fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • September 28, 2024, 11:11:04 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 69381 times)

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #285 on: January 10, 2010, 04:41:14 pm »

Widzisz Dark Angel ale ja tak właśnie gram :) W zasadzie taki styl gry mi odpowiada, podobnie jak Twój styl gry odpowiada Tobie i nie będziemy tutaj dyskutować o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą bo nawzajem nie przekonamy się do swoich racji.
Jedyne pytanie jakie mogę Ci zadać to czy Fonline to ma być MMO czy MMORPG? Różnica niby niewielka ale znaczna. Oryginalny Fallout to nie hack&slash. Poza tym kto mówi, że np barter alt ma być słabym fighterem? Może być przeciętnym. Jasne że super fighterowy bulid rozwala taką postać 2 salwami z mini czy plazmy ale podstawą jest tutaj działanie grupowe. Możesz przecież rozwijać tylko 3 wytagowane umiejętności i się wyspecjalizujesz w wąskiej dyscyplinie i będziesz zajebistym fighterem/lekarzem/crafterem albo dasz wszystko po trochu i będziesz miał przeciętną ale uniwersalną postać z przeciętnym sprzętem ale zależnym od grupy/gangu. Jeśli ktoś w gangu wyspecjalizuje się w craftowaniu zajebistego sprzętu to przy WSPÓLNYCH siłach całej grupy będziecie mieć silną i dobrze zrobioną ekipę. Przeczytaj któryś z moich poprzednich postów w tym wątku odnoście wojen gangów w fonline a gangami w oryginalnym F1&2 - czy uważasz, że w PvP w przeciętnym ale mocno kanonicznym i powszechnie dostępnym sprzęcie byłby pod jakimś względem gorszy bo nikt nie ma minigunów albo hitech energy weapon? Gorzej byś się bawił? Wiadomo, że chciałoby się mieć lepszy sprzęt i siłę ognia ale by go mieć ktoś musiałby poświęcić swój styl gry na rzecz grupy. Jak w życiu. I myślę, że gdyby odgórnie narzucić graczom taki styl gry poprzez kategoryczne zakazanie z korzystania z altów sama gra dużo by zyskała: ktoś nie potrafi zacieśniać więzi socjalnych? Trudno taka grupa jeśli chciałaby bawić się w gang dostawałaby regularnie po dupie od grupy która by to potrafiła. Jak to w życiu.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #286 on: January 10, 2010, 04:46:32 pm »

poprzez kategoryczne zakazanie z korzystania z altów sama gra dużo by zyskała

Albo by straciła, szczerze zaraz po otwarciu OB można było grać bez problemu altami, craftować i robić wiele innych rzeczy, gra była bardziej dynamiczna a co ciekawe ludzie się zbierali w gangi dużo szybciej i chętniej, sam wtedy byłem w gangu, a teraz mi się niechce (ale to subiektywne). Najważniejsze, że wciągała i nie nużyła - chociażby dolevelowanie barter alta - było równie wciągające co regularna gra, i tak samo jak teraz każdy sobie wybierał własną drogę. A co do testów buildów - sam się zdziwiłem, że grało mi się świetnie złodziejem, mimo że nie miałem na to zupełnie ochoty i weny na początku - wolałem grać small guns.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #287 on: January 10, 2010, 04:48:58 pm »

Właśnie. Nie bójmy się tego słowa, tak jak zauważył AmneziaHaze, serwer w chwili obecnej leży i kwiczy i to nie z powodu altów czy innego roleplaypvp. Dlatego skupmy się na rzeczach najważniejszy czyli na tym jak podźwignąć serwer na nogi i utrzymać go w tej pozycji.

Może zacznijmy od tego, że w tym momencie nie bardzo możemy coś poradzić. W tym momencie największym problemem jest niestabilny serwer. Ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie, że od zmiany hosta są ciągłe problemy. Z drugiej strony nie do końca wiem co za tym stoi i czy nie jest to zbieg okoliczności, więc nie będę nawet próbował tego oceniać.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #288 on: January 10, 2010, 04:57:10 pm »

Masz racje , ale każdy chce pograć , rozerwać się nie chodzi o organizacje - chodzi o zabawe ! chyba ,że zmniejszą np. wymagania wszystkiego i np. bedzie mozna craftowac CA na 100 Repair , a jak ktos pojdzie typowo w repair , bo kocha grac 24/24 repairem to zrobi sobie 300 repair. A uniwersal powiedzmy gra samotnie wiec robie sobie Since + SG + repair + outdoors + barter i wszytkiego po trochu . Ale i tak będzie za slaby do wszystkiego , dlatego alty na tym etapie są potrzebne . Sam przyznam po testowaniu moich buildów mam 10 altów do skasowania i jakos nie moge bo relog time jest i zajelo by mi to kupe czasu.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #289 on: January 10, 2010, 04:59:26 pm »

Nie twierdzę, że alty w ogóle nie mają prawa istnieć, za to uważam, że istnieje problem z nadużywaniem ich. Pomyślcie sobie ile zyskałyby takie na przykład postaci jak Martin Blues, gdyby alty nie były tak powszechne.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #290 on: January 10, 2010, 05:01:23 pm »

Niech zostanie jak jest , chociaż nadal jestem za 5 minut relog time . Teraz nie tak latwo wbic 21 lvl dla wszystkich , wiec nie widze problemu w naduzywaniu altow .
Logged

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #291 on: January 10, 2010, 05:01:40 pm »

Powiedzmy sobie szczerze - są ludzie którym wystarczy jedna postać, i ludzie, którym nie wystarczy. NAWET DO RP!!!!! Cholery można dostać grając cały czas snajperem, nie uważacie? Albo nawet latając 100% czasu z minigunem. A jeszcze żeby sobie sensownie granatami do tego porzucać lub powalczyć na pięści. Ile można GRAĆ TO SAMO? Zastanówcie się, oglądając przy okazji 2238 odcinek Mody na Sukces.

Ja osobiście wiele razy podkreślałem, że posiadanie iluśtam postaci, to nie to samo co gra altami. Alty wtedy uderzają w rozgrywkę, jeśli jesteś samowystarczalny, handlujesz barter-altem, tworzysz przedmioty craft-altem, miasta zdobywasz pvp-altem. I to wszystko podczas jednej sesji (z przerwami).

Co innego gry stwierdzisz że od czasu do czasu warto spróbować inny build, może nawet inny gang...
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #292 on: January 10, 2010, 05:05:29 pm »

Nie uchronisz nas od tego , nawet kolege moge wyslac na szpiega i co wtedy... ? testuje buildy az do 21 lvl w praktyce . Ale czasami szybko relog musze zrobic faction potrzebuje transportu ... wiec zanim wroce do bazy moim BG i logout i 10 minut to kolegą sie odechciewa . Powinno to trwać krócej . Z tego co wiem to admini zrobili relog time ze wzgledu na zmniejszeniu timeout itd... , albo bomberów ( wkoncu ban powinien byc za wysadzanie na wojnie ) , lub BBS ( i co z tego i tak wojny wygrywaja ;)
Logged

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #293 on: January 10, 2010, 05:06:43 pm »

Z tego co wiem to admini zrobili relog time ze wzgledu na....

....alty.
Logged

Wipe

  • Rotator
  • Random is god
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #294 on: January 10, 2010, 05:07:43 pm »

(...) W tym momencie największym problemem jest niestabilny serwer. Ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie, że od zmiany hosta są ciągłe problemy. (...)

Obecne problemy związane są z serwerem jako programem, nie jako maszyną.
Logged
Games are meant to be created, not played...
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #295 on: January 10, 2010, 05:09:18 pm »

ale alty i postacie = jest roznica.
alty rozumiem jak ktos zrobi 1 lvl a nie 21 lvl ( jest roznica miedzy postacia a tym !) i bedzie wysadzac , albo zwiadować każde miasto .
Albo zrobić opcje - zakladanie konta z haslem i miec max 3 - 5 wolnych slotow postaci , w przypadku kiedy jest nam potrzebny nowy ,a mamy juz np. 5 postaci to kasujemy jedną :)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #296 on: January 10, 2010, 05:25:16 pm »

Albo zrobić opcje - zakladanie konta z haslem i miec max 3 - 5 wolnych slotow postaci , w przypadku kiedy jest nam potrzebny nowy ,a mamy juz np. 5 postaci to kasujemy jedną :)

Z tym bym się nawet zgodził, że niegłupie pod warunkiem, że byłyby opracowane metody o których mówiłem wcześniej w tym przypadku na sprawdzanie ilości posiadanych kont ponieważ teoretycznie bez takich ograniczeń każdy będzie mógł sobie założyć tyle kont ile zechce.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #297 on: January 10, 2010, 05:29:20 pm »

wlasnie mowie . Blokada relog z konta na konta np. 25 minut :)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #298 on: January 10, 2010, 05:31:02 pm »

Wtrącę swoje trzy grosze... Nie rozumiem kompletnie płaczu ludzi o te alty i tworzenie postaci "do wszystkiego". Grałem sporo czasu w Ultime, gdzie takie rzeczy były zabronione a tworzenie (skończenie) postaci trwało od kilku miesięcy do nawet lat. Każdy miał jedną postać i specjalizował się w określonej dziedzinie i funkcjonowało to bardzo dobrze. Ktoś tu pisał, że przy obecnym online nie da się grać bez altów... Dziwie się bo tam grałem przy online rzędu 20-30 i nie było problemu z handlem a prawdopodobieństwo śmierci poza miastem było równie duże co tutaj. Jak dla mnie to tu wszystko przychodzi o wiele za szybko i zbyt łatwo. Postać robi się błyskawicznie, handlarze/mobki maja tony stuffu i kapsli... nie tak wyobrażałem sobie wasteland. Podobno kiedyś było trudniej ale były płacze... teraz jest wszystkiego full i dalej są płacze. Przecież przy obecnych encounterach wystarczy postać z boku i poczekać aż sami się wytłuką i zebrać stuff. Swoją postacią na 5lvl z combat knifem nie mam problemu by pozbierać tony rzeczy spod SF. Słowem zakończenia chciałem wspomnieć o klimacie/odgrywaniu postaci a właściwie jego braku. Odnoszę wrażenie, że wszędzie biegają jakieś dzieci neostrady, które naparzaja/kradną bez pomysłu i na pałę i jedyne co potrafią napisać to "xD". Ja nie mam nic przeciwko PK, kradzieży, suicide bomberach, brakuje mi tylko w tym klimatu, zaaranżowania jakiejś fajnej sytuacji by okraść, zabić. Wiem, że to jest niemożliwe ale widzi mi się prawdziwy wasteland z nożem w łapie, podartym pancerzu i przerdzewiałej pukawce, którą zdobyć jest naprawdę trudno, coś jak Mad Max  ;)
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #299 on: January 10, 2010, 05:59:28 pm »

W odniesieniu do końcówki Twojego postu. Tobie widzi się prawdziwy wasteland, ale ta gra przynajmniej w części nazywa się Fallout, a w Falloucie tony stuffu leżały na półkach. Zresztą jak napisałeś Ty dopiero zaczynasz więc widzi Ci się pordzewiała pukawka. Po pewnym czasie jednak ta pukawka się nudzi i marzysz o solidnym minigunie jakim mogłeś poszaleć w Foffline. Zresztą zawsze możesz chodzić z pordzewiałą pukawką. Znajdź sobie Hunting Rifle lub obrzyn o stopniu deterioration 99% i używaj tylko tej broni ;) Ale ja po 4 miesiącach gry wole jednak postrzelać z wymuskanej spluwy jak to miało miejsce w pierwowzorze.

Dla każdego coś miłego :)
Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 34
 

Page created in 0.079 seconds with 22 queries.