fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 14, 2024, 09:29:30 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238214 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #810 on: June 20, 2010, 04:59:17 pm »

Witam.

Mam problem z dołączeniem do frakcji Vault City. Spełniam wymagania podane w wiki (mam ponad 150% FA), ale strażnik przed bramą nawet nie chce ze mną rozmawiać (pojawia się nad nim tekst, ale nie ma opcji dialogowej).
Przed próbą dołączenia do VC odszedłem z gangu (jestem dodany w kilku bazach jako friend - to może być problem?).
Moja karma w VC wynosi -200 (na wiki nie ma w ogóle mowy o karmie).
Charyzma to 3.

Słyszałem, że to może być jakiś bug, ale może jest inne rozwiązanie?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #811 on: June 20, 2010, 11:56:12 pm »

lepiej zrob se nowego alta z 9charyszmy i zazyj paczke mentatow....
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #812 on: June 21, 2010, 12:33:12 am »

Oczywiście rozmawiasz ze strażnikiem po prawej stronie bramy?
Skoro spełniasz wymagania i masz  3 charyzmy to być może jest to sprawka tej reputacji, ale ta szybko wzrośnie. Więcej charyzmy nie trzeba.
Spróbuj za dzień, dwa.
Zakładam ze na pewno jesteś wypisany ze wszystkich możliwych baz, to znaczy z ostatniej :) Bycie friend w bazie nie stanowi tu żadnego problemu.
Bug o ile dobrze pamiętam objawiał się tym że jeśli źle zagadałeś ze strażnikiem  i przerwałeś w trakcie to już nie chciał z Toba gadać.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #813 on: June 21, 2010, 12:30:31 pm »

Nie ukrywam, że odpowiedź na mojego postac byłaby ogromnie pomocna.
Mógłby ktoś napisać na czysto ile dokładnie repair dodaje tool i super tool kit?
Prośba nr 2 to zrobienie takiej tabelki która pomagałaby nam ocenić który sprzęt możemy próbować sami reperować...
np. 50 skill - pipe rifle, mauser
80 skill - cośtam
100 skill - skórzana kurtka i jakiśtam pistolet :P
130 skill - assault rifle

Napisałbym ktoś parę progów skilla repair i itemy które wtedy można już naprawiać?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #814 on: June 21, 2010, 03:05:21 pm »

Ciężko narysować coś takiego - cokolwiek brałem do naprawy poniżej 150% Repaira, obfitowało w faile. Powyżej 180 znacznie się to zmniejszyło, obecnie z 200 i toolem w łapie fail zdarza się może raz na sto napraw. I co ciekawe nie ma reguły jeśli o klasę sprzętu idzie - miewałem już faile na Hunting Rifle, 10mm Pistolach jak i na LSW.
Zatem tabelki tworzył nie będę, bo nie mam pojęcia, jak miałaby wyglądać.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #815 on: June 21, 2010, 03:27:58 pm »

toola trzeba mieć w ekwipunku czy ręku?
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #816 on: June 21, 2010, 03:41:19 pm »

w ręnku :) Najlepiej to brac super tool kit kiedy chcemy naprawic kiedy pisze pretty broken lub its barely changing together wedy miejmy toolkita w łapie ale uwaga !! zniknie nam "zószyje sjem".
Logged
h

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #817 on: June 21, 2010, 04:10:03 pm »

toola trzeba mieć w ekwipunku czy ręku?
W ręku, w aktywnym slocie.

Tool oraz Super Toolkit zużywają się po iluś tam naprawach - nie wiem po ilu, mój naprawiator zawsze ma zapas kilku sztuk w łapie. Na Super Toolkit szkoda złota, faile z 200% Repaira to naprawdę rzadkość.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #818 on: June 21, 2010, 06:16:14 pm »

Mam takie pytanie . Otóż jakiś czas temu dołączyłem do vault city jako citizen i niedawno dowiedziałem się , że aby zdobyć profesję small guns 3 należy wstąpić do raidersów . Po wstąpieniu do vault city organisation moja reputacja u nich spadła znacznie ( - 1900 obecnie ) . Chciałbym się zapytać czy jest jeszcze jakaś możliwość abym zdobył tę profesję ? Tzn. chodzi mi o to abym zdobył tą profesję i jednocześnie mógł później wchodzić do miast normalnie ( jako że z tego co wiem po wstąpieniu do raidersów reputacja u innych znacznie spada ) . I jeżeli jest to możliwe prosiłbym o podanie mi najlepszego rozwiązania w mojej sytuacji .
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #819 on: June 21, 2010, 06:27:30 pm »

Mam takie pytanie . Otóż jakiś czas temu dołączyłem do vault city jako citizen i niedawno dowiedziałem się , że aby zdobyć profesję small guns 3 należy wstąpić do raidersów . Po wstąpieniu do vault city organisation moja reputacja u nich spadła znacznie ( - 1900 obecnie ) . Chciałbym się zapytać czy jest jeszcze jakaś możliwość abym zdobył tę profesję ? Tzn. chodzi mi o to abym zdobył tą profesję i jednocześnie mógł później wchodzić do miast normalnie ( jako że z tego co wiem po wstąpieniu do raidersów reputacja u innych znacznie spada ) . I jeżeli jest to możliwe prosiłbym o podanie mi najlepszego rozwiązania w mojej sytuacji .

http://www.fo2238.fodev.net/wiki/Profession:_Gunsmith_(Small_Guns)

Jak widzisz 3lvl tylko u raidersów. A nie możesz wypisać się z VC, reputacja wróci prawie do normy, iść zrobić 3lvl, wypisać się od raidersów (nie bierz nic z sobą, bo Cie zastrzelą) i ponownie zapisać się do VC?
Re: Pytania początkujących
« Reply #820 on: June 21, 2010, 06:34:09 pm »

To byłoby możliwe , tylko zauważ że zapisując się do Vault City nie dostałem żadnego + do karmy dla vault city citizens i aż - 2000 do raidersów . Także po wypisaniu się od nich będę miał - 2000 citizens of vault city i - 900 u raidersów :/

Edit. Zauważ również, że zapisując się do raidersów dostanę jeszcze raz - 2000 do citizens of the vault city a odchodząc od nich zaledwie + 1000 .

Edit.2 No chyba , że ktoś zna jakiś sposób aby podbić sobie reputacje u citizens of the vault city . Wtedy mógłbym trochę podbić sobie reputacje teraz i później nie byłoby problemu .
« Last Edit: June 21, 2010, 06:39:22 pm by Bradshaw »
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #821 on: June 21, 2010, 06:51:06 pm »

W ręku, w aktywnym slocie.

Tool oraz Super Toolkit zużywają się po iluś tam naprawach - nie wiem po ilu, mój naprawiator zawsze ma zapas kilku sztuk w łapie. Na Super Toolkit szkoda złota, faile z 200% Repaira to naprawdę rzadkość.
Chyba się nie zgodzę :P Mam 90 repair i udaje mi sie naprawic jak kurtka nie ma więcej niż 30%, za to mausera za cholere nigdy :P
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #822 on: June 21, 2010, 07:05:39 pm »

hej jestem nowy :D a teraz mam kilka pytań ^^ w zasadzie dwa ;p

1. Na wiki znalazłem spis frakcji graczy... i zdziwił mnie spis ponieważ jedna kategoria otagowana jest napisaem "Ghouls Only" stąd moje pytanie -> Można grać ghoulem? Lub mutantem ? Jeśli tak to jak ?

2. Jeżeli chce zostać Small Guns Gunsmither'em i na wiki pokazuje że mogę to zrobić w Junktown ? To jak to wygląda ? Ide do właściwego kolesia po osiągnięciu wymagań z wiki gadam z nim i załatwione ? Czy muszę się jakoś "przyłączyć" do danego miasta ?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #823 on: June 21, 2010, 07:07:41 pm »

1. Nie
2. Tak, ale nie musisz przyjmować się do miasta tylko idziesz z kasa i gadasz.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #824 on: June 21, 2010, 07:13:52 pm »

Jeszcze jedno. Czy jeżeli przyłącze się do raidersów żeby zrobić 3 poziom Small Gunsmithera i narażę się na takie konsekwencje:

Quote
Modoc, NCR, Vault City, NCR Rangers, Unity, BOS, Redding,Junktown  and Broken Hills (Except some mutants) people (together with patrols and caravans of these towns) will shoot you on sight no matter what reputation you will have with them.

to czy w momencie kiedy odejdę od reidersów to wszystko wróci do normy ? i czy zostanie mi profesja xD ?
Logged
Pages: 1 ... 53 54 [55] 56 57 ... 132
 

Page created in 0.102 seconds with 18 queries.