fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 10:17:47 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2

Author Topic: Najemnicy  (Read 2966 times)

Najemnicy
« on: June 21, 2010, 11:07:18 pm »

Dobra Pany.

Nie będę ściemniał, od niedawna pozwoliłem sobie na zakup najemnika (tak tak wiem - o kur*** ale zaszpanował) posługiwać się nim nauczyłem ale mam skromne proste być może "noobskie" pytanko. Jeśli moja postać ma 3 charyzmy to jestem w stanie zabrać ze sobą 2 Merców ALE co się stanie jeśli tych 2 merców zostawię w jakimś miejscu na straży i przyjdę kopic sobie kolejnych 2? Jeśli ktoś nadal nie rozumie. Chodzi mi o to czy tamtych 2 których postawiłem na straży zajmuje mi 2 charyzmy tak jak bym ich miał przy sobie co nie pozwoli mi kupić następnych 2? Czy też mogę tak zrobić?

Nie mam zamiaru już ich nigdzie zabierać. Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam. Pokój
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Najemnicy
« Reply #1 on: June 21, 2010, 11:18:00 pm »

Mając 3 CH możesz taszczyć jednego merca, wzór jest (CH-1)/2 jeśli dobrze pamiętam.

Każdy merc zajmuje jeden "slot", więc jak ich zostawisz gdzieś i wrócisz po następnych, to zwyczajnie ich nie sprzedadzą.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Najemnicy
« Reply #2 on: June 21, 2010, 11:24:42 pm »

Ok wielkie dzięki Wichura o to mi chodziło :) Nurtowało mnie to od dłuższego czasu.

Pozdrawiam. Pokój
Logged
Re: Najemnicy
« Reply #3 on: June 22, 2010, 09:25:44 pm »

Nie jest tak źle, jeśli masz 3 charyzmy to bierzesz 2x mentats i lecisz kupić 2 następnych. Bedzie ładna trójca.
Zostawiasz nowych w bezpiecznym miejscu(namiot, baza)  i jak ci spadnie charyzma do normalnego poziomu możesz wybierać którego z nich weźmiesz na wycieczkę :)
Zejście po mentosach  trwa niezbyt długo(30 minut real?) Addict od metosow pojawia się w miarę rzadko(jeszcze nie trafiłem) i dość szybko zejdzie: po 24h real zdaje się i nie trzeba być zalogowany przez cały czas :)
Logged
Re: Najemnicy
« Reply #4 on: June 23, 2010, 04:37:46 pm »

Oooo... widzisz to również przydatna informacja, A dziękuje panu pięknie ^^ wole mieć merców gdyby jakiś pustelnik całkiem przypadkiem natrafił na moja bazę, głupio było by zostać ograbionym przez 1 lvl typa który cały sprzęt jaki był w stanie unieść straci ginąc z "ręki"? scorpów xP
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Najemnicy
« Reply #5 on: June 23, 2010, 05:21:27 pm »

Jeśli powyższe było dla Ciebie przydatne to ja mam dla Ciebie prawdziwie HOT newsa. Nikt przypadkiem nie trafi do Twojej bazy. To niemożliwe.
Re: Najemnicy
« Reply #6 on: June 23, 2010, 08:07:47 pm »

Wiesz ekhem... formalnie nie nie trafi, nie gram w FO od 2 dni ale wiem co się tu dzieje miałem do czynienia już z nie jednym gównem a jednym z nich są cheaterzy. Tracking, nieskończone serie albo no-reload i inne duperele... Nie mam bladego pojęcia jak oni to robią ale naprawdę rzygać mi się chce jak widzę takich ludzi dokładnie 10 min temu koleś rozwalił mnie z gołej pięści waląc krytyk za krytykiem od 20 do 51 na koniec robiąc mi dziurę w płucach. Dlatego drogi kolego chce się zabezpieczyć w jaki kolwiek sposób przed nieformalnymi odwiedzinami kogoś obcego :) 
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Najemnicy
« Reply #7 on: June 23, 2010, 08:34:08 pm »

OMG kolego tutaj nie ma żadnych czitów oprócz namieżacza dla sniperów (ajm bot) i to wszystko :P. Może cheat to dla ciebie following - ale to jest prosta fukncja dla dobra graczy (no niestety ktoś musi okradać biednych blusutuf).
Logged
h
Re: Najemnicy
« Reply #8 on: June 23, 2010, 09:07:56 pm »

OMG kolego tutaj nie ma żadnych czitów oprócz namieżacza dla sniperów (ajm bot) i to wszystko :P. Może cheat to dla ciebie following - ale to jest prosta fukncja dla dobra graczy (no niestety ktoś musi okradać biednych blusutuf).

nie powiem kto płakał ( rlly! ) gdy stracił p90 na karawanie -.-
Re: Najemnicy
« Reply #9 on: June 23, 2010, 11:04:43 pm »

@TheRiot!
Czy Twój post wniósł coś do tematu? Nie ma również nic wspólnego z tym, co mówi Tomowolf. Nie trolluj.

Na temat, wasteland is harsh jak to mówią :P Być może niewielu ludzi ma dostęp do jakichś zaawansowanych cheatów, ale tak jak mówi Tomowolf - można sobie sprawić taki automat, żeby ci celował za każdym razem w oczy kiedy strzelasz, jesteś szybszy od przeciwnika.
Nieskończone serie, no reload? Nie spotkałem się z takim czymś... Być może miałeś tylko takie wrażenie - jak ktoś jedzie na Jet(jeden z narkotyków), to dostaje dużo dodatkowych Action Points na jakiś czas. Może iść ileś tam serii. Pewnie wystarczy, aby zabić Twoją postać, a Ty sobie myślisz "Jak on to zrobił? Cziter". Strzelanie bez ładowania? Nie wiem, jak mógłbyś dostrzec coś takiego. Musiałbyś się bardzo skupić, by obserwować każdą akcję wykonaną przez przeciwnika - przeładowywanie jest błyskawiczne. Nawet jeśli, też jest możliwym że to tylko Twoje odczucie, ponieważ różne bronie mają różne pojemności magazynków...
Tracking - pewnie chodzi Ci o chodzenie za kimś po World Map. Po prostu w mieście jedna osoba oznacza drugą jako lidera, gdy lider wychodzi z miasta, tamta osoba może za nim podążyć. Lider o tym nie wie, jeśli nie jest spostrzegawczy. Po prostu za każdym razem, gdy wyjdziesz z miasta, popatrz sobie na lewo od mapy, tam masz listę graczy w drużynie. To tyle.

Nie powinieneś się dziwić na gościa, który Cię rozwalił z pięści. To normalne. Sam tak robiłem :P
« Last Edit: June 23, 2010, 11:15:35 pm by Floodnik »
Logged
Re: Najemnicy
« Reply #10 on: June 23, 2010, 11:06:05 pm »

OMG kolego tutaj nie ma żadnych czitów oprócz namieżacza dla sniperów (ajm bot) i to wszystko :P. Może cheat to dla ciebie following - ale to jest prosta funkja dla dobra graczy (no niestety ktoś musi okradać biednych blusutuf).

Nie wiem czy to zwykła drwina czy raczej próbujesz pomóc ale w takim razie wytłumacz mi proszę następującą sytuacje. 2 typa zostaje rozgromionych z 10 mm SMG ale nie w taki zwyczajny sposób, kolo walił do nas seriami bez przeładowywania 6 razy podczas jego kolejki. Śmiało tłumacz to jak chcesz ale nikt mi nie powie że za pomocą perków nagle karabin gdzie mógł strzelać 3 razy seria, dostaje nadprzyrodzonych zdolności i wali 6 razy zanim przeładuje. Zanim ktoś coś napisze NIE nie żale się, ale denerwuje mnie jak ktoś mi mówi że do gry mmorpg niema haxów tym bardziej do gry która jest w fazie open beta i każda furtka dla cwanego koleżki stoi dla niego otworem.

Po za tym zaczyna robić się tu off top a ja chciałem się dowiedzieć sztuczek apropo rekrutacji merców. Jeśli niema nikt więcej jakiejś użytecznej rady to bardzo proszę nie nabijać sobie postów w moim temacie.

Pozdrawiam.
« Last Edit: June 23, 2010, 11:08:45 pm by Takakashi »
Logged

RJ

  • Offline
Re: Najemnicy
« Reply #11 on: June 23, 2010, 11:10:30 pm »

Assault Rifle z Extended Magazine miesci 40 nabojow w magazynku. Seria z Assaulta wystrzeliwuje po 8 kulek wiec mozna wystrzelic 5 serii, a ciasteczka w turach maja magiczne wlasciwosci.
Logged
"Sanity... is for the weak!"
Re: Najemnicy
« Reply #12 on: June 23, 2010, 11:18:34 pm »

Prawda.

Ciasteczka, Jet i inne duperele podniosą ci AP zgadza się, ale czytaj uważnie - 6 razy bez przeładowania w ciągu jednej tury nie da się strzelać serią z żadnej broni w FO. Pistolet maszynowy z dobrze dobranymi perkami na chama wduszony pod serie(fast shot, bonus rate of fire) daje ci 3 AP czyli 3 serie w ciągu jednej tury bez zażywania prochów na zwiększenie AP ale ilości serii w tego rodzaju broni nie da się modyfikować.


Logged

RJ

  • Offline
Re: Najemnicy
« Reply #13 on: June 23, 2010, 11:23:10 pm »

Stwierdzilem, ze 5 czy 6 jest w granicach Twojegu bledu pomiaru ;)
Jesli to byl jakis big gun to moze: M60 - 100 kulek w magazynku po 10 w serii.
Logged
"Sanity... is for the weak!"
Re: Najemnicy
« Reply #14 on: June 23, 2010, 11:34:57 pm »

Heh mam wrażenie, że ktoś nie do końca czyta moje posty...

To nie był big Gun tylko SMG - Sub Mashine Gun 10 mm czy teraz to jest jasne? Dziękuje że chociaż ty próbujesz rozwikłać ta zagadkę

@TheRiot!
Czy Twój post wniósł coś do tematu? Nie ma również nic wspólnego z tym, co mówi Tomowolf. Nie trolluj.

Na temat, wasteland is harsh jak to mówią :P Być może niewielu ludzi ma dostęp do jakichś zaawansowanych cheatów, ale tak jak mówi Tomowolf - można sobie sprawić taki automat, żeby ci celował za każdym razem w oczy kiedy strzelasz, jesteś szybszy od przeciwnika.
Nieskończone serie, no reload? Nie spotkałem się z takim czymś... Być może miałeś tylko takie wrażenie - jak ktoś jedzie na Jet(jeden z narkotyków), to dostaje dużo dodatkowych Action Points na jakiś czas. Może iść ileś tam serii. Pewnie wystarczy, aby zabić Twoją postać, a Ty sobie myślisz "Jak on to zrobił? Cziter". Strzelanie bez ładowania? Nie wiem, jak mógłbyś dostrzec coś takiego. Musiałbyś się bardzo skupić, by obserwować każdą akcję wykonaną przez przeciwnika - przeładowywanie jest błyskawiczne. Nawet jeśli, też jest możliwym że to tylko Twoje odczucie, ponieważ różne bronie mają różne pojemności magazynków...
Tracking - pewnie chodzi Ci o chodzenie za kimś po World Map. Po prostu w mieście jedna osoba oznacza drugą jako lidera, gdy lider wychodzi z miasta, tamta osoba może za nim podążyć. Lider o tym nie wie, jeśli nie jest spostrzegawczy. Po prostu za każdym razem, gdy wyjdziesz z miasta, popatrz sobie na lewo od mapy, tam masz listę graczy w drużynie. To tyle.

Nie powinieneś się dziwić na gościa, który Cię rozwalił z pięści. To normalne. Sam tak robiłem :P

co do tego he he he he nie wiem ale czy sądzisz że jeśli pojawiłem się na forum od niedawna i wykazuje swoją aktywność to jestem zupełnym laikiem w FO? nie wiem może chcesz dobrze ale nie musisz mi tłumaczyć takich rzeczy jak follow pt albo typy prochów. co do "Spostrzegania" wybacz ale jestem bardzo dobrym wzrokowcem jak i słuchaczem i nie będę mówił dlaczego (ma to związek z moim zmilitaryzowanym hobby) przeładowanie pistoletu maszynowego bardzo ładnie widać tak jak każdej innej broni w FO :) no chyba że ktoś kto gra w real timie i chce dowalić typa nie patrząc co robi no to faktycznie pod wpływem adrenaliny albo podniecenia kto jak lubi może tego nie zauważyć.
« Last Edit: June 23, 2010, 11:36:28 pm by Takakashi »
Logged
Pages: [1] 2
 

Page created in 0.101 seconds with 18 queries.