fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 06:44:57 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2 3 ... 19

Author Topic: Inicjatywa kreatywna  (Read 36192 times)

skejwen

  • BBS AKBAR!
    • Brahmins rox
  • Offline
Inicjatywa kreatywna
« on: January 14, 2010, 10:54:55 am »

Jak wiadomo projekt Fo:2238 jest rozwijany od kilku ładnych lat i deweloperzy mają wypracowaną wizję świata w jego "finalnej" wersji. Dam sobie obciąć lewą rękę, ze maja zapisane w głowach jak i twardych dyskach mnóstwo pomysłów, które powoli wprowadzają/będą wprowadzać w życie. Każdy z nas chciałby widzieć szybszy rozwój serwera i wśród nas (jak mi się zdaje) jest wielu ludzi, którzy na własną rękę "coś" tworzą.

Myślę, że obecnie pomoc jaka możemy zaoferować "tfurcom" jest robienie za czarnucha. To jest edycja/kreacja elementów, które nie wpływają na sam silnik, bądź wpływają w znikomym stopniu.

Stąd pomysł zęby spytać deweloperów w czym można pomóc i skonsolidować skromne siły, aby kilka osób nie robiło tego samego ;)

Tutaj pytanie czy są chętni na taka inicjatywę?

/skejwen

http://www.fo2238.fodev.net/wiki/3d_graphics_development_tracker
« Last Edit: February 02, 2010, 06:39:11 pm by skejwen »
Logged
"Moo-OooooOO! MoMoo.. MmmmoOoo.. Moo!", translate from brahmin to English: "Two things are infinite - brahmin shit and human stupidity! - Brahminstein"
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #1 on: January 14, 2010, 11:50:04 am »

http://www.youtube.com/watch?v=JzogWuOPXuE

A tak na poważnie to słuszna inicjatywa - tylko że to wciąż tylko inicjatywa, których jest dość sporo a realizacji brak.
Logged
"War. War never changes"

Nice_Boat

  • I shot a man in Reno just to watch him die.
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #2 on: January 14, 2010, 11:55:08 am »

Ja z przyjemnością - dajcie mi nowego mappera i listę stuffu do zrobienia, a zabieram się do roboty, bo w niewielkich ilościach to całkiem przyjemne zajęcie. Miło by jednak było gdyby to developerzy zwrócili się do sceny, a nie odwrotnie. Bo to jednak trochę tak głupio, jak trzeba ich prosić żeby łaskawie powiedzieli nam czego potrzebują ;D
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #3 on: January 14, 2010, 12:18:30 pm »

Jak wypuszczą wersje choćby mappera pod linux to czemu nie. Jednak na chwilę obecną, na to się nie zanosi i raczej są to bardzo dalekie plany (o ile w ogóle). Na kod źródłowy też nie ma co liczyć. Podejrzewam że z FO jest jak z serialem LOST, tam nawet scenarzyści nie wiedzą jak to się miało skończyć. A pomysłów będzie tyle samo ile ludzi. Aby to zorganizować, trzeba by było postawić jakiś sytem/portal ala trac czy launchpad. Inaczej się tego nie zorganizuje a pisanie na forum "ja zrobię to, a Ty to" będzie raczej śmieszniejsze niż "szukanie zaginionej krowy".

Nice_Boat

  • I shot a man in Reno just to watch him die.
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #4 on: January 14, 2010, 12:21:40 pm »

Inaczej się tego nie zorganizuje a pisanie na forum "ja zrobię to, a Ty to" będzie raczej śmieszniejsze niż "szukanie zaginionej krowy".

Można po prostu zrobić gdzieś listę brakujących/potrzebnych map, a potem wstawiać nicki osób które takowe przysłały i przebiły się przez kontrolę jakości ;D
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #5 on: January 14, 2010, 12:34:51 pm »

Co tu dyskutować co robić jak nie wiadomo co :D
Jednak pomysł tematu bardzo spoko. Autorzy powinni wiedzieć że mają wsparcie i w razie czego mogą prosić o pomoc kolektyw robotniczy :D
Logged

maszrum

  • Soldiers of Thunderstorm
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #6 on: January 14, 2010, 02:38:17 pm »

gram ma naprawde ogromny potecjal, szkoda bylo by go nie wykorzystac
wspolnie mozna stworzyc cos naprawde fajnego, szkoda tylko ze developerzy do tego tak nie podchodza, nawet nie wiemy co tak naprawde sie teraz dzieje
nie wimy jaki jest plan rozwoju gry, nic.. przeciez jestesmy tylko testerami
Logged

skejwen

  • BBS AKBAR!
    • Brahmins rox
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #7 on: January 14, 2010, 03:22:55 pm »

Co tu dyskutować co robić jak nie wiadomo co :D
Jednak pomysł tematu bardzo spoko. Autorzy powinni wiedzieć że mają wsparcie i w razie czego mogą prosić o pomoc kolektyw robotniczy :D

Otoz kilka rzeczy mozna:

- Mapy random encounterow
- Mapy baz
- Mapy ktore beda potrzebne tfurcom ;)
- Brakujace animacje dla istniejacych crittersow
- Nowe crittersy
- Odnawianie starych bitmap
- Robienie nowych bitmap ktore beda potrzebne tfurcom ;)

Aby to zorganizować, trzeba by było postawić jakiś sytem/portal ala trac czy launchpad. Inaczej się tego nie zorganizuje a pisanie na forum "ja zrobię to, a Ty to" będzie raczej śmieszniejsze niż "szukanie zaginionej krowy".

Mozna wykorzystac takie narzedzie jak dropbox - www.dropbox.com
« Last Edit: January 14, 2010, 03:37:02 pm by skejwen »
Logged
"Moo-OooooOO! MoMoo.. MmmmoOoo.. Moo!", translate from brahmin to English: "Two things are infinite - brahmin shit and human stupidity! - Brahminstein"
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #8 on: January 14, 2010, 03:26:21 pm »

Ja właśnie pracuje nad nową bazą. Jak ją dopracuje to wstawie screen i powiedzie co o tym sądzicie.
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #9 on: January 14, 2010, 03:54:24 pm »

Quote
- Mapy random encounterow

Tak, to by się przydało, bo aktualne mapki dla encounterów są, co tu dużo mówić, biedne.. gdy włączyłem TLA to byłem zaskoczony liczbą różnorodnych map w encounterach, które tam są.

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #10 on: January 14, 2010, 04:03:01 pm »

Spoko pomysł, niech twórcy napiszą co potrzeba i wtedy można pomóć bo mówienie "ja zrobię to i to" jak to nie jest potrzebne jest bezsensu i stratą czasu...
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

skejwen

  • BBS AKBAR!
    • Brahmins rox
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #11 on: January 14, 2010, 04:11:49 pm »

Spoko pomysł, niech twórcy napiszą co potrzeba i wtedy można pomóć bo mówienie "ja zrobię to i to" jak to nie jest potrzebne jest bezsensu i stratą czasu...

Otoz chyba nie przeczytales dokladnie, to incjatywa od dolna, nie od gorna... zasadnicza jej czescia jest pytanie "w czym my mozemy pomoc", a nie "powiedzcie nam co mamy zrobic"...
Logged
"Moo-OooooOO! MoMoo.. MmmmoOoo.. Moo!", translate from brahmin to English: "Two things are infinite - brahmin shit and human stupidity! - Brahminstein"
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #12 on: January 14, 2010, 04:23:17 pm »

Otoz chyba nie przeczytales dokladnie, to incjatywa od dolna, nie od gorna... zasadnicza jej czescia jest pytanie "w czym my mozemy pomoc", a nie "powiedzcie nam co mamy zrobic"...

Dlatego skontaktuj się z kimś kto odpowiada za ten burdel ;). Następnie jak będzie coś wiadomo, napisz czego się dowiedziałeś. Jak widzisz byliby chętni.
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #13 on: January 14, 2010, 04:42:59 pm »

Myślę że potrzeba tez grafików 3d - modelarzy, animatorów etc. Np. kogoś kto przerobił by wszystkie animacje postaci na szkielet 3d, czy np. centaura wymodelował.
Logged
no Wez no fun...
http://rudo-brody.pl/uploads/2011-12-24_0012.png
everyday my english loose 1point :/

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #14 on: January 14, 2010, 07:19:00 pm »

Jeśli miałbym tak bez większego zastanowienia coś wybrać, to wybieram modele 3d broni. W niedalekiej przyszłości, model gracza będzie trójwymiarowy(ma to mnóstwo zalet, ale osobiście uważam że reszta critterów powinna zostać w 2d), więc wszystkie przedmioty które może nosić i które są widoczne gdy je nosi, powinny mieć swoje wersje 3d.
Logged
Pages: [1] 2 3 ... 19
 

Page created in 0.143 seconds with 19 queries.