fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 11:54:24 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 129 130 [131] 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 237281 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #1950 on: January 28, 2011, 08:42:13 pm »

ktoś wie jak to jest teraz z psycho? czy informacje na wiki są prawidłowe?, mianowicie chodzi mi czy po 4h czasu rzeczywistego doda mi 2 IN? Jeśli nie to czy jest jakiś sposób żeby przypakować się o 3 IN? mentaty 2 razy wziąte coś dadzą?
« Last Edit: January 28, 2011, 09:34:30 pm by kryminator »
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1951 on: January 28, 2011, 09:38:47 pm »

Psycho: +15% DR, +1 Str, +1 En, -2 Pe
Positive effects of the above drugs last 30 real minutes, after which time they subside with no negative effects, unless the player gets addicted. The addiction lasts for 1 real hour and reduces AP by 1.
Only one dose of any addictive drug (or beer) is allowed at a time.
Mentats można użyć tylko raz jak to jest napisane powyżej:   Mentats: +2 Int, +2 Ch. Można też wybrać perk "Gain Intelligence",  ale należałoby rozważyć czy jest to opłacalne wyjście.
« Last Edit: January 28, 2011, 10:34:37 pm by Aquare »
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1952 on: February 02, 2011, 03:36:32 pm »

Siemka, mam pare pytań

1. Czy trait fast shoot zmniejsza te 1AP potrzebne na strzaŁ dla broni melle i throwning?
2. Jak chce, by granaty, i inne bronie którymi sie rzuca zużywały o 1ap mniej, to musze włozyc perk w  Bonus Rate of Fire czy w bonus HtH Attacks?
3. Moge wziąśc bonus hth attack i bonus rate of fire razem? Czy te perki się wykluczają wzajemnie?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1954 on: February 02, 2011, 04:42:01 pm »

Siemka, mam pare pytań

1. Czy trait fast shoot zmniejsza te 1AP potrzebne na strzaŁ dla broni melle i throwning?
2. Jak chce, by granaty, i inne bronie którymi sie rzuca zużywały o 1ap mniej, to musze włozyc perk w  Bonus Rate of Fire czy w bonus HtH Attacks?
3. Moge wziąśc bonus hth attack i bonus rate of fire razem? Czy te perki się wykluczają wzajemnie?
1. Na melee nie działa, na throwing - mam sprzeczne informacje, czy na sali jest ktoś mądrzejszy w tej materii?
2. BRoF
3. Podejrzewam, że możesz, ale właściwie po co?
« Last Edit: February 02, 2011, 04:52:35 pm by Wichura »
Logged
Nie biegaj za stadem.

Kharaam

  • Spartan Pigrat
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1955 on: February 02, 2011, 04:49:24 pm »

3. możesz, ale nie ma żadnej broni dla której działały by razem (tak pro forma inforumję)
Logged

Blubber we miss You!!!
Re: Pytania początkujących
« Reply #1956 on: February 02, 2011, 11:44:29 pm »

1. proste, jeśli broń ma tryb ataku celowany (w throwing noże mają) to broń uzywasz za mniej punktów akcji (nie działa na granaty fragi i plazmy) w broni białej jest tak samo.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1957 on: February 03, 2011, 10:53:30 am »

Ale przecierz w Falloucie 2 i 1 to nie dawało szybszego rzucania, ba chyba sam opis daje do myślenia "STRZELASZ szybciej niż przeciętny człowiek więc nie masz czasu na celowanie".To w kwestii rzucania mówi samo za siebie.
Ok, to teraz moja kolej na spam pytań:
1.Jak odbywa się walka w czasie rzeczywistym(jak to mniej więcej wygląda),jak ona wygląda gdy oponenci mają różne tryby ustawione(jeden turowo a drugi w czasie rzeczywistym.)?
2.Jakie są gałęzie craftingu,można prowadzić gorzelnię?
3.Które perki zostały wycofane,są obecnie zbugowane?
4.Mogę zostać feniksem lub terminatorem(Fallout 2 - implanty)?
5.Walki na bronie energetyczne w Falloucie tactics na multi kolorowo nie wyglądały, zawsze lubiłem być w F2 jajogłowym-EG'unneremm,czy amunicja będzie w miarę dostępna na początku?
6.Skoro zaczynam na początku czysty, warto spróbować zebrać jakieś rzeczy z walk pvp?W końcu nic nie stracę chyba że coś już zebrałem.
7.30k za bazę?!Komu je płacimy?Czy ktoś może ją odkryć jak w F2 SRE?
8.Skoro 120% jest na cudeńka przy użyciu nauki i tylesamo do naprawy na zbroje, do czegoś wyższy % jest potrzebny?
9.Gdzie/Jak przetapiam żelazo itd.?(Nie mówcie że z kilku kawałków złomu można zrobić wysokiej jakości broń energeryczną! :o)
10.Które bronie zostały zdjęte?Baj baj BOZAR czy Gauss?Już nie wspomnę o tej psychotycznej nazwie "tego cuśia"Co przy zbyt dużej brutalności powodował że jednak przeciwnik to kupka popiołu i zbieranie itemków zajmie trochę czasu.
11.Dlaczego Jet został "zastąpiony" Nuka-Colą?Czy można go produkować samemu?Gdzie znajdę grzyby potrzebne do fermentacji z bramińskim produktem ubocznym?Gdzie jest Myron?
12.W F2 niektórzy NPC mogli upragdować bronie, Crafting to obejmuje?
13.Opiekacz słoneczny przetrwał przejście na multi?
14.FA można już używać w walce?!Czy doctora też?

@EDIT
No i najważniejsze!
15.Czy istnieją modyfikacje,operacje,implanty oraz specjalne "czynności" zwiększające na stałe pkty SPECJAL?(Co do czynności to chodzi mi o Zeta-Scan który dawał 2 czy 3 do lucka jak nam się poszczęściło albo o tyle nam zabierał.)
16.Czy punkty akcji w czasie realistycznym odnawiają się jak w FT?
« Last Edit: February 03, 2011, 11:02:09 am by thebadman »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1958 on: February 03, 2011, 11:37:22 am »

Ale przecierz w Falloucie 2 i 1 to nie dawało szybszego rzucania, ba chyba sam opis daje do myślenia "STRZELASZ szybciej niż przeciętny człowiek więc nie masz czasu na celowanie".To w kwestii rzucania mówi samo za siebie.
Realia FO wyglądają tak, że opis swoje, a działanie swoje. Fast Shot nie działa na serie, czyli pojedynczy strzał dajmy na to z SMG owszem, 3 AP, ale seria 5. To przez płaczków, których bili Big Gunerzy. Oczywiście nadal biją, ale w BG już niewiele można znerfić :>
1.Jak odbywa się walka w czasie rzeczywistym(jak to mniej więcej wygląda),jak ona wygląda gdy oponenci mają różne tryby ustawione(jeden turowo a drugi w czasie rzeczywistym.)?
W ogólnodostępnych lokacjach (miasta, kopalnie) jest ZAWSZE tryb RT. Jak wpadasz na kogoś na pustyni, walczysz w jego trybie. Tak samo, kiedy ktoś wpada na ciebie.
2.Jakie są gałęzie craftingu,można prowadzić gorzelnię?
Fik klik.
3.Które perki zostały wycofane,są obecnie zbugowane?
Sniper i Slayer nie istnieją, ale nikt ich specjalnie nie kasował. Po prostu jest limit 21 leveli, a te perki były dostępne na 24.
4.Mogę zostać feniksem lub terminatorem(Fallout 2 - implanty)?
Nie.
5.Walki na bronie energetyczne w Falloucie tactics na multi kolorowo nie wyglądały, zawsze lubiłem być w F2 jajogłowym-EG'unneremm,czy amunicja będzie w miarę dostępna na początku?
SEC wymaga 30% Energy Weapons i 40% Science, ale Alloys potrzebne do produkcji wymagają 60% Science.
MFC robi się nieco trudniej, trzeba iść do niestrzeżonego Broken Hills, wykopać uran, poddać rafinacji (nadal w BH), potem zgromadzić resztę śmiecia i iść do równie niestrzeżonej Mariposy, do terminala na czwartym poziomie. Można też szukać encounterów Master's Army vs coś tam i zbierać MFC z parujących jeszcze zwłok.
6.Skoro zaczynam na początku czysty, warto spróbować zebrać jakieś rzeczy z walk pvp?W końcu nic nie stracę chyba że coś już zebrałem.
Niespodzianka - nie ty jeden wpadłeś na ten pomysł. Poza tym walczący w PvP z reguły dość dokładnie przeszukują pobojowisko i zbierają fanty, zależnie od zasobności i honoru wszystkie lub tylko te najcenniejsze.
7.30k za bazę?!Komu je płacimy?Czy ktoś może ją odkryć jak w F2 SRE?
Fik klik. 30k to niedużo, bo jest nawet baza za 500k.
8.Skoro 120% jest na cudeńka przy użyciu nauki i tylesamo do naprawy na zbroje, do czegoś wyższy % jest potrzebny?
Nie.
9.Gdzie/Jak przetapiam żelazo itd.?(Nie mówcie że z kilku kawałków złomu można zrobić wysokiej jakości broń energeryczną! :o)
Mówimy, można.
Rudy przerabiasz przy workbenchu, dostępne w każdym mieście i w każdej bazie.
10.Które bronie zostały zdjęte?Baj baj BOZAR czy Gauss?Już nie wspomnę o tej psychotycznej nazwie "tego cuśia"Co przy zbyt dużej brutalności powodował że jednak przeciwnik to kupka popiołu i zbieranie itemków zajmie trochę czasu.
W miarę dostępny jest tylko Gauss Pistol, podobno gdzieś są pokitrane Bozary, Gauss Rifle nie widziałem nigdy. I jest jeszcze Gatling Laser, do zabijania przeciwnika śmiechem.
11.Dlaczego Jet został "zastąpiony" Nuka-Colą?Czy można go produkować samemu?Gdzie znajdę grzyby potrzebne do fermentacji z bramińskim produktem ubocznym?Gdzie jest Myron?
Dlaczego zastąpiony? Jet jest nadal, tylko działa nieco inaczej niż w singlu.
Myron, grzyby i kupa nie dają Jetu w żadnej kombinacji. Profesja Mordino Drugist czeka na zaimplementowanie. Czeka i czeka. I czeka.
12.W F2 niektórzy NPC mogli upragdować bronie, Crafting to obejmuje?
Tak.
13.Opiekacz słoneczny przetrwał przejście na multi?
Nie.
14.FA można już używać w walce?!Czy doctora też?
Tak, ale tylko w trybie RT.
15.Czy istnieją modyfikacje,operacje,implanty oraz specjalne "czynności" zwiększające na stałe pkty SPECJAL?(Co do czynności to chodzi mi o Zeta-Scan który dawał 2 czy 3 do lucka jak nam się poszczęściło albo o tyle nam zabierał.)
Nie.
16.Czy punkty akcji w czasie realistycznym odnawiają się jak w FT?
Nie wiem jak odnawiały się w FT. Tutaj im wyższe masz AG, tym szybciej się odnawiają.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Kharaam

  • Spartan Pigrat
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1959 on: February 03, 2011, 01:18:49 pm »

kilka rzeczy od mnie:

3. toughness działa inaczej bo dodaje do thresholda, tego typu "kosmetyczne" zmiany znajdziesz wszędzie

6. nie wchodź do miast na północy podczas walk pvp, rzadko się zdarza aby ktoś słownie poprosił Cię o wyjście, zwykle częstuje się nieproszonych gości ołowiem bo tak szybciej, tak więc szansa podniesienia czegoś po pvp jest niewielka

10. w praktyce to najwyżej gauss pistol, sniper rifle, avenger mingun, laser, plasma, bazooka. Z pancerzy rozwój zatrzymał się na combat armorach i ich permutacjach
Logged

Blubber we miss You!!!
Re: Pytania początkujących
« Reply #1960 on: February 03, 2011, 08:26:03 pm »

Mam problem z drzewami, WSZYSTKIE mają lornetki =/
Czy w ecounterach można je ścinać?
A jeśli nie to w jakich lokacjach?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1961 on: February 03, 2011, 08:44:00 pm »

nie wiem czy można ścinać drzewa w miastach, ale na enco tak.

takie drzewo jest długie, proste, czarne.

często trafiają się na enco z ruinami i jaskiniami.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1962 on: February 04, 2011, 12:56:08 pm »

Jak można ustawić celowanie (tj. zawsze strzelaj:część ciałą)
W F2 klikało się na celownik i można było ustawić, tu tak nie ma.
Logged

Kharaam

  • Spartan Pigrat
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1963 on: February 04, 2011, 01:15:13 pm »

dało się tak w f2? raczej w tacticsie... nieważne.
w katalogu fonline odpalasz FO2238Config.exe wchodzisz w zakładkę bindings i definiujesz skrót
Logged

Blubber we miss You!!!
Re: Pytania początkujących
« Reply #1964 on: February 04, 2011, 01:40:23 pm »

Tak dało się, czy w FT tak to nie wiem,I tak tam się nawala seriami więc po ... mi celowanie?
Zresztą taki szybkostrzelny snajper i tak wszystko rozwalał =D
Logged
Pages: 1 ... 129 130 [131] 132
 

Page created in 0.172 seconds with 21 queries.