fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 29, 2024, 02:13:24 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2 3 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 235471 times)

Pytania początkujących
« on: December 24, 2009, 08:53:22 am »

Bo taka jest kolej rzeczy . Nie było by wtedy sensu zabijania kogoś.
« Last Edit: July 15, 2010, 03:36:22 pm by Wipe »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1 on: December 28, 2009, 02:11:34 pm »

Na beczce musi być ikonka "rączki", jak najedziesz myszką. Statsy wyglądają OK.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Mitore

  • Time to Boom!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #2 on: December 29, 2009, 10:19:55 pm »

Witam

zaczynam zabawę z Fonline i chciałbym zadać kilka pytań

1: Ile trwa Re-spawn naszej postaci? (sorry za to pytanie ale niemialem nawet przyjemnosci wejsc do gry)
2: czy co śmierć tracimy expa/level czy tylko Itemy?
3: czy da sie postawić dwa domki na jednej mapie? (gra z Bratem)
4: czy na 1 lvlu łatwo o jakiekolwiek materiały? jeśli nie to powiedzcie jakie trzeba staty/itemy/jakie miejsca najlepiej
5: Czy broń morze uledz uszkodzeniu?

to wszystko narazie...w miarę czasu postaram się napisać kolejne pytania

Za wszelkie orty przepraszam ale ortografia jest dla mnie jak matematyka inni ja rozumieją a inni nie

Pozdrawiam
Logged
Szakal...
Re: Pytania początkujących
« Reply #3 on: December 29, 2009, 10:38:07 pm »

1: Zaraz po tym jak zginiesz to kilkanaście sekund, chyba że ktoś Cie tylko "położy", to kilka minut.
2: tylko Itemy?
3: Nie, 1 namiot na mape, z czym że możesz np. iść z kimś na odpowiednie pole i założyć wspólny namiot.
4: zacznij od ubijania brahminów na namiot, ewentualnie poproś kogoś o 10 sztuk.  potem przyda się narzędzia primitywne, do drewna/minerałów.
5: Tak.

Kostuch

  • Bandits! 2'o clock! 6'o clock!
    • FreeSpace Polish Board
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #4 on: December 29, 2009, 10:49:28 pm »

0. Topic przeznaczony na takie pytania już jest, nazywa się "Pytania początkujących", wystarczy poszukać.. :)

1. Po śmierci czeka się o ile dobrze pamiętam 60 sekund, aż postać zostanie "wskrzeszona" w jednym z losowo wybranych punktów startowych na mapie.

2. Śmierć kończy się utratą wszystkiego co mamy w plecaku i na sobie. Nie pociąga za sobą utraty punktów doświadczenia.

3. Nie, nie da się. Każdy namiot (bo chyba o to ci chodzi?) musi być postawiony osobno. Jeśli druga postać/postacie będzie obecna przy stawianiu namiotu to również będzie go widzieć.

4. Tutaj mnie poprawiać bo mówię z pamięci: do kopania rudy żelaza i minerałów potrzebujesz 40 punków science, tak samo chyba do ścinania drzew. Wydobywanie junka z beczek wymaga 30 science. Przy 80 oprócz śmieci znajdziesz w beczkach części elektroniczne. Zbieranie włókien (fibers) i owoców wymaga 40% outdoorsman. Zbieranie broc flower i xander root wymaga chyba coś około 60 pkt w first aid lub doctor.

Teraz sprzęt. Skały kopie się Sledgehammerem, Primitive Tool, lub Super Sledge (taaa...). Drewienko można ciąć Husquar.. znaczy się Hatchetem albo Primitive Tool. Do zbierania fibers potrzebujesz noża. Wszystkie te itemki możesz w miarę łatwo wykonać samemu (sprawdź wymagania w Fixboyu) lub pojęczeć chwilę na bazarze w NCR, na pewno ktoś Cię poratuje.

5. Jak najbardziej. Im mniejsze twoje umiejętności w używaniu danej kategorii uzbrojenia, tym szybciej psujesz pukawki strzelając z nich. Stopień zużycia broni nie ma wpływu na jej parametry aż do momentu całkowitego zniszczenia. Zupełnie rozwalone pukawki najlepiej rozkładać na surowce wtórne (skill science - nawet jeśli nic nie wyciągniesz to i tak zyskasz 20 punktów dośw.)

Logged
"Expect the best while being prepared for the worst"

Mitore

  • Time to Boom!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #5 on: December 29, 2009, 10:58:00 pm »

Zgodnie z Poleceniem Pana Kostuch'a

Sorry za tamten temat (roztargnienie po świętach itd)

w takim razie oto moje kolejne pytania

1: Czy Okradanie Ludzi jest możliwe? jeśli tak to czy opłaca się? i jak sie przed tym ratować?
2: czy podczas skradania postać jest widzialna przez innych?
3: Jest możliwość tworzenia tzw "Party" jesli tak to czy exp się dzieli i czy są jakieś premie?
4: na czym expić na początku? (poza braminami  ;D)


Pozdrawiam
Logged
Szakal...
Re: Pytania początkujących
« Reply #6 on: December 29, 2009, 11:05:22 pm »

Odp.

1: Tak, jest możliwe ale musisz mieć b. wysoki skill. Okradanie może być opłacalne jak grasz samemu, inaczej każdy Cie oleje i zastrzeli na pustyni. Właśnie nie wiem jak się bronić przed złodziejami, nie można już do nich strzelać od tak...
2: Tak, inni gracze Cie widzą, ale strażnicy już nie.
3: a co to jest te "party" ?
4: skorpiony/geckos zwykłe.
Re: Pytania początkujących
« Reply #7 on: December 29, 2009, 11:24:07 pm »

1) Okradanie jest opłacalne przy wysokim skillu. Jak się przed tym bronić? To proste - wysoka percepcja - większa szansa, że złapiesz złdozieja. Poza tym od kiedy ludzie są oflagowani, unikaj tych z napisem (thief) - proste. Poza tym łatwiej zostać okradzionym w nocy, trudniej w dzień.

2) Inni gracze widzą Cię w zależności od Percepcji - tak samo strażnicy. Rónież kiedy zaatakujesz stajesz się widzialny.

3) Party tworzysz w prosty sposób - osoby, które mają z Tobą iść ustawiają na tobi opcje follow. To ile osób możesz zabrać zależy od Twojej charyzmy. JEst to CHA - 1 = ilość osób. Czyli na przykłąd mając 3 pkt charyzmy możesz zabrać 2 osoby. Mając 4 pkt - 3 osoby.

4) Na początku exp na skorpionach i geckonach. Z czasem próbuj małe deathclawy ( południowy wschód od VC) oraz zmutowane duże szuro-szmatki (zachód od NCR). Póżniej w grę wchodzą Alieny, centaury i floatery.
Logged

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #8 on: December 30, 2009, 04:06:23 pm »

1) Okradanie jest opłacalne przy wysokim skillu. Jak się przed tym bronić? To proste - wysoka percepcja - większa szansa, że złapiesz złdozieja. Poza tym od kiedy ludzie są oflagowani, unikaj tych z napisem (thief) - proste. Poza tym łatwiej zostać okradzionym w nocy, trudniej w dzień.


Albo strzelaj do nich:) Flagi są też (a może głównie po to) - strażnicy nie reagują na zarżnięcie takiego delikwenta.
Logged

Mitore

  • Time to Boom!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #9 on: December 30, 2009, 04:19:38 pm »

Ale gracze pewnie tak  ;D

dziekuje wam za wszystkie odpowiedzi
w miare czasu zadam kolejne pytania :D

Pozdrawiam

EDIT:

Mam pytanie....Czy da rade dojść do Jakiego kolwiek miasta bez obrywania w "Ryj" od kolesi w COmbat armorach czy patrolu enklawy?.... zaczołem gre w Redding ale odrazy jak sie pojawiłem zostałem ubity i przeczesany czy jest jaka kolwiek mozliwosc na bezpieczne podróżowanie?

jak narazie moja ocena na temat FO jest mocno nadszarpana....co prawda gra sie fajnie ale ludzie zachowuja sie jak normalne boty ... Nowy>Zabic>przeczesac plecak>zostawic>zabic znowu>zabrac nowo zdobyte itemy...

ehh...


Pozdrawiam
« Last Edit: December 30, 2009, 06:47:51 pm by Mitore »
Logged
Szakal...

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #10 on: December 30, 2009, 08:01:24 pm »

Mam pytanie....Czy da rade dojść do Jakiego kolwiek miasta bez obrywania w "Ryj" od kolesi w COmbat armorach czy patrolu enklawy?.... zaczołem gre w Redding ale odrazy jak sie pojawiłem zostałem ubity i przeczesany czy jest jaka kolwiek mozliwosc na bezpieczne podróżowanie?

jak narazie moja ocena na temat FO jest mocno nadszarpana....co prawda gra sie fajnie ale ludzie zachowuja sie jak normalne boty ... Nowy>Zabic>przeczesac plecak>zostawic>zabic znowu>zabrac nowo zdobyte itemy...
Wal na południe - NCR, Junktown, Hub to miasta, w których w ryj oberwać można, ale jest o to trudniej niż na północy.

Zaś co do ludzkich botów - nie poradzisz nic na fakt, że niektórzy nie odróżniają Quake od Fallouta i w to drugie grają w ten sam sposób jak w to pierwsze. Strzelanie do wszystkiego, co podejdzie, to też rodzaj zabawy, choć prymitywnej i głupiej. Ale zdarza się i tyle.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #11 on: December 31, 2009, 01:45:24 am »

Może i denerwujące ale myśle że takie zachowanie pasuje do klimatu gry, radioaktywne pieklo na ziemi, nie ufaj nikomu itp.
Ale wracając do tematu, mam pytanie:
Ustawiłem w opcjach oba tryby walki, turowy i rzeczywisty.
Podczas podróży gdy ktoś/coś mnie zaatakuje, włącza sie walka w RT, czy jest możliwość zmiany na turową?
oraz gdy mam wybór przed walka turowa/RT i wybieram turową, czy moge zmienic na RT?
Czy robi coś przycisk "koniec walki", nie pokazuje sie zaden komunikat widać tylko jak wciska sie przycisk, szczególnie gdy jest już po wlace i pozostałe potworki/npc nie zamierzaja mnie atakowac stoja w miejscu i trzeba czekac sporo czasu by "zużyli" swoje AP. Czasmi udaje sie wyłączyć walke ale starsznie nieregularnie to działa (albo ja coś źle robie ;) )
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #12 on: December 31, 2009, 10:17:27 am »

Walke ustawiasz w configu. Masz tam:

- both modes (z tego korzystam)
- real time
- turn based

Możesz ustawić sobie walkę jaką chcesz np. jeżeli ustawisz tylko tury to będą tylko tury ale.. Wyobraźmy sobie, że trafiasz na encounter, gdzie jest inny gracz, który ma ustawioną walkę na tury, a ty na real. Wtedy, będziesz musiał grać w turowym trybie gry.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #13 on: December 31, 2009, 10:39:25 am »

Pytanko od nooba:

W NCR często są kolesie którzy drą się kupię to czy sprzedam tamto. Pytanie jak z takimi handlować?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #14 on: December 31, 2009, 10:41:28 am »

Klikasz lewym na delikwenta przytrzymujesz i masz ikonki ze strzalkami i dolarem i jeszcze jedna. Ale uważaj bo zdarzają się oszuści i złodzieje, czasem nawet bomberzy.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/
Pages: [1] 2 3 ... 132
 

Page created in 0.116 seconds with 20 queries.