fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 08, 2024, 07:15:16 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 50

Author Topic: Nasze buildy  (Read 118555 times)

Re: Nasze buildy
« Reply #270 on: June 07, 2010, 03:06:53 pm »

Ja zrobiłem sobie snajpera i ma on taki build:
ST-5
PE-10
en-6
ch-1
int-7
ag-8
lk-6

Traits:
Small Frame
Finesse

Perki:
More critical 2x
Awerness
Beter critical
« Last Edit: June 07, 2010, 03:09:13 pm by Alvin »
Logged
الله أكبر
Re: Nasze buildy
« Reply #271 on: June 07, 2010, 04:47:02 pm »

Błąd w SPECIAL. O 2 punkty za dużo.
Poza tym:
Według mnie robiąc snajpera powinieneś zdecydować się na jedną z dwóch opcji:
1) Dużo zadawanego DMG(zwykle celuje się w oczy)
2) Częstsze krytyki a mniejszy DMG(celuje się również częściej w ręce/nogi, masz większą szansę na krytyka w te miejsca więc także na połamanie kogoś)
Raczej nie decydowałbym się na kompromisy.
Więc może tak - jeśli chcesz brać opcję pierwszą to nie bierz Finesse. Jeśli decydujesz się na drugą, to owszem. No i tutaj stawiałbym bardziej na 10 luck, w końcu jak chcemy dużo krytyków to jest to konieczne.
I reszta perków? Jak będzie to wyglądać?
Logged
Re: Nasze buildy
« Reply #272 on: June 07, 2010, 05:05:35 pm »

Myślałem jeszcze żeby wybrać Livegiver no i Bonus Rate of Fire.

To jak powinny być rozłożone SPECIALE dla snajpera i ogólnie perki bo to moja pierwsza postać więc za bardo nie wiem jak i co rozłożyć.Ale muszę powiedzieć że dobrze mi się gra tą postacią.
« Last Edit: June 07, 2010, 05:08:26 pm by Alvin »
Logged
الله أكبر

Igliczka

  • Bite me!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #273 on: June 07, 2010, 05:09:46 pm »

LOL to tyKerUr zaczynasz czytac build od srodka czy od dupy strony ze poczatku nieogarnales?? xD... z reszta to ma nie byc build PvP bo jak bym chciała postac burstera do walki to bym wolala BG, ale ja wole grac niz cale dnie siedziec w mine tylko po to zeby potem postrzelac przez 30-40 min... moim zdaniem z handlem tez bedzie bez wiekrzych problemow bo w sklepach u raidersow nie trzeba wiecej niz 1 CH, i w San Fran jest jeden sprzedawca ktory handluje z postaciam 1 CH...
BTW do 3 lv gunsmith SG potrzeba minimum 160 SG wiec to 150 to wieeeelkie niedopatrzenie xD
« Last Edit: June 07, 2010, 05:25:52 pm by Igliczka »
Logged
"I'm not going anywhere 'til I stomp your ugly mug out of existence."
Re: Nasze buildy
« Reply #274 on: June 07, 2010, 05:11:59 pm »

@Alvin
To znaczy, być może nie jest to zły build, nie wiem, jedynie powiedz mi skąd się tu wzięło 43 punkty special, jak do rozporządzenia mamy tylko 41(ze small frame)?
Ah, a jak bierzesz lifegivera to jak najwcześniej, czyli na 12 lvlu żeby jak najwięcej punktów życia zyskać. A wygląda na to, że 12 lvl Cię już minął.
Bonus Rate of Fire? Wątpię czy snajperowi to potrzebne. Już lepiej weź 3x More Criticals.
« Last Edit: June 07, 2010, 05:14:12 pm by Floodnik »
Logged

Igliczka

  • Bite me!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #275 on: June 07, 2010, 05:20:53 pm »

Alvin jezeli to ma byc postac zrobiona pod PvP ( a na taka mi wlasnie wyglada) to moim skromnym zdaniem (a w dodatku zdaniem pewnych graczy noobowskim ???), jest kilka bledow:

1 mozna obnizyc sile do 3 (tylko ze wtedy expisz postac tylko needlerem lub desert eglem) i na 15 levelu dac weapon handling (jak niebierzesz lifegivera to na 12) ktory daje +3 do sily wzgledem wymagan broni tylko ze wtedy nie bierz small frame bo nie bedziesz w stanie podniesc lootu, chyba ze wtedy bedziesz w gangu (jak cos koledzy BG duuuuzo uniosa)
2 majac 9 PE i sharpshooter wykozystujesz max zasieg sniperki
3 AG starczy 6 zebys mogl walnac w oczy ze sniperki
4 Floodnik ci dobrze powiedzial ze luck 10 przy celowanym strzale w oko 1 LK to cos okolo 5% szans na krytyk

moim zdanie perki dla snipera SG to obowiazkowo 3x moore criticals, better criticals, i sharpshooter,
« Last Edit: June 07, 2010, 05:22:57 pm by Igliczka »
Logged
"I'm not going anywhere 'til I stomp your ugly mug out of existence."
Re: Nasze buildy
« Reply #276 on: June 07, 2010, 05:27:53 pm »

Wydaje mi się, że Sharpshooter daje 2 do PE w kwestii liczenia zasięgu. Więc wystarczy 8 PE jeśli chciałby mieć Sharpshootera.
Gdyby chciał bawić się w obniżanie siły, to wystarczyłoby 2, wtedy z weapon handling miałby 5 w kwestii noszenia broni(tyle potrzebuje snajperka).
Więc tak: 2 punkty są za dużo, build podany przez Alvina niemożliwy do zrobienia, więc... Wywalmy z AG. Będzie Agility 6, co daje 8 Action Points.
Teraz jeśli chcielibyśmy Luck podnieść do 10, to może wywalić z Endurance - w końcu będziesz bił z daleka, chociaż trudniej przeżyć, no i z Perception. Do PvE zupełnie wystarczy 8 PE, a do PvP bierzesz cygary :D
Jednak moglibyśmy zostawić 6 luck i będzie dobrze. 10 jest konieczne IMHO tylko dla cripplera. W oczy również mając 6 luck będziesz miał częste krytyki.
Logged

Igliczka

  • Bite me!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #277 on: June 07, 2010, 05:33:03 pm »

jesli to ma byc build PvP to smialo mozna dac AG+4 i walnac 2 cole w tym momecie mamy kolejne 2 baardzo cenne w PvP buildach punkty
Logged
"I'm not going anywhere 'til I stomp your ugly mug out of existence."

Igliczka

  • Bite me!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #278 on: June 07, 2010, 06:14:24 pm »

taka ciekawostka z przed przed ostatniego update
Changelog May 2010
May 29, 2010, 07:58:24 am
* Base fov range is 20 + 3*PE, and +6 with Sharpshooter perk. z tego wynika ze majac 10 PE m sie 47 hexow zasiego a maksymalnie mozna miec 53 (10PE+sharpshooter)
czyli teraz 8 PE i sharpshooter to 47 hexow a sniperka ma 50... aaaa i jeszcze kwestia skilla SG 240 lub 250... z doswiadczenia wiem ze majac w sumie 10 PE z 50 hexow strzal celowany w oko ze sniperki przy skillu 240 jest dosc niepewny bo ma sie 78% na trafienie CA MK2 ma wiekrze AC od BA wiec na CA MK2 bedzie jeszcze mniej, z drugiej strony baaardzo zadko wali sie z max zasiegu. a z odleglosci okolo 45 hexow jest joz 95% czy cos kolo tego.

http://nitue.net/fcp/2.0/index.php <----- a tu masz alvin link do kalkulatora, w polaczeniu ze znajomoscia wymagan perkow to baaardzo uzyteczna zabawka. xD
Logged
"I'm not going anywhere 'til I stomp your ugly mug out of existence."

Glave

  • Trolling de geso~
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #279 on: June 07, 2010, 06:30:21 pm »

Base fov range is 20 + 3*PE (...) z tego wynika ze majac 10 PE m sie 47 hexow zasieg

Od kiedy 3*10 to jest 27?
Logged
You have received a warning due to the fact of deliberately breaching the Internet etiquette of the Fonline 2238 community, posting inflammatory, extraneous, or off-topic messages to bait or excite users into responding or to test the forum rules (...)

Igliczka

  • Bite me!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #280 on: June 07, 2010, 06:39:43 pm »

a od kiedy skoro jak masz na PE=1 czyli 20 hexow zasieg to zostaje ci 10 punktow do rozdania jezeli max moze byc 10?????!!!! moja matematyka mi podpowiada ze 10-1=9 a nie 10
Logged
"I'm not going anywhere 'til I stomp your ugly mug out of existence."

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #281 on: June 07, 2010, 06:44:10 pm »

LOL to tyKerUr zaczynasz czytac build od srodka czy od dupy strony ze poczatku nieogarnales?? xD... z reszta to ma nie byc build PvP bo jak bym chciała postac burstera do walki to bym wolala BG, ale ja wole grac niz cale dnie siedziec w mine tylko po to zeby potem postrzelac przez 30-40 min... moim zdaniem z handlem tez bedzie bez wiekrzych problemow bo w sklepach u raidersow nie trzeba wiecej niz 1 CH, i w San Fran jest jeden sprzedawca ktory handluje z postaciam 1 CH...
BTW do 3 lv gunsmith SG potrzeba minimum 160 SG wiec to 150 to wieeeelkie niedopatrzenie xD

ok niedopatrzenie, ale twój post  zaczyna sie od slow kilka godzin ble ble ble- od dupy strony to ciebie mogę poznać z moim  drążkiem (o ile  rzeczywiste jesteś Female) - a i przestań spac na lekcjach polskiego i zacznij czytać ze zrozumieniem  

a od kiedy skoro jak masz na PE=1 czyli 20 hexow zasieg to zostaje ci 10 punktow do rozdania jezeli max moze byc 10?????!!!! moja matematyka mi podpowiada ze 10-1=9 a nie 10

jak mnie uczyli matematyki to było tak

Ślepy strzelec wyborowy widzi przed sobą krzaki,  znajdują sie od niego ok 20 metrów (hexów). Z powodu mutacji nerwu wzrokowego , wywołanej przez wirus FOV oraz długotrwałe przebywanie na mapie świata ,  otrzymuje modyfikator 3*X. Jezeli X jest sumą jego punktów PE i wynosi 10 ,oblicz zasięg jaki ma strzelec wyborowy. [10p]

20+ 3*X =?
20+3 *10 = ?   

twoja propozycja
20+3*10 = 47

moja
20 + 3*10 = 50

2x toghness, 2x BRD, ale dalej się nie możesz domyślić że to build także do walki? Z pr0 ownzorem nie ma szans ale w kopalniach, na pve czy w walkach turowych może dużo zdziałać.

1. crater
2. figher

to jest kolejność na jaką nasza Igliczka podała

jak napisałeś w PvP nie ma szans bo nie od tego jest - poza tym smg nie sniper nie istniej na PVP, w kopalniach ( HQ - bo o te chyba ci chodziło) nie ma szans bo to teren w zasadzie PvP , PvE owszem dlatego według mnie skoro wzięła 2x Tog to nie potrzebuje juz tyle życia , walki turowe owszem ale tylko PvE - PRO owny i tak by ja skosiły w 2 rundy turowe

Przestan pierd..... i sie nie napinaj

Wichura  -------------||-----------------
« Last Edit: June 07, 2010, 07:00:58 pm by KerUr »
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum

Igliczka

  • Bite me!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #282 on: June 07, 2010, 06:56:46 pm »

hej ta postac ma nie walczyc z PvP tylko po prostu "umiec o siebie zadbac" w razie gdyby jakas glupia ciota z greese gunem lub SM i w leatherze chciala mnie pochlastac dla HQ lub scraftowanego stuffu... postac PvP ale czysta ( tylko cole jak cos) bede tworzyc jak jak wyexpie craftera i dowiem sie na temat tego PvP wiecej... tylko mi tu nie gadajcie ze postaci na "czyste" sa bezuzyteczne bo PvP to nie tylko build ale umiejetna gra przede wszystkim...
Logged
"I'm not going anywhere 'til I stomp your ugly mug out of existence."

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #283 on: June 07, 2010, 07:02:15 pm »

hej ta postac ma nie walczyc z PvP tylko po prostu "umiec o siebie zadbac" w razie gdyby jakas glupia ciota z greese gunem lub SM i w leatherze chciala mnie pochlastac dla HQ lub scraftowanego stuffu... postac PvP ale czysta ( tylko cole jak cos) bede tworzyc jak jak wyexpie craftera i dowiem sie na temat tego PvP wiecej... tylko mi tu nie gadajcie ze postaci na "czyste" sa bezuzyteczne bo PvP to nie tylko build ale umiejetna gra przede wszystkim...

ależ ja o tym mówiłem od samego początku !!!
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum

Igliczka

  • Bite me!
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #284 on: June 07, 2010, 07:11:37 pm »

wiec po kiego wala w takim razie cale te napiny? Fakt, niechcialam robic charu craftera z CH+3 lub 4 bo wtedy tych swoich cennych HQ niedoniose do miejsca gdzie jest workbeanch, bo ktos mnie po drodze zaciuka i je zabierze z moich zimnych dloni :(... wiec postanowilam stworzyc postac craft ale taki ktory przynajmniej potrafi strzelac lub uciec by nie tracic cennych hq ktorych na lapsze bronie typu P90c czy FN FALL HPFA potrzeba sporo a w brew pozorom w sklepach wcale sie na nich nieoblowie
Logged
"I'm not going anywhere 'til I stomp your ugly mug out of existence."
Pages: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 50
 

Page created in 0.062 seconds with 25 queries.