fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 27, 2024, 11:04:40 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 [2] 3 4 5

Author Topic: Permadeath  (Read 10200 times)

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #15 on: July 30, 2010, 01:01:29 pm »

A wiecie, że pomysł byłby ciekawszy, przy równoczesnym podwyższeniu ilości expa za mobka? Może x5 albo x10 :)

I TAK każdy by w końcu ginął ^^ KAŻDY łącznie z uber-power-bulidami.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Re: Permadeath
« Reply #16 on: July 30, 2010, 02:27:32 pm »

Powariowaliście? To by było katowanie się a nie gra. Online chyba 50 graczy masochistów hehe.
Logged
"War. War never changes"

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #17 on: July 30, 2010, 02:54:23 pm »

Perma death? Pomysłodawca chyba dzisiaj nie lał. Nie ginie tylko ten kto nie walczy, a ta gra jest o walce.

Glave

  • Trolling de geso~
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #18 on: July 31, 2010, 04:00:58 am »

Encounter z Raidersami i 10 godzin expenia za nami. Wyobraźcie sobie, ile osób używałoby ~cuttheveins w realu po takiej scence.
Logged
You have received a warning due to the fact of deliberately breaching the Internet etiquette of the Fonline 2238 community, posting inflammatory, extraneous, or off-topic messages to bait or excite users into responding or to test the forum rules (...)

Avoral

  • "... to anioły kiedyś zaśpiewały mi ta pieśń..."
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #19 on: August 03, 2010, 11:08:16 pm »

Encounter z Raidersami i 10 godzin expenia za nami. Wyobraźcie sobie, ile osób używałoby ~cuttheveins w realu po takiej scence.

Ja sobie bardziej wyobrażam podqrwionych ludzi w ncr jak giną od kamikaze bombera :]

Osobiście jestem za permametną śmiercią bo w sumie jest topic o nudzie, ludzie robią sobie przerwe bo nie ma radości po raz kolejny mordować się o modoc czy zbierać kolejne 100 gekonich skór, kolejne tysiące kapsli przestają cieszyć a na forum pojawiają sie kolejne wizerunki "altów" i "altowatych rodzin".

Alternatywnie, chocby przez jedną ere [te 3 miechy między wipami] perm death:
-Śmierć czyha wszędzie, każdy punkt xp jest cenny, kazdy wypad po surowce może byc ostatnim w życiu gracza,
-Rośnie rola sg [wiadomo tańsze i łątwiej dostepne] a ilość BG latających z tonami amunicji spada [spotkasz takiego śmierć na miejscu ale te żywe czołgi przecież też czasem na siebie wpadają :]]
-Questy nabierają na znaczeniu jako łatwe źródła xp
-Liczy sie gra drużynowa dużo bardziej niż dotychczas
-Gra staje sie cholernie nieprzyjazna, frustrujaca ale i ekscytująca miejscami a głód zwycieśtwa czy "odegrania się" potężnie napędza graczy [póki im psycha nie siądzie]
-Nagrody z eventów jak i same eventy nabierają znaczenia [craft ze względu na pozyskiwanie surowców staje sie ryzykowny a tu takie coś ciekawego]
-No fucking lvl protection -
-Umiera TC [prędzej czy później jakaś grupa zdobędzie dostateczną przewage zeby nikt nie ryzykował przeciwstawiania sie im/opcjonalnie walka nabiera smaku bo ten dupek który zabił moje 3 postacie i był najlepszym snajperem serwera właśnie sie wykrwawia]. Pojawia sie nowa dyscyplina sportu: Walki o kopalnie i inne źródła surowców.
-Ilość graczy dysponująca tonami sprzętu znacząco sie zmniejsza
-Polowanie na głowy nabiera nowego znaczenia, bardziej personalnego :]
-Wzrasta rola graczy-kupców [altów?]

Pewnie pojawią sie głosy ze dla "non-combat" ludzi [tak tacy tu sa] nie zostanie nic - cóż, paradoksem moze być to ze taki non combat może sprawniej dodziergać się lvla który dość go wzmocni podczas gdy ambitny pk kilka razy przypłaci swoje zuchwalstwo życiem... Myśle że PD wprowadziło by pewien balans między rozsądkiem a graczami respawmujacymi sie tylko po to by wybrac kolejny minigun, dawke drugów i znowu lecieć [bo tracą tylko sprzęt].

Oczywiście non-combaty będą pewnie ginąć xx razy częściej, znajdą sie ludzie którzy wyszkola swoje alty na FA/doc itp itd,

- Wyrażam tu swoje prywatne zdanie kupca którzy całkiem dużo pomykał po świecie, zbierał kapsle i nie raz został wzbogacony dawką metalu - wóz albo przewóz, zabijaj lub giń...

Hardcore

  • Make war and fuck peace
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #20 on: August 03, 2010, 11:30:35 pm »

Wiesz co ... ? Tak jak to pokazalesz to sadze ze to moze byc fajny pomysl :) BG bedzie bardzie elitarne a SG bardziej powszechne ale srednio wiem co sie stanie z EW najwikszy zasieg to 45 hexow ale obecnosc tesli w tym nie pomaga .... ale tez Granaty + sneak beda jeszcze grozniejsze Rush czy inna taktyka bedzie jeszcze ciekawsza , Kazdy rekrut bedzie sie liczyl a pojedynczy gracze nie beda tak bogaci ,ale jak np trafiszna lagi z enco to bedzie super. Ogolnie teraz to ma jakis "sens" kazdy gang bedzie mogl sie popisac  ;D

Ta gra bedzie tryskala Hardcore-em :)
« Last Edit: August 03, 2010, 11:37:00 pm by Hardcore »
Logged

Saumax

  • The one who challenges the sun
    • NRA Forum
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #21 on: August 04, 2010, 09:43:46 am »

w mojej opini permadeath nie jest rozwiązaniem choć nie tak dawno sądziłem inaczej, dobrym pomysłem według mnie za to była by zablokowana postać na 24h po śmierci

PS: tak nawiasem coś system liczenia postów się skopał bo od jakiegoś miesiąca czy coś mam cały czas 46 postów ;D
Logged
Mr. T używa kastetów ponieważ siła uderzenia przeciwnika gołą pięścią jest zbyt duża.

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #22 on: August 04, 2010, 09:53:01 am »

Posty liczą się tylko w działach General i Development, na językowych nie.
// Posty są liczone wszędzie, za wyjątkiem "Closed Bugs/Suggestions", "Junk", oraz "Polskie pustkowia". - Wipe //

Przechodząc do tematu, pomysł wydaje się ciekawy, ale nie przekonasz do tego Devów ani administratora. Jedyną możliwością zobaczenia i sprawdzenia czegoś takiego jest zebrać ekipe skrypterów/programistów i czekać na wypuszczenie SDK co wg. niektórych, wiarygodnych źródeł ma nastąpić przy najbliższym WIPE lecz kiedy to będzie o tym nie mam zielonego pojęcia.
« Last Edit: August 04, 2010, 12:03:43 pm by Wipe »
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Permadeath
« Reply #23 on: August 04, 2010, 10:00:50 am »

Najgłupszy pomysł jaki widzialem, nawet jeśli jest on teoretyczny i dla jaj .

Jak wam się tak nudzi to wpisujcie deleteself po każdej śmierci : P
Logged
Re: Permadeath
« Reply #24 on: August 04, 2010, 10:18:42 am »

Ja sobie bardziej wyobrażam podqrwionych ludzi w ncr jak giną od kamikaze bombera :]

Osobiście jestem za permametną śmiercią bo w sumie jest topic o nudzie, ludzie robią sobie przerwe bo nie ma radości po raz kolejny mordować się o modoc czy zbierać kolejne 100 gekonich skór, kolejne tysiące kapsli przestają cieszyć a na forum pojawiają sie kolejne wizerunki "altów" i "altowatych rodzin".

Alternatywnie, chocby przez jedną ere [te 3 miechy między wipami] perm death:
-Śmierć czyha wszędzie, każdy punkt xp jest cenny, kazdy wypad po surowce może byc ostatnim w życiu gracza,
-Rośnie rola sg [wiadomo tańsze i łątwiej dostepne] a ilość BG latających z tonami amunicji spada [spotkasz takiego śmierć na miejscu ale te żywe czołgi przecież też czasem na siebie wpadają :]]
-Questy nabierają na znaczeniu jako łatwe źródła xp
-Liczy sie gra drużynowa dużo bardziej niż dotychczas
-Gra staje sie cholernie nieprzyjazna, frustrujaca ale i ekscytująca miejscami a głód zwycieśtwa czy "odegrania się" potężnie napędza graczy [póki im psycha nie siądzie]
-Nagrody z eventów jak i same eventy nabierają znaczenia [craft ze względu na pozyskiwanie surowców staje sie ryzykowny a tu takie coś ciekawego]
-No fucking lvl protection -
-Umiera TC [prędzej czy później jakaś grupa zdobędzie dostateczną przewage zeby nikt nie ryzykował przeciwstawiania sie im/opcjonalnie walka nabiera smaku bo ten dupek który zabił moje 3 postacie i był najlepszym snajperem serwera właśnie sie wykrwawia]. Pojawia sie nowa dyscyplina sportu: Walki o kopalnie i inne źródła surowców.
-Ilość graczy dysponująca tonami sprzętu znacząco sie zmniejsza
-Polowanie na głowy nabiera nowego znaczenia, bardziej personalnego :]
-Wzrasta rola graczy-kupców [altów?]

Pewnie pojawią sie głosy ze dla "non-combat" ludzi [tak tacy tu sa] nie zostanie nic - cóż, paradoksem moze być to ze taki non combat może sprawniej dodziergać się lvla który dość go wzmocni podczas gdy ambitny pk kilka razy przypłaci swoje zuchwalstwo życiem... Myśle że PD wprowadziło by pewien balans między rozsądkiem a graczami respawmujacymi sie tylko po to by wybrac kolejny minigun, dawke drugów i znowu lecieć [bo tracą tylko sprzęt].

Oczywiście non-combaty będą pewnie ginąć xx razy częściej, znajdą sie ludzie którzy wyszkola swoje alty na FA/doc itp itd,

- Wyrażam tu swoje prywatne zdanie kupca którzy całkiem dużo pomykał po świecie, zbierał kapsle i nie raz został wzbogacony dawką metalu - wóz albo przewóz, zabijaj lub giń...

Gdy już jakaś ekipa zdobędzie przewagę to będzie ownić serwer do następnego wipe.
Logged
"War. War never changes"

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #25 on: August 04, 2010, 10:23:03 am »

Gdy już jakaś ekipa zdobędzie przewagę to będzie ownić serwer do następnego wipe.
Nie jeśli ludzie będą nadal handlować. Nie uwierze ze znajdzie się 100 ludzi którzy będą online 24/7 i będą okupować non stop wszystkie kopalnie, miasta itp. zabijając każdego lepiej wyekwipowanego gracza "bo jest zagrożeniem dla gangu".
Wystarczy 1, może 2 dni i grupa 15 osób potrafi się bez problemów wyekwipować, wyexpić w ciągu kolejnych 2 dni do 21lvla i iść na TC bądź zwykłe PvP gdziekolwiek.

Nie ma mowy o "ownieniu" tylko i wyłącznie jednej grupy przez okres międzyWIPEowy.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Permadeath
« Reply #26 on: August 04, 2010, 10:29:27 am »

Przy każdym wipe ekipa która pierwsza zdobywa przewagę przez pierwszy okres owni reszte przy perma death to będzie jeszcze łatwiejsze gdy ekipa 21lvl-owców z full stufem będzie miała za przeciwnika ludzi którzy są w trakcie i przy każdej konfrontacji będą ich zerować. Przy obecnym systemie po wipe jest problem ze wszystkim i kilka wtopionych akcji to stan zerowy sprzętu kiedyś jak wtapiałeś to w 10min na farmie wracałeś z mini i ammo na następną walkę. Permadeath tylko by obniżyło grywalność.
« Last Edit: August 04, 2010, 10:33:37 am by Red Dot »
Logged
"War. War never changes"
Re: Permadeath
« Reply #27 on: August 04, 2010, 10:39:04 am »

Nie jeśli ludzie będą nadal handlować. Nie uwierze ze znajdzie się 100 ludzi którzy będą online 24/7 i będą okupować non stop wszystkie kopalnie, miasta itp. zabijając każdego lepiej wyekwipowanego gracza "bo jest zagrożeniem dla gangu".
Wystarczy 1, może 2 dni i grupa 15 osób potrafi się bez problemów wyekwipować, wyexpić w ciągu kolejnych 2 dni do 21lvla i iść na TC bądź zwykłe PvP gdziekolwiek.

Nie ma mowy o "ownieniu" tylko i wyłącznie jednej grupy przez okres międzyWIPEowy.
Oj nie znasz możliwości ruskich
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl

Avoral

  • "... to anioły kiedyś zaśpiewały mi ta pieśń..."
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #28 on: August 04, 2010, 10:41:10 am »

Posty liczą się tylko w działach General i Development, na językowych nie.

Podyskutować można w języku ojczystym, jeżeli komuś bardzo sie spodoba to zbierze za i przeciw i przerzuci twór udziergany z kilku wizji na wymienione przez Ciebie działy

w mojej opini permadeath nie jest rozwiązaniem choć nie tak dawno sądziłem inaczej, dobrym pomysłem według mnie za to była by zablokowana postać na 24h po śmierci

Tia, i logowanie sie na któregoś z 7 altów w bazie gdzie czeka na Ciebie zestaw małego Johna Rambo, podczas gdy per death dotkną by także alty, bo podczas craftu także mogłyby zginać. Jedyna pewna rola altow byłoby liderowanie gildiom a i wtedy stawali by sie celami zabojstw "kretow". Doprowadzic organizacje do paraliżu poprzez obcięcie jej głowy? opcja dotąd niedostępna - a jest w terminalu opcja wyboru nowego lidera [żadko kiedy wykorzystywana jezeli wogóle].

Najgłupszy pomysł jaki widzialem, nawet jeśli jest on teoretyczny i dla jaj .

Jak wam się tak nudzi to wpisujcie deleteself po każdej śmierci : P

Głębokie udokumentowanie, Twoja retoryka i niezbite argumenty w pełni mnie przekonały! Wyjaśniłeś mi, dlaczego jest to "Najgłupszy pomysł"i skierowałeś moje myśli na nowe tory... Wezwijcie krasnoludzkiego zabójce troli ale migiem!!

Gdy już jakaś ekipa zdobędzie przewagę to będzie ownić serwer do następnego wipe.

Ależ czy teraz nie ma już ekip które ownią i ownią?
-Jakaś grupa kontroluje miasta - ale stepy i pustynie są nasze,
-Członkowie takiej grupy są top celami wszelkich "słabszych". [coś jak drowy, słuza silniejszym ale najchętniej sami staliby sie tymi rządzącymi]
-Perm Death sprawia że nawet grupe 20 max lvlowców można zdupczyc ubijajac ich jednego po drugim, prowadzac zamachy itp itd bo przeciez kiedys MUSI byc sytuacja gdy ktorys z nich wystapi sam przeciw wiekszosci tudziez stanie przeciwko przewazajacym silom wroka. W kazdym TC gina gracze po obu stronach.
Motywy wojny podjazdowej, polowania na graczy i innych mozna by mnozyc i mnozyc... Naprawde uważasz ze taki gang byłby nietykalny i panując przez miesiac, sprawując krwawe rządy nie narobiłby sobie dosć wrogów którzy chcieli by go obalić na udeptanej ziemi lub wkraść sie w szranki i dokonać chamskiej assasynacji?

Jedna komenda, jeden klucz znaków w kodzie a wpływ na rozgrywkę jest kosmiczny... nowe trudności, nowe wyzwania, nowe algorytmy logiczne graczy a wy odrzucacie to dla "cieplutkiej" bazy pełnej sprzętu którego zdobycie jest kwestią kilku godzin craftingu... Lenistwo, strach, gust albo konformizm?

Nigdy z tego co wiem system perm deatha nie był stosowany... wiadomo beta, ludzie testuja, bawia sie odpoczywają... udzielam sie w tej dyskusji pokazując że perm death ma znacznie szersze pole rażenia niż "strata 10 godzin xpienia". Do następnej kreatywnej wypowiedzi :]

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #29 on: August 04, 2010, 11:02:09 am »

Jeśli tylko znalazłoby się kilka(naście?) osób chętnych i majętnych w umiejętności skryptowania to ja z miłą chęcią dołączyłbym się do takiego małego testowania perm-death na prywatnym serwerze. Jednak jak już napisałem, na szybkie wypuszczenie SDK nie ma co liczyć.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Pages: 1 [2] 3 4 5
 

Page created in 0.079 seconds with 22 queries.