fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • June 26, 2024, 03:19:35 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24

Author Topic: Mleko i ciastko.  (Read 36839 times)

Re: Mleko i ciastko.
« Reply #285 on: August 23, 2012, 07:03:54 pm »

Naprawdę nie rozumiem, co wam się nie podoba w TB. Owszem, do małpiego TC na 30 altów to to się rzeczywiście nie nadaje, ale jak dla mnie "kropki-pułapki" to było coś. Fakt, bywało upierdliwe, gdy czekało się nieraz pół godziny na turę, ale to dało się zbalansować - nikt tego nie zrobił, bo widocznie "prościej" było je po prostu usunąć z gry.
Walki o miasta również dałoby się zrobić w TB, a jedynym problem byłoby tu samo funkcjonowanie miasta, co nieraz doprowadzało do szału już w samych Falloutach, gdy NPCe ruszały się godzinami.
Fallout opierał się na grze turowej - tam więcej pożytku przynosiło mądre rozegranie tury niż małpie napierdalanie się byle szybciej, tak jak obecnie wygląda to tu.
Zwłaszcza przy ostatnich, coraz bardziej wyśrubowanych postaciach jakakolwiek taktyka przestaje mieć sens - skoro każdy i tak padnie po dwóch, góra trzech strzałach, to najlepszą taktyką jest po prostu napierdalać jednym altem, potem drugim, potem trzecim itd. itd. Totalny bezsens. Jeśli tak bardzo lubicie zwykłą, nietaktyczną napierdalankę, to może pogracie sobie po prostu w jakiegoś, bo ja wiem, Call of Duty czy coś tego typu?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #286 on: August 23, 2012, 07:09:59 pm »

Toilet Control w turach, ty sadysto. Wiesz ile to tur zmarnowanych po każdym kolejnym fastrelogu na podpełznięcie do przeciwnika?

Przypominają mi się tzw. "kropki" w turach, gdzie potrafiło się bić kilkadziesiąt postaci. Tragedia.
To było fenomenalne.



Fenomenalne narzędzie trollerskie, te różne wrzaski o Sparcie i rozkręcanie dobra, do którego udało się cudem podpełznąć. Trudno mówić o jakiejś "akcji" w chwili, gdy na swoją kolejkę czekało się kilkanaście minut i nie można było wylogować ludzika, żeby wyjść z tego szamba. Najbardziej mi tęskno do gęstości zaludnienia w tamtym czasie, wygłupy zawsze można sobie wymyślić jakieś inne.

Wiesz w FOnline nie grają tylko studenci lub gimnazjaliści, ale też podstarzałe pierniki (patrz Wichur) i nienadążają klikaniem w rt, i dlatego mamy tb ;d.
To teraz można śmiało wypierdolić TB w priedrasswietnyj tuman, bo nie pojawiam się na 2238. Problem solved :>
Bez przesady z tym nienadążaniem, nawet moja żona z nami biegała w RT na moleraty czy coś tam, ludzik nie padał jej częściej niż przeciętnemu nieogarowi z Sierocińca, choć nie wiem, ile było w tym fuksa, a ile mad-skillza. Podejrzewam proporcję 90/10. W TB jest więcej czasu na pomyślunek, dobra partyjka w taktycznych ruinach albo pomiędzy taktycznymi kaktusami i skałkami, za które można było się taktycznie schować i zebrać taktyczny tap wpierdl od lepszego gracza ma dla mnie swój urok.

RT obok TB = brak balansu, jak wyżej ktoś napisał.
Kiedy jeszcze istniały na 2238 karawany, można było je rozpykać samemu w turach. Pewnie dlatego najpierw zboostowano większość encounterów do jakichś psychodelicznych wartości (raidersi z obesranymi piętami, dzidą i mauserem, średnio 130 HP i miotanie krytów jak szatany), a potem wyjebano w mroczną otchłań niebytu te ciekawsze pod względem itanzów. Teraz farmienie w RT jest trudne, w TB łatwiejsze, ale niezależnie od trybu jednakowo nieopłacalne, jeśli chodzi o dochodowość zajęcia.

No ale wiem że pewni mistrzowie turnbased pracują już nad nowym serwerem i wszelkie problemy tego typu zostaną rozwiązane :>
Żeby tylko turnbased, ha.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Mleko i ciastko.
« Reply #287 on: August 23, 2012, 07:47:29 pm »

A ja zwróciłem uwagę na fakt, że w Arcanum dostępne jest podroż w real time i po mapie świata. Idąc pieszo dochodzimy w końcu do instancji. Która, tak naprawdę nie jest instancją, po prostu leży na wielkiej mapie świata Arcanum. Oczywiście są też przypadkowe spotkania, odkrywanie nowych miejsc zarówno z punktu Mapy Podróży jak i local.
Fajnie byłoby, gdyby zaimplementować taki system w Fonline. Podejrzewam, że mapa świata, taka jak w Arcanum, faktycznie jest, ale jest to tylko niekończąca się pustynia. W Falloutach twórcy poszli na łatwiznę i użyli systemu instancji.
Ale myślę, że projekt nie byłby trudny do zrobienia - po prostu trzeba byłoby zagonić wszystkich ludzi tutaj, by zajęli się tworzeniem funkcjonalnej mapy krajobrazu.
Najlepsze jest to, że jakaś tam grupka rosyjskich moderasów zabrała się za reaktywacje Arcanum na slniku fonline. Niestety nie wiem nic więcej, gdzieś widziałem tylko kilka skrinów z nowymi mapami, co z mechaniką nie mam pojęcia. Pewnie wykonalne tylko nie ma kto tego zrobić.
Dla tych co nie widzieli ruscy próbowali (robią, nie robią, umarł) kolejny zacny "projekcik" fonline'a bez mapy świata. Nadal są grindy ale to coś nowego (fallout bez mapy świata, oj!).
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=EbgUu9R_k7k" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=EbgUu9R_k7k</a>
Logged
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #288 on: August 23, 2012, 07:51:24 pm »

Arcanum na silniku FO? Po co takie cuda? Do Arcanum jest naprawdę ogromne środowisko modowe - na którym zresztą powstało kilka fajnych modów, niektóre zawierające nawet całe nowe fabuły.
Logged
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #289 on: August 23, 2012, 07:56:47 pm »

Arcanum na silniku FO? Po co takie cuda? Do Arcanum jest naprawdę ogromne środowisko modowe - na którym zresztą powstało kilka fajnych modów, niektóre zawierające nawet całe nowe fabuły.
Zagrasz na multi w Arcanum? Nie sprecyzowałem, chcą bądź chcieli stworzyć serwer. Mody mogliby przerobić i dodać do gry, tak jak np mody do fallout 2.
Logged
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #290 on: August 23, 2012, 08:01:06 pm »

Zagram w multi :) Coś kiepsko u Ciebie z wiedzą o tej grze, a tak chętnie się o niej wypowiadasz... W Arcanum multi było dostępne od samiuśkiego początku (lub od któregoś z początkowych patchy, can't remember), a tym samym w modach równiez jest dostępne.
Ktoś na NMA chyba kiedyś proponował właśnie stworzenie takiego serwera Arcanum, ale chyba nic z tego nie wyszło.
Logged

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #291 on: August 23, 2012, 08:17:30 pm »

Najlepsze jest to, że jakaś tam grupka rosyjskich moderasów zabrała się za reaktywacje Arcanum na slniku fonline. Niestety nie wiem nic więcej, gdzieś widziałem tylko kilka skrinów z nowymi mapami, co z mechaniką nie mam pojęcia. Pewnie wykonalne tylko nie ma kto tego zrobić.
Dla tych co nie widzieli ruscy próbowali (robią, nie robią, umarł) kolejny zacny "projekcik" fonline'a bez mapy świata. Nadal są grindy ale to coś nowego (fallout bez mapy świata, oj!).
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=EbgUu9R_k7k" target="_blank">https://www.youtube.com/watch?v=EbgUu9R_k7k</a>

Dziwne to, przecież nawet na WordMap w Fonlne są coordy, suniesz w tamtą stronę i raczej natykasz się jakoś na kogoś, kto ci je podał. Skoro tak, znaczy to, ze my musimy stać w jakichś, określonych coordach :) I te coordy właśnie to mapa świata. Bez względu na to jakie mamy o niej wyobrażenie. No nic...

A co do Arcanum, rzeczywiście, mody są. Sam fandom lekko przygasł, choć nadal nadrabia nienagannymi manierami. Których wartość przecież zna i rozumie każdy szanujący się gentleman. Ach, cóż za szalony świat techniki mamy dzisiaj, jednak dobre maniery nie przemijąją nigdy.
(tia, jestem zdecydowanym fanem Arcanum. Genialna gra i bardzo rozwijająca wyobraźnię).

No i np. tutaj:

http://www.terra-arcanum.com/phpBB/viewtopic.php?t=14734

Świetny mod, mnóstwo nowych rzeczy (niektóre nie są jeszcze zrobione - nazwa WIP mówi sama za siebie) I skończyły się kluski z makiem, poziom trudności został zwiększony i to pod wieloma względam. Polecam bardzo..
Ponadto, wiele osób z Terra Arcanum przebywa obecnie na tym to właśnie forum. Jednakowoż, podobna sytuacja na forum Terry (gdy fani z NMA zaszczycili wizytą swych pobratymców) zakończyła się nieco "chłodniej". :)
Ci nieokrzesani młodzieńcy bowiem, najwyraźniej nie odebrali odpowiedniego wykształcenia, och, jak i również obycia w kręgach ludzi nieskazitelnego poloru.  W każdym razie, o czym mogę zapewnić, potraktowani zostali z należytym szacunkiem, a także ze zrozumieniem dla rodzaju "kultury", którą sobą - najwidoczniej jednak - reprezentują...

« Last Edit: August 23, 2012, 09:17:50 pm by Billy Carter »
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #292 on: August 23, 2012, 08:40:59 pm »

Zagram w multi :) Coś kiepsko u Ciebie z wiedzą o tej grze, a tak chętnie się o niej wypowiadasz... W Arcanum multi było dostępne od samiuśkiego początku (lub od któregoś z początkowych patchy, can't remember), a tym samym w modach równiez jest dostępne.
Ktoś na NMA chyba kiedyś proponował właśnie stworzenie takiego serwera Arcanum, ale chyba nic z tego nie wyszło.
Tak nigdy nie grałem, więc nie bede kłamał że jestem specem od czegoś czego kompletnie nie znam. Multi to pewnie jest taki sam jak w bg/iw serwer pod co-op z ograniczeniami graczy do y (4-10, 32 tak?). Z tego co wiem to Arcanum lata na starusieńkim Infinity Engine. Oni chcieli zrobić taki typowy serwer jakim jest 2238, czyli mmo a nie co-op.

Jak już jesteśmy przy temacie innych rpg niż fallout, to coś wygrzebałem ale nie chce mi się czytać, czy faktycznie będzie to mmo, czy mod, czy chuj wie co. Może kogoś to zainteresuje, w koncu to forum z którego można coś się dowiedzieć  ;D

Logged

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #293 on: August 23, 2012, 08:41:45 pm »

Jeśli zaś chodzi o MMO Arcanum, faktycznie wydaje mi się, że sama gra byłby o wiele bardziej interesująca i dawałaby znacznie więcej satysfakcji; ale jednocześnie - byłaby mniej widowiskowa. Nie jest to jednak Fallout, a cel grania w świecie, w którym nie istnieje jeszcze pojęcie - real badass, usuwa tę koncepcję w otchłań - "fajnych pomysłów"
Ale coś tam jest, jeśli chcecie poszukać, proszę bardzo. Jest nawet mowa o tym rosyjskim serwerze i jego próbach.
(w ogóle, nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale Rosjanie mają niesamowity potencjał modderski. Ja nie wiem jak ci goście to robią, ale .. wow repect. I to wszystko ma swój smaczek, takie wyczucie bycia lore frendly) Np. ten mod do Obka.
Widać, że np. textury żywcem podpierdolone ze Skyra :DD. ale jednak. Coś będzie. To widać
( a np. dla mnie, takie rzeczy, to znacząca różnica)
http://oblivion.nexusmods.com/mods/42085
« Last Edit: August 23, 2012, 09:13:13 pm by Billy Carter »
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #294 on: August 23, 2012, 08:48:53 pm »

Tak nigdy nie grałem, więc nie bede kłamał że jestem specem od czegoś czego kompletnie nie znam. Multi to pewnie jest taki sam jak w bg/iw serwer pod co-op z ograniczeniami graczy do y (4-10, 32 tak?). Z tego co wiem to Arcanum lata na starusieńkim Infinity Engine. Oni chcieli zrobić taki typowy serwer jakim jest 2238, czyli mmo a nie co-op.

Jak już jesteśmy przy temacie innych rpg niż fallout, to coś wygrzebałem ale nie chce mi się czytać, czy faktycznie będzie to mmo, czy mod, czy chuj wie co. Może kogoś to zainteresuje, w koncu to forum z którego można coś się dowiedzieć  ;D
Uhm. Wszystko jest, na pieprze.  No ale może, czemu nie. Kto ich tam zrozumie...
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #295 on: August 28, 2012, 12:40:44 am »

Szkoda, że prace nad Projectem V13 zostały anulowane :(
Logged
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #296 on: August 28, 2012, 10:15:51 am »

Szkoda, że prace nad Projectem V13 zostały anulowane :(

Logged

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #297 on: August 28, 2012, 11:22:58 am »

What?
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #298 on: August 28, 2012, 04:31:57 pm »

Po to właśnie jest takie dobrodziejstwo ludzkości jak wybór. Nie lubisz TB to walczysz w RT, więc o co ten płacz na kilka stron? Bo tak ot możemy sobie popłakać na sytuację ekonomiczno-społeczną lub jakieś inne duperele. TB jest dlatego, że ... może niektórzy nie uwierzą, ale w FOnline grają czasami ludzie, którzy grali dużo w pierwszą i drugą część serii, w której nie było RT ani Toilet Control.
Logged

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Mleko i ciastko.
« Reply #299 on: August 28, 2012, 04:52:57 pm »

 :o

Pandaeb

dude... :) :) "Czemu jakiś cholerny francuzik nie chce podać mi sposobu na Glow ??? "

Twoja ksywka wyleciała mi z pamięci. :) Nie masz obrazka, to przez to. Sorry
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.
Pages: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 24
 

Page created in 0.054 seconds with 21 queries.