fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 10, 2024, 07:36:24 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2 3 ... 11

Author Topic: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania  (Read 23396 times)

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« on: May 01, 2010, 10:22:51 pm »

Zakładam ten temat w celu ułatwienia uczciwym polakom zgłaszania zauważonych przez nich błędów w grze. Z racji tego że nie każdy opanował J.Angielski w sposób pozwalający na dokładne określenie błędu , a posiadamy dość silną reprezentacje wśród Dev'ów, GM'ów itd którzy zapewne przeglądają od czasu do czasu "Polskie pustkowia" , myślę ze będzie to spore ułatwienie dla obu stron.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Brahmin'y gubią przedmioty - kilka razy po niedawnych update'ach (17.04 23.04 26.04) zdarzyło mi się ze krówka po wylogowaniu i następnym zalogowaniu zgubiła moje fanty - kopalnia SS i SF - z początku myślałem ze ktoś najnormalniej ja okradł w krótkim momencie gdy postać pozostaje widoczna pomimo wylogowania (off przy nick'u) i dlatego przeniosłem sie od SF - niestety tu również problem zaistniał

Respawn na środku pola -  czy nie wydaje sie wam to dziwne ze wchodząc do nowych lokacji (miasta, bazy ) postać znajduje sie na skraju mapy - natomiast w losowych spotkaniach na mapie lądujemy w środku mapy razem z całym plugastwem , czy nie było by rozsądniejsze aby respawn w takich lokacjach był z brzegu mapy ??
Ewentualnie zależał od wartości Perception  
10 - brzeg mapy
1 - sam środeczek (zaraz obok lufy SMG raidersa )
« Last Edit: May 01, 2010, 10:27:46 pm by KerUr »
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #1 on: May 02, 2010, 03:15:04 am »

Respawn na środku pola -  czy nie wydaje sie wam to dziwne ze wchodząc do nowych lokacji (miasta, bazy ) postać znajduje sie na skraju mapy - natomiast w losowych spotkaniach na mapie lądujemy w środku mapy razem z całym plugastwem , czy nie było by rozsądniejsze aby respawn w takich lokacjach był z brzegu mapy ??
Ewentualnie zależał od wartości Perception  
10 - brzeg mapy
1 - sam środeczek (zaraz obok lufy SMG raidersa )
Spawny w miastach i bazach są stałe.
Spawny na enco zależą od percepcji właśnie w dokładnie taki sposób, jak opisujesz, więc nie wiem o co ci chodzi.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #2 on: May 02, 2010, 09:54:35 am »

tylko że ja swoim gościem z 8 PE trafiłem przechodząc przez pustynie w sam środek wraz z centami i floatersami -.-
Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #3 on: May 02, 2010, 10:13:22 am »

Brahmin'y gubią przedmioty - kilka razy po niedawnych update'ach (17.04 23.04 26.04) zdarzyło mi się ze krówka po wylogowaniu i następnym zalogowaniu zgubiła moje fanty - kopalnia SS i SF - z początku myślałem ze ktoś najnormalniej ja okradł w krótkim momencie gdy postać pozostaje widoczna pomimo wylogowania (off przy nick'u) i dlatego przeniosłem sie od SF - niestety tu również problem zaistniał

Brahminy nawet po twoim wylogowaniu będą stać tam gdzie stały i każdy(nawet w chronionych miastach) może ją okraść, więc nie wiem o co ci chodzi. ;)
Logged
Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #4 on: May 02, 2010, 10:43:35 am »

Dobry pomysł z tematem, jednak obie propozycje na miano błędu są nietrafione. To nie błąd, to innowacja i przyszłość ;)

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #5 on: May 02, 2010, 01:02:18 pm »

Spawny w miastach i bazach są stałe.
Spawny na enco zależą od percepcji właśnie w dokładnie taki sposób, jak opisujesz, więc nie wiem o co ci chodzi.

Odpowiedz

tylko że ja swoim gościem z 8 PE trafiłem przechodząc przez pustynie w sam środek wraz z centami i floatersami -.-

-----------------------------------------------------

Brahminy nawet po twoim wylogowaniu będą stać tam gdzie stały i każdy(nawet w chronionych miastach) może ją okraść, więc nie wiem o co ci chodzi. ;)

O tym nie wiedziałem ^^

---------------------------------------------------

Dobry pomysł z tematem, jednak obie propozycje na miano błędu są nietrafione. To nie błąd, to innowacja i przyszłość ;)

Nie ma głupich pytań są tylko głupie i niepotrzebne odpowiedzi. Z innowacją to nie ma nic wspólnego , no chyba że zwiadowca z outem 150+ i 8 Perception nie zauważy przeciwnika z 5 metrów.
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #6 on: May 02, 2010, 03:34:46 pm »

Odpowiedz
Ja z 6 PE i 175% Outdoora trafiam różnie, z reguły z dala od przeciwnika (15-20 hexów), chyba że mowa o mapach miejskich - wtedy zdarza się wpaść w sam środek szamba.

Gwarzmy dalej, niedługo okaże się, że nie wiedziałeś, że można mieć namiot. Uwielbiam takie tematy :>
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #7 on: May 02, 2010, 03:58:19 pm »

denerwuje mnie exploit w Junktown

w nocy ( 22.00 - 06.00 w grze ) jakoś niektórzy wchodzą do miasta. Raz mi się udało, za drugim razem dostałem bułe.

trzeba to naprawić albo skasować

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #8 on: May 02, 2010, 03:59:57 pm »

Ja z 6 PE i 175% Outdoora trafiam różnie, z reguły z dala od przeciwnika (15-20 hexów), chyba że mowa o mapach miejskich - wtedy zdarza się wpaść w sam środek szamba.

Gwarzmy dalej, niedługo okaże się, że nie wiedziałeś, że można mieć namiot. Uwielbiam takie tematy :>


Dziwne , może to jednak Perception nie ma znaczenia tylko Out , bo ja zawsze ląduje na środku pomimo 8 Perc i 102 % Outa
Wiesz nie jestem w grze 24/24 nawet nie jestem niekiedy 1/24 wiec niektóre rzeczy chyba mogą mi umknąć, wiem natomiast ze moją krowę mogę sterować jak zdalnie sterowanym samochodzikiem , nie ruszając się z miejsca , a to nie każdy wie :p

Masz TU wersje angielską skoro uważasz ze jest to niepotrzebne.
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Bugi , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #9 on: May 02, 2010, 04:12:28 pm »

Masz TU wersje angielską skoro uważasz ze jest to niepotrzebne.
To jest cholernie potrzebne, ale równie potrzebne jest zorientowanie się, jak dany ficzer działa i na jakich zasadach przed zgłoszeniem tego jako "bug".

Nawiasem mówiąc obce wyrazy kończące się spółgłoską piszemy bez apostrofu - "bugi", nie "bug'i" :>
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #10 on: May 02, 2010, 04:45:33 pm »

denerwuje mnie exploit w Junktown

w nocy ( 22.00 - 06.00 w grze ) jakoś niektórzy wchodzą do miasta. Raz mi się udało, za drugim razem dostałem bułe.

trzeba to naprawić albo skasować

Lol "exploit"

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Bugi , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #11 on: May 02, 2010, 05:14:02 pm »

To jest cholernie potrzebne, ale równie potrzebne jest zorientowanie się, jak dany ficzer działa i na jakich zasadach przed zgłoszeniem tego jako "bug".

Nawiasem mówiąc obce wyrazy kończące się spółgłoską piszemy bez apostrofu - "bugi", nie "bug'i" :>


Przeczytaj jeszcze raz temat !!! Co do pisowni to wole moja wersję : angielski początek i polskie spolszczenie  8)

Proszę Avant oczyść temat bo zchodzi mi rozmowa z Wichurą na co innego !!!
« Last Edit: May 02, 2010, 05:16:11 pm by KerUr »
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum
Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #12 on: May 02, 2010, 05:28:05 pm »

Lol "exploit"

o ile się nie mylę, exploit to wykorzystywanie dziury w skrypcie żeby zrobić coś na swoją korzyść.

on się wbija kiedy chce więc wiesz.

Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #13 on: May 02, 2010, 06:06:27 pm »

Myślę, że tematu nie ma co czyścić. Wichura wystartował z słuszną (i ubernubowską) uwagą.

Temat bardzo fajny - pomysł dobry i rzeczywiście wolę dyskusje na takie tematy niż kłótnie o to który z gangów jest lepszy.

Aczkolwiek - jak to kolega nub zauważył, jest różnica między bugami a kwestiami pecha czy też braku znajomości silnika i tabelek w pełni.

Tak czy inaczej: Co do lądowania na mapie - pamiętajcie, że musicie wziąć pod uwagę współczynnik niezależny od waszego builda. W ramach dygresji:

Jak ostatnio grałem w Wampira i stworzyłem sobie świetnego strzelca, w pierwszych dwóch potyczkach nie trafiłem ani razu w jakikolwiek cel. Czemu? Bo miałem straszliwego pecha. Kolega grający jako Brujah z siekierą podniósł pistolet i odstrzelił banie jednemu z przeciwników mimo, że szanse na to miał nieporównywalnie mniejsze.

Co do wylogowywania się w "stałych lokacjach" - Proponuje najnormalniej w świecie tego nie robić. Krówek tez nie zostawiać w miastach i kopalniach, bo chodzą takie bękarty pustkowi, które albo taką krowę okradną albo wysadzą/zastrzelą.



Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Bug'i , błędy , iracjonalne rozwiązania
« Reply #14 on: May 02, 2010, 11:22:04 pm »

o ile się nie mylę, exploit to wykorzystywanie dziury w skrypcie żeby zrobić coś na swoją korzyść.

on się wbija kiedy chce więc wiesz.
KerUr - widzisz powyższy cytat? O tym mówię właśnie.

Riot, ośle ośmiokątny, do Junktown nocą mogą "wbić" te ludziki, które nie należą do żadnej frakcji, czy to gangu graczy, czy NPC. Ci ze statusem "friend" mogą.
"Exploit", bogowie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Pages: [1] 2 3 ... 11
 

Page created in 0.097 seconds with 21 queries.