fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 02:50:39 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2

Author Topic: socjologia fonline  (Read 4993 times)

Dzwiadus

  • kierownik GS-u
  • Offline
socjologia fonline
« on: February 17, 2012, 10:38:30 pm »

Siem Wsiem
W Fallout grałem jeszcze, o ile mnie nie pomerdało, w zeszłym wieku. Jestem prawdopodobnie jednym z najstarszych graczy (o ile nie najstarszejszym) np. taki Wichura to przy mnie szczyl;)
Miałbym taki kaprys starca coby wiedzieć jak trafiliście na taką, jakby nie było oldskulową grę i co sprawiło, że ona to właśnie zawładnęła waszymi zmysłami. Włala
Logged
Re: socjologia fonline
« Reply #1 on: February 17, 2012, 11:06:26 pm »

cool story bro
Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: socjologia fonline
« Reply #2 on: February 17, 2012, 11:17:33 pm »

cool story bro
Psst. Schowaj się

Jak dobrze pamiętam, pierwszy raz o FOnlinie usłyszałem czystym przypadkiem biegając po jakichś blogach nt. gier czy cuś. Gość zwący się Quaz co swój komiks rysuje i się video-reckami gier, zajmuje napomniał o tym na http://www.gra-nat.pl/ czy jakimś innym swoim blogu/stronie.

I co tu wiele rzec
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Re: socjologia fonline
« Reply #3 on: February 17, 2012, 11:49:36 pm »

hej, zanim ci odpowiem mała dygresja.
zawsze chciałem wiedzieć ile lat ma najstarszy gracz FOnline:2238. ale ponieważ mierzią mnie portale społecznoścowe, fora, blogi etc. nie chciałem się angażować i tutaj w jakieś wątki. jednak teraz, wykorzystując twój mam prośbę do wszystkich (pełnoletnich!) plejerów. tutaj na forum albo chociaż przez PM do mnie przyznajcie się ile macie wiosen ale tam, w tzw. realu. wygrywa najstarszy, a kto wygra.. ten wygra i już. niech się cieszy albo zastanawia nad swoją psychiką. tylko bez ostentacyjnej ściemy. swój wiek podam gdy mnie ktoś przebije. chyba masz na to szansę Dzwiadus. tyle offtopu.

ja grałem pierwszy raz w Fallout grubo ponad 20 lat temu. była to rosyjskojęzyczna wersja i początkowo wcale mi się nie podobała, bo zupełnie nie kumałem co mam robić. przypadkowa gierka nie wiadomo skąd, a później fascynacja estetyką retro-futuryzmu, która trwa do dziś. pamiętam jaki miałem wtedy hardware: Pentium MMX 166Mgh, 64MB RAM, kineskop 17". na FOnline natknąłem się przeglądając strony fanowskie, polskie, rosyjskie, bułgarskie i inne. było to jak objawienie.
przed ostatnim wipem pomogłem trochę w grze 12-latkowi, któremu Fallouty przekazał i pokazał tatuś.. więc widzisz, z ojca na syna, jak zawsze.
Logged
Re: socjologia fonline
« Reply #4 on: February 18, 2012, 12:23:37 am »

@up ty jestes nienormalny fallout mial premiere 15 lat temu a nie grubo ponad 20.

Ja pamietam jak wyprosilem od matki zeby mi kupila fallouta w makro, edycja premierowa w duzym boxie. (pamietam z poczatku chcialem otwierac krypte stimpakiem :D(mlody bylem)) pozniej w gazecie click kupilem obie czesci, jedynke z boxem sprzedalem za 10zl koledze. (czego teraz zaluje) pozniej kupilem sage fallout i na tym sie skonczylo kupowanie starych falloutow. fonline znalazlem szukajac info czy da sie grac w fallouta przez neta. zaczynalem chyba ze 2 lata temu pamietam jak minelo kilka dni zanim 2 lvl wbilem. nie udzielalem sie w grze ani na forum, poprostu tak sobie gralem. od okolo roku nie gram w nic innego niz fonline. mozna powiedziec ze fallout 2 to moja gra zycia, heh.
« Last Edit: February 18, 2012, 12:26:04 am by racoon »
Logged
Re: socjologia fonline
« Reply #5 on: February 18, 2012, 12:42:12 am »

@up ty jestes nienormalny fallout mial premiere 15 lat temu a nie grubo ponad 20.
::) no może trochę sobie dodałem.. ale 15 lat temu to na pewno już grałem!

ale nie przyznałeś się ile masz lat!
Logged

Dzwiadus

  • kierownik GS-u
  • Offline
Re: socjologia fonline
« Reply #6 on: February 18, 2012, 01:00:42 am »

Mam 37 lat i w fonline grają moi uczniowie (dosłownie). ja mój pierwyj raz miałem, n-lat temu, po angielsku i z wciskanymi na chybił trafił opcjami dialogowymi...koszmar...
parametrów kompa kolegi nie pomnę, ale pewnie były równie potężne jak Twoje. heh
« Last Edit: February 18, 2012, 01:07:18 am by Dzwiadus »
Logged
Re: socjologia fonline
« Reply #7 on: February 18, 2012, 01:09:08 am »

:) REMIS  :)
chyba, że jesteś z 75r.

i co ty na to Wichura, szczylu jeden?  ;D
ale może ktoś ma jeszcze starszego wujka albo kolegę z klasy, co repetował parę razy?
Logged

Dzwiadus

  • kierownik GS-u
  • Offline
Re: socjologia fonline
« Reply #8 on: February 18, 2012, 01:09:32 am »

@Racoon - wybacz i połóż na konto demencji
@Witia (jak mój dziadek) - ja listopad to pewnie znowu w plecy (
« Last Edit: February 18, 2012, 01:30:50 am by Dzwiadus »
Logged

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: socjologia fonline
« Reply #9 on: February 18, 2012, 01:41:44 am »

FOnline wypatrzyłem dwa lata temu gdzieś na SHAMO. Grałem trochę ze znajomymi z podwórka, w sumie nawet fajnie szło, potem jakoś skakałem z grupy do grupy próbując zaszczepić choć trochę falloutowości do FOnline.
Logged

Kombajn

  • Ciśnij pompki, paziu.
  • Offline
Re: socjologia fonline
« Reply #10 on: February 18, 2012, 10:31:15 am »

Znam pewnych dwóch amerykańskich graczy - ojciec i syn, gdzie syn ma 18 lat, więc możemy założyć (oczywiście tylko teorytycznie), że ojciec tego chłopaka to najstarszy gracz, dla pewności dopytam.

Ja zacząłem swoją przygodę od Fallouta 2, kupione w 2000 roku w CDA. Najpierw nie kumałem za bardzo o co chodzi po kilku miesiącach zrobiłem drugie podejście i wciągnęło mnie ogromnie. Potem był F1, potem FT: BOS i F3, który mnie zupełnie nie zwilżył, dlatego dodatków już się nie tykałem.
Od tego 2000 roku nie zliczę ile razy grałem pozycje falloutowe, w każdym razie wracam do tego tytułu, co jakiś czas.

W Fonline gram od lutego 2010 roku, po prostu powiedział mi o tym kolega, zacząłem grać i mnie wciągnęło totalnie, koniec historii.

Mam 23 lata obecnie, więc jestem gdzieś w środku tabeli pewnie.
Logged
Currently retired.
Re: socjologia fonline
« Reply #11 on: February 18, 2012, 11:48:17 am »

W Fallouta zagrałem będąc jeszcze w szkole podstawowej. Ni cholery nic z angielskiego nie rozumiałem i nie miałem zielonego pojęcia gdzie znaleźć water chipa. Później był Fallout 2, a później FT, obydwa łyknąłem jak młody pelikan. FOnline znalazłem w newsie na 13tym schronie, dzień bądź dwa po rozpoczęciu otwartej bety, reakcja była typowa: "O kurwa, Fallout w necie!" i klik na download. Imba złodzieje w miastach, instantkille raz na 4-5 strzałów, strzały w oko zza pleców, powszechne zjawisko typków z M60/minigunem kampiących każdego możliwego grida (nie, nie było preview, a w słynnym Modoc działało tylko główne wejście i było okampione 24h na dobę, ku uciesze tych którzy rozpoczęli grę spawnując się w tej dziurze - nie, nie było starting locations też).

Dziś sam jestem dziadkiem...err od dłuższego czasu loguję się do gry tylko z chęci wysadzenia w powietrze paru frajerów, ewentualnie opierdolenia co lepszych fantów z bazy innych frajerów (zjawisko równie częste, co pełne zaćmienie Słońca i równie ekscytujące). Dramat, płacze, pogróżki gwarantowane :>

Jeśli zaś o wiek chodzi, to w gangu mieliśmy/mamy ze trzech typków w wieku 29-30, pozostali są w wieku 23-26 lat, czasem jakiś szczyl typu Florian się znajdzie..
« Last Edit: February 18, 2012, 11:50:49 am by Kilgore »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: socjologia fonline
« Reply #12 on: February 18, 2012, 07:32:38 pm »

Był zdaje się taki temat kajsik. A może mi się pomerdało w posiwiałym łbie.

Do rzeczy - pierwszy Fallout to wakacje 1997 lub 1998, nic nie kumałem, grał w to kolega. Kilka lat potem mężna próba przegryzienia się przez F1 ze słownikiem na kolanach i to zdziwienie, że gra się kończy na wybuchu bomby atomowej (nie wiedziałem, że trzeba uciec z Katedry i po odpaleniu atomówki poszedłem zwiedzać dalej podziemia). Potem była dwójka, ale nie zwilżyła mnie nadmiernie i tak już mi zostało.

FOnline to njusy na Shamo, w sierpniu 2009 wieść "Fallout Online!!111", ale jedyna strona, jaką znalazłem, była po rosyjsku i bezbożnie poległem na próbie uruchomienia klienta. Zresztą może to i dobrze, miałem wtedy obronę magisterki i jak nic bym uwalił, nolajfując chędogo. Przegapiłem w ten sposób pierwszą erę i zjawiłem się w listopadzie 2009, pod koniec drugiej ery (nie wspominając o CBT, czy tam grywalnej prealphacentauri, jakby to ujął [DEV]Xenom), dlatego nie mam co liczyć na zaliczenie mnie w poczet weteranów FO. Pierwsze i jak na razie jedyne MMO w jakie gram. Nie dość, że jestem monocipistą, to jeszcze monograczem.

Aha, metryka - 29 lat jak obszył, urodziny mam 5.01.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: socjologia fonline
« Reply #13 on: February 18, 2012, 10:38:08 pm »

Btw Dzwiadus i vitya47 - muszę was rozczarować. Znam zwycięzcę tego konkursu, ale wiem na 100%, że nie przyzna się do tego tutaj :>

Janusz2238

  • forum.newfmc.pl
  • Offline
Re: socjologia fonline
« Reply #14 on: February 18, 2012, 10:38:54 pm »

Ja też znam i nawet dotykałem go.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl/
Pages: [1] 2
 

Page created in 0.045 seconds with 18 queries.