fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • September 29, 2024, 07:17:23 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 69423 times)

Florek

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #345 on: January 13, 2010, 11:25:06 pm »

Przeleję świeżą frustrację...

Encounter: patrol RNK i szczury, ja w środku. Mam dobrą karmę w RNK, ale oczywiście, jakżeby inaczej - zostałem zastrzelony. W diabły poszło 50 sztuk amunicji AP (!!!) do needlera (prezent od scypiora z 6 grudnia), 300 zwykłej i jakieś 5k...

Mam dość tej gry... ;d
Logged

Maxim

  • Shperacze
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #346 on: January 13, 2010, 11:26:41 pm »

Akurat nie jego postac tylko on sam :P to w pełni funkcjonalny hełm z gadżetami jakich terminator by się nie powstydził :D
Logged
Hehe, body? What body? I don't see any bodies.
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #347 on: January 13, 2010, 11:32:07 pm »

Nie chciałem narzekać na takie rzeczy, mówić czegoś takiego, ale po prostu momentami mam wrażenie że rozwój gry wygląda tak:
Zbierają się Devowie, ustalają co nie będzie działać w następnej wersji, gdy już to ustalą, wypuszczają update, heh ;)
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #348 on: January 14, 2010, 09:30:19 am »

frustracja, frustracją, każdy z nas może się wkurwić bo nie może grać, tylko panowie to gra zupełnie darmowa w fazie beta-czyli jak wszyscy wiemy jest jeszcze "niedokończona". Po to jest właśnie wersja testowa żeby grę dopracowywać, potem robić jakieś zmiany i znowu dopracowywać. Ogólnie wyobraźcie sobie analogiczną sytuacje, jakiś tam pisarz pisze książkę i daje wam do poczytania niedokończony jeszcze maszynopis, po to żebyście ocenili czy ta książka będzie dobra czy coś w niej zmienić. Razem z wami ten maszynopis ma kilka innych osób. W trakcie czytania pisarz co jakiś czas zabiera ten maszynopis poprawia błędy, zmienia akapity itd. Wszystko po to żeby książka była lepsza.

P.S. Osobiście jeśli bym tworzył tę grę za darmochę i dla totalnej darmochy to czytając teksty powyżej chyba bym w końcu zrezygnował. Dodam tylko ze sam kiedyś napisałem posta właśnie w stylu "gra mi się nie podoba, nie będę już grał, niszczycie grę" ale w tedy jakoś jeszcze do mnie nie docierało ŻE TA GRA JEST ZA DARMO I BĘDZIE ZA DARMO bo tworzy ją grupka zapaleńców którzy raczej nie wykupią praw do fallouta. To nie jest komercyjny produkt.(a szkoda-jak kiedyś pisałem mógłby być, na pewno wpłynęło by to pozytywnie na rozwój gry)
Logged
Polskie forum Fonline http://forum.newfmc.pl/index.php
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #349 on: January 14, 2010, 10:57:11 am »

Aye Aye, ye to beta. I w becie błędy się poprawia, nie tworzy nowe. Widzisz, od kilkunastu apdejtów, błędów przybywa miast ubywać. Czyli COŚ jest nie tak. Mam nadzieje że Twórcy nie traktują tej gry jak Enklawa traktowała Schrony, bo czasami naprawdę można odnieść wrażenie że tak właśnie się dzieje. Ale luz, sempre fidelis, ja tam nie mam zamiaru płakać jakie to ujowe i ogólnie doodbytnicze rzeczy się dzieją, ale też blank cicho siedzieć nie będe, heh ;]
Logged

skejwen

  • BBS AKBAR!
    • Brahmins rox
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #350 on: January 14, 2010, 11:04:23 am »

Aye Aye, ye to beta. I w becie błędy się poprawia, nie tworzy nowe.

Azali to prawda... Tylko i wylacznie gdy projekt nie jest rozwijany, w sensie dodawania nowej zawartosci ;)
Logged
"Moo-OooooOO! MoMoo.. MmmmoOoo.. Moo!", translate from brahmin to English: "Two things are infinite - brahmin shit and human stupidity! - Brahminstein"

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #351 on: January 15, 2010, 11:08:07 pm »

Z dwojga złego(crashe i lagi) chyba wolałem crashe. Przynajmniej była pewność, że przez godzinę lub dwie da się normalnie pograć. Teraz wróciły "świąteczne lagi" i jakakolwiek rozgrywka na bardziej zaangażowanym poziomie kompletnie odpada. Po updacie nie działa mi obrys przedmiotów oraz stworzeń(suxx), a także prawa strona gry( ;D).. A co zyskałem? Ładniejsze oświetlenie. Ech.. Pocieszam się myślą, że może być tylko lepiej.
« Last Edit: January 15, 2010, 11:10:33 pm by manero »
Logged

Parano

  • marksman
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #352 on: January 16, 2010, 01:44:33 am »

Z dwojga złego(crashe i lagi) chyba wolałem crashe. Przynajmniej była pewność, że przez godzinę lub dwie da się normalnie pograć. Teraz wróciły "świąteczne lagi" i jakakolwiek rozgrywka na bardziej zaangażowanym poziomie kompletnie odpada. Po updacie nie działa mi obrys przedmiotów oraz stworzeń(suxx), a także prawa strona gry( ;D).. A co zyskałem? Ładniejsze oświetlenie. Ech.. Pocieszam się myślą, że może być tylko lepiej.

Faktem jest, że od grudniowych świąt FOnline ma fatalną passę. Gra się sypie, serwer ma czkawkę, kolejne update wnoszą więcej błędów niż poprawek.

Grałem 3 miesiące przed wipe i nie przypominam sobie poważniejszych problemów. Wszystko chodziło tak rewelacyjnie, że sam się dziwiłem jak "Ci Kolesie" to robią.

Inna sprawa, że wipe przyniosło wiele świetnych rozwiązań. Choć początki "zaraz po" były nudne i niedopracowane to obecny system craftowania, handlu, walki, pustynnych encountersów jest dużo lepszy. Ewolucja beta-gry mnie akurat się podoba. Szkoda jedynie, że testowanie nowych pomysłów jest od dłuższego czasu tak irytujące.

Natomiast jeśli miałbym wymienić rzeczy, które wkurzają to niedostępność po wipe (czyli już ponad miesiąc) perka Bonus Rate of Fire, który przecież jest podstawowym elementem każdej szybkostrzelnej postaci, bez którego strzelec jest niepełnosprawny. A także schrzaniony system negatywnej reputacji i innych specyficznych rozwiązań promujących alty... Z jednej strony walczymy z nadmierną ilością mulikont, a z drugiej bardzo niesprawiedliwie grać bez nich ;)

Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #353 on: January 16, 2010, 02:40:48 pm »

wydaje mi się że ten perk jest poprostu "wyłączony" po to żeby wyrównać szanse, podobnie jak z najlepszymi armorami których niema. Chyba tak jest lepiej.
Logged
Polskie forum Fonline http://forum.newfmc.pl/index.php
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #354 on: January 16, 2010, 03:52:11 pm »

Mnie najbardziej w tej chwili boli brak Mutate, z tego co pamiętam został usunięty. Nie jestem pewien czy został uznany za nieprzydatny, czy sprawiał problemy w działaniu gry.. ale jeśli to pierwsze, to osoba odpowiedzialna za ocenę przydatności perków się nie popisała..
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #355 on: January 16, 2010, 04:40:43 pm »

Powiedzcie mi tylko, po kij dodawać nowe ficzersy (vide światło) skoro z każdym dodanym ficzerem jest coraz więcej kłopotów technicznych? Nie lepiej pierwiej poprawić już istniejące bugi a potem dopiero kandyzować resztę?
Logged

Wipe

  • Rotator
  • Random is god
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #356 on: January 16, 2010, 04:53:52 pm »

Powiedzcie mi tylko, po kij dodawać nowe ficzersy (vide światło) skoro z każdym dodanym ficzerem jest coraz więcej kłopotów technicznych? Nie lepiej pierwiej poprawić już istniejące bugi a potem dopiero kandyzować resztę?

Każdy kto debugował większy program (najlepiej własny) wie że czasem trzeba od tego odpocząć i zrobić coś dla przyjemności :)
« Last Edit: January 16, 2010, 04:55:32 pm by Wipe »
Logged
Games are meant to be created, not played...

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #357 on: January 16, 2010, 05:54:50 pm »

Zabawnym jest fakt że światło jest już od paru miesięcy. Tylko mapy nie były updatowane od tego czasu, co nie zmienia faktu że wydajność itp. jest taka sama. (Dla silnika nie ma różnicy czy światło jest czerwone czy białe, po prostu JEST).

Wiem że nie dajemy pełnych informacji, i dllatego wyskakujecie tu z różnymi (często nieprawdziwymi) konkluzjami, ale jest jak jest. A to że pojawiają się bugi w kliencie - pamiętajcie że od jakiegoś czasu jest to wersja WIP ze wsparciem dla 3D (co akurat było wspominane).
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #358 on: January 17, 2010, 12:07:28 am »

Czy encountery w postaci jednego szczura to zamierzony efekt czy to bug? Te grupowe spotkania były fantastycznym pomysłem natomiast pojedynek z jednym skorpionem, mrówką czy innym świniakiem nie jest zbyt intrygujący ;)
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #359 on: January 17, 2010, 12:46:50 am »

Spotkanie z 28 ludkami z 2 gangów na raz też nie jest za bardzo intrygujący.
Logged
Pages: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 34
 

Page created in 0.149 seconds with 21 queries.