fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 05:57:35 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 17 18 [19]

Author Topic: Inicjatywa kreatywna  (Read 36190 times)

Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #270 on: March 13, 2010, 03:45:23 pm »

http://fodev.net/forum/index.php?topic=2407.75

Dla tych co się jeszcze nie zorientowali gdzie się przenieśliśmy z modelowaniem. Chyba już tutaj ktoś wklejał ale wartałoby odświeżyć. Tym bardziej że potrzeba więcej konkretnych ludzi do modelowania/teksturowania!
Logged
Don't call me your brother
'cause I ain't your fucking brother.
We fell from different cunts,
and your skins an ugly color!

skejwen

  • BBS AKBAR!
    • Brahmins rox
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #271 on: March 13, 2010, 03:48:31 pm »

Tak mi sie zdaje, ze temat troche zszedl z wytyczonego na starcie toru ;)

Jutro postaram sie wrzucic kilka podstawowych mapek do robienia random encounterow... ale nic nie obiecuje ;)
« Last Edit: March 13, 2010, 04:19:33 pm by skejwen »
Logged
"Moo-OooooOO! MoMoo.. MmmmoOoo.. Moo!", translate from brahmin to English: "Two things are infinite - brahmin shit and human stupidity! - Brahminstein"
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #272 on: March 13, 2010, 04:26:56 pm »

http://fodev.net/forum/index.php?topic=2407.75

Dla tych co się jeszcze nie zorientowali gdzie się przenieśliśmy z modelowaniem. Chyba już tutaj ktoś wklejał ale wartałoby odświeżyć. Tym bardziej że potrzeba więcej konkretnych ludzi do modelowania/teksturowania!

Dobrze wiedzieć.

omens18pl

  • The Dark Squad
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #273 on: March 14, 2010, 01:33:32 am »

Mam jedno pytanie do tych co sie znaja na blenderze, a mianowicie gdzie sie wyswietla liczba poly bo u mnie nigdzie nie ma.
Logged


The Dark Squad Ex member currently Chosen Soldiers
Lieutenant.
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #274 on: March 14, 2010, 10:01:22 am »

Mam jedno pytanie do tych co sie znaja na blenderze, a mianowicie gdzie sie wyswietla liczba poly bo u mnie nigdzie nie ma.

W prawym górnym rogu masz ilość Faces (Fa). Pomnóż to razy 2 i otrzymasz (w przybliżeniu) polycount.

Aby sprawdzić dokładnie:
1) Upewnij się, że jesteś w "Object mode" i naciśnij dwa razy "a",
2) Teraz ctr + "j", pojawi Ci się małe okienko z napisem "join selected meshes?" - kliknij na ten napis,
3) Przejdź do "edit mode", naciśnij 2 razy "a",
4) Wybierz mesh-->faces-->convert quads into triangles (obok zakładki zmiany trybu),
5) Przejdź ponownie do "object mode",
6) Teraz ilość Faces (Fa) równa się ilość poly.

Ja też mam pytanie: Co to za format "X", który jest wymagany i jak go uzyskać, pracując w Blenderze?
« Last Edit: March 14, 2010, 10:06:49 am by Elmehdi »
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #275 on: March 14, 2010, 11:18:58 am »

Format X to plik directx, możesz go zapisać w takim formacie poprzez export w menu.
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #276 on: March 14, 2010, 12:13:22 pm »

Format X to plik directx, możesz go zapisać w takim formacie poprzez export w menu.

Zrobiłem tak jak mówisz i powstał dokument tekstowy - 31kb - coś podejrzanie mało, bo same użyte tekstury razem ważą więcej. Czy tak ma być?

Jeżeli nie to byłbym wdzięczny jakbyś tak bardziej łopatologicznie napisał krok po kroku gdzie i co po kolei kliknąć  :P.
Logged

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #277 on: March 14, 2010, 01:05:19 pm »

Zrobiłem tak jak mówisz i powstał dokument tekstowy - 31kb - coś podejrzanie mało, bo same użyte tekstury razem ważą więcej. Czy tak ma być?

Tekstury nie są załączane do pliku z modelem.
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #278 on: March 14, 2010, 02:03:51 pm »

Teraz to już zupełnie zgłupiałem  :P. Jeżeli tekstury nie są załączane do pliku z modelem to czy mamy je jakoś oddzielnie spakować i udostępnić niezależnie od pliku X.. i że potem devsi będą sami je naklejać  :-\ czy że jak.. ?

Sorki za głupie pytania, ale chciałbym takie rzeczy wyjaśnić jak najwcześniej.
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #279 on: March 14, 2010, 03:31:12 pm »

Zrobiłem tak jak mówisz i powstał dokument tekstowy - 31kb - coś podejrzanie mało, bo same użyte tekstury razem ważą więcej. Czy tak ma być?

Jeżeli nie to byłbym wdzięczny jakbyś tak bardziej łopatologicznie napisał krok po kroku gdzie i co po kolei kliknąć  :P.

Nie mam jak teraz tego sprawdzić, ale zakładam że plik X to tylko ogólne informacja o modelu, tak żeby directx to zrozumiał, w nim zapewne są ścieżki/informacje o teksturach. Umieść je w jednym folderze i spakuj jako zip. Już ktoś to sam sobie uzupełni przy optymalizowaniu pod silnik w grze.

skejwen

  • BBS AKBAR!
    • Brahmins rox
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #280 on: March 14, 2010, 06:11:25 pm »

Jutro postaram sie wrzucic kilka podstawowych mapek do robienia random encounterow... ale nic nie obiecuje ;)

taaa... jak zalecze kaca to sie tym zajme - pewnie w okolicach wtorku dopiero bedzie wrzucone ;)

a co do formatu x i tekstur - z tego co mi wiadomo to nie trzeba tego pakowac ;)
« Last Edit: March 14, 2010, 08:13:40 pm by skejwen »
Logged
"Moo-OooooOO! MoMoo.. MmmmoOoo.. Moo!", translate from brahmin to English: "Two things are infinite - brahmin shit and human stupidity! - Brahminstein"
Pages: 1 ... 17 18 [19]
 

Page created in 0.072 seconds with 18 queries.