fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 14, 2024, 08:57:36 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238211 times)

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1905 on: January 20, 2011, 01:48:07 pm »

Już wiem w jakim gangu będzie grał. Poza tym tymi wszystkim pytaniami psujesz sobie całą frajdę z odkrywania gry na własną rękę.

Pudzian_Koks

  • Hardkorowy Koksu + Pudzian = Ja
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1906 on: January 20, 2011, 03:40:34 pm »

Może niektórzy nie lubią dużo myśleć i wolą mieć wszystko podane na tacy pod nos.
Logged
Nie ma opierdalania się! - Hardkorowy Koksu.

Perteks

  • It's made of vague and to do lists!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1907 on: January 20, 2011, 03:46:30 pm »

Masz łopate i kop :) To nie potrzebuje myślenia... kurcze przepraszam, bierzesz chwytasz za trzonek ( te takie drewaniane) i tą płaską metalową częścią wbijasz w ziemie, a teraz najtrudniejsza rzecz! Musisz wyciągnąć łopate z ziemi z ziemią na niej!
Logged

LSD

  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1908 on: January 20, 2011, 04:12:30 pm »

1. jakimś magicznym sposobem zdobądź broń, zabij 10 krów po czym zbierz z nich skóry.

2. gdy już masz 10 skór znajdź najlepsze miejsce na tenta, blisko kopalni i workbencha.

3. użyj science na skórach w plecaku i powstanie namiot! omg wtf co to jest?! namiot to twój własny pierwszy dom! gratz!

4. zacznij zbierać kamyczki i inne duperele, a gdy pójdziesz wykraftować sobie broń i ammo ktoś się okradnie.

5. powtarzamy krok 4.

Tak wygląda gra w FO, cheers!
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1909 on: January 20, 2011, 05:13:34 pm »

Dla konsologwlowia :O z onet.pl Dobra to dzieki za te odpowiedzi tylko nie wiem ktore itemy sprzedawac, czy oplaca sie sprzedawac jakies bronie jesli tak to jakie :/
Jakież to straszliwe itemy masz w posiadaniu, że tak pilno ci je sprzedawać?
Pr0-tip - najlepiej idą zielone harcerskie ubranka, znane jako Brotherhood Armor, medykamenty oraz zdaje się amunicja, ale liczona w tysiącach sztuk. Działaj.
Już wiem w jakim gangu będzie grał.
Nie on pierwszy i nie ostatni. Po maksymalnie dwóch tygodniach takie okazy znikają, by nigdy nie wrócić. Z tego, co przewija się przez przedszkole, zostaje z grubsza na stałe może 1/10, może jeszcze mniej.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1910 on: January 20, 2011, 05:49:45 pm »

co do rad na początek:
najpierw, łopata i do gnoju, na tym wbij z 1lvl (1k expa to 100 kup, wiec pierwszy lewiec szybko pójdzie). dalej kleisz sobie ze śmieci pistotolet 10mm, po czym składasz młotek, kopiesz skalki, robisz z tego troche ammo dla siebie (jak masz pizdolet 10mm, to 9mm JHP- AP to amunicja ppanc, wiec daj sobie z tym spokoj poki co), potem jakies dowolne ammo, lecisz do miasta, wymieniasz sklejone pestki w sklepie u NPC na cos, co Cie interesuje (polecam kurtki, 250 kapsow od sztuki jak trafisz u jakiegos skepikarza), w miedzyczasie eksterminujesz 10 krówek, stawiasz namiot wg. instrukcji podanej wczesniej, no i cały czas prosisz boga żeby nie zginąć, bądź nie paść ofiarą złodzieja mając to wszystko w inwentarzu. jak masz namiot, to leci z górki.
tyle rad ode mnie, jako od totalnego nooba :P

podstawowe przepisy (co by nie było, że musisz szukać):
10mm pizdol- 1x wood + 3x junk, skladanie przy Workbench
10mm JHP- 1x metal parts + 6x Gunpowder
Sledgehammer (młotek no)- 1x wood + 1x junk
do wydobywania wood na początku używaj primitive toola (sklejany z 1 sztuki flint, którą znajdziesz na każdej mapie poza miastem)
jak masz 1lk, to toole będą Ci się sypały w łapach, wiec jak najszybciej skołuj sobie toporek, a potem zasuwasz...
poradnik skąd brać składniki do ciastek masz tutaj:
http://fodev.net/forum/index.php?topic=4256.0
« Last Edit: January 20, 2011, 05:59:27 pm by palesiak23 »
Logged


fun to kill somebody equal, huh?
Re: Pytania początkujących
« Reply #1911 on: January 20, 2011, 05:53:34 pm »

Możesz też sprzedawać small energy cells - bodajże 10 caps za 1 sztuke w San Francisco.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1912 on: January 20, 2011, 05:57:52 pm »

ale z początku ciężko skołować sobie SEC...
Logged


fun to kill somebody equal, huh?
Re: Pytania początkujących
« Reply #1913 on: January 20, 2011, 06:08:06 pm »

To ja jeszcze od siebie dodam mały tip co do pozyskiwania skór na pierwszy namiot. Polowanie jest dość uciążliwe, szczególnie że np w okolicach NCR prawdopodobieństwo spotkania Brahmina jest mniej więcej takie samo jak prawdopodobieństwo spotkania PK, który na dzień dobry poczęstuje Cię serią i sprawi że zbieranie będziesz musiał zacząć od nowa. Mi osobiście dużo łatwiej było zdobyć skóry w inny sposób. Zbierałem junk, przerabiałem go na coś, BB's, kastety lub radyjka. Tak zdobyty towar wymieniałem u traderów na najprostrze skórzane armory (leather jacket lub combat leather jacket), następnie rozmontowywałem pancerze używając skilla science. Skórki trafiały mi się dość często więc na namiot uzbierałem bardzo szybko. Nie ukrywam jednak że moja postać zaczynała z przyzwoitym poziomem skilla Science, co prawdopodobnie ma wpływ na szansę otrzymania materiałów z rozmontowywania.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1914 on: January 20, 2011, 06:13:28 pm »

z tego co zauważyłem science ma sporawy wpływ na to, co dostaniesz z rozmontowania...
ja mając 100% science, przy rozklejaniu broni rzadko dostaje coś poza 20 punktami expa.
btw, jak masz jakąś broń beyond repair, albo mocno zniszczoną- rozkręć ją. zawsze to te 20 punktow expa :P
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

Pudzian_Koks

  • Hardkorowy Koksu + Pudzian = Ja
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1915 on: January 20, 2011, 06:30:46 pm »

z tego co zauważyłem science ma sporawy wpływ na to, co dostaniesz z rozmontowania...
ja mając 100% science, przy rozklejaniu broni rzadko dostaje coś poza 20 punktami expa.
btw, jak masz jakąś broń beyond repair, albo mocno zniszczoną- rozkręć ją. zawsze to te 20 punktow expa :P
Gorzej jak masz 21 lvl.
Logged
Nie ma opierdalania się! - Hardkorowy Koksu.
Re: Pytania początkujących
« Reply #1916 on: January 20, 2011, 08:52:25 pm »

Dzieki za wskazowki.
Logged

Daro

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1917 on: January 20, 2011, 09:01:12 pm »

z tego co zauważyłem science ma sporawy wpływ na to, co dostaniesz z rozmontowania...
ja mając 100% science, przy rozklejaniu broni rzadko dostaje coś poza 20 punktami expa.
btw, jak masz jakąś broń beyond repair, albo mocno zniszczoną- rozkręć ją. zawsze to te 20 punktow expa :P
Czasem warto taką broń ulepszyć.
Re: Pytania początkujących
« Reply #1918 on: January 21, 2011, 04:18:10 pm »

ale na przykład 10mm SMG nie idzie w nic ulepszyć. więc beyond repair = 20pkt expa i może jakaś surka.
a co do robienia tego na 21 lvlu- ja mówie o tych pierwszych lvlach, potem to dość logiczne że nie ma sensu :P
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

Saumax

  • The one who challenges the sun
    • NRA Forum
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1919 on: January 21, 2011, 05:50:28 pm »

zawsze to można opchnąć
Logged
Mr. T używa kastetów ponieważ siła uderzenia przeciwnika gołą pięścią jest zbyt duża.
Pages: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 132
 

Page created in 0.108 seconds with 21 queries.