fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 29, 2024, 10:52:07 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9

Author Topic: Zaawansowane techniki PvP i PK  (Read 35079 times)

Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #45 on: June 23, 2010, 12:43:56 pm »

Ahaa, a jak on ma psycho jet , CA i ma plasma granaty to tez??

czyściocha, apteki nie licze ;P

Ale w CA? ofkors, jeżeli masz czas i ammo. Praktycznie każdy strzał będzie powalał.

Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #46 on: July 22, 2010, 02:11:59 pm »

Okay, topic zacząłem jakieś czas temu - czas się wyspowiadać z poznanych "zaawansowanych" technik PvP :D

Na ten moment jedna konkretna technika snajperska - specjalnie na encountery, o tytule "Nieszczery Nieznajomy" :P

Otóż... wchodzimy w czyjegoś encountera, np ganiając koło San Francisko, widzimy 1,2 max 3 gości lejących mobki. Załóżmy, że są w trakcie akcji, trochę loot'u już leży na ziemi, włożyli w to trochę czasu, wysiłku i nie chcą ryzykować (albo są anty PK :P) i mówią nam "Hi, Peace?". Mówimy im OCZYWIŚCIE "Peace" :D :D :D następnie grzecznie wycofujemy się POZA ZASIĘG ich gnatów, najchętniej pod samego grida (jako snajper mamy spory zasięg widzenia a oni leją mobki przeważnie na środku planszy) i OBSERWUJEMY. Ponieważ widzieli nas odchodzących raczej nie zwracają już na nas uwagi zajęci kończeniem mobków, a my możemy ustawić się właściwie, wybrać nawet moment gdy któremuś spadnie HP na skutek walki i... walimy po oczach, głowach itd.

Najlepiej stoimy pole obok grida, jeśli krytyki nie wchodzą, a goście szarżują zawsze zdążymy w trybie turn based zrobić po nieudanym strzale 1 krok w tył i zniknąć (np. 7 ap na celowany strzał i 1 ap na ruch), w real time jest to jeszcze łatwiejsze. Tak więc ryzyko praktycznie żadne :D

Technika nauczona od ruskich - snajper najpierw przekonał mnie i kumpla, że ma nas na zielono, jak tylko się oddalił stwierdził, że cytuję "okłamaliśmy go i nie jesteśmy jednak jego prawdziwymi przyjaciółmi" a potem obu nas rozwalił :D Wczoraj sam rozwaliłem w ten sposób 2 ruskich, mając 100 Hp, wykończyłem gościa z 200 Hp i jego ekspiącego kolege ok 65 hp - musieli być nieźle wkurzeni, fajnie się odgrażali :P No i loot po takim encounterze jest nie do uniesienia (dla chuderlawego snajpera of course :P), leżą oni, leżą ich moby, piękna sprawa :D

Tak więc gorąco polecam technikę "Nieszczery Nieznajomy" - naprawdę warto! :D



No i mały update odnośnie broni dla small guns snajpera.

Sporo tu pisaliśmy o Hunting rifles, ale po ostatnich zmianach (jeśli się nie mylę) Assault Rifle ma zasięg 42 dla pojedynczych strzałów, a Hunting Rifle tylko 40, a że Assault ma też większy damage, wygląda na to, że "awansował" na drugie miejsce w kategorii broni dla SG snajpera, oczywiście tuż za klasyczną snajperką. Hunting spada na pozycję trzecią, aczkolwiek jego wersja "scoped" w dalszym ciągu wydaje się być atrakcyjna, szkoda tylko, że nie wiadomo ILE DOKŁADNIE dodaje nam luneta do strzelania na dystans. Jak ktoś zna dokładne dane, proszę oczywiście o info.
« Last Edit: July 22, 2010, 05:03:33 pm by Wipe »
Logged

JovankaB

  • Guest
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #47 on: July 22, 2010, 02:46:48 pm »

szkoda tylko, że nie wiadomo ILE DOKŁADNIE dodaje nam luneta do strzelania na dystans. Jak ktoś zna dokładne dane, proszę oczywiście o info.

http://www.fo2238.fodev.net/wiki/Scoped_Hunting_Rifle
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #48 on: July 23, 2010, 05:58:06 pm »

Kolejna technika tępienia bliźnich nazywa się "Na Pazoxa" :D

W jednym z niestrzeżonych miast Północy, najlepiej gdzieś na środku, w dobrze widocznym miejscu KŁADZIEMY PRZYNĘTĘ, np. ładnie wyglądający ARMOR :D Ustawiamy się w odpowiedniej odległości, przy jakiejś zasłonie, lub nawet pod jakimś daszkiem, żeby nas nie wylukali za łatwo na podglądzie i częstujemy schylających się po armor bliźnich gorącym ołowiem, lub czym kto woli, byle z dużej odległości i "krytycznie" skutecznie :P

All credits to Pazoxi of course :P za wymyślenie tej techniki (był to najwidoczniej rezultat przemyśleń jakie naszły go podczas naszego dzisiejszego spaceru po miastach Północy :P)

Reasumując: na zdrowy rozsądek ta technika to wytwór chorego umysłu... ale mi się podoba :P
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #49 on: July 23, 2010, 09:29:19 pm »

Kiedyś w odległych czasach, kiedy to C4 dało się craftować i zdalnie wysadzać, korzystając z tego, że baza BBS była 2 kratki od NCR, często tam wchodziliśmy utrudniać innym życie. Razem z MSH wysadzaliśmy 2 bomberami ludzików, ale żeby było to efektywniejsze, potrzebowaliśmy dobrej przynęty.

MSH przyniósł skądś (skąd? Nie mam pojęcia) obraz Elvisa znany wam z F2 - można było go znaleźć przy trupie obcego leżącego przy wraku latającego spodka. Obraz Elvisa prezentował się na glebie w NCR oszałamiająco, poza tym był to swoisty unikat na skalę światową, toteż wszystkie miejscowe sępy po jego ujrzeniu biegły do niego niczym babcie w niedzielę na msze.

Oczywiście pod obrazem leżało 4-5 sztuk C4, a my sobie tylko obserwowaliśmy z daleka sytuację i odpalaliśmy. Każdy kolejny bluesuit był jeszcze bardziej pewien, że tym razem to ostatnie C4 wybuchło - po czym w trybie przyspieszony lądował na respawnie.

To tak OT, może kogoś zainspiruje do... wymyślenia nowych rozwiązań..
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #50 on: July 23, 2010, 09:35:49 pm »

niestety teraz bomba ma własne zakreślenie więc nie idzie jej pod nic schować.

Schwartz

  • Killed by death.
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #51 on: July 23, 2010, 09:40:16 pm »

Pod kupe brahmina sie da :p
Logged


Stop always comparing Lemmy to God.
I mean...he's cool & stuff, but he's just not Lemmy.
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #52 on: July 23, 2010, 09:47:57 pm »

tylko nikt na gówno się nie rzuci, a np. na CA ( które ładnie zasłania bombę ) tak

Schwartz

  • Killed by death.
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #53 on: July 23, 2010, 09:50:52 pm »

Można na kupie położyć ca, nie zorientują się :p
Logged


Stop always comparing Lemmy to God.
I mean...he's cool & stuff, but he's just not Lemmy.
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #54 on: July 23, 2010, 10:33:14 pm »

Panowie, Panowie! :)

Topic miał być o walce (jak pisałem w poście pierwszym) a nie o bombieniu/wysadzaniu :P Bo to jest terroryzm po prostu ;)

Ale muszę przyznać że wasze pomysły i doświadczenia robią wrażenie... :D

No i muszę też przyznać, że myślimy PODOBNIE, sam dziś mówiłem Pazoxowi, żeby wziąść i położyć tam CA... :D

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A więc teraz mały update - trochę luźnych przemyśleń powstałych w wyniku moich ostatnich doświadczeń PvP. Niby rzeczy mega oczywiste (dla zawodowców) ale w sumie nie widziałem, żeby ktoś na polskim forum to opisał (nie w tej formie w każdym razie), więc może przyda się graczom młodszym-w-doświadczenie-NAWET-niż-ja :D

Here goes:

1. "The Doors" ;)

Kiedy robimy pogląd na lokację warto zwracać szczególną uwagę na drzwi. Jeżeli są otwarte (a żadne drzwi w FOnline się same nie otwierają :P) oznacza to, że ktoś niedawno tam był, może więc nadal jest, nawet jak na poglądzie jest pusto - np. jest w budynku. Świetny przykład to drzwi od sklepu z bronią w zachodniej lokacji New Reno, ludzie ekspiący w okolicy często sprzedają tam stuff, można więc ich tam łatwo w ten sposób namierzyć. Działa to też w drugą stronę, jeśli nie chcemy zdradzać swojej obecności zamykajmy wszystkie drzwi za sobą lub ktoś inny zrobi nam - i tu patrz wyżej :P Drzwi zamykają się moim zdaniem stosunkowo szybko, tak więc jeżeli są nadal otwarte, np. w sklepie, może oznaczać to, że ktoś siedzi tam nadal mordując się z debilnym (moim zdaniem) przewijaniem towaru :P No i jeszcze jedna opcja - w niektórych lokacjach, jak bar we wschodniej części Den możemy stanąć wewnątrz budynku, w samych drzwiach, na poglądzie nas nie widać, a np. tam widać jak na dłoni całego grida, kąt patrzenia z wewnątrz drzwi też nie jest zły, jakieś 75 stopni. W ogóle jest sporo budynków (niekoniecznie z widokiem na grida) które mają fajne, strategiczne położenie.

edit: przyjrzałem się i jednak w niektórych lokacjach NPC otwierają drzwi, np. w Broken Hills łażą przez bramę obok wschodniego grida, ale da się po pewnym czasie wyczaić które to są miejsca i nie jest ich na szczęście zbyt dużo.


2. Wykorzystanie zasłon, leczenie się - generalnie myślenie W TRAKCIE walki ;)

To będzie DŁUŻSZA historia, która jednak sporo mnie nauczyła ;) Łażąc po Den (na 17 lev) załatwiłem szczęśliwym strzałem 21-levelowego snajpera (ok. 172 hp), głównie dlatego, że pierwszy go dostrzegłem zanim on mnie (ciągle ćwiczę patrzenie na koniec linii mojego wzroku a nie pod nogi i czasem się udaje :P). Krytyk wszedł, gość się położył i już nie wstał. Coś tam pomarudził, że jestem cheater i poszedł spać :D W każdym razie, parę godzin później zawitałem do NCR z powybijanymi oczami :P i ten sam gość mnie uleczył, pogadaliśmy i umówiliśmy się na rewanż. On chciał na pustyni - i TU się zaczyna początek procesu myślowego Jacka/Randalla rozpoczęty zresztą dawno temu, przez przemyślenia kolegi Eustachego ;)

Eustachy (wielki fan sieciowego PvP - FPP) stwierdził kiedyś w luźnej rozmowie, że FOnline jest grą w której skuteczność w PvP opiera się w zbyt dużej mierze na zwykłej statystyce. Nie twierdzę, że ma 100% racji, ale coś w tym jest. Weźmy dwa chary 21 levelowe postawione na przeciw siebie na PUSTYNI i walące jeden do drugiego (np. 2 snajperów) - w ogromnej większości wygra kombinacja lepszego builda / sprzętu i tyle. Naciskając jednocześnie magiczny przycisk celowania w oczy kończy się to właśnie w ten sposób - czystą statystyką. Tak więc jak pomyślałem, że jak on ma 21 lev i wszystkie Perki, a ja 17 i brakuje mi DWÓCH (konkretnie takiej małej snajperskiej drobnostki - 2 razy "more critical" czyli jakieś MARNE 10% więcej szansy na krytyk :P :P :P) to stwierdziłem NIE - idziemy do Den. Dlaczego? Bo COŚ mi mówiło, że potrzebuje jakiegoś dodatkowego argumentu w walce, a lokalizacja może być takim właśnie argumentem, jeśli chce się z niej korzystać. No i wziąłem 1 Stima bo różnica w HP też na jego korzyść była jakieś 40 punktów, a nie umiem intuicyjnie się leczyć, nie wiem dlaczego stimami idzie mi szybciej ;)

Spotkaliśmy się, na podglądzie wylukałem go przy wschodnim gridzie, więc wszedłem od zachodu przekonany, że spotkamy się w środku miasta, ale stał dalej przy tym samym gridzie. Podbiegłem, daliśmy sobie po jednym zwykłym strzale, a potem dostałem krytyk w oczy i knock down. W tym momencie poczułem, że PROSTE MYŚLENIE nie zadziała, tzn. ja akurat wstanę, znów dostanę w oczy i będzie po jabłkach, a szansa na blinded rośnie. WYGRA lepszy build, większy level, ten kto akurat stoi i tyle. I tu zrobiłem coś co mnie samego (i jego też) zaskoczyło. Po powstaniu odwróciłem się na pięcie i zacząłem natychmiast spieprzać w stronę niewielkiego murku, który jest na południe od grida - jak spojrzycie na wschodnią część Den to są tam 2 takie murki, każdy po jednej strony bramy wjazdowej do miasta. Ponieważ kolega dalej z automatu pewnie walił w oczy (których nie było widać bo byłem do niego tyłem) dostałem jeszcze 2 krytyki w głowę i 2 knock downy zanim z 17 HP dopadłem murku :D Szybko użyłem Stimpak, i zaczekałem schowany a kiedy wybiegł z za murku i odwrócił się walnąłem mu krytyk w oczy z blinded, dwa razy poprawiłem i zszedł. Na koniec usłyszałem od niego "nice played"-> swoją drogą fajny z niego gość :D

I o co tu chodzi? :D Nie piszę tego, żeby się chwalić, bo specjalnie nie ma czym, ale chodzi mi o pewną logikę, która za tym stoi. Reasumując:

- jeżeli przeciwnik jest SILNIEJSZY szukajmy dodatkowych argumentów - np. lokalizacja zamiast bezmyślnego stania i nawalania się na pustyni, inaczej na 90% wygra statystyka, gość ma więcej HP a my mało FA, weźmy Super Stimpaki (przynajmniej 1) aby to jakoś wyrównać
- warto myśleć W TRAKCIE WALKI, jak czuje się że coś idzie nie tak lepiej zastosować ryzykowny ale zaskakujący manewr, którego przeciwnik się nie spodziewa, coś zmienić w obrazie gry o ile możliwe, lub chociaż próbować
- ten kto strzela pierwszy MA SZANSĘ ZABIĆ PIERWSZY (albo przynajmniej walnąć knockdown, może nawet blinded) dlatego jak już się prawie umiera a przeciwnik jest cały, warto schować się za rogiem, za murkiem. Wbrew pozorom to przeciwnik ma wtedy PROBLEM bo kiedy on wybiega to MY mamy pierwszy strzał w niego (i to nie w tył głowy bo wybiega przodem do nas) a to już jakaś przewaga. Poza tym jak walniemy mu knock down nic nie stoi na przeszkodzie aby schować się za kolejny róg/murek zanim gość wstanie, może to go wstrzyma na moment z kolejnym wybieganiem "na pałę" i będzie czas aby odejść i zdjąć go z dystansu.

Tyle. Nic więcej się nie nauczyłem na razie :P I sorry, że się tak rozpisałem ALE niezainteresowani (lub zawodowcy PvP) i tak nie będą czytać, a noobom tak jak ja zafascynowanym PvP nie powinno to aż tak bardzo przeszkadzać ;)
« Last Edit: July 26, 2010, 09:49:32 am by Jack Torrance »
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #55 on: July 25, 2010, 01:42:31 pm »

Trzeba pamiętać o zasięgu. Jeżeli to minigun, to 35 hex , będąc snajperem najlepiej brać takiego z max range'a ( nie każdy BG ma 10 PE jak snajper, mają po 8 z jetem albo 6 ) więc oszołomi się, nie wie skąd dostaje itp.

Energy mają przekichane bo po strzale ich pozycja jest pokazana ( powolny lot gluta z plazmy jest jak strzałka " Patrz! Tu się schował ten palant! " ) tak samo rakieta.
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #56 on: July 26, 2010, 01:40:50 am »

Okay, kolejny mały update, tym razem parę krótszych punktów:

1. Scoped hunting rifle

Sprawdziłem ten sprzęt i pomijając wyższość Assault rifle nad hunting rifle o której było wcześniej, to wersja Scoped jest NIE DO PRZYJĘCIA. Moja rada: NIGDY jej nie używajcie. Dlaczego? Bo co z tego, że daje spory bonus na odległość, skoro jak poinformowała nas już JovankaB "At a range of 7 or less hexes to hit chance drops to 5%". Coś z praktyki -  kampiłem na mapie powyżej NCR kiedy wszedł gość z laser rifle. Niestety zrespawnował się strasznie blisko mnie, chociaż stałem przy samym gridzie. Zaczęło się ostrzeliwanie i w trakcie stwierdziłem, że coś jest NIE HALO, mój metal armor mk2 się sprawdzał i dostałem parę śmiesznych hitów po 15-20 hp (gość miał pecha i nie wchodziły mu krytyki), za to ja nie trafiłem ANI RAZU (na jakieś 4-5 strzałów :P) a na końcu moja "weapon has broken". Dopiero leżąc na ziemi w kałuży krwi zorientowałem się, że byliśmy chyba właśnie na tych 7 heksach :/ Tak więc jak dla mnie wersja Scoped jest nie do przyjęcia bo nigdy nie możemy być pewni na jaki dystans będzie toczyć się walka, a zabijać trzeba efektywnie na każdym dystansie.

2. Okna

Było o drzwiach w poście wyżej, teraz o małych ślicznych okienkach ;) Jak widzimy otwarte drzwi w lokacji, zamiast wbiegać na pałę do środka warto zajrzeć (ale z bezpiecznej odległości) przez okienka, jeżeli jakieś są - np. w New Reno jest parę budynków ze sporą ilością okien. Snajper może w ten sposób "napocząć" ofiary, a potem wykończyć ich jak w panice będą wybiegać przez drzwi :D

Edit: znalazłem też okna przy wschodnim gridzie Broken Hills, z których przy dobrym ustawieniu widać cały grid, lub dalszą część miasta jak ktoś chce (pierwszy budynek u góry po prawej z ghulem w środku). Idealne miejsce na zasadzkę, biorąc pod uwagę to co zwykle dzieje się w tym szalonym mieście (czytaj: gang na gangu i gang pogania :P). Trzeba tylko pamiętać aby zamykać za sobą drzwi, żeby się nie pokapowali a potem można "w miarę bezpiecznie" kampić ;)

3. Milicja

Jak się często poluje w miastach gdzie jest Town Control NAPRAWDĘ warto kojarzyć nicki gangów, które najczęściej mają w tym mieście władzę. Bo naprawdę nie da się wygrać żadnego PvP z 1 czy 2 kolesiami jak na łeb wpada 5-6 milicjantów w trybie berserka :P :P :P Ewentualnie walkę zaplanować tak aby być na max dystans od ofiary I OD MILICJANTÓW JESZCZE DALEJ ;) Generalnie w 100% popieram opcję TC, bo jest dla mnie bardzo klimatyczna, RPG-owa i jest w tym nawet jakaś logika, ale w PvP to jest jakaś masakra jeśli nie dysponuje się liczną grupą zdolną do rozwalenia wroga I WSZYSTKICH MILICJANTÓW.

4. Dlaczego MUSIMY MORDOWAĆ każdego bluesuita? :P

Bo NIEKTÓRZY z nich noszą garść granatów i WIEDZĄ jak ich używać. I kropka :P Szczerze mówiąc to jak widzę bluesuita kilka pół ode mnie (bo wypadł zza rogu niespodziewanie lub szedł na sneaku) to boję się bardziej niż gdyby był to gość z wielką giwerą w metalu lub CA, bo to co dzieje się jak dostanie się pierwszym granatem (i kilkoma następnymi) to jakiś smutny żart :D Można tylko obserwować jak pikselowy ludzik śmiesznie podskakuje w górę i w dół a potem po prostu się wyparowuje, czy tam zamienia w kupkę parujących flaków :D Jak ktoś ma jakiś pomysł co da się zrobić PO dostaniu pierwszym granatem to chętnie wysłucham, ja jeszcze nie wymyśliłem :P

Edit: da się wstać i strzelić po pierwszym granacie, ale taka walka sprowadza się dalej do statystyki, czyli albo wejdzie krytyk albo nie. Mam pewien pomysł jak bronić się przed bluesuitem-sneakerem z granatami, ale muszę go dopiero przetestować... ;)

Tyle. Do następnego ;)
« Last Edit: July 26, 2010, 05:39:28 am by Jack Torrance »
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #57 on: July 26, 2010, 02:31:03 pm »

Mówisz pewnie o efekcie knockdown Jacku Torrance, który posiadają jednak tylko Frag Grenades, a nie na przykład Plasma Grenades. Nawet jeśli sneaker-nader rzuca w Ciebie plazmówkami, nadal możesz się bronić, chociaż masz mało czasu, bo hp spada w tempie błyskawicznym ;) Najlepiej podbiec do niego tak, żeby on również tracił hp za sprawą własnych granatów, a wtedy ten zacznie uciekać. W tym momencie albo zaczynasz do niego strzelać, albo gonisz za nim dalej nie pozwalając mu się oddalić na optymalną odległość, albo uciekasz na taką odległość, żeby on nie mógł w Ciebie rzucić granatem. Jeśli ten jednak nie zacznie uciekać, musisz szybko go wykończyć, bo albo jest noobem, albo stwierdził, że Ty szybciej stracisz hp niż on.
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #58 on: July 27, 2010, 09:19:52 am »

Mówisz pewnie o efekcie knockdown Jacku Torrance, który posiadają jednak tylko Frag Grenades, a nie na przykład Plasma Grenades. Nawet jeśli sneaker-nader rzuca w Ciebie plazmówkami, nadal możesz się bronić, chociaż masz mało czasu, bo hp spada w tempie błyskawicznym ;) Najlepiej podbiec do niego tak, żeby on również tracił hp za sprawą własnych granatów, a wtedy ten zacznie uciekać. W tym momencie albo zaczynasz do niego strzelać, albo gonisz za nim dalej nie pozwalając mu się oddalić na optymalną odległość, albo uciekasz na taką odległość, żeby on nie mógł w Ciebie rzucić granatem. Jeśli ten jednak nie zacznie uciekać, musisz szybko go wykończyć, bo albo jest noobem, albo stwierdził, że Ty szybciej stracisz hp niż on.

Tak mi się też wydawało, że jak dopadł mnie u Gunrunnersów niejaki "muchomor" to były Frag Grenades i nie wyglądało żeby dało się coś zrobić (najlepiej nie dać się trafić :P) bo był knockdawn i przy założeniu, że gość rzuca dalej w maksymalnym tempie wszystko rozgrywało się w trybie "powstań-leżeć" :P

A w Broken Hills trafiłem z kolei na sneakera z Plasma Grenades i tutaj gdyby zastosować opisaną przez Ciebie taktykę można by może wyjść z tego w jednym kawałku.
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #59 on: July 27, 2010, 10:58:56 am »

No tak widziałem cię jak leżałeś w kałuży - potem doapdliśmy tego sneakera :) - wystarczy we 2 biegać w koło i raz go strzelić - i zchodzi mu sneak - wtedy to już łatwiejsza sprawa - walisz aż pada :).
Logged
h
Pages: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
 

Page created in 0.066 seconds with 21 queries.