szybko sie nudzi, bo jeden z drugim przeznaczy kilka godzin na craft, wyjdzie ze swojej żałosnej jaskini i dostanie kulke, tracąc wszystko w mgnieniu oka. efekt ? zniechęcenie do dalszej gry.

wybaczcie, jeżeli wolicie toczyc wojny trollów, bawic sie w e-piwo i nierowne eventy dla wszystkich zamiast po prostu testować tę gre i wyciągać własciwie wnioski z przebiegu rozgrywki, to ja wysiadam. byłem i jestem gotow zrobic o wiele wiecej, mialem kilka rzeczy w planach, jednak sądząc po ilosci odtrąconych projektów i zadnych konkursow, inicjatywy to po prostu ja w takim razie wysiadam, ewentualnie czekam aż cała kupa zostanie uprzątnieta. paradoks polega na tym, że najwiecej czasu na gre ma dzieciarnia, ktora woli robic wojny tu na forum albo bawic sie w the sims i widac to gołym okiem.
teraz napiszcie, że narzekam i jestem wiecznie niezadowolony, albo że nikt mnie nie lubi i żebym sobie stąd poszedł, bo nic innego konkretnego niektorym nie zostało.

ps: encountery są banalnie proste, jak opanujesz podstawy to zrozumiesz, co mam na myśli.
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #257 on: January 10, 2010, 11:35:36 am »

Jak w każdym poscie będziesz starał się na nowo rozkręcić flejma, to prędzej czy później po prostu skończy się banem. Opanuj się. Nie Ty będziesz oceniał "debilność postów" - naucz się, że ludzie mają prawo mieć własne zdanie. Nie wylewaj całych swoich frustracji na innych użytkowników.

Co do punktów - w końcu jakieś konkrety. Czemu nie napiszesz o swoich spostrzeżeniach w sugestiach? GMowie i devy nie mają magicznych umiejętności telepatii a większość z nich polskiego niestety nie zna. Może umieść to w sugestiach i jak nikt nic z tym nie zrobi, dopiero wtedy zastanów się nad narzekaniem na wszystko po kolei.

Co do tego jak gram, to akurat nie Twoja sprawa. Jestem przekonany, że przyczyniłem się do znalezienia / zbadania / poprawienia większej ilości bugów niż ty.

A o tym jak się w FOnline gra, również mi nie mów, bo ja sobie doskonale radze.

I lepiej skończ z wiecznym dolewaniem oliwy do ognia, bo to najzywklejsze trolowanie. Jeżeli nie umiesz utrzymać dyskusji bez prowokowania innych, wjeżdżania na nich, sugerowania jacy to są gorsi od Ciebie i jakim jesteś jedynym słusznym rodzajem gracza, to nie pisz w ogóle.
« Last Edit: January 10, 2010, 11:45:38 am by TommyTheGun »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #258 on: January 10, 2010, 12:04:00 pm »

Z psychologicznego punktu widzenia osoba, która nienawidzi czegoś/kogoś, wrzuca na coś/kogoś (w tym wypadku chodzi o Simsy) miała zapewne jakieś traumatyczne przeżycia związane z tym czymś/kimś. Także jeżeli ktoś sugeruje, że my robiąc RP robimy Simsy to zapewne jako dziecko sam grał (w Simsy) i pewnie dalej gra w takie gry, ale chce pokazać się "jaki to jestem zajebisty" to wrzuca na nie. W każdym razie jakby nie patrzeć FOnline ma rodowód RPG bo jest tworzony na podstawie silnika, systemu rozwoju postaci zaczerpniętego z Fallouta itp., który jak każde średnio rozwinięte dziecko wie nie jest Quakiem czy CSem, a grą RPG (Role Playing Game - jak ktoś nie wie). My odgrywamy inne role (tradersów, barmanow itd,), a inni odgrywają role psychopatycznych PK. Tak tak Amnezia, grając w tą grę robisz RP tylko że psychola z gunem w łapie. Poza tym grając w taki sposób jak my też można odnajdywać różnego rodzaju błędy, ale jak tego nie rozumiesz to polecam odstresować się przy Tetrisie :)
Logged
"War is nothing more than the continuation of politics by other means.”
Carl von Clausewitz
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #259 on: January 10, 2010, 12:12:02 pm »

Nieco flejmu zarzucę, ale w obronie Hazego, to wy Tommy i Raien, robicie w tym momencie więcej flejmu aniżeli Haze. On wyargumentował problemy tej gry z punktu widzenia gracza-testera a wy się czepiacie i doszukujecie w jego wypowiedzi kwadratowych jaj.
« Last Edit: January 10, 2010, 12:52:08 pm by Diegtariew »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #260 on: January 10, 2010, 12:24:39 pm »

O ile dobrze pamiętam, to pochwaliłem wypunktowanie (pierwszy raz od początku tego flejmu udało mu się spełnić moje prośby w tej kwestii) i zasugerowałem zapostowanie ich na odpowiedniej tablicy.

Z resztą cytując siebie: "I lepiej skończ z wiecznym dolewaniem oliwy do ognia, bo to najzywklejsze trolowanie. Jeżeli nie umiesz utrzymać dyskusji bez prowokowania innych, wjeżdżania na nich, sugerowania jacy to są gorsi od Ciebie i jakim jesteś jedynym słusznym rodzajem gracza, to nie pisz w ogóle."

Według mnie sugerowanie, żeśmy 16to latki, wieczne nabijanie się z naszego stylu gry (mam na myśli wszystkich graczy opowiadających się w stronę RP) i tym podobne zagrywki nie powinny być tolerowane. Świadome czy też nie, jest to wieczne prowokowanie i nieczyste zagranie.

Z resztą nie wiem czy czytałeś posty w śmietniku. Polecam. Tam Amnezia pokazuje swoje cudaczne podejście i potwierdza moje tezy. Z resztą o ile wiem - poszedł wniosek o bana dla tego właśnie jegomościa. Uprzedzając wodospady łez - nie, to nie ja taki wniosek posłałem i nie zostało to zrobione na moją prośbę :)

Nie mam nic przeciwko krytyce zarówno w moją stronę jak i w stronę FOnline. Ale ze względu na szacunek do samego siebie - nie będę pozwalał na to aby młodzież mi tutaj wjeżdżała ze swoimi smutkami w momencie gdy piętnasty raz proszę o koniec flejma i zachowanie na poziomie. Jak ktoś ma jakiekolwiek komentarze na temat mojej osoby, proszę je słać na PW - bo nie ma to nic wspólnego z tematami. Zaś co do samego fallouta - komentowanie gry na polskiej tablicy i wylewanie żali jakie to devy są złe itp jest nie tylko podłe i niewdzięczne ale też bezcelowe. Każdego kto chce się podzielić własną opinią zachęcam do robienia tego tak jak Hazeowi w końcu się udało - zwięźle, w punktach i najlepiej z pomysłami jak dany problem rozwiązać. A jeszcze lepiej (i dużo sensowniej) byłoby to robić na odpowiedniej tablicy.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #261 on: January 10, 2010, 01:02:56 pm »

Tommy, przyznaję, czytałem tylko 3 ostatnie posty: Hazego, Twój i Raiena. Dlatego też odniosłem się w swojej wypowiedzi do tego co wyczytałem w końcówce tematu.

A co do sugestii do gry:
- czyż nie klimatyczniej byłoby przenieść beczki z junkiem do map random encounterów - ruin miast? Wymagałoby to organizowania wypraw na pustkowia w poszukiwaniu cennego złomu (surowców)
- podobnie sprawa z electronic parts: lepiej by to wpłynęło na klimat, gdyby el-parts były pozyskiwane w ruinach starych schronów-baz, albo chociaż np ze starego sprzętu elektronicznego, znajdowanego na szrotowych mapach (w rejonach gdzie są ruiny miast)
- i ostatnia sprawa - w jaskiniach znajdujemy mało wartościowe itemki, czy nie lepiej byłoby zastąpić je itemkami potrzebnymi do craftowania? Pojawiła by się sytuacja, moim zdaniem dość klimatyczna, organizowania wypraw w poszukiwaniu potrzebnych elementów-składników w niebezpieczne rejony Pustkowi, i do jaskiń, które to zdarzają się być zamieszkałe często przez niebezpiecznych mieszkańców. Wówczas nazwa Scavenger nabrała by żywego, prawdziwego znaczenia.
« Last Edit: January 10, 2010, 01:04:35 pm by Diegtariew »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #262 on: January 10, 2010, 01:09:39 pm »

- Nie tyle przenieść, co dodać wg mnie. Beczki inne takie pierdółki można znaleźć w miastach choćby po to, żeby przyciągać tam graczy. Za to dziwi mnie rzeczywiście, że natrafiając na zgliszcza miast nie mogę znaleźć żadnych "śmieci" i tym podobnego ustrojstwa. Plusem szukania ich na mapie byłaby większa ich ilość jak już się takowe znajdzie, minusem zaś nieodnawialne źródła.

- Przy założeniu podanym w poprzednim myślniku, zgadzam się w pełni z tym pomysłem.

- Jasne. Fajnie byłoby w coś takiego się pobawić. Jest zawsze ryzyko, bo zamiast cennych części można trafić na Deathclawy albo grupę wygłodniałych kanibali. Jednak żeby to miało sens - takie jaskinie musiałyby zdarzać się zdecydowanie rzadziej niż te "niebezpieczne".
Logged

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #263 on: January 10, 2010, 01:12:42 pm »

Powiedzmy ze nie tyle co 'akceptujemy' tę sugestię, ale traktujemy to jako swego rodzaju reminder. Chodzi to za nami od jakiegoś czasu (od tego wipe po którym wprowadzilismy gathering cooldown)...
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #264 on: January 10, 2010, 01:24:06 pm »

Według mnie sugerowanie, żeśmy 16to latki, wieczne nabijanie się z naszego stylu gry (mam na myśli wszystkich graczy opowiadających się w stronę RP) i tym podobne zagrywki nie powinny być tolerowane. Świadome czy też nie, jest to wieczne prowokowanie i nieczyste zagranie.
Przyznam, w wątłą pierś bijąc się z hukiem, że też nie jestem bez winy - notorycznie szydzę z graczy PvP, nazywając brzydko ich styl gry. I dalej będę to robił, przepraszam, ale jak patrzę na robienie z Fallouta areny, to omdlewa mi szyszynka i cycki opadają.

Czy jest możliwość rozdzielenia zbierania owocków, sznurków, kwiatków, skałek, złomu i tak dalej? Powiedzmy na "mining" (skałki), "harvesting" (roślinki), "gathering" (złom i EP)? Pewnie było to już podawane nieraz, ale skoro już rozmawiamy ą ę i w ogóle ... Cooldowny mogłyby zostać, pomysł dobry. Na produkcję broni i pancerzy można by odrobinę skrócić, kilka godzin przerwy powoduje ból niemal namacalny.

Z pozyskiwaniem minigunów z karawan przez świeże mięsko nie jest do końca tak różowo jak przed wipem - trzeba mieć sensowną siłę ognia, grupę większą niż dwie osoby no i nie pobić się przy podziale łupów. I jest jeszcze system reputacji - nie mogę się pokazać w Vault City ani Broken Hills, bom bijał ich czarnuchów.

Tommy edytuje: Wichurewicz, nie skasuje tego posta tylko dlatego, żeś po bezczelnym karmieniu troli i nubowskim flejmieniu rzucił jakąś myślą niegłupią.
« Last Edit: January 10, 2010, 01:33:29 pm by TommyTheGun »
Logged
Nie biegaj za stadem.

RJ

  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #265 on: January 10, 2010, 01:41:32 pm »

Z tego co wiem sa ludzie, ktorzy kosza takie karawany sami. Maja buildy zrobione do walki pvp to fakt co jednak nie znaczy, ze karawany nie powinny byc silniejsze niz sa teraz...
Logged
"Sanity... is for the weak!"

Kostuch

  • Bandits! 2'o clock! 6'o clock!
    • FreeSpace Polish Board
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #266 on: January 10, 2010, 01:46:39 pm »

Tutaj mała uwaga, co do tłamszenia karawan z mini przez żądnych lootu niskolevelowców. A raczej sugestia dla devów, jak można utrudnić im życie. Wystarczy nieco oddalić od siebie ochroniarzy z minigunami. Chodzi o to żeby uniemożliwić albo przynajmniej zredukować sytuację, kiedy gracz ustawiając się odpowiednio w momencie ataku powoduje, że bezmyślnie prująca z minigunów ochrona wybija się sama.

Logged
"Expect the best while being prepared for the worst"
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #267 on: January 10, 2010, 01:47:48 pm »

+1

Sam prulem do nich z deserta i obiegalem do okola, ustwaiajac ich tak zeby sami wlazili sobie pod lufe kiedy mnie gonili :)

(12+2 AP, ah oh!)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #268 on: January 10, 2010, 02:42:14 pm »

Co do tych strażników zawsze mnie dziwiło czemu daje się im miniguny i inne zabawki prujące seriami zamiast broni precyzyjnej. Wedle mnie jest to niewielki błąd twórców ponieważ.

- jeśli 4/6 zbirów ma coś walącego serią to sami wykańczają swoich towarzyszy jak już było powiedziane. i wystarczy się odpowiednio ustawić żeby wygrać o wiele łatwiej.
- wracając do broni precyzyjnej, tzn wszelkiego rodzaju snajperki/hunting rifle/plazma/laser/bazooka(chodzi mi tu o nie zahaczenie swoich przy strzale), można by nakazać NPCom celowanie w części ciała, co nie tylko by skutkowało obrażeniami ale również zwiększało znacznie ilość trafień krytycznych, co za tym idzie wszelkiego rodzaju urazy były częstsze, i wierze w to ze nawet wypakowani graczy by się wycofywali z walki np. po trafieni w oczy czy ze złamaną nogą i ręką.

A i jeszcze jedna sprawa ostatnio trafiłem na spotkanie NCR Caravana VS Raider, to sobie myślę pomogę NCRom odstrzeliłem 2 klesi a jako że byłem blisko to zaczynam zbierać fanty i widzę na monitorze "leav that stuff" i seria. Czy nie dało bysie może tego jakoś rozgraniczyć kto co ustrzelił?
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #269 on: January 10, 2010, 02:50:52 pm »

To o czym mówicie jest w tej chwili najmniejszym problemem. Przecież od dobrego tygodnia nie da się grać z powodu lagów, a od kilku dni z powodu sypiącego się serwera. Wydaje mi się, że ku temu powinno się zwrócić uwagę. Natomiast na naszym pod forum jak i na general games discution temat nie istnieje :-\
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 34
 

Page created in 0.036 seconds with 16 queries.