fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 08, 2024, 06:47:50 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 45 46 [47] 48 49 50

Author Topic: Nasze buildy  (Read 118532 times)

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #690 on: November 28, 2010, 05:44:28 pm »

Profesorek a czemu odrazu 10 lk? Kiedy masz 6 LK możesz brac perka "more criticals" który daje taki sam efekt jak 5 punktów szczęscia (możesz brać go 3 razy), chyba opłacalne nie?
Mój snajper energy ma 6 luck i własnie ten perk i bardzo ładnie mu idzie wybijanie broni z rączek i krytowanie za niezły dmg:)

majac 6 lk bazowa szansa na kryta w oczy wynosi 56,4% majac 10 lk 70, poza tym w moim buildzie nie ma miejsca ma 3 moore criticals musze wziasc weapon handling, i prawdopodobnie sharpshootera ( to jest zalezne od dostepnosci fajkow)
Re: Nasze buildy
« Reply #691 on: November 28, 2010, 05:54:18 pm »

majac 6 lk bazowa szansa na kryta w oczy wynosi 56,4% majac 10 lk 70, poza tym w moim buildzie nie ma miejsca ma 3 moore criticals musze wziasc weapon handling, i prawdopodobnie sharpshootera ( to jest zalezne od dostepnosci fajkow)

Nie skumałeś :) Możesz z 10 luck zrobić 6 i dodać 3 do siły i 1 do percepcji czyli będziesz miał zalatwiony weapon handling i "pół" sharpshootera. W ogólnym rozrachunku będziesz do przodu o 1 perk i o 1 punkt do statystyk (lub dwa jeśli wezmiesz weapon handling). A i dodatkowo nie będziesz miał szansy na karcie postaci 10% tylko 11% czyli więszką szanse na krytyk. We wzorze na krytyki jest obojęnie czy masz 10LK i 10% szans czy masz (5LK+ perk 5% criticals)=10% (btw to nie realne bo zeby wziac perka trzeba miec 6 lk, ale chciałem pokazać ze to się równa)
Logged
Re: Nasze buildy
« Reply #692 on: November 28, 2010, 06:32:40 pm »

Piszę cały czas o buildach. I o tym że Twoje propozycje zmian są po prostu denne co wynika z braku znajomości mechaniki gry.
Zapoznaj się z zasadami korzystania z forum: http://fodev.net/forum/index.php?topic=6658.0
I się ogarnij bo mam wrażenie że masz jakieś problemy ;)
Logged
"War. War never changes"

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #693 on: November 28, 2010, 08:25:42 pm »

Nie skumałeś :) Możesz z 10 luck zrobić 6 i dodać 3 do siły i 1 do percepcji czyli będziesz miał zalatwiony weapon handling i "pół" sharpshootera. W ogólnym rozrachunku będziesz do przodu o 1 perk i o 1 punkt do statystyk (lub dwa jeśli wezmiesz weapon handling). A i dodatkowo nie będziesz miał szansy na karcie postaci 10% tylko 11% czyli więszką szanse na krytyk. We wzorze na krytyki jest obojęnie czy masz 10LK i 10% szans czy masz (5LK+ perk 5% criticals)=10% (btw to nie realne bo zeby wziac perka trzeba miec 6 lk, ale chciałem pokazać ze to się równa)

tak jest jak celujesz w korpus przy strzale w oko 1 lk liczy sie jako 3,4% wiec build z lk 6 i trzema moore criticals bedzie gorszy niz build z lk 10 i jednym moore criticals
« Last Edit: November 28, 2010, 09:33:48 pm by Profesorek »
Logged

Pryszczu666

  • "And if you gaze for long, into an abyss..."
    • Fonline: Wasteland 2155
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #694 on: November 28, 2010, 09:33:52 pm »

Yyyy flejm ? Moderatorzy, do dzieła !

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #695 on: November 28, 2010, 11:40:53 pm »

jest jakis wzur opisujacy moje szanse na pozostanie niewidocznym uzywajac sneaka w zaleznosci od odleglosci?????????????
Re: Nasze buildy
« Reply #696 on: November 29, 2010, 08:20:08 am »

Logged
"War. War never changes"
Re: Nasze buildy
« Reply #697 on: November 29, 2010, 03:35:34 pm »

To może teraz ja.
cripler hth/sniper
http://img822.imageshack.us/i/gann.jpg/

Łowca niewolników, craft bg i pancerze lvl2, a melee potrzebne do ogłuszania ofiar.
http://img522.imageshack.us/i/gannibal.jpg/

Tak wiem, strasznie pokreśliłem.
Nadają się do czegoś?
Logged

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #698 on: November 29, 2010, 05:57:14 pm »

pierwszy build nie ma nic wspulnego ze snajperem SG, zastanow sie albo robisz snajpera sg ktory musi miec lk=10 i pe =10 lub pe=8 i perk sharpshooter i 230-240 sg, jezeli ta postac ma sie sprawdzac w walce to osobiscie odradzam cri[lera HtH bo zanim do kogokolwiek podbiegniesz to dostaniesz 2 hity po oczach, a jesli to ma byc char na tury to na pewno niepodbiegniesz... jak masz zamiar zrobic criplera to najlepiej zrob sobie criplera sg niekoniecznie snajpera tak czy siak cripler zeby dzialal jak sie nalezy musi ale to ku**a musi miec jeb**e 10 luck

co do drugiego chara to chyba chcesz polaczyc zbyt wiele rzeczy na raz

Swiatowid

  • Whens WIPE? ... Soon!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #699 on: December 11, 2010, 10:16:02 pm »

przy8pe zawsze  zostaja fajki.
Osobiscie posiadam sg snajper-sgcraftera z 8pe i 226small guns i nie nazekam
Logged

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #700 on: December 11, 2010, 10:32:16 pm »

przy8pe zawsze  zostaja fajki.
Osobiscie posiadam sg snajper-sgcraftera z 8pe i 226small guns i nie nazekam
niewykozystujesz zasiegu broni snajper z 10 pe lub 8 i sharpshooterem ma przewage w zasiegu skilla, moze styknac ale na 45 hexow (na 50 byloby za malo) 223 ammo ma modyfikator -20 ac

Swiatowid

  • Whens WIPE? ... Soon!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #701 on: December 11, 2010, 10:48:42 pm »

Niby masz racje ale biorac pod uwage to ze nikt nie bieze perka coutios nature (czy jakos tak) gracze pojawiaja sie na enc zawsze w skutecznym zasiegu broni czyli max 30haxow i zawsze przodem do mnie >>> oko i lezy a jak biegnie to po kulasach albo w jajka i tez lezy
....
Logged

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #702 on: December 12, 2010, 12:50:48 pm »

Niby masz racje ale biorac pod uwage to ze nikt nie bieze perka coutios nature (czy jakos tak) gracze pojawiaja sie na enc zawsze w skutecznym zasiegu broni czyli max 30haxow i zawsze przodem do mnie >>> oko i lezy a jak biegnie to po kulasach albo w jajka i tez lezy
....
na enco tak ale w polnocnych miastach zasieg ma znaczenie
Re: Nasze buildy
« Reply #703 on: January 09, 2011, 01:39:58 am »

polecacie jakiś dobry build na sam początek? w sumie ze dwie postaci jakoś zrobiłem, ale pokopałem je równo :/

gdzieś na forum znalazłem w jednym z tematów build:
S6
P6
E6
C3
I10
L1
otagowane: Small guns, Repair, Outdoorsman (w innej opcji: small guns, unarmed i repair)
odrobine boli mnie 1 Lk, a 10 In to przegięcie. opłaca się In podzielić po pół (5 in + 5 Lk)?
wiem, że mnie zaraz zbesztacie, że mogę poszukać, etc, ale nie znam się zbyt dobrze na FO, i chciałbym ludzika dobrego do ogarnięcia podstaw gry, dalej sobie poradzę. myślałem nad Small Gunnerem, bo myśle, że dość dobrze będzie radził sobie na pierwszych lvlach (najwyżej w okolicach 10-15lvlu przesiąde się na coś bardziej wyspecjalizowanego)
jezeli ten post bardziej pasuje do pytań początkującego, to moge go tam przenieść, nie ma problemu :P

+sorki za necro ^^
« Last Edit: January 09, 2011, 01:55:09 am by palesiak23 »
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #704 on: January 09, 2011, 08:37:12 am »

Wnioskuję, że znalazłeś "moją" receptę na ludzika:


1 LK będzie ci przeszkadzać w walce (zdarza się upadać, sporadycznie wypadnie ci broń), ale nie jest to na tyle częste, żeby panikować. 10 IN to nie przegięcie, tylko sposób na dużo skillpointsów - jak chcesz ludzika do ogarnięcia podstaw, a nie chcesz lub nie masz czasu trenować wyspecjalizowanych altów do wszystkiego, przydadzą się.
5 LK nie daje ci absolutnie niczego, w FO bierzesz albo 1, albo 6, albo 10, nic pomiędzy.

Nie ma się czego bać, kilkoro moich dziewcząt na początku biegało czymś takim i nikt nie narzekał. No i craftera z tego robisz jaki tylko ci się podoba - 3 lvl small guns lub 3 lvl armorera, do wyboru do koloru.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Pages: 1 ... 45 46 [47] 48 49 50
 

Page created in 0.132 seconds with 25 queries.