fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • June 16, 2024, 02:25:27 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 34

Author Topic: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238  (Read 60338 times)

Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #180 on: December 31, 2009, 09:43:44 am »

Merce są znowu zbugowane.
Stała sobie taka w namiocie do którego praktycznie nie zaglądam.
Aż tu wczoraj na encounterze skorpiony vs karawana na który przypadkiem wpadłem przybiegła mnie bronić :)
Stęskniła się normalnie, albo przyszła po wypłatę   ;)
Dodam że pani merc nie poszła za mną dalej i się zagubiła...

Szkoda.

Mi tak powiny do bazy wrócić jak stałem 20 kratek dalej a jak mój merc strzelił to się okazało ,że stoje tuż przy nim  ::) do bazy nie wrócił  >:(
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #181 on: December 31, 2009, 10:25:58 am »

aa tam trochę nostalgii i spamu :D


Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #182 on: December 31, 2009, 10:32:44 am »

Wicie czego mi brakuje w Fonline

Rozbudowanej polityki questów
Fajnie by było gdyby craftowanie np zrobienie jakiejśc obłednej dobrej broni wiązało sie z wykonaniem jakiegoś questa albo udania się do glow aby pozyskać jeden z elementów niezbędnych do jej wykonania.

Zalety tego rozwiązania:
- KOOPERACJA -  aby wykonać quest trzeba grać grupowo - nie uważacie że jest za dużo samowystarczalnych crafterów którzy biegają po pustkowiach i zbierają tylko materiały do produkcji!!!!
- OZYWIENIE TEJ GRY - mam wrażenie że fallout online głównie polega na craftowaniu i handlowaniu i dla tych najlepszych gangów na zdobywaniu miast - questy urozmaiciły by grę i pzowliłyby na poznawanie nowych lokalizacji!!!
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #183 on: December 31, 2009, 10:34:30 am »

No o tym jest mowa od początku, ale z tego co się orientuję, jako że gramy w betę, teraz jest szlifowanie mechaniki, a questy czekają w kolejce. Ale słusznie prawisz.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #184 on: December 31, 2009, 10:40:47 am »

Zauważyłem jeszcze jedno

Wszyscy używają craftowania do podbijania sobie lvll-a

Są takie patenty że po prostu jedna osoba zbiera materiały a ddruga craftuje podbijając sobie lvl - głownie tylko po to!!

Nie wiem jak rozwiązać taki problem bo ludzie craftują dla podbijania sobie expo -crafintg nie jest sposobem na życie w tej grze - po prostu staje się maszynką do podbijania expo.

A mi sie wydaje że ta fajna gra online powstała po to żeby każdy identyfikował się ze swoją postacią i po prostu "żył" na pustkowiach :) a nie podbijał sobie lvl
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #185 on: December 31, 2009, 10:44:00 am »

To też jest znany problem, zwróć jednak uwagę, że np. robiąc coś co daje dużo expa masz timeout kilkugodzinny. Wystarczająco zniechęcające do ciągłego craftowania. Z drugiej strony, ten świat to jeden wielki kryzys materiałowy. Jedna sztuka amunicji potrafi czasem być na wagę złota. A z pustym magazynkiem czy przy wysokim zniszczeniu broni nic nie wskórasz.

Do tego ograniczenie jest na 21lvl i przed wipe wtedy zaczynało się dopiero życie :)
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #186 on: December 31, 2009, 10:44:59 am »

Może crafting i questy oddzielmy od siebie. Crafting powinien być w miarę szybki (obecny jest całkiem dobry chociaż trzeba zmniejszyć cd). Grupowe questy w stylu kooperacji? Czemu nie! Zrobić wiele różnych questów polegających nie tylko na znalezieniu przedmiotu x i daniu go osobie y.
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #187 on: December 31, 2009, 10:49:10 am »

No tak,

Ale to jest bardzo dziwne że na pustkowiach wytwarza się Hi-tech-owe sprzęty ze śmieci, które można zebrać dosłownie z ziemi. To jest nierealne wdzisiejszych czasach teo by się nie dało zrobić. A tak wszyscy craftują przeliczają materiały i czas na expo i levleowanie.  :-[Mam czasami wrażenie że tylko po to robią. Można to porównać do przeliczania kasy na puszki piwa
o dzisiaj zarobiłem 50 zł czyli 25 puszki z piwa zarobiłem. To jest nieklymatyczne bezduszne po prostu :-X
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #188 on: December 31, 2009, 10:50:07 am »

Nie zapominajmy, że to jest TYLKO gra, a nie nasze życie  :D
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #189 on: December 31, 2009, 10:53:34 am »

Zagadzam się to nie jest życie

Według mnie właśnie gra powinna odbiegać od zwykłego życia przeliczania wszystkiego na expo i lvlowanie powinna odrywać ludzi od takiego myślenia i działania!!!!
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #190 on: December 31, 2009, 10:54:48 am »

Ale to jest gra, nie real. Do tego w oryginalnym świecie. Zauważ że HiTech'owe rzeczy robią postacie z dużym repair i science, do tego z profesją konkretną. No i wcale to nie takie łatwe, bo jak sobie przeliczysz 3h timeouty, to wynika z tego, że zmajstrowanie czegoś wycieńcza taką postać na tyle że jest umysłowo niesprawna przez ponad dobę. Do tego trzeba się nalatać i namęczyć ze znalezieniem odpowiednich materiałów (electronic parts, metal parts, alloys, książki). Wystarczająco to jest relistyczne, aby uznać, że w świecie Fallouta tak właśnie może być (2 kawałki złomu, 1 płytka elektroniczna, oko świnioszczura i 10 jednostek promieniowania X).

A co do levelowania, to zawsze tak było, jeden leczył, drugi tworzył, inny zabijał, jeszcze inny kradł, kto inny kupy przerzucał, i byli tacy co z rocket launcherem na 1lvl centaury zabijali. I nadal tak jest, masz tylko złe przykłady - zmień środowisko ;)

Zbierz paczkę i idźcie polowac na centaury/deathclawy/patrole/gangi - exp z tego ładny, zabawa przednia, andrenalina wysoka. A potem wrócicie do "workbenchów" bo nie będzie was stać na kupno amunicji :D Zresztą taka jest idea gangów, i powód dla którego postacie craftujące powinny być cięższe do gry, ale szybsze w wytwarzaniu - jeden/dwóch wytwórców, kilku morderców, snajper, lekarz, traper.
« Last Edit: December 31, 2009, 11:02:01 am by baaelSiljan »
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #191 on: December 31, 2009, 10:59:16 am »

Ale to jest gra, nie real. Do tego w oryginalnym świecie. Zauważ że HiTech'owe rzeczy robią postacie z dużym repair i science, do tego z profesją konkretną. No i wcale to nie takie łatwe, bo jak sobie przeliczysz 3h timeouty, to wynika z tego, że zmajstrowanie czegoś wycieńcza taką postać na tyle że jest umysłowo niesprawna przez ponad dobę. Do tego trzeba się nalatać i namęczyć ze znalezieniem odpowiednich materiałów (electronic parts, metal parts, alloys, książki). Wystarczająco to jest relistyczne, aby uznać, że w świecie Fallouta tak właśnie może być (2 kawałki złomu, 1 płytka elektroniczna, oko świnioszczura i 10 jednostek promieniowania X).

JEżeli kilku ludzi zrobi fabryke - obóz pracy - to jest to proste. Jeden zajmuje się wytworzeniem metal parst, inni zbierają minerały trzerci wytwarza radaway a ostatni craftuje. Taki obóz pracy - manufaktura. Wiem że mioże się czepiam ale Hi-tech powinnien być na prawdę trudny do zrobienia i znalezienia
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #192 on: December 31, 2009, 11:07:21 am »

No właśnie, jesli wielu tak będzie robić, cena sprzętu spadnie, jak spadnie, ludziom będzie się bardziej opłacać kupić niż zrobić, wtedy zaczną polować. Gdy się rynek wyczerpie, wszyscy wrócą do tworzenia. Druga rzecz, wszyscy craftują, by mieć broń na przygodę, nie do powieszenia na ścianie. Następna sprawa to to że:

Fallout to retrofuturyzm. To nie są lata pięćdziesiąte, to nie jest przyszłość - to pokręcona wizja przyszłości widziana z perspektywy lat pięćdziesiątych dwudziestego wieku.
Josh Sawyer

Czyli tak naprawdę to co wytworzyła popkultura tamtych czasów, lasery, kosmici, mutanty etc.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #193 on: December 31, 2009, 11:10:19 am »

 "Druga rzecz, wszyscy craftują, by mieć broń na przygodę, nie do powieszenia na ścianie"

 O jakich przygodach mówisz - wspólne polowania na deathclawy i Centaury - szybko takiere przygody się nudzą :(

Z drugiej strony fajnie jest sie wybrać na polowanie i sprawdzić nową broń :)))
« Last Edit: December 31, 2009, 11:13:54 am by RR79 »
Logged
Re: Komentarze na temat aktualnej wersji FO2238
« Reply #194 on: December 31, 2009, 11:16:39 am »

Przez przygodę rozumiem wszystko :) od mordowania brahminów, po wojny gangów. Przykładowo eskapada do New Reno, wybić gang stojący przy wejściu, lub panoszący się po ulicach, tudzież zemsta za kolegę. Przeżyj to sam ;)
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Pages: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 34
 

Page created in 0.065 seconds with 21 queries.