fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 27, 2024, 07:41:52 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 3 4 [5]

Author Topic: Permadeath  (Read 10196 times)

Janusz2238

  • forum.newfmc.pl
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #60 on: August 08, 2010, 09:23:22 pm »

W Tamagotchi był permadeath i wszyscy byli szczęśliwi. Koleżanki trochę płakały jak ich stworek zmarł, ale wraz z jego śmiercią przyszło nowe życie!

Mam nawet taki pomysł, by pojawiał się grób, w tedy  mimo śmierci, bohater pozostał by nieśmiertelny!
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl/

Eustachy

  • Ponuklearny Przedsiębiorca
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #61 on: August 08, 2010, 10:05:24 pm »

Nie wiem czy któryś z użytkowników to przede mną zaproponował, ale ja zamiast Permadeath (zginiesz-zaczynasz od nowa) wprowadziłbym przedłużanie respawnu (replication) postaci po jego śmierci w zależności od poziomu postaci, im wyższy poziom danej postaci tym dłużej by się czekało na jego respawn a do tego czasu zwłoki postaci leżały by tam gdzie zginęły, co by ułatwiło liczenie ile wróg stracił bojówek i czy jest zdolny do bronienia/podbijania dalszych miast.
Dla przykładu wprowadziłbym coś w tym stylu:
Postać z poziomem:
1-5  ~ 30min oczekiwania
6-11 ~ 2h oczekiwania na respawn
12-14 ~ 6h
15-17 ~ 18h
18-21 ~ 24h

Zrobiłem odstęp czasowy w poziomach, gdzie bez Traits Skilled odblokowuje się nowy perk który przeważnie bardzo ułatwia grę, co zachęcałoby graczy do nabicia przed PvP najwyższego poziomu mimo najdłuższego czasu oczekiwania.
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #62 on: August 08, 2010, 10:09:22 pm »

Jak na moje oko to akurat zmniejszyłoby jakąkolwiek chęć podjęcia pvp bez zobowiązań(walki które nie kręcą się wokół TC) i wykończyło, tego i tak dogorewającego trupa, jakim jest pvp w fonline.
« Last Edit: August 08, 2010, 10:11:09 pm by manero »
Logged
Re: Permadeath
« Reply #63 on: August 08, 2010, 11:24:09 pm »

Nie wiem czy któryś z użytkowników to przede mną zaproponował, ale ja zamiast Permadeath (zginiesz-zaczynasz od nowa) wprowadziłbym przedłużanie respawnu (replication) postaci po jego śmierci w zależności od poziomu postaci, im wyższy poziom danej postaci tym dłużej by się czekało na jego respawn a do tego czasu zwłoki postaci leżały by tam gdzie zginęły, co by ułatwiło liczenie ile wróg stracił bojówek i czy jest zdolny do bronienia/podbijania dalszych miast.
Dla przykładu wprowadziłbym coś w tym stylu:
Postać z poziomem:
1-5  ~ 30min oczekiwania
...
Zrobiłem odstęp czasowy w poziomach, gdzie bez Traits Skilled odblokowuje się nowy perk który przeważnie bardzo ułatwia grę, co zachęcałoby graczy do nabicia przed PvP najwyższego poziomu mimo najdłuższego czasu oczekiwania.

Alting, kurwa alting ;] Ty myślisz, że ktoś by czekał aż mu się postać odblokuje? Nie dość, że obecnie gra ~200 graczy w tym alty to po takim "realizmie" wprowadzonym do gry ta liczba drastycznie się zmniejszy.

Logged
a zasady to zasady i klient który je łamie jest do odjebania. Schwartz to lama, bez ssa gówno by zrobił to go wziął i się cieszył że rozwalił innych którzy mieli noże i widelce lol

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #64 on: August 09, 2010, 12:12:53 am »

Alting, kurwa alting ;] Ty myślisz, że ktoś by czekał aż mu się postać odblokuje? Nie dość, że obecnie gra ~200 graczy w tym alty to po takim "realizmie" wprowadzonym do gry ta liczba drastycznie się zmniejszy.
Ilość stworzonych na serwerze postaci według moich dobrych źródeł w tej chwili to około 30 000. Trzydzieści tysięcy. Zgadza się - "o kurwa". // Nie 30k, lecz około 60k -Wipe //
Gra 200-300 osób, ale są wakacje, gdzieniegdzie ładna pogoda, nawet wczorajszy Cannonball przegrał z wizją ochlaju i gorączką sobotniej nocy. Poza tym dawno nie było zacnego update'u, dev-team też chce mieć coś z lata, to nie są maszyny. No i plotki na temat nadciągającej Apokalipsy, wyssane jak mniemam z psiego anusa, też nie sprzyjają zapałowi do gierczenia.
« Last Edit: August 09, 2010, 01:55:16 am by Wipe »
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Permadeath
« Reply #65 on: August 09, 2010, 12:33:18 am »

Przecież ta "dyskusja" jest całkowicie bezprzedmiotowa, nikt tego tu nie wprowadzi... Bez jaj, zastanówcie się...

P.S. Jeżeli się mylę, stawiam piwo... może być Heineken? :P
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #66 on: August 09, 2010, 12:34:02 am »

Wipe jest na ogół poprzedzony wcześniejszą bardzo intensywną pracą dev teamu. Czy ktoś naprawdę myśli, że oni w wakacje majstrują przy fonline? Dam sobie wydłubać lewe oko Wichury, że nie będzie żadnego wipa w najbliższym czasie.

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #67 on: August 09, 2010, 12:48:13 am »

Wipe jest na ogół poprzedzony wcześniejszą bardzo intensywną pracą dev teamu. Czy ktoś naprawdę myśli, że oni w wakacje majstrują przy fonline? Dam sobie wydłubać lewe oko Wichury, że nie będzie żadnego wipa w najbliższym czasie.
manero ludzie po prostu mylą fakty ;p
będzie SDK a nie wipe i ludzie którzy są lekko nieogarnięci myślą że to to samo i się robią problemy ;p
Logged

Eustachy

  • Ponuklearny Przedsiębiorca
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #68 on: August 09, 2010, 04:31:52 am »

Alting, kurwa alting ;] Ty myślisz, że ktoś by czekał aż mu się postać odblokuje? Nie dość, że obecnie gra ~200 graczy w tym alty to po takim "realizmie" wprowadzonym do gry ta liczba drastycznie się zmniejszy.
Graczom PvE z pewnością by się mój pomysł nie spodobał, tak samo masowym gangom w grze PvP, gdzie większość graczy bez dragów lata, co po chwilę ginie i masowo atakuje następne miasto.
Ale ma to też swoje plusy, między innymi dla lepszych jakościowo gangów, do tego drastycznie zmniejszyłaby się liczba złodziei w miastach.
Zniknąły by też żenujące przypadki niektórych graczy z postaciami HtH, którzy potrafią przyjść do jednego miasta nawet pietnaście razy z rzędu żeby kilku milicjantów zabić.

Co do mojego pomysłu czasowego, To żeby nie utrudniać gry graczom PvE, to mogliby wprowadzić mój pomysł tak, aby działał tylko wtedy, gdy Gracz albo milicjant z miasta zabije gracza, a nie jakieś stworki na mapie.
« Last Edit: August 09, 2010, 04:42:45 am by Eustachy »
Logged
Re: Permadeath
« Reply #69 on: August 09, 2010, 05:12:59 am »

Eustachy, ta gra i tak dosc skutecznie odstrasza poczatkujacych graczy a Wy jeszcze myslicie nad Permadeath czy duzym cooldownem po smierci? W tej grze PvP jest zbyt szybkie, zbyt latwo zginac a Twoj poroniony pomysl - da po dupie tylko i wylacznie nie altujacym graczom...

Hardcore

  • Make war and fuck peace
  • Offline
Re: Permadeath
« Reply #70 on: August 09, 2010, 11:55:06 am »

ISn2 : ta gra to miły kotek w porównaniu z FO OBT2 tam jest totalna rusyfikacjia(czasem mi sie zdaje ze czasami jestem tam jedynym polakiem) , a poza tym tam nie ma cap lvl i wtedy sa ruscy z np 120 i 2k hp ,albo 250 lvl i 3k hp . Co prawda stuff  tam łatwiej znalesc i jest o niebo lepszy(flamer z dmg 100-500 , albo PA ) ale tam go tez latwiej stracic , hell jest okupywane 24h/7d, wiec trza opracowac techniki ucieczki , exp tam leci jak krew z nosa , a wczoraj musialem tluc szczura z ok 100 hp a sam bylem na 1 lvl O_O, a i najwaznejsze prawie caly serv nie lubi polakow za slawne teksty jak : Die,Kurwa albo poprostu Kurwa . Tam tylko puzno noca albo wczesnie rano jest cicho .Ale fajnie sie gra.  Wiec tu jest dosc spokojnie .
« Last Edit: August 09, 2010, 11:56:40 am by Hardcore »
Logged
Re: Permadeath
« Reply #71 on: January 29, 2011, 07:43:18 pm »

ahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
Logged
Re: Permadeath
« Reply #72 on: January 30, 2011, 12:19:52 am »

Kto wam wtedy dociągnie do 21 poziomu? Ludzie! Zastanówcie się! 24h na replikację? Permadeath? Ogarnijcie się! Za łatwo wam się gra? Macie za dużo sprzętu? Chętnie przyjmę nieco złomu do jaskini.
Logged
Re: Permadeath
« Reply #73 on: January 30, 2011, 05:35:18 pm »

Najgłupszy pomysł jaki widziałem. W gre grało by o wiele mnie osób, a i tak mało gra, bardzo dużo osób by się zniechęciło do gry.
I tak teraz trudno jest, a wy jeszcze Permdeathy. Beznadziejny pomysł, i na 100% tego nie wprowadzą.
Logged
Re: Permadeath
« Reply #74 on: January 30, 2011, 06:57:16 pm »

Niektórzy nie mogą zrozumieć, że niektóre dobre pomysły na grę single player są absolutnie chujowe do MMO. Tam nie ma save game żeby permadeath miało sens. W Diablo II też nie ma, ale tam nie ma śmierci na stałe.
Logged
Pages: 1 ... 3 4 [5]
 

Page created in 0.075 seconds with 22 queries.