fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 17, 2024, 04:18:25 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238401 times)

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1215 on: August 12, 2010, 09:51:00 pm »

pod v13 jest taki krater i na jego obszarze
Logged

Re: Pytania początkujących
« Reply #1216 on: August 12, 2010, 10:00:45 pm »

Sprawdzę to - thanks.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1217 on: August 15, 2010, 12:16:22 am »

Witajcie dobrzy ludzie.

Jako że ostatni raz przeszedłem Fallouta 2 z 6 lat temu, to teraz jestem deczko zamotany w tym wszystkim.

Więc tak, wyczytałem pare ciekawych informacji ale dalej jestem w sytuacji, hmm, niekomfortowej. Gram typem lekarz/scavenger - mam jakieś 120 small guns, 120 FA, 60 doctor i 130 outdorsmann, repair 80. Mam już namiot. Poziom 10ty. Łaże wokół Junktown, robie kastety, proszki leczące itp podstawowe dziadostwo, ale cały czas mnie ktoś zabija, a ja expa nabijam głownie robieniem tych pierdół + strzelaniem do pomniejszych stworzonek.

Chciałbym leczyć ludzi i robić medykamenty + pancerze.

W Junktown jesze gość mi daje w miarę uczciwą cenę za te pierdoły, ale handlarze w Hub, już zdzierają i to mocno. No i mam problem z pancerzem i bronią, albo ich nie mam albo jak mam to kiepskie.

Przygarnąłby mnie ktoś do jakiegoś gangu? Coś czuję że bez pomocy zejdzie mi to jeszcze bardzo długo.

Pozdrawia weteran Falloutów :))
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1218 on: August 15, 2010, 01:39:09 am »

Coś czuję że bez pomocy zejdzie mi to jeszcze bardzo długo.

Tutaj masz rację. Realia FOnline są tak wybitnie specyficzne, że bez dostępu do wypracowanej tutaj wiedzy i praktyk, można miesiącami robić coś nie rozumiejąc, że inni robią to 3 razy szybciej, lepiej, efektywniej, bezpieczniej.

Nie jestem w gangu, więc trudno mi doradzić ci jakąś konkretną organizację, ale na pytanie tu może nikt nie odpowiedzieć. Doradzałbym ci wysłanie PM z zapytaniem do tych osób z forum, które wydają się doświadczone i MOGĄ być w jakimś gangu. Przykładowo Red dot jest z Red dot army, które jest w jakimś sojuszu zwanym Chosen Soldiers (jeśli nic nie mylę :P), jest też paru innych członków aktywnych aktualnie gangów, więc bądź upierdliwy i kontaktuj się z nimi a w końcu dowiesz się czy rekrutują i jakie są tam wymagania.

Powodzenia.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1219 on: August 15, 2010, 12:27:48 pm »

Napisz do Wichury, on prowadzi sierociniec.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1220 on: August 15, 2010, 01:21:45 pm »

witam wszystkich,

jestem nowy i powoli się wdrażam. mam pytanie,

Czy można dołączać do karawan i w ten sposób sobie dorobić?

Niby pogadałem z rekruterką w Hub, kazała mi się zgłosić do karawany stojącej przy wejściu a tam słyszę tylko "no job today"...

Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1221 on: August 15, 2010, 01:39:01 pm »

Jak już jesteś w Hub przy karawanach, pogadaj z czarnuchem w czerwonej koszuli - da ci niewymagającą umysłowo robotę noszenia skrzynek z wozu do domku obok. 10 skrzynek to jeśli dobrze pamiętam 200 kapsli i 50xp, nie wiem co ile można to powtarzać.
Poza tym jest jeszcze szuflowanie nawozu, znów "afrowastelander" w czerwonej koszuli, ale przy zagrodach bardziej na południe, 5 kapsli i 10xp za kupkę - żaden wstyd, wszyscy od tego zaczynali, a jak ktoś mówi, że on nie, to kłamie :>
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1222 on: August 15, 2010, 03:07:28 pm »

dzięki, to już przerabiałem  :)

nowy jestem ale już kilka leveli mam i myślałem zająć się czymś bardziej ambitnym.

czyli rozumiem, że możliwość rozmowy o tym żeby nająć się do karawany to taka podpucha i to nie działa w online? czy robię coś źle?
Logged

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1223 on: August 15, 2010, 03:08:29 pm »

Póki co nie działa.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Pytania początkujących
« Reply #1224 on: August 15, 2010, 03:20:47 pm »

dzięki...a ja głupi myślałem, że dorobię.

Logged

MACabra

  • Also known as MAC; Mashcar & John MacStone :)
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1225 on: August 15, 2010, 04:46:42 pm »

http://www.fo2238.fodev.net/wiki/Killing_ants_for_Dr._Wong  700 caps  za robotę, na niskim lvl'u warto załatwic sobie kogoś do pomocy... bo jak mrówki Cie obleza to kiła-mogiła
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1226 on: August 15, 2010, 11:29:12 pm »


W Junktown jesze gość mi daje w miarę uczciwą cenę za te pierdoły, ale handlarze w Hub, już zdzierają i to mocno. No i mam problem z pancerzem i bronią, albo ich nie mam albo jak mam to kiepskie.

Pozdrawia weteran Falloutów :))

Hej dlatego tak się dzieje bo każdy z kupców oferuje i przyjmuje inne produkty. Żeby pancerze dobrze sprzedawac to trzeba do Old Town iść do hmm Jacoba, u niego można pancerze, BG i EW sprzedawać i kupować po normalnej cenie.
Po więcej odsyłam do http://www.fo2238.fodev.net/wiki/Merchants#The_Hub_merchants
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1227 on: August 15, 2010, 11:40:41 pm »

kolejna wątpliwość..

czy jeżeli założę z kimś namiot to mój dotychczasowy zniknie??

czy też ja będę widział 2 a kolega który jeszcze nie ma swojego 1??
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1228 on: August 15, 2010, 11:48:30 pm »

Pod warunkiem że to ten kolega założy namiot. Wtedy twój nie zniknie.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1229 on: August 16, 2010, 02:27:39 am »

kolejna wątpliwość..

czy jeżeli założę z kimś namiot to mój dotychczasowy zniknie??

czy też ja będę widział 2 a kolega który jeszcze nie ma swojego 1??
Dla przypomnienia, procedura zakładania wieloosobowego namiotu wygląda tak, że po wejściu w lokację tagujesz nowego właściciela tak, jak lidera grupy wycieczkowej - nad jego głową musisz widzieć żółtą strzałkę. Dopiero wtedy niech zrobi namiot - będą go widziały obie postacie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Pages: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 132
 

Page created in 0.07 seconds with 19 queries.