fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 29, 2024, 06:02:56 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 [2] 3 4 ... 9

Author Topic: Zaawansowane techniki PvP i PK  (Read 34751 times)

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #15 on: May 05, 2010, 06:24:02 pm »

AD. 1 Jeśli kogoś oślepiłeś to ma on percepcje obniżoną do 1 co sprowadza się do 5% szans na trafienie czegokolwiek. Przetestuj z kolegami.
AD. 2 W oczy strzelisz wyłącznie gdy przeciwnik będzie zwrócony do Ciebie twarzą, w sytuacji gdy widzisz go bokiem lub tyłem strzał wejdzie w głowę zamiast w gały co znacznie obniża szansę na trafienie krytyczne. Nie baw się w strzały po jajach.
AD. 3 Działa to w opisany przez Ciebie sposób.
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #16 on: May 06, 2010, 06:24:01 pm »

manero, dziękuję Ci za odpowiedzi :)

Etap ekspienia zakończony, 21 level jest i teraz ganiam po wszystkich niestrzeżonych lokacjach jak szalony :D

W związku z tym parę praktycznych pytań:

1. Mam kilka całkiem nowych scoped hunting rifles w bazie. Czy ktoś wie czy i o ile scoped hunting rifle różni się od normalnej wersji tej broni bez lunety? Używam hunting rifles do ćwiczeń w poruszaniu się po lokacjach i ich poznawania, stąd pytanie czy jest sens zbierać te z lunetą czy nie.   

2. Jakie są znane metody ukrywania swojej obecności w mieście, tak aby gracz robiący podgląd na daną lokację nie wykrył mojej obecności? Włącznie sneak (mam bardzo niski ale używam), ustawienie się pod ścianą budynku lub obok jakiegoś obiektu, jeszcze jakieś inne techniki?
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #17 on: May 06, 2010, 06:58:16 pm »

AD.1 Jeśli masz około 225% SG i percepcje na wysokości 10 punktów nie powinieneś mieć żadnego problemu z trafieniem kogoś w oko. Także do trollowania wystarczy Ci zwykły hunting rifle i 20-30 naboji.

AD.2  Generalnie jeśli nie masz sneaka to nie ukryjesz swojej obecności w mieście. Chyba, że schowasz się w budynku na środku mapy lub innym miejscu którego preview nie obejmuje, ale osobiście odradzam. Jeśli już planujesz atakować z miasta, a nie z world map to musisz być w ciągłym ruchu. Jeśli schowasz się za ścianą lub pod ścianą, ale nadal w zasięgu preview to zdradzi Cię nick którego nie ukryjesz. Co więcej jeśli ktoś ma zmyślny interfejs to włączy w nim magiczną opcje "kontur" i zobaczy co masz na sobie i w ręku.

Tak to wygląda z mojego punktu widzenia.
« Last Edit: May 06, 2010, 07:03:01 pm by manero »
Logged

Nice_Boat

  • I shot a man in Reno just to watch him die.
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #18 on: May 06, 2010, 10:47:16 pm »

Ja tylko przypomnę że 5% przy Eye Damage to nie do końca 5% - nie wiem w jaki porąbany sposób ta gra działa, ale w praktyce z Bazooki czy burstującej broni nawet ktoś z rozwalonym okiem może zrobić konkretne kuku. Kolejna rzecz - strzał w oczy który trafia głowę normalnie krytykuje, nie wiem kto ci bzdur nagadał że wchodzi to z normalnym dmg/bez stuna...
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #19 on: May 06, 2010, 11:09:49 pm »

AD.2  Generalnie jeśli nie masz sneaka to nie ukryjesz swojej obecności w mieście. Chyba, że schowasz się w budynku na środku mapy lub innym miejscu którego preview nie obejmuje, ale osobiście odradzam. Jeśli już planujesz atakować z miasta, a nie z world map to musisz być w ciągłym ruchu. Jeśli schowasz się za ścianą lub pod ścianą, ale nadal w zasięgu preview to zdradzi Cię nick którego nie ukryjesz. Co więcej jeśli ktoś ma zmyślny interfejs to włączy w nim magiczną opcje "kontur" i zobaczy co masz na sobie i w ręku.

Tak, ale co jak mam Sneak na 23% i go JEDNAK właczę? Widać mnie, czy raczej Sneak powinien być koło 100-150-200?

Co to za zmyślny interfejs z magiczną opcja "kontur"? Mógłbyś przybliżyć temat bo w ogóle o tym nie słyszałem? ;)

P.S. Dzięki za info Nice_Boat, głupie plotki chodzą po ludziach :P No i też mi się wydawało że jak oślepię minigunera/rakieciarza to wcale od razu nie będzie tak pięknie :P
« Last Edit: May 06, 2010, 11:12:09 pm by Jack Torrance »
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #20 on: May 06, 2010, 11:56:11 pm »

Sneak musi być grubo powyżej 200% żeby było widać tego jakieś efekty. Z rozkazu dowództwa mam już zamknąć mordę także zamykam ::) Bez odbioru.
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #21 on: May 07, 2010, 12:15:25 am »

Z rozkazu dowództwa mam już zamknąć mordę także zamykam ::) Bez odbioru.

Polityka całkowicie dla mnie zrozumiała.

Wiem, że miało być bez odbioru ale... który gang? :D
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #22 on: May 07, 2010, 12:58:16 pm »

Polityka całkowicie dla mnie zrozumiała.

Wiem, że miało być bez odbioru ale... który gang? :D

Sneak na twoim skillu wogóle nic nie daje , więc daj sobie siana :)
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #23 on: May 07, 2010, 02:26:30 pm »

Sneak na twoim skillu wogóle nic nie daje , więc daj sobie siana :)

Ok, dobrze widzieć, dzięki Dark Angel.

I małe pytanko o biggunerski sprzęt w związku ze zdarzeniem z wczorajszej nocy. Przykampiłem sobie pod jednym z miast na Południu i załatwiłem gościa posiadającego Light Support Weapon, dla uczciwości powiem tylko, że potem to ON załatwił mnie 2 razy więc jest 2-1 dla niego :D Nieważne. Rzecz w tym, że niosąc LSW do bazy gadałem z kumplami z gangu i nie wiedzieć czemu zapanowało jakieś ogólne podniecenie w związku z tym LSW (podniecenie szybko ustąpiło gdy okazało się, że jest "beyond repair" :P). A potem big gunner z mojego gangu, posiadacz LSW i ja spotkaliśmy się we trójkę towarzysko w NCR i nagle dowiaduje się, że LSW ma dwa razy większy damage od zwykłego miniguna i jest jakieś hiper-duper rzadkie. Prośba o krótkie info, czy to jakiś sprzęt "zrzucany z nieba" przez adminów :P czy na czym polega jego rzadkość/wyjątkowość. I ew. jak LSW ma się do osławionego miniguna avengera bo to też ciekawe.

EDIT: Ostatecznie DOBRZE jest wiedzieć czym walczy przeciwnik. Sprawdziłem teraz tego złoma w bazie - damage ma 20-30, strzela tylko "burst" i ma zasięg 35 pól, ale jak ma się to w praktyce do miniguna i miniguna avengera dalej nie wiem.    
« Last Edit: May 07, 2010, 02:43:18 pm by Jack Torrance »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #24 on: May 07, 2010, 03:07:02 pm »

LSW to żaden cud - wystarczy wybrać się na karawanę SF i zdominować ją, a potem naprawić wyrwane stygnącym trupom zabawki. Reputacja w SF spadnie na pysk po kilku takich wyprawach, ale oprócz handlarzy na altach i Rosjan mało kto tam chyba zagląda :>

Porównanie obrażeń zadawanych przez miniguna, avenger miniguna i LSW odpuszczę - włożenie sobie tego w łapki i spisanie cyferek to za mało, by miało to sens. Niech przemówią znawcy.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #25 on: May 07, 2010, 03:07:35 pm »

różnica jest taka :
Minigun wali 30 5mm za serie  i ma dmg jakies okreslone dmg i zasieg.
Avanger wali 40 5mm za serie i ma takie samo dmg ale zasieg o 5 wiekszy .
Lsw strzela 10 223 i zadaje 20-30 z tego co pamietam ..
pamietaj 5mm AP a 5mm JHP lub 223 to roznica .


 pamietaj dmg broni mnozysz przez liczbe amunicji w jednej serii.

LSW jest latwe w zdobyciu * (karawana  SF  ) i tanie ( za okolo 2000 masz juz smigajace u NPC )
Logged

Glave

  • Trolling de geso~
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #26 on: May 07, 2010, 04:29:43 pm »

LSW jest latwe w zdobyciu * (karawana  SF  ) i tanie ( za okolo 2000 masz juz smigajace u NPC )

Ale ammo jest kurewsko drogie.
Logged
You have received a warning due to the fact of deliberately breaching the Internet etiquette of the Fonline 2238 community, posting inflammatory, extraneous, or off-topic messages to bait or excite users into responding or to test the forum rules (...)

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #28 on: May 07, 2010, 04:31:25 pm »

Nie przesadzaj, pograj chwile energetykiem, a potem wróć do lsw i .223 wyda Ci się śmiesznie tanie.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Glave

  • Trolling de geso~
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #29 on: May 07, 2010, 04:44:27 pm »

Nie przesadzaj, pograj chwile energetykiem, a potem wróć do lsw i .223 wyda Ci się śmiesznie tanie.

Nie zrozumieliśmy się: ammo .223 samo w sobie drogie nie jest, ale jest je ciężko zdobyć w dużych ilościach specjalnie do LSW. To samo z MFC do Eweps, tak jak napisałeś.
Logged
You have received a warning due to the fact of deliberately breaching the Internet etiquette of the Fonline 2238 community, posting inflammatory, extraneous, or off-topic messages to bait or excite users into responding or to test the forum rules (...)
Pages: 1 [2] 3 4 ... 9
 

Page created in 0.081 seconds with 25 queries.