fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • June 28, 2024, 11:12:55 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24

Author Topic: Mleko i ciastko.  (Read 36895 times)

Florek

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #270 on: August 23, 2012, 11:01:08 am »

Ależ Ty jesteś zabawny wrednypiwosz. :/

Quote
Tak, ~120 online w godzinach szczytu, z czego jakieś 70% to pewnie alty z (off) przy nicku, faktycznie, spoko jak cholera.
Wczoraj ok. 22:00 na serwerze było ~170 altów. Do walki o Modoc stanęły trzy ekipy, a każda z nich liczyła sobie 10 żywych graczy mnożone razy ewentualne alty. Zabawy i strzelania było pełno, ale jak ktoś ma klapki na oczach i dla niego gra kończy się w NCR to nie śmiem nawet podejmować dalszej dyskusji co do ewentualnej AKCJI na serwerze.

Quote
Sens grać... tak w RT jako HtH w NR, bo jakiekolwiek TB nie ma racji bytu.
TB to gówno i przeżytek, które totalnie rozpierdala mechanikę tego serwera. Gdyby nie TB to wszystkie encountery można by ustawiać w rozsądnych i osiągalnych wartościach - pokonanie czegoś takiego w RT samo z siebie było by wyzwaniem, ale było by możliwe - a nie samo kombinowanie jak jest teraz.

Quote
Wyexpisz 24lvl i zablokują połowę możliwości
Kogoś zabolał nerf silent deatha? :D
Logged

Kombajn

  • Ciśnij pompki, paziu.
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #271 on: August 23, 2012, 11:11:13 am »

Interplay wskrzesił studio Black Isle, takem przeczytał.
Logged
Currently retired.
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #272 on: August 23, 2012, 12:31:36 pm »

Interplay wskrzesił studio Black Isle, takem przeczytał.

Hhahahahahaha o ja pierdole. Gdyby to studio wskrzesiły osoby, które rzeczywiście pracowały w starym dobrym BI to nic bym nie mówił. Ja pierdole jak będzie reakcja Fargo i ludzi z Obsidianu, oj oj...
Logged

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #273 on: August 23, 2012, 01:59:11 pm »

A w ogóle to jedno mnie dziwi. Goście z byłego Black Isle/Itnterplay zajrzeli tutaj kiedyś? Na Fonline. Słyszał ktoś może o takim niezwykłym wydarzeniu? Jakby nie było, to jest jedyny, działający projekt (no i w sumie dosyć ostro przecież. I od kilku lat) oparty na ich "cudownym dziecku"
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #274 on: August 23, 2012, 02:01:55 pm »

szkoda ze tak wszystko hejtujecie
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #275 on: August 23, 2012, 02:35:51 pm »

szkoda ze tak wszystko hejtujecie
Oni chca wyludzic kase robiac swoj syf od kilku lat, to nie sa ci sami ludzie ktorzy byli odpowiedzialni za legendy rpg. Kasa, kasa, wiecej kasy kosztem graczy. Fargo wczesniej wspominal, ze bylby chetny do reaktywacji prawdziwego BI razem z goscmi od Obsidianu (wiekszosc pracownikow dawnego BI wlasnie pracuje w Obsidianie), najwczesniej po sukcesie Wasteland 2 i nie bylo to pewne. A ci kurwa zmieniaja nazwe, poniewaz sadza ze dzieki nazwie uda im sie wiecej wydoic kasy. Co z Fallout Shit Online nie wyszlo, bo bethesda zabrala prawa to moze teraz sprobuja z innymi grami? Prosze bardzo, torment, baldury niech rozpierdola wszystko. Ludzie z rpg codex od wczoraj sa ta sprawa oburzeni, zobaczymy co sadzi reszta starej ekipy. Trzeba bedzie posledzic twittery.

A w ogóle to jedno mnie dziwi. Goście z byłego Black Isle/Itnterplay zajrzeli tutaj kiedyś? Na Fonline. Słyszał ktoś może o takim niezwykłym wydarzeniu? Jakby nie było, to jest jedyny, działający projekt (no i w sumie dosyć ostro przecież. I od kilku lat) oparty na ich "cudownym dziecku"
Napewno slyszli, na 99% ludzie od intershitu bo przeciez fonlinowcy pisali o projekcie spory czas temu. Nie wiem dokladnie o czym tam dyskutowali, ale jedno jest pewne - oni nigdy nie pomoga. Nawet tutaj na forum, gdzies w dziale offtopic byl temat zwiazany z interplay + fonline. Nie ma bata aby takie polaczenie sie udalo. Dla nich liczy sie forsa i kurwa maja teraz. Gdyby nie popelnili kilka lat temu tylu bledow moze teraz byloby inaczej ale nie musieli sie pchac w klopoty, jeszcze wydajac gowno na ps2 ktorego nawet nie mozna nazwac falloutem, pfffff jest gorsze juz od czytego fallouta 3 bez zadnych modow.


TB to gówno i przeżytek, które totalnie rozpierdala mechanikę tego serwera. Gdyby nie TB to wszystkie encountery można by ustawiać w rozsądnych i osiągalnych wartościach - pokonanie czegoś takiego w RT samo z siebie było by wyzwaniem, ale było by możliwe - a nie samo kombinowanie jak jest teraz.
Jasne tb jest chujowe w niektorych sytuacjach ale zrozum ze dla true hardcore fallout fans tb to caly fallout. Nie patrza na klimat i tego typu sprawy, fallout kojarzy im sie wylacznenie z tb. Niektorzy nawet sie oburzaja "co to za fallout online gdzie nie ma tb, przeciez w fallout zawsze bylo tb". Mnie tam tb nie przeszkadza, nie korzystam z niego poniewaz zawsze chcialem zagrac w 1 i 2 rt jak w tactics. To ze jest latwiej to inna kwestia, ale jest rowniez wolniej. Nie ma nawet co dyskutowac o jakim kolwiek balansie, ja tam sie nie znam.
Logged

Florek

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #276 on: August 23, 2012, 02:46:55 pm »

Jasne tb jest chujowe w niektorych sytuacjach ale zrozum ze dla true hardcore fallout fans tb to caly fallout. Nie patrza na klimat i tego typu sprawy, fallout kojarzy im sie wylacznenie z tb. Niektorzy nawet sie oburzaja "co to za fallout online gdzie nie ma tb, przeciez w fallout zawsze bylo tb". Mnie tam tb nie przeszkadza, nie korzystam z niego poniewaz zawsze chcialem zagrac w 1 i 2 rt jak w tactics. To ze jest latwiej to inna kwestia, ale jest rowniez wolniej. Nie ma nawet co dyskutowac o jakim kolwiek balansie, ja tam sie nie znam.
Może trochę zbyt ostro się wyraziłem, przez co ktoś mógł źle odebrać moją wypowiedź. ;)

Co miałem na myśli - TB jest na prawdę świetne, ale w trybie single player. Kiedy dochodzi do mieszania tak różnych systemów jakimi są TB i RT nie ma mocy, aby dało się to zbalansować - wystarczy zwrócić uwagę jakiego trybu używa się do konwencjonalnego farmienia stuffu drogą walki - tylko TB. Usunięcie TB pozwoliło by postawić statystyki wszystkich encounterów w grze na rozsądnym poziomie, tak aby było możliwe pokonanie ich w RT, co oczywiście wcale nie musi być łatwe - ale niech będzie wykonalne!

Przypominają mi się tzw. "kropki" w turach, gdzie potrafiło się bić kilkadziesiąt postaci. Tragedia.
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #277 on: August 23, 2012, 02:47:56 pm »

Jasne tb jest chujowe w niektorych sytuacjach ale zrozum ze dla true hardcore fallout fans tb to to caly fallout. Nie patrza na klimat i tego typu sprawy...

Fallouta 1&2 zaliczałem dziesiatki razy, grałem również w F3 i FNV, a swego czasu zabawiałem się także w kompletnie niegrywalnym systemie FalloutPnP i śmiem twierdzić, że dla mnie(true hardore fallout fana) chodzi o uniwersum w którym toczy się rozgrywka, a nie system walki.

Inna sprawa, że "turówka" jest kompletnie niegrywalna w FOnline. Sorry.
« Last Edit: August 23, 2012, 02:50:06 pm by manero »
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #278 on: August 23, 2012, 03:39:49 pm »

Fallouta 1&2 zaliczałem dziesiatki razy, grałem również w F3 i FNV, a swego czasu zabawiałem się także w kompletnie niegrywalnym systemie FalloutPnP i śmiem twierdzić, że dla mnie(true hardore fallout fana) chodzi o uniwersum w którym toczy się rozgrywka, a nie system walki.

Inna sprawa, że "turówka" jest kompletnie niegrywalna w FOnline. Sorry.
Wiesz w FOnline nie grają tylko studenci lub gimnazjaliści, ale też podstarzałe pierniki (patrz Wichur) i nienadążają klikaniem w rt, i dlatego mamy tb ;d.

Szczerze mówić, problem tkwi w tym że gdyby npce np enklawy miały walki versus z czymś mocnym, lub byliby troche łatwiejsi do pokonania nikt nie używałby super abusów żeby dostać ich zabawki.

Wczoraj poszedłem na BoS vs Floaters, nie było większych problemów, we dwójke (ja jako używając plasma rifle spammera i kolega avengera) rozwaliliśmy patrol Bosów i tych w zielonych pancerzykach naraz bez używania super stima - dlatego że nie było tak trudno, a na anklavach nie ma żadnego innego stworka który by je lał, i tutaj też jest problem, ale powiedz to deweloperom :D.
Logged
h

Kombajn

  • Ciśnij pompki, paziu.
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #279 on: August 23, 2012, 04:11:22 pm »

Klimat RT to zupełnie nie jest klimat Fallouta (FT: BOS było fajne, ale tylko i wyłącznie nastawione na walkę), a Fallouta Online: 2238, a to zupełnie inny twór.
Ja uwielbiam TB, ale takie, gdzie na swoją kolej nie czeka się dłużej niż 1-2 minuty (pułapki-karawany w TB to była udręka).
Oczywiście wiadomo, że walki o miasto w turach to by była jakaś popierdułka i taki system po prostu musi istnieć, ale na mapie zdecydowanie wolę grać w TB, no chyba, że expię postać ;).
Logged
Currently retired.
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #280 on: August 23, 2012, 04:19:29 pm »

Wiesz w FOnline nie grają tylko studenci lub gimnazjaliści, ale też podstarzałe pierniki (patrz Wichur) i nienadążają klikaniem w rt, i dlatego mamy tb ;d.
To ten wichura to chyba jakiś wyjątkowy starzec. Znam przynajmniej kilku starszych od niego, którzy klikają w rt szybciej niż niejeden gimbus. A może to jakaś choroba, to niedomaganie?

RT obok TB = brak balansu, jak wyżej ktoś napisał.
No ale wiem że pewni mistrzowie turnbased pracują już nad nowym serwerem i wszelkie problemy tego typu zostaną rozwiązane :>

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #281 on: August 23, 2012, 04:55:01 pm »

Wiesz w FOnline nie grają tylko studenci lub gimnazjaliści, ale też podstarzałe pierniki (patrz Wichur) i nienadążają klikaniem w rt, i dlatego mamy tb ;d.

Chyba jaja sobie robisz  :)
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #282 on: August 23, 2012, 06:31:45 pm »

Fallouta 1&2 zaliczałem dziesiatki razy, grałem również w F3 i FNV, a swego czasu zabawiałem się także w kompletnie niegrywalnym systemie FalloutPnP i śmiem twierdzić, że dla mnie(true hardore fallout fana) chodzi o uniwersum w którym toczy się rozgrywka, a nie system walki.
Tak, mam podobne podejście, że liczą się inne elementy gry, ale wiele razy wyczytałem z różnych for, czy spotkałem sie z tym, że wielce "na pokaz hardokorowi fani" uważali, że fallout to tylko tb. Nie akceptowali walki rt w fonline, bo przecież to  fallout! Zawszs to mnie śmieszyło, co oni mieli do tego rt? Dobra, nie ma sensu ciągnąć tego tematu dalej, widocznie tamci to debile i nie są godni nazywać się fanami, hahahaha a w fonline nie wytrzymali kilku dni (zbyt trudna gra? :D). BTW jak mam ustawione tylko rt to nie wpadne na encountery z tb? Jak tak to sprawa jest wyjaśniona.
Logged

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #283 on: August 23, 2012, 06:54:23 pm »

Nie, sens jest. Nie wiem czy pamiętacie, kiedyś tutaj pytałem jak wygląda system WorldMap w Fonline. A dlatego, że w Arcanum jest identycznie. TB to tak naprawdę RT i abarot. No więc, w czym problem. Betony nie zwróciły uwagi na ten, drobny aspekt - że mechanika w tych grach jest praktycznie identyczna. Wytnij ten pacing między każdą akcją i masz to samo.

A ja zwróciłem uwagę na fakt, że w Arcanum dostępne jest podroż w real time i po mapie świata. Idąc pieszo dochodzimy w końcu do instancji. Która, tak naprawdę nie jest instancją, po prostu leży na wielkiej mapie świata Arcanum. Oczywiście są też przypadkowe spotkania, odkrywanie nowych miejsc zarówno z punktu Mapy Podróży jak i local.
Fajnie byłoby, gdyby zaimplementować taki system w Fonline. Podejrzewam, że mapa świata, taka jak w Arcanum, faktycznie jest, ale jest to tylko niekończąca się pustynia. W Falloutach twórcy poszli na łatwiznę i użyli systemu instancji.
Ale myślę, że projekt nie byłby trudny do zrobienia - po prostu trzeba byłoby zagonić wszystkich ludzi tutaj, by zajęli się tworzeniem funkcjonalnej mapy krajobrazu.

Rzecz o tyle wygodna, że gdy, np. ktoś do ciebie strzela w mieście, z tymi cholernymi timeoutami i exitgridami, nie masz gdzie, za przeproszeniem, spierdalać. Co jest bardzo nienaturalne. 
W Arcanum po prostu zwiewałeś coraz dalej i dalej, aż wreszcie mogłeś przejść na Mapę podróży. Bo było gdzie zwiewać.
No a tutaj - cztery kąty, piec piąty...
« Last Edit: August 23, 2012, 07:00:58 pm by Billy Carter »
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #284 on: August 23, 2012, 06:56:03 pm »

Ależ Ty jesteś zabawny wrednypiwosz. :/
Wczoraj ok. 22:00 na serwerze było ~170 altów. Do walki o Modoc stanęły trzy ekipy, a każda z nich liczyła sobie 10 żywych graczy mnożone razy ewentualne alty. Zabawy i strzelania było pełno, ale jak ktoś ma klapki na oczach i dla niego gra kończy się w NCR to nie śmiem nawet podejmować dalszej dyskusji co do ewentualnej AKCJI na serwerze.
Osz w mordę a nawet w dupę... ~30? AŻ ~30 żywych graczy... Nie, no szacun, normalnie nie pogadasz. Tak, dla mnie gra kończy się w NCR przy beczce, bo nawet nie wiedziałem że są inne miasta.

TB to gówno i przeżytek, które totalnie rozpierdala mechanikę tego serwera. Gdyby nie TB to wszystkie encountery można by ustawiać w rozsądnych i osiągalnych wartościach - pokonanie czegoś takiego w RT samo z siebie było by wyzwaniem, ale było by możliwe - a nie samo kombinowanie jak jest teraz.
Chyba dla Ciebie to przeżytek. Lubię mieć wybór, a nie narzuconą gejowiznę bo ktoś chce sobie ponapierdalać jak w quake i nie twierdzę że to nie jest dobre, ale bez przesady, dobra walka w TB nie jest zła, a nawet lepsza. Poza tym... RT czasami przy lagach serwera zwyczajnie ssie po same jaja, tymczasem gdy w TB mogłeś się po nich podrapać i na spokojnie obmyślić plan kogo ubić.
Kogoś zabolał nerf silent deatha? :D
Pudło, ale próbuj dalej.
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 24
 

Page created in 0.268 seconds with 22 queries.