fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 06:12:00 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1]

Author Topic: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach  (Read 1974 times)

Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« on: July 22, 2010, 10:08:58 am »

Jakiś czas temu spotkałem w Junktown kolesia, niestety nie pamiętam jego nicku, który podzielił się ze mną i jeszcze jednym gościem takim pomysłem.

Zaproponował on, by kanał nr 48 traktować jako publiczny polski kanał - chodzi oczywiście o wykorzystanie bezpośrednio w grze takiego itemu jakim jest radio. Czyli bierzemy radio do łapki, ustawiamy kanał na 48 i nadajemy po polsku to co chcemy przekazać i do wszystkich. Wystarczy, że wieść się odpowiednio szeroko rozejdzie na forum i w grze, i pomysł ma szansę powodzenia. Można się zwoływać na akcje, informować o sytuacji w kopalniach, a wklepując /h albo .h wezwać pomoc gdy stoimy w jakimś random encounter. Jeśli popieracie takie rozwiązanie przekazujcie tę wiadomość spotkanym ludzikom na Wastelandzie, niech rozbrzmiewa polski głos na pustkowiach.

Zaznaczam, że pomysł nie jest mój, prosiłem nawet jego autora o umieszczenie takiego postu na forum ale jakoś nie widzę takiego tematu, a sama idea bardzo mi się spodobała. Byłaby to jedna z nielicznych (jeżeli nie pierwsza) tak publiczna rozgłośnia albo lepiej kanał informacyjno-alarmowy. #48 - bo to kierunkowy do Polski.


Jeżeli autor tutaj zagląda to bardzo proszę o dopisanie się do tego wątku, ujawnienie i potwierdzenie autorstwa - będę zaszczycony.
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #1 on: July 22, 2010, 10:18:34 am »

Musze cię zasmucic alę..... większosć graczy - jeżeli ktos wezwie "pomocy" zostanie zabita przez grupę PK - nic innego nie przyciąga PK jak - publiczny kanał radio :) - ale pomysł fajny tak czy inaczej odwiedze waszą stację - jeżeli będzie mi się chciało grać :D.
Logged
h
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #2 on: July 22, 2010, 10:33:08 am »

Quote from: vitya47
Zaproponował on, by kanał nr 48 traktować jako publiczny polski kanał...

Dlaczego 48, a nie stary dobry 44?! Już był taki kanał i to prawie rok temu hehehe...
Logged
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #3 on: July 22, 2010, 10:59:46 am »

#48 - bo to kierunkowy do Polski.

Proszę czytać uważnie posty od początku do końca i nie mącić innym w głowie. Nr kanału to rzecz wtórna i bez znaczenia, choć niski numer będzie zapewne wygodniejszy w użyciu, natomiast dwa współistniejące kanały nie mają sensu, jeszcze większa ich liczba to już kompletny bezsens. Dyskusja jaki numer byłby najlepszy, najpiękniejszy, najbardziej strategiczny i jeszcze przynosił najwięcej szczęścia użytkownikom to strata czasu.

Pomysł nie jest mój i przedstawiłem go w wersji autorskiej.
Logged
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #4 on: July 22, 2010, 11:14:29 am »

Nikt inny jak właśnie Ty jesteś powodem zamieszania autorze tematu.
Polski kanał to "44" od wieków i tak najprawdopodobniej świeci pustkami, ale nie dlatego, że nikt o nim nie wie.
Powód jest bardziej przyziemny i rozbija się o to co gracze sobie cenią w Fonline i w jaki sposób lubią się bawić.

Quote
natomiast dwa współistniejące kanały nie mają sensu
Zgadza się, więc skoro już jeden jest to nie pisz o następnych.
Logged
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #5 on: July 22, 2010, 11:19:39 am »

Tak, wiem tylko chciałbym cię poinformować, że już był taki kanał. Myślę, że taki kanał tak jak wcześniej zostanie zaatakowany przez bandę sąsiadów ze wschodzu, dodatkowo jak Tomowolf pisał wcześniej PK będzie miało zabawę. Nie ma co robić takiego kanału, bo i tak prędzej czy później upadnie, ale to tylko moje zdanie. Życzę powodzenia!

@Yanglegend
Dokładnie.
« Last Edit: July 22, 2010, 11:21:24 am by cerberix »
Logged
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #6 on: July 22, 2010, 11:26:57 am »

Kanał #44 istnieje jak każdy inny z listy #1 - #99999 ale skoro nikt go nie używa to co to za egzystencja? Grywam już od paru miesięcy FOnline i ani w grze, ani na forum nie spotkałem się z najmniejszą wzmianką o takiej inicjatywie, aż do pamiętnego spotkania w Junktown. Polski kanał #[naprawdę nieważne jaki] będzie istniał o tyle, na ile będzie w powszechnym użyciu, a z tego z co piszesz wynika, że polski głos zamarł na pustkowiach, pomysł nie chwycił. I to bez względu jaki numer mu przypiszemy.
Logged
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #7 on: July 22, 2010, 01:45:33 pm »

Powiem tak, samemu udało mi się całkiem przypadkiem rozpropagować na krótki czas mój osobisty kanał jako "polski" i widać było, że ludziom się ten pomysł podoba - było to jednym z moich pierwszych charow, a numeru kanału nie pamiętam, ale to nieistotne.

Generalnie tego używa się jako miejsce dyskusji, porad i luźnego gadania czy umawiania się w strzeżonych miastach, a tam można już ustawić sobie bezpieczny "kanał na akcję" wychodząc razem na mapę - tak więc jak się trochę myśli to zagrożenia ze strony PK nie ma aż tak dużego a korzyści są ewidentne.

Czterema łapami podpisuję się pod taką akcją, ustalmy tylko czy 44 czy 48 (raczej ten drugi, bo mniej znany "obcym siłom" :P), a zacznę wreszcie nosić ze sobą radio ;) Ja z Polakami nie walczę, chyba że w samoobronie, więc zagrożeniem nie jestem, a zawsze jestem chętny wspomóc radą, niewielką kasą, sprzętem, albo iść z kimś na jakąś akcję. 
Logged

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #8 on: July 22, 2010, 02:27:26 pm »

Pomysł bardzo fajny, ale myślę, że za dużo przekrętów przy tym będzie. Na przykład ktoś ogłosi, że np. w Redding jest spokojnie, a wpadną minerzy, a Pejkerzy ich porozwalają.
Logged
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #9 on: July 22, 2010, 02:39:16 pm »

Pomysł bardzo fajny, ale myślę, że za dużo przekrętów przy tym będzie. Na przykład ktoś ogłosi, że np. w Redding jest spokojnie, a wpadną minerzy, a Pejkerzy ich porozwalają.

Dlatego ten kanał moim zdaniem NIE SŁUŻY do takich rzeczy ;) Ale może służyć aby zebrać rozproszonych po Pustkowiach znajomych, którzy umówią się na akcję, ustawią bezpieczny kanał radiowy i wyślą kogoś do hipotetycznego Redding na zwiad. My tak robiliśmy z kumplami i świetnie się sprawdzało. Public is public, private is private a Pustynia to dziwka jak mawiał mój dobry kolega :D
Logged
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #10 on: July 22, 2010, 03:40:50 pm »

Taki kanał publiczny jak już zauważono nie służy do ustawiania się PK czy nawet PvE, a przede wszystkim do luźnej rozmowy podczas przemierzania pustkowi.

"tssssss... jest ktoś na drucie?...tssssss"
Logged

TuX

  • Offline
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #11 on: July 22, 2010, 04:49:12 pm »

Taa...

"tss... Halo, halo mobiliki. Jak tam pod BH? Ruskie się kręcą?...tss"

"tss.. Ano kolego ustawili sie pod NCR i suszą, usypiają smerfów... tss"

"tss... Dzięki kolego. Szerokości... tss"
Logged
Re: Radio Channel #48 - polski głos na pustkowiach
« Reply #12 on: July 22, 2010, 09:47:07 pm »

Każdy kto gra dłużej kanał 44 zna, więc nie ma sensu tego zmieniać, a co najwyżej zacząć go używać. Ze względów wymienionych przez przedmówców, podawanie jakiegokolwiek info typu "gdzie mi pomóc", "gdzie są PK a gdzie nie ma" itd. nie ma sensu, ale dla luźnej gadki z nudów - czemu nie :)
Pages: [1]
 

Page created in 0.044 seconds with 21 queries.