fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 27, 2024, 07:44:09 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 [2] 3

Author Topic: Česko-Slovenská věštírna !  (Read 6758 times)

Enzo

  • Homeless wastelander
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #15 on: August 20, 2010, 10:50:24 pm »

A vidíš, mě zase serou lidi co říkaj "Co jste čekali, vy jste ale hloupy, umři ty hnusnej citere". Myslíš že ty lidi jsou tak blbí a myslel si že jsou fakt nevinný ? Sorry asi ne.
Mě to třeba nijak nevadí ikdyž mám všechny chary pryč.
Jen chci vidět jak si to povíme až to Aimování bude ve hře jako feature, budeš číter nebo nebudeš ?

proc teda spousta lidi tak vyvadi, jak jim gamemasteri zkazili cely hrani a uz nikdy hrat nebudou?
auto-aim jako feature? doufam, ze to je zrovna jedna z veci ktera nikdy implementovana nebude, je to nesmysl...
Logged
Enzo Wolf
former President of Fenix Trading company
former Trading counsellor of former Gray Rock village :D
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #16 on: August 20, 2010, 11:00:16 pm »

proc teda spousta lidi tak vyvadi, jak jim gamemasteri zkazili cely hrani a uz nikdy hrat nebudou?
auto-aim jako feature? doufam, ze to je zrovna jedna z veci ktera nikdy implementovana nebude, je to nesmysl...


Spousta lidí vyvádí na jedný ale i na druhý straně. Každej říká "patří ti to ty zkaženej čítere!!!"
Až tak vážně bych to nebral. Používala to spousta lidí, myslíš že všichni z nich jsou nějaký děti co bez nějakýho "cheatu" neuměj hrát ? Kdyby ty lidi nehráli tak ti co tady říkaj "ty hajzle číterskej" budou mít hru s miliónem bugů nebo nevyváženou. Tu hru nedělaj "jen" Developeři. A mezi náma, ten způsob zabanování nebyl zrovna nejšťastnější, a jak vidím nějaký lidi byli zabanovaný neprávem.
Logged
Avatar: Equality of rights for ghouls!

Enzo

  • Homeless wastelander
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #17 on: August 20, 2010, 11:05:16 pm »

a jak cheatování pomáhá beta-testování? nikomu neupírám jeho zásluhy, ale nějak stále nespatřuju přínos k beta-testu v používání programu, ktere hru ulehcuji oproti ostatnim hracum...
Logged
Enzo Wolf
former President of Fenix Trading company
former Trading counsellor of former Gray Rock village :D
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #18 on: August 20, 2010, 11:40:18 pm »

a jak cheatování pomáhá beta-testování? nikomu neupírám jeho zásluhy, ale nějak stále nespatřuju přínos k beta-testu v používání programu, ktere hru ulehcuji oproti ostatnim hracum...

Já tady nechci obhajovat že se užival program kterej je zakázanej. Jenže už ta formulace co jsi teď řekl je nesmyslná. Interface taky ulehčuje hru ostatním hráčům. Proč ty jinej interface nemáš a jseš na sebe hrdej že ho sice nemáš ale umíráš v boji kvůli týhle nevýhodě ?

Navíc tenhle feature, myslím aimování se chystá a chystalo a myslíš si že taky bude. Takže až bude ve hře budeš si chtít připadat jako číter když to budeš používat nebo to radši hrát nebudeš abys nepoužíval stejný vylepšení hry jako dřív ostatní ? Promiň, ale ta věc o který mluvíme je sice zakázaná ale nemůžeš říct že lidí co jí používali(třeba jen na zkoušku) jsou číteři a ta věc samotná že je cheat.

Navíc ty lidi co to vyrobyli se trochu museli prohrabat ve Fonlinu, a když už nic tak minimálně je to pořád okolo hry Fonline takže myslím že trochu to s testováním hry společnýho má.
« Last Edit: August 21, 2010, 12:14:40 am by Hololasima »
Logged
Avatar: Equality of rights for ghouls!

Enzo

  • Homeless wastelander
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #19 on: August 21, 2010, 08:28:50 am »

to je fakt argumentace jak pojď na mě z boku...
I kdyby se developeři 10x chystali implementovat do hry auto-aim, zkratky pro používání stimpaku a drog a ja nevim co vsechno, tak to porad neznamena, ze do te doby to muzes vyuzivat pomoci externiho programu... btw multi-log se taky devs chystají implementovat?
Kdyz proti sobe budou stat napriklad dva sniperi, tak s nejvetsi pravdepodobnosti neprohraje ten co bude mit klasickej interface, ale ten co nebude mit auto-aim... nebo si myslis opak? A pokud je auto-aim ve hre nepristupnej a ten dotycnej si ho zpristupni pomoci nejakyho programu, pak je to cheater...
Cheater je kdokoliv kdo vyuziva program, ktery mu ve hre poskytuje vyhody oproti hracum, kteri tento program nemaji (s interface to nema nic spolecnyho, zmena vzhledu hry nema nic spolecnyho se zmenou funkci hry)... jen proto, ze spousta PvP hracu tenhle program pouzivala to neznamena ze to je v pohode...
A i kdyby teda ten kdo ten program udelal mel takovy uslechtily umysly, jak se snazis tvrdit, tak porad to nic nemeni na tom, ze kdyz devs reknou, ze nechteji aby se tyhle programy pouzivali (a muze to byt napriklad proto, ze externi upravovani nekterych funkci hry muze naopak branit odhaleni nekterych bugu), tak pres to nejede vlak...
Logged
Enzo Wolf
former President of Fenix Trading company
former Trading counsellor of former Gray Rock village :D
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #20 on: August 21, 2010, 11:24:55 am »

to je fakt argumentace jak pojď na mě z boku...
I kdyby se developeři 10x chystali implementovat do hry auto-aim, zkratky pro používání stimpaku a drog a ja nevim co vsechno, tak to porad neznamena, ze do te doby to muzes vyuzivat pomoci externiho programu... btw multi-log se taky devs chystají implementovat?
Kdyz proti sobe budou stat napriklad dva sniperi, tak s nejvetsi pravdepodobnosti neprohraje ten co bude mit klasickej interface, ale ten co nebude mit auto-aim... nebo si myslis opak? A pokud je auto-aim ve hre nepristupnej a ten dotycnej si ho zpristupni pomoci nejakyho programu, pak je to cheater...
Cheater je kdokoliv kdo vyuziva program, ktery mu ve hre poskytuje vyhody oproti hracum, kteri tento program nemaji (s interface to nema nic spolecnyho, zmena vzhledu hry nema nic spolecnyho se zmenou funkci hry)... jen proto, ze spousta PvP hracu tenhle program pouzivala to neznamena ze to je v pohode...
A i kdyby teda ten kdo ten program udelal mel takovy uslechtily umysly, jak se snazis tvrdit, tak porad to nic nemeni na tom, ze kdyz devs reknou, ze nechteji aby se tyhle programy pouzivali (a muze to byt napriklad proto, ze externi upravovani nekterych funkci hry muze naopak branit odhaleni nekterych bugu), tak pres to nejede vlak...

Takže si budu hrát na hrdinu a nepoužívat věc která mě dovolí bojovat proti ostatním ?
Dál, myslíš že teň plugin nějak mění "funkci hry" ? Ne, je to stejně jak s interfacem, jen to zkomforťnuje hrání pro ty co to maj. A jestli je v tom programu ještě multi-log to už je jiná věc a o tý se ani nebavim.

Takže se tady semnou jen slovíčkaříš, co je a co není ve hře, co je a co není čít. Když si zmáčkneš "shift" mezi zaměřováním tak to není cheat, ale když si ke stejný věci pomůžeš jinou věcí a né shiftem tak už to je cheat.

Dřív každej věděl kdo má a kdo němá aimbot ale newhinovali jsme o tom na fóru jak utržení, to jen ti co teď píšou "HAHAHA a máte to vy jedni cheateři" maj plnou hubu keců jak je někdo zabil a kde si co si.
Logged
Avatar: Equality of rights for ghouls!

Enzo

  • Homeless wastelander
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #21 on: August 21, 2010, 11:51:10 am »

Takže si budu hrát na hrdinu a nepoužívat věc která mě dovolí bojovat proti ostatním ?
Dál, myslíš že teň plugin nějak mění "funkci hry" ? Ne, je to stejně jak s interfacem, jen to zkomforťnuje hrání pro ty co to maj. A jestli je v tom programu ještě multi-log to už je jiná věc a o tý se ani nebavim

argumentace "maj to všichni, tak já taky" to snad radši no comment... je hloupý, že do hry nepřidali některý features z F:Tactics, kde bylo spousta věcí pro real time vychytaných (např. auto-reload bez nutnosti překlikávání, automatické nastavení mířených střel, apod.), ale pokud momentálně tyhle funkce ve hře nejsou, a někdo si je přidává externím program, tak si říkej co chceš, ale je to cheat...

spousta lidí (neříkám, že zrovna ty) by měla dospět, smířit se s faktem, že používali něco nepovoleného a po právu za to dostali ban... pokud je hra baví, udělají si nové chary, tentokrát bez "cheatů" a nebo hrát přestanou... end of story...
Logged
Enzo Wolf
former President of Fenix Trading company
former Trading counsellor of former Gray Rock village :D
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #22 on: August 21, 2010, 01:49:56 pm »

argumentace "maj to všichni, tak já taky" to snad radši no comment... je hloupý, že do hry nepřidali některý features z F:Tactics, kde bylo spousta věcí pro real time vychytaných (např. auto-reload bez nutnosti překlikávání, automatické nastavení mířených střel, apod.), ale pokud momentálně tyhle funkce ve hře nejsou, a někdo si je přidává externím program, tak si říkej co chceš, ale je to cheat...

spousta lidí (neříkám, že zrovna ty) by měla dospět, smířit se s faktem, že používali něco nepovoleného a po právu za to dostali ban... pokud je hra baví, udělají si nové chary, tentokrát bez "cheatů" a nebo hrát přestanou... end of story...

Ty děláš jako by všichni bez cheatů neuměli hrát. Samozřejmě že právo je na jejich straně ale ty mě tady říkáš že "Devové tohle a Devové tamto a to JE prostě to správný"

A to "maj to všichni tak já taky" není žádná argumentace taky jsem to taky jako argumentaci nepoužil. Ale když někdo proti mě AB používá tak proč mám bejt za toho kreténa co se bude nechávat zabíjet?(jako to mimochodem dělaj všichni na jihu, nechci urazit)

Samozřejmě všichni co používaly ten program čekali a věděli že je někdo dřív nebo pozdějc zabanujou. A kdybys to pořád nebral jako u nějakýho soudu(tohle je prostě číííít a prostě je a je a je a basta, tralalala nechci to slyšééééét!!!" tak bys třeba pochopil že ty Bany nijak ohromně "správný nebyli"
Logged
Avatar: Equality of rights for ghouls!

Ned Logan

  • chaotic good/neutral
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #23 on: August 21, 2010, 02:42:43 pm »

Já jsem sice FOCD nikdy nepoužíval, ale taky si myslím, že to jak to vyřešili je celkem hloupé...
Ono to není žádný externí program, ale modifikace + přidáné soubory, podobně jako GUI modifikace.
Že to přináší určité výhody oproti těm co to nepoužívají je pravda, ale to GUI modifikace také a jsoul legální, nebo věci jako rozlišení monitoru (tohle není 3D hra kde tohle roli nehraje)...
Takže problém je, že FOCD je ilegalní. Kdyby nebyl tak to může použit každý a mít stejnou šanci v RT souboji (stejně 90% začátečníků používá TB, a pak by brzo zjistili, že něco jako FOCD existuje a můžou to taky používat, pokud by to nebylo tabu).

Tady tímto "chytrým" tahem akorát spousta lidí odejde k jiným hrám nebo TLA a uškodilo to i nám co jsme FOCD nepoužívali, protože nemáme s kým hrát, nejsou lidi na town control...

Zpáty k původnímu tématu, myslím že to půjde do kytek. Devs a GMs jsou jak schizofrenici, kteří chtějí mít MMORPG Fallout, ale aby to zároveň bylo co nejvíc podobné původním singleplayer Falloutům. Updatem se podle mě nic radikálně nezmění, PvP bude furt celkem nudné. Snad aspoň spraví PvE, aby bylo možné nacházet nějaké užitečné věci v jeskyních častěji než jednou za měsic. Já čekám na SDK, to by mohly vzniknout zajímavé servery, já osobě bych možná šel do vytvoření nějakého k balancování RT PvP aby to pak 2238 mohl přejmout, protože jinak, než konkurencí, to asi nejpujde...
Logged

Cpt.Rookie

  • The final act is mine
    • riget.info
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #24 on: August 21, 2010, 04:27:58 pm »

Jenom bych rád shrnul, jak se na věc dívají pravidla. Navíc teď už i upravená tak, aby nebylo možno se vymlouvat, viz
Quote
(it is unfair and illegal) Using any kind of unauthorized third-party tool that modifies the game memory and/or data files.
 

plus větička od Ghosthacka
Quote
If you use FOCD or any other macro/packet editor or any other third party program which directly influences the game by editing the memory of the process, hooking any of the APIs and so on, it is a cheat

1) I bez předchozí větičky přidané nedávno, spadá FOCD jednoznačně pod "Using bots, macros, auto-clickers."
2) Používáním upravených interfaců získává hráč jakousi výhodu, o tom žádná. Používáním většiny pluginů do FOCD ovšem získává hráč výhodu opravdu obrovskou (např. stisk jedné klávesy vs. otevření batohu, pohyb myší, klik, použití, zavření batohu). Proto jsou interfacy dovolené. A proto je FOCD zakázaný a považovaný za cheat.
3) Cokoliv devs označí za cheat, je cheat. Můžeme o tom diskutovat (no, tady o tom vlastně moc diskutovat nemůžeme), můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak asi všechno, co s tím můžeme dělat. Jejich server, jejich pravidla.

Navíc - pokud si někdo není jistý, jestli je ta či ona úprava povolená, není nic jednoduššího, než se na fóru zeptat.
Dokud FOCD "jenom" zobrazoval cooldowny, byl ve fóru v tools & modifications. Jakmile se jeho možnosti rozšířily, byly linky na něj smazány.
A jenom poznámka na okraj - jakékoliv obhajování či zlehčování používání FOCD je produkčním teamem (dev/gm/mod) vnímáno dosti negativně. Diskuse již vedena byla a byla uzavřena s jednoznačným závěrem (několikrát).

Toliko k FOCD.
Logged
Server-Boy - FOnline servers statistics
pcntl_wait($status); //protect against zombie children
postCount++;
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #25 on: August 21, 2010, 04:59:40 pm »

A taky s tím souhlasím.
Nicméně když někdo říká že to byl velice správnej krok a že ten program je "cheat cheat cheat a nechci už nic slyšet" tak to je úplně stejně absurdní jako celý to banování a celej ten mýtus "zničte ty hnusný čítery"
Já si o sobě ani tak nemyslim že jsem číter když jsem to používal.
Asi to je moje chyba když nechci prohrávat proti nepřátelům kteří to používají ...
Logged
Avatar: Equality of rights for ghouls!

Enzo

  • Homeless wastelander
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #26 on: August 21, 2010, 05:32:04 pm »

Asi to je moje chyba když nechci prohrávat proti nepřátelům kteří to používají ...

no konečně...  ;)
Logged
Enzo Wolf
former President of Fenix Trading company
former Trading counsellor of former Gray Rock village :D
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #27 on: August 21, 2010, 05:46:23 pm »

no konečně...  ;)

Jinak řečeno, asi jsem blbej já když nechci ztrácet equip a někdo chce jen aby byl hrdina  8)
Logged
Avatar: Equality of rights for ghouls!

Sius

  • Sheep EX machina!
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #28 on: August 21, 2010, 07:10:00 pm »

Stejně ale šlápli do tak velkého hovna, že ho z boty jen tak lehce nedostanou a raději se budou muset přezout.

"Cheatovalo" tu dost dobře 50% lidí co mělo co dočinění s PvP. A proč si myslíte, že jsou ty čísla tak vysoké? Myslíte, že kdyby se jednalo o něco jako "godmode" či "always critical", tak že by to používalo tolik lidí?

Já v tom vidím zabedněnost devů, že si raději budou hnát lidi proti sobě, než aby kontaktovali autora FOCD, řekli mu co se jim nelíbí a jestli by nebyl ochotný udělat oficiální verzi. Tu potom podporovat do té doby, než budou zkratky a vše co FOCD nabízí regulérně ve hře. Protože upřímně četl jsem od několika devů nezávisle na sobě za poslední rok X příspěvků už na NMA aj tady nebo na IRC, týkajících se featur, za které teď banují. A hádej co v těch příspěvcích stálo: "Něco podobného máme v plánu." Takže asi jak Holo píše, momentálně banují za zkratky, ale za pár měsíců si je přidají do hry a to už bude ok. Takový přístup mi přijde jako kdyby do těch hoven skákali dobrovolně, protože jim to nevadí, šak něco na přezutí se vždycky najde...

Sarakin

  • Zmikundik
    • Vault šílené brahmíny
  • Offline
Re: Česko-Slovenská věštírna !
« Reply #29 on: August 21, 2010, 11:04:14 pm »

No ale na druhej strane nemozes vediet , ci FOnline staff nieco podnikol k tomuto kroku alebo nie. Mozno uz sa vsetko dohodlo a len sa caka na novy update nech to nahodia globalne, mozno autor odmieta pouzitie svojho softwareu do samotneho jadra alebo ma nehorazne podmienky.

Nerozumiem ale preco porovnavate zmenu interfaceu, ktora je oficialne povolena a nemeni samotnu hratelnost az tak razantne, s pluginmi, ktore boli zakazane a ktore vyrazne zvyhodnuju hraca.
Logged
The sanctity of this forum has been fouled

[19:41:06] <@JovankaB> einstein said we dont need name colorizing
Pages: 1 [2] 3
 

Page created in 0.081 seconds with 18 queries.