fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 17, 2024, 04:52:35 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238403 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #1350 on: September 29, 2010, 03:00:44 pm »

Mam kilka szybkich pytań:

1) Profesje. Czy mając 1 charyzmy kiedy wezmę mentaty co podniesie mi ją o 2 punkciki to czy będę w stanie wziąć questy od NPC albo przede wszystkim dołączyć do Raidersów by tam nauczyć się small gunner'a na 3 poziomie?
2) Profesje raz jeszcze. Czy mając 4 siły będę mógł nauczyć się 3 lvl gunsmith: small weapons? W wymaganiach na wiki pisze, że trzeba mieć co najmniej 5 siły ale czy biorąc jakieś dragi podnoszące str odpowiednia osoba zaoferuje mi wykupienie tego 3 poziomu crafta?
3) Jako Raider zapewne będę mógł łapać niewolników aby ich potem sprzedać. Wzór na ilość niewolników w teamie wynosi ponoć (Cha -1)/2. Czy liczy się wywindowana mentatami charyzma czy bazowa?
4) Wzięcie dwóch dawek sumuje bonusy? Przykładowo wypalając dwie paczki papierosów dostanę w sumie +2 PE natomiast pijąc 2 nuka cole otrzymam 2 AG co przy 8 AG da mi kolejny 1 AP?

I pytanie ostatnie: czy taki build ma sens :) Tzn. czy będzie w stanie ze snajperki ładnie przypierdzielić w oczy oraz czy będę samowystarczalny jeżeli chodzi o wytwarzanie komponentów do tworzenia small guns które zamierzam rozwinąć na 3 poziom:



Jakieś propozycje do zmiany? Może dać 4 EN a 6 STR i zamiast Weapon Handling wziąć Sharpshootera?

Edit: Zamierzam korzystać z dragów, tj. przykładowo wziąć papierosy x2 i nuka x2 dla 2 PE i 2 AG natomiast do rozmów z NPC i questów używać mentatów (do crafta coś na siłę).

A i jeszcze czy Snajperka z celowaniem (chodzi o aimed shot) zżera 6 czy 7 PA? Z atutem Bonus Fire Rate Aimed Shot zabiera wtedy 5 czy 6 PA?
« Last Edit: September 29, 2010, 03:11:45 pm by Ghost007Pl »
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1352 on: September 29, 2010, 03:12:52 pm »

A jakieś bardziej konstruktywne posty? Bo z dupy to wiele rzeczy można mieć ale ja w swojej snajpera nie chowam, nie wiem jak ty Riot.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1353 on: September 29, 2010, 03:13:51 pm »

Repair 154% to wartość ni w dupę, ni w oko - za mało, żeby coś bezpiecznie naprawić, za dużo na wymagania profki 3 lvl SG.

Science 90% tak samo - na HQ Alloys wymagane jest 100. Poza tym skoro masz Outdoora wyżej, proponuję otagować ten skill, a Science dobić do 100 normalnie.

"Coś na siłę" nazywa się Buffout i odpowiadając na dwa pytania od razu - tak, biorąc magiczne pigułki podnoszące SPECIAL możesz brać profki i w przypadku Mentantsów gadać z NPCami.

Nie wiem jak jest teraz z podwójnymi dawkami Apapu w czopkach, chyba wzięcie dwóch sztuk naraz nic nie daje.

Gdzieś miałem narysowanego ładnego craftera 3 lvl SG i jakichś snajperów oraz "snajperów", poszukam i dokleję.


Mam, crafter 3 lvl SG lub 3 lvl Armorera, wedle uznania:


Do walki ze względu na 1 LK średni, do wszystkiego innego bardzo dobry. I nie potrzebuje piguł żeby gadać z NPCami. Perki wziąłbym inne, na przykład Strong Back zamiast Quick Recovery, coś innego w miejsce Magnetic Personality, ale to nie mój ludzik - przed wipem biegałem podobnym, fajnie i tanio można tym skubać średniozaawansowane encountery.

O, coś nieco lepszego:


Tamten ma nie wiem po co i dlaczego 95% BG, zapomnij o tym. Pathfindery to obecnie kwestia przekory lub przyzwyczajenia (jak u mnie), przyspieszają ale znacznie mniej niż przed wipem.

A tu wprawdzie nie snajper, ale łamacz kończyn i wyłupiacz oczu, bodajże ktoś to rysował pod 14 mm Pistol:


Takiego rasowego snajpera nie wiem jak narysować, nie interesowało mnie to nigdy, ale chyba będzie podobny.


Riot nubie, narysowałbyś coś zamiast świrować jarzębinę.
« Last Edit: September 29, 2010, 03:23:24 pm by Wichura »
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1354 on: September 29, 2010, 03:51:32 pm »



A coś takiego? Ew. odjąć 1 od PE i dodać do STR albo odjąć 1 od PE i STR i dodać 2 do EN?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1355 on: September 29, 2010, 04:07:47 pm »

108 HP może mieć cherlawy medyk i to taki, który całe dnie przesiaduje w VC, produkując dopalacze i ogłupiacze. W złą stronę kombinujesz, przyjacielu, tu snajper nie oznacza tego samego, co w singlu. Nie widzę tam rozwiniętego skilla Doctor - oślepiony snajper wart jest mniej niż nagi pięściarz.
Poza tym czemu uparłeś się na połączenie wody z ogniem, czyli bojówki z crafterem? Nawet ja, znany swego czasu orędownik gry jedną postacią, przekonałem się już, że to kopanie się z koniem i w tej chwili mam już trzy ludziki:

- główny settlers, 3 lvl Armorera, duży udźwig, naprawiator, lekko zmodyfikowany (większy outdoorsman, zrezygnowałem z pakowania w SG)


- dziewczynka z zapałkami czyli operatorka flamera, zdumiewająco łatwo i szybko coś takiego się trenuje, przewiduję tu 3 lvl Doctora


- dozorca depotu, opiekun merców i jednocześnie cieć od dużych zabawek


A na tym zapewne się nie skończy.

Zrób dwa ludziki - zaopatrzeniowca-craftera i tego tam snajpera, jak już koniecznie chcesz. Grasz w gangu i masz kogoś, kto cię w pukawki zaopatrzy czy raczej nie?
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1356 on: September 29, 2010, 04:17:42 pm »

Napewno mam doc'a :]
Ale nie wiem czy pozostała 3 będzie chciała grać crafterem co to tylko crafcić potrafi :P
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1357 on: September 29, 2010, 04:17:50 pm »

snajper jest bojówką, niczym innym kurna. Od sprzętu masz kraftera, a nawet najlepszy krafter jest gównem w PVP. Do pve nie wiem czy ci te krytyki są potrzebne czy nie, ale znam jeden uniwersalny buld na snajpera czystego.

5
8
6
1
5
6
10

^ special

traity:

small frame, good natured

perki:
awarness
more critz
better
lifegiver
lifegiver
more
more

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1358 on: September 29, 2010, 04:25:50 pm »

Napewno mam doc'a :]
Na pewno nie masz, 26% tego skilla to tak, jakbyś miał 0.
Ale nie wiem czy pozostała 3 będzie chciała grać crafterem co to tylko crafcić potrafi :P
Moimi ludzikami gram tylko ja, chyba że któregoś trzeba gdzieś zaprowadzić - od tego są zaufane dziewczęta w sierocińcu, zawsze ktoś chwilkę na małe abuse znajdzie. Można mieć nawet dziesięć postaci (pozdrawiam Kamila Neutrona :>) i używać wszystkich po kolei, po odczekaniu tych kilku minut na relog. Eleganckie to może nie jest, ale inaczej często się nie da i kropka. A o zniesieniu level capa możemy zapomnieć, więc dyskusje na ten temat są bezcelowe.


Riot tępa strzało, widzisz, jak chcesz to potrafisz. Zuch dziewoja!

Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1359 on: September 29, 2010, 04:33:22 pm »

Na pewno nie masz, 26% tego skilla to tak, jakbyś miał 0. Moimi ludzikami gram tylko ja, chyba że któregoś trzeba gdzieś zaprowadzić - od tego są zaufane dziewczęta w sierocińcu, zawsze ktoś chwilkę na małe abuse znajdzie. Można mieć nawet dziesięć postaci (pozdrawiam Kamila Neutrona :>) i używać wszystkich po kolei, po odczekaniu tych kilku minut na relog. Eleganckie to może nie jest, ale inaczej często się nie da i kropka. A o zniesieniu level capa możemy zapomnieć, więc dyskusje na ten temat są bezcelowe.


Riot tępa strzało, widzisz, jak chcesz to potrafisz. Zuch dziewoja!



noob. mam 3 alty jak przekroczysz trzy to wtedy sie posmiejemy ;>

Ja na twoim miejscu wzialbym 6 LK 2 wsadzil w EN i 2 zostajace w AG ;>
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1360 on: September 29, 2010, 04:39:48 pm »

noob. mam 3 alty jak przekroczysz trzy to wtedy sie posmiejemy ;>

Ja na twoim miejscu wzialbym 6 LK 2 wsadzil w EN i 2 zostajace w AG ;>
Nie pitol mi tu kawalerze, bo przypomnę wszystkim jak pajacowałeś na osiem partycji i dwa pendrive'y i będzie wstyd.

10 LK dla snajpera to chyba lepiej niż 6, to co narysował Riot wygląda rozsądnie, ma 25% szansy na krytyka i 200 HP, czyli na granicy przyzwoitości bojowej.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1361 on: September 29, 2010, 04:52:52 pm »

ołmajgodneszzzz.

mowie, ten build jest ładny, niesprawdzonego gówna bym nie podał :> miliony miało ten build, jeszcze za czasów 2 toughnessów na 3 i 6 lvlu :>>

wtedy było tak:

3 - tafnes
6 - tafnes
9 - better
12 - lifegiver
15 - more
18 - more
21 - more

I snajper był mocny ale mało hp i dupa.

Ja go udoskonaliłem na dzisiejsze czasy, tyle.


@@@@

Mam pytanie, po wipe zmienili działanie samochodów, a dokładnie ich pozycje na mapie. Oznacza to, że jeżeli postawie autko np. przy kopalni i wyjdę z kluczami to będę ciągle je widział? Albo jak zostawie tam gdzieś klucze czy coś. Wiem że widzę go ja i moi pasażerowie, ale czy on mi nie zniknie czy coś?

Jak tak to samochód można nazwać mobilnym tentem xd

Saumax

  • The one who challenges the sun
    • NRA Forum
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1362 on: September 30, 2010, 09:49:58 am »

Quote
Jak tak to samochód można nazwać mobilnym tentem xd
no nie do końca, obawiam się że wciąż można się wjebać jako random encounter, no chyba że na jakimś prawdziwym zadupiu zaparkujesz samochód ;p
Logged
Mr. T używa kastetów ponieważ siła uderzenia przeciwnika gołą pięścią jest zbyt duża.
Re: Pytania początkujących
« Reply #1363 on: September 30, 2010, 09:52:42 am »

Nie pitol mi tu kawalerze, bo przypomnę wszystkim jak pajacowałeś na osiem partycji i dwa pendrive'y i będzie wstyd.

10 LK dla snajpera to chyba lepiej niż 6, to co narysował Riot wygląda rozsądnie, ma 25% szansy na krytyka i 200 HP, czyli na granicy przyzwoitości bojowej.

Mi tak malo IN nie przypada do gustu musi byc Szostka ( wysokie FA i Doc )

I w sumie z takim AG, zanim sie zaladuje na drugi strzal to moze byc juz po nim ;)
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1364 on: September 30, 2010, 11:59:41 am »



Do walki ze względu na 1 LK średni, do wszystkiego innego bardzo dobry. I nie potrzebuje piguł żeby gadać z NPCami. Perki wziąłbym inne, na przykład Strong Back zamiast Quick Recovery, coś innego w miejsce Magnetic Personality, ale to nie mój ludzik - przed wipem biegałem podobnym, fajnie i tanio można tym skubać średniozaawansowane encountery.

Tamten ma nie wiem po co i dlaczego 95% BG, zapomnij o tym. Pathfindery to obecnie kwestia przekory lub przyzwyczajenia (jak u mnie), przyspieszają ale znacznie mniej niż przed wipem.

Wichur skopiowaleś obrazek z mojego postu ale bez opisu-pierwszy perk to awareness, 95%bg bo to miał być m.in. crafter na 2 lvl bg(obecnie nie jest i nie ma tego skila). Różnica w prędkości między 150% outdor u mnie a 160%+2xpathfinger u Ciebie jest minimalna jak zauważyłem idąc z tobą przez putynie. Masgnetic personality daje mi 2 merce w kompani które rekompensują brak małpich zdolności bojowych.
« Last Edit: September 30, 2010, 12:05:22 pm by Maciek »
Logged
Polskie forum Fonline http://forum.newfmc.pl/index.php
Pages: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 132
 

Page created in 0.049 seconds with 22 queries.