fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • September 28, 2024, 09:09:13 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 2 3 [4] 5

Author Topic: Fonline - inne projekty, serwery, gry  (Read 17643 times)

Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #45 on: October 13, 2010, 12:09:12 am »

SDK jest nadal przystosowany do Fallouta1 & 2, a nie do Tacticsa. Czemu tacticsa na tym silniku nie zobaczycie? Bo nie obsługuje on 8kierunków jak tactics(oktagonalnie), a jedynie 6(heksagonalnie). Zobaczcie jak wygląda kratka w F:T i jak wygląda ta w F2 a przekonacie się że to nieco inny rzut izometryczny.

DAŁOBY radę zrobić takiego fallouta online na enginie podobnym do tacticsa pod warunkiem że ktoś wgryzłby się w core i go przerobił. Kto wie, może nawet Cvet kiedyś się za to weźmie, jednak byłaby to masa roboty (podłożenie wszystkich grafik to pikuś, ale w tacticsie było też kucanie/leżenie + piętra budynków + pojazdy którymi się dało jeździć + inne grywalne rasy = masa dodatkowej roboty)

Sam z ogromną chęcią zaangażowałbym się w projekt Fallout Tactics przełożonego właśnie na podobnej zasadzie co FOnline. Szczególnie że MP w tacticsie pozwala na fajną zabawę w deathmatchach/assaultach czy czym tam ale na dłuższą metę "brak RPG" i tego co mamy na przykładowym 2238 boli i nie daje takiej frajdy :/

W sumie to poruszałem ten temat już jakieś 2 lata temu, ale jakoś nigdy nie odważyłem się o tym gadać z kimś kto zna się na programowaniu itp. ;)


EDIT:

Fallout 1&2

Fallout Tactics


Gdy nadejdzie te ' soon ' i dodadzą grafike 3d z tej badziewnej i nieskończonej części, załamie ręce. Wolałbym grać na serwerze gdzie jest TYLKO grafa z FT niż van bucośtam
A widzisz żeby nadchodziło? Ja jakoś nie widzę żadnych postępów, więc i nie zapowiada się na żadne "Soon". Poza tym ta "Badziewna część" zapowiadała się znacznie ciekawiej niż F3 bethesdy i fani bardzo chętnie zobaczyliby ją w MMO.
W końcu i tak powstałaby alternatywa całkowicie w 2d więc całym sercem popierałem ten projekt(Który chyba umarł, bo Rotatorsi ucichli jeśli o to chodzi.)
« Last Edit: October 13, 2010, 12:23:05 am by SmartCheetah »
Logged
Don't call me your brother
'cause I ain't your fucking brother.
We fell from different cunts,
and your skins an ugly color!
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #46 on: October 13, 2010, 07:15:23 am »

wiesz, mówią że będzie, to może będzie. Wiem jedno, przestanę grać gdy wprowadzą modele 3d bez krwi.

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #47 on: October 13, 2010, 11:53:19 am »

wiesz, mówią że będzie, to może będzie. Wiem jedno, przestanę grać gdy wprowadzą modele 3d bez krwi.

Jeez, El Rayotte! Dajże developerom trocha czasu. Dotychczasowa całość to beta, więc krok naprzód, 10 wstecz i czasami jeden w bok to normalka. Ja tam wesoło wracam do FOn'a od paru lat i nieustannie z uśmiechem obserwuję zmiany.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #48 on: October 13, 2010, 01:49:28 pm »

van bucoś - tak NIGDY by nie wyglądało FO. To będzie raczej f2 zjebanymi ludzikami o nieregularnych kształtach.

Riot...
Zapominasz, że to co było na Developers Video to tylko jak tam było napisane PRZYKŁAD
modele mają być inne, a krew nawet może być lepsza niż 2d (choć pewnie nie będzie ;p), zapominasz o tym, że modele z Van Burena były nie ukończone i to są modele z tech dema...
Ogar kurwa ;p

wiesz, mówią że będzie, to może będzie. Wiem jedno, przestanę grać gdy wprowadzą modele 3d bez krwi.
Jeden w tę, jeden we w tę... Co za różnica? ;p
« Last Edit: October 13, 2010, 01:52:31 pm by jan0s1k »
Logged

Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #49 on: October 13, 2010, 03:30:16 pm »

dżizas janek kurna, wiedz o tym że po takich zmianach FO to nie będzie F1 i F2. to będzie G Ó W N O.
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #50 on: October 13, 2010, 03:35:23 pm »

FO nie jest i nigdy nie było i nie będzie F1/F2. Po zmianach to będzie wciąż to samo FO co wcześniej tylko z inną grafiką postaci/mobków.
Logged

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #51 on: October 13, 2010, 05:20:20 pm »

dżizas janek kurna, wiedz o tym że po takich zmianach FO to nie będzie F1 i F2. to będzie G Ó W N O.

a powiedz mi kiedy FO bylo F1/F2..

FO nie jest i nigdy nie było i nie będzie F1/F2. Po zmianach to będzie wciąż to samo FO co wcześniej tylko z inną grafiką postaci/mobków.

dokładnie
Logged

Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #52 on: October 13, 2010, 05:45:13 pm »

The FOnline Engine is an online game engine, meant to support Fallout and Fallout 2 graphics as well as the other games files (.dat, .frm, ...). hmm?

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #53 on: October 13, 2010, 05:59:43 pm »

The FOnline Engine is an online game engine, meant to support Fallout and Fallout 2 graphics as well as the other games files (.dat, .frm, ...). hmm?

eee, albo nie rozumiesz angielskiego, albo jesteś idiotą, bo tu pisze, że ta gra wspiera grafiki i inne pliki z Fallouta 1 i Fallouta 2...
a raczej tu nie pisze, że to jest Falloutem 2 czy 1 Online...
Logged

Hardcore

  • Make war and fuck peace
  • Offline
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #54 on: October 13, 2010, 06:15:31 pm »

Riot: 3d modele to wedlug mnie krok w przod ..... kiedy wszystko bedzie ok(kiedy beda zrobione) to beda tez w SDK wiec na 100% ktos to usprawni/ulepszy itp wiec beda coraz lepsze co idzie ku postepowi . Pomysl tak : powstana 3d grafiki bedzie mozna ich uzyc w SDK , a jak jednak dev team stwiedzi ze sa do dupy to wroca do 2d ale to 3d bedzie mozna dalej wykozystac w SDK ^^ wiec narazie proponuje poczekac . 
Logged
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #55 on: October 13, 2010, 07:00:15 pm »

tylko że sweetaśna grafika bluesuita z filmu lexa jest beznadziejna a znając naszych kochanych devow to będzie shit.

modlę się o to, żeby było więcej ludzi ogarniętych, powstało więcej serwerów i był wybór ;o

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #56 on: October 13, 2010, 07:11:15 pm »

tylko że sweetaśna grafika bluesuita z filmu lexa jest beznadziejna a znając naszych kochanych devow to będzie shit.

modlę się o to, żeby było więcej ludzi ogarniętych, powstało więcej serwerów i był wybór ;o
jak w Tibii?

a jak napisałem oni wzięli te grafiki tylko do zrobienia filmiku..
Logged

Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #57 on: October 13, 2010, 07:13:11 pm »

wzieli, to znaczy że będzie to tak wyglądać, bo wstawianie innych grafik do filmu nie miałoby sensu.

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #58 on: October 13, 2010, 07:15:15 pm »

wzieli, to znaczy że będzie to tak wyglądać, bo wstawianie innych grafik do filmu nie miałoby sensu.
wzięli, gdyż chcieli na szybkiego zrobić filmik i mieć spokój ;p a nie wstawili innych grafik bo ich jeszcze nie zrobili? ;p
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Fonline - inne projekty, serwery, gry
« Reply #59 on: October 13, 2010, 07:44:50 pm »

Długo jeszcze będziecie toczyć zaciekły bój o to, kto ma najdłuższego? Wasze wysiłki są daremne, tutaj moja fotka z rozbieranej sesji dla miesięcznika "Gejzer".
Po zmianach to będzie wciąż to samo FO co wcześniej tylko z inną grafiką postaci/mobków.
Wbrew pozorom ta "tylko inna grafika" to zajebiście duża różnica, przynajmniej dla mnie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Pages: 1 2 3 [4] 5
 

Page created in 0.091 seconds with 21 queries.