fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • September 29, 2024, 01:25:08 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 [2] 3 4 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 69407 times)

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #15 on: December 23, 2009, 05:27:37 pm »

gdyby serwer nie zostal otwarty w takim tempie to ludzie by bluzgali ze serwer jest wylaczony .... nauczcie sie troche cierpliwosci i docencie prace jaka ludzie wkladaja w ten projekt ...
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #16 on: December 23, 2009, 05:43:49 pm »

Wydaje mi się że oczekiwanie na zrespienie się (gathering i innych skili) jest po to żebyśmy za szybko nie osiągnęli 21 lvlu, i bardzo dobrze bo wtedy gra jakby trochę traci sens gdy już mamy ostateczny cel osiągnięty. Niestety wg mnie i tak ten ostatni level to kwestia 2-3 tyg max co jak na grę mmorpg to zdecydowanie za krótko. W innych mmorgach gra polega na graniu przez kilka miesięcy do upragnionego celu jednak ze szczególnym naciskiem na GRANIE CIĄGŁE a nie na oczekiwaniu przy krzaczku/skale/roślince/drzewku itd. na resp gathering.
   Moja sugestia jest taka: o wiele fajniej by się grało gdyby wywalić całą tablicę "status"(skasować czas oczekiwania na cokolwiek) z gry i podnieść poziom trudności zdobywania profesji, np.dzieląc je na 10 leweli uzależnionych od lvlu postaci. Wtedy ktoś na 7 lvlu nie robiłby już np. wszystkich dostępnych broni danej profki. Następnie expo jakie trzeba zdobyć na kolejny level postaci powinno być dużo większe i na wyższych poziomach iść już w miliony, wtedy gra zajmie nam wiele więcej czasu. Następstwem tego będzie większa dzielenie się specjalizacjami pomiędzy członków gangu a nie dorabianie kolejnych altów(bo niebędzie na czasu raczej na skilowanie 2ch lub więcej postaci). Dodatkowo Gra zapewni rozrywkę na kilka miesięcy a nie tygodni.
Po prostu wg. mnie nie da się pogodzić zasad F1i2 i Fonline, trzeba te gry potraktować jako odrębne produkty o wspólnej tematyce   

P.S. Dodam tylko że nie narzekam ani nie krytykuję twórców gry, po prostu gram kilka lat w mmorgi i piszę to co wg mnie może przyczynić się do lepszego rozwoju Fonline bo w obecnej postaci(pomijam bugi itd. bo to beta)....sorry jako komercyjny produkt to nigdy nie wypali.
« Last Edit: December 23, 2009, 05:51:43 pm by Maciek »
Logged
Polskie forum Fonline http://forum.newfmc.pl/index.php
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #17 on: December 23, 2009, 06:14:56 pm »

Quote
cały dzień siedzieć przed kompem i zbierać surowce

tutaj właśnie wychodzi cała esencja wielowątkowości tej gry.  ;D
zgadnij kto inteligentny siedzi w jaskini przez połowe życia i craftuje lub zbiera minerały co 11 minut ? no kto kto  ;D

tak samo jak inny noob piszący o tym, że sra na 2238 w momencie gdy jest dopiero tworzona, że woli DM od RP. Idz na TLA, masz wybór chłopie !

bez kitu, początki są trudne i wybijają z rytmu kogoś kto przyzwyczaił się do rozpierdalania wszystkiego i setek amunicji/broni.
jednak trolowanie nie ma sensu, dzieciaki - naprawdę więcej sensu widzę po wipe, dopiero w momencie gdy koncze swoją postac. jedyne czego załuje to, że faktycznie gathering nie jest powiązany ze skillem, bo to jest faktycznie lepsza opcja. co mam do exp z broni ? a no proste - to, że fajnie by było mieć postac z ogromnym levelem, ktory by rósł rósł rósł.. i wciągał na wiele miesięcy. nie wiem co to WOW czy inne rycerze i smoki dla dzieci neo, nie interesuje mnie przyrownywanie FO w ogole do jakichkolwiek innych gier, wrecz nalegam od uciekania od tego calego badziewia typu simy, wowy itp. fallout byl jedyny w swoim rodzaju i byloby ekstra gdyby nowatorskie pomysły przewyższały ten cały wspolczesny banał. w ogole nie czaje kolesi, ktorzy załują utraconych partoli, czy nie rozumieją blokad wprowadzonych na przedmioty i poziom exp'a. wy chyba w ogole nie kumacie o co chodzi. chyba nie czekacie na kolejne 11 minut co... albo.. nie przełączanie na inne alta, no powiedzcie ZNAWCY.

stawiam na ciekawsze interakcje z otoczeniem w miastach. teraz mozna zrobic sonde i głosować za nowymi pomysłami. bez kitu byłbym w tym konsekwentny, choć wiadomo krytyka też jest potrzebna.

RJ

  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #18 on: December 23, 2009, 06:17:55 pm »

@scypior
Naprawde nie trzeba bylo 100 ludzi zeby 95% (ulubiona falloutowa liczba) tych rzucajacych sie w oczy po minucie wylapac. Nie bede sie wymadrzal bo nie wiem jak dokladnie dzialacie.

@rusiano1
Konstruktywna krytyka FTW!
Logged
"Sanity... is for the weak!"

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #19 on: December 23, 2009, 06:21:42 pm »

@scypior
Naprawde nie trzeba bylo 100 ludzi zeby 95% (ulubiona falloutowa liczba) tych rzucajacych sie w oczy po minucie wylapac. Nie bede sie wymadrzal bo nie wiem jak dokladnie dzialacie.

Oczywiście, tu nawet nie zamierzam się z Tobą sprzeczać. Jest tylko jeden szkopuł. Z nas dwóch to Ty jesteś beta-testerem.
Logged

Florek

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #20 on: December 23, 2009, 06:23:56 pm »

Następnie expo jakie trzeba zdobyć na kolejny level postaci powinno być dużo większe i na wyższych poziomach iść już w miliony, wtedy gra zajmie nam wiele więcej czasu.
No, do końca życia 21 lvl nie zdobędziesz. ;)

Moim zdaniem przesadzony został timer craftingu. Niby bardziej realistyczne, ale gra staje się mało dynamiczna... Jaki był powód dania aż takich wartości (wspomniany BBgun - 8min)?
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #21 on: December 23, 2009, 06:25:02 pm »

Witam wszystkich. Mam takie pytanie czy ktoś miał możliwość sprawdzenia nowych funkcji jakie dostarczył nam update? Z tego co wiem przedmioty nie działają no i nic nie da się zrobić.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #22 on: December 23, 2009, 06:32:49 pm »

@MACIEK: W Guild Wars akurat poważne granie zaczynało się od maksymalnego lvl i moim zdaniem w FO też tak powinno być... zdobycie 21lvl powinno zająć oczywiście trochę czasu, ale prawdziwa rozgrywka powinna zacząć się na 21lvl.

Co do craftingu to jakby teraz zbieranie było takie jak przed wipe to było by jeszcze gorzej... chcielibyście żeby każdy kogo widzicie chodził w najlepszym pancerzu i z najlepszą bronią? Raczej nie. Teraz jest dobre rozwiązanie wymagające kilku poprawek, które na pewno kiedyś zostaną wprowadzone, tylko jak niektórzy mówili przestańcie marudzić, zamiast tego dajcie jakieś sensowne sugestie...
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #23 on: December 23, 2009, 06:48:41 pm »

Scypior. Ja to nie lubie się rozpisywać , więc pisze takie brednie potem nikt mnie nie rozumie.
Według mnie powinien być otwarty 3 zamknięty serwer dla 10 graczy ( admini)
Testowali by wszystko na sobie a nie na nas.
Najlpiej by było jakby cały team zajął się udoskonalaniem gry ( tępienie bugów , dodawanie map, miast , questów itp.) a nie zmienieniu wszystkiego , np. systemu walk , faction , handlu , crafting. Teraz cała gra się opiera na craftingu i wy ją utrudniacie. A żeby było trudniej pod pretekstem ,że BBS gra altami ( Wygrywają wojny botami, pomocą i wszelkiego rodzaju trickami) wykasowaliście możliwość relog do 10 minut .  :) . Rozumiem praca ,praca . Ale po co pracować na coś nocami ,jak potem wszystko trzeba potem poprawiać i słuchać zażaleń graczy? bezsens. Przed wipe było najlepiej . Był Roleplay, crafting i PVP - teraz wszystko zanika. I po co to ? żeby z 1000 na 250 graczy się zrobiło ? no chyba nie.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #24 on: December 23, 2009, 06:51:10 pm »

Skoro ten temat służy do podzielenia się własnymi sugestiami z innymi to zaprezentuje też swoje.

- poprawić nieco crafting i trochę go skrócić (timery)
- dodać kilka nowych baz dla gangów
- dodać nowe bronie, pancerze, przedmioty
- dodać ciekawe questy i ciekawe nagrody
- organizować różne eventy, oczywiście za wygraną dawać nagrody
- no i najważniejsze usunięcie wszystkich błędów

Myślę, że nie ma takiej potrzeby zwiększać exp na 21 lvl.

Logged

RJ

  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #25 on: December 23, 2009, 06:53:36 pm »

@scypior
Czyli mam rozumiec ze nie robicie zadnych wewnetrznych testow dla np tylko GMow przed wyjsciem jakiegokolwiek updata? Moze trzeba przemyslec robienie ich dzieki czemu my - przyszli graczy, a poki co beta-testerzy skupimy sie na wylapywaniu tych mniej widocznych bugow. Wiem, ze jeszcze raz przypomnisz mi ze jestem beta-testerem...

@TommyTheGun
Apropo cooldownow. Czyli rozumiem, ze dysponujesz jakims zestawieniem, w ktorym gracze opowiadaja sie za idea cooldownow? Jesli tak to prosze mi je tutaj przedstawic. Byc moze o czyms nie wiem. Jesli nie to prosze nie pisac, ze to jest zdanie mniejszosci czy wrecz garstki graczy itd

Jesli chodzi craftowanie... Jeszcze raz:
Osobiscie nie jestem za cooldownami, ktore promuja ludzi mogacych co 11 minut nacisnac przycisk. Nie jestem rowniez za sytuacja, ktora byla przed wipem, ze ludzie mieli dywaniki z minigunow czy metal armorow. Uwazam, ze trzeba znalezc inne rozwiazanie, a nie zadawalac sie tym co teraz zostalo nam zaserwowane. Poki co widze, ze czesc albo bez podania jakiegokolwiek pomyslu na zmienienie cooldownow narzeka na nie bo sie przyzwyczaili ze mieli xxxxxx surowcow i z nich robili co chciel lub tak jak ja uwaza ze jest to rozwiazanie sztuczne i szkodliwei. Reszta natomiast stwierdza: jest OK, moze byc, nic innego sami nie wymyslimy, niech tylko panowie Devowie jakos to ulepsza i przezyjemy.
Logged
"Sanity... is for the weak!"
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #26 on: December 23, 2009, 07:03:42 pm »

Quote
Był Roleplay

BUACHACHA



Quote
- poprawić nieco crafting i trochę go skrócić (timery)
- dodać kilka nowych baz dla gangów
- dodać nowe bronie, pancerze, przedmioty
- dodać ciekawe questy i ciekawe nagrody (!)
- organizować różne eventy, oczywiście za wygraną dawać nagrody
- no i najważniejsze usunięcie wszystkich błędów

- zwiększyć ceny baz, 30k to jest nic, jałmużna którą płacę gdy chce sobie nabyć dobry armor
« Last Edit: December 23, 2009, 07:11:13 pm by AmneziaHaze »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #27 on: December 23, 2009, 07:07:53 pm »

Można trochę zmniejszyć cooldown tak do 3 minut na zbieranie iron ore i mineral. Może ktoś mi udzielić odpowiedzi na pytanie: Co to jest ten crafting timer? Ile on trwa?
Logged

Florek

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #28 on: December 23, 2009, 07:10:11 pm »

Można trochę zmniejszyć cooldown tak do 3 minut na zbieranie iron ore i mineral. Może ktoś mi udzielić odpowiedzi na pytanie: Co to jest ten crafting timer? Ile on trwa?
Jak coś craftujesz, to jest taki timer. Dla każdego produkty inny: Gunpowder 2min, BBgun 8 min, a już 5.56 ammo - 36 min np. CA pewnie kilka godzin. ;d
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #29 on: December 23, 2009, 07:11:06 pm »

E tam BB gun 5 minut akurat , a tak się składa ,że 100 small guns i 40 repair
Logged
Pages: 1 [2] 3 4 ... 34
 

Page created in 0.155 seconds with 22 queries.