fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 17, 2024, 02:41:17 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238396 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #600 on: May 24, 2010, 03:35:04 pm »

Jeszcze kilka pytań poczatkującego nieogara:P :
1)Czy barter zmienia w jakikolwiek sposób cene przedmiotów? Bo rozwinąłem nieco swojego skillla, a mimo to nadal sprzedaje u npc itemki po tej samej cenie
2)czy rozwijanie First Aid i Doctor powyzej 100 ma sens? Pierwszą postacią doszedłem do 125, ale różnicy miedzy 100 nie widze (dalej 3 min reuse). Od razu zapowiadam że profesji drugmakera rozwijać nie zamierzam.
3)Można miec więcej niż 1 namiot? Bo nie wiem czy jest sens rozkładac drugi na północy (póki co koło ncr mam)
4)Przeczytałem że wysoki outdorsmen pozwala znajdować cudze namioty- mógłby ktoś ta informacje potwierdzić? O jakich przedziałach skilla w tym przypadku mówimy
5)Czy tak jak w singlowych falloutach jak sobie podkręce staty drugami to będe mógł wziąć perka którego wymagań wcześniej nie spełniałem?

Z góry dzięki za odpowiedzi
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #601 on: May 24, 2010, 03:48:44 pm »

1. Barter wydłuża czas "gadania"
2. Teraz usunęli zmęczenie po użyciu FA lub Doca Więc tak gdzieś 100+- starczy bo potem zabiera wiecej skill pkt.
3. Nie nie można :P
4.Nie to nie prawda, można iść za kimś z miasta (dać followa potocznie mówiąc)
5.Nie nie będziesz mógł ta gra ma bardzo zmieniony silnik :P.
BTW Zapomnij o wszystkim z fallouta 1&2 (bez urazy ale tylko historia i położenie miast się przyda itp. ale reszta uległa zmianie tu nie jesteś przybyszem z krypty czy jakimś dzikusem :))
Logged
h
Re: Pytania początkujących
« Reply #602 on: May 24, 2010, 04:05:04 pm »


BTW Zapomnij o wszystkim z fallouta 1&2 (bez urazy ale tylko historia i położenie miast się przyda itp. ale reszta uległa zmianie tu nie jesteś przybyszem z krypty czy jakimś dzikusem :))
Latasz w blueshifcie z 13 na plecach więc chyba jednak jesteś.:P
 
Swoją drogą kupa straszna z tym barterem- zwłaszcza że mam go otagowanego(liczyłem an spora kase na początku). Widze trza będzie od nowa postać robić.

Korzystając z okazji jeszcze przynudze- czy jest sens rozwijania unarmed (tudzież melle) powyżej wartości wymaganych do najlepszych ataków (heymakera)- bo doszedłem do szansy 95% trafienia i nie wiem czy w jakikolwiek sposób skill wpłynie na dmg.
« Last Edit: May 24, 2010, 04:10:56 pm by pagankur »
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #603 on: May 24, 2010, 05:22:41 pm »

Uściślę.
1. Wpływa, ale tylko przy niektórych NPC. Np. Sha Enin zawsze sprzedaje po 100% ceny(mylę się?), za to u Bustera już zależy od umiejętności Barter.
2. Chyba jednak trochę wpływa?
3. Jeśli się dual logujesz to owszem, jednak jest to zabronione. Wytłumaczę w celach edukacyjnych :P Logujesz się dwoma postaciami - jedna z nich(1) ma namiot i chce mieć drugi, a druga(2) z nich nie ma namiotu(chyba że chce stracić). 1 taguje 2(podąża za nią). 2 zakłada namiot, dzięki czemu 1 widzi teraz oba - należący bezpośrednio do niej oraz ten należący do 2 :P
4. Ciekawe, nie mam pojęcia, muszę uwierzyć Tomowolfowi.
5. Wydaje mi się, że tak.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #604 on: May 24, 2010, 07:18:42 pm »

2)czy rozwijanie First Aid i Doctor powyzej 100 ma sens? Pierwszą postacią doszedłem do 125, ale różnicy miedzy 100 nie widze (dalej 3 min reuse). Od razu zapowiadam że profesji drugmakera rozwijać nie zamierzam.
Im więcej % skilla FA, tym mniejszy czas oczekiwania na ponowne użycie. Choć miałem przed wipem 135, teraz mam 91 i w obu przypadkach jest to około 3 minut.
3)Można miec więcej niż 1 namiot? Bo nie wiem czy jest sens rozkładac drugi na północy (póki co koło ncr mam)
Można widzieć więcej niż jeden namiot - musisz być obecny przy zakładaniu namiotu przez kogoś i otagować go jako lidera. Do danej postaci przypisany jest zawsze tylko jeden namiot, jak zrobisz nowy to stary przepada wraz z zawartością.
4)Przeczytałem że wysoki outdorsmen pozwala znajdować cudze namioty- mógłby ktoś ta informacje potwierdzić? O jakich przedziałach skilla w tym przypadku mówimy
Chodzi o tracking - działało to kiedyś, ale średnio i zostało wyłączone na czas nieokreślony. Nie można "wpaść" na czyjś namiot.
5)Czy tak jak w singlowych falloutach jak sobie podkręce staty drugami to będe mógł wziąć perka którego wymagań wcześniej nie spełniałem?
Nie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących - PIF PAF do złodzieja
« Reply #605 on: May 25, 2010, 04:36:28 pm »


Było tak: stałem w NCR gość mnie okradł i pojawił się komunikat (taki na różowo) - 'XXX has been spotted by guards while stealing'. No to wygarowałem do XXX, po czym strażnicy zaczęli strzelać do mnie.

To jak to jest z tym strzelaniem do złodziei?
Logged

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Pytania początkujących - PIF PAF do złodzieja
« Reply #606 on: May 25, 2010, 05:28:49 pm »

Było tak: stałem w NCR gość mnie okradł i pojawił się komunikat (taki na różowo) - 'XXX has been spotted by guards while stealing'. No to wygarowałem do XXX, po czym strażnicy zaczęli strzelać do mnie.

To jak to jest z tym strzelaniem do złodziei?

Puki strażnik tego nie spostrzeże to ty se możesz ... eee pobiegać np
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum
Re: Pytania początkujących
« Reply #607 on: May 25, 2010, 05:43:06 pm »

KerUr, poczytaj uwaznie
"XXX has been spotted by guards while stealing", czyli zostal zauwazony... Lecz nadal byl chroniony.
Cos sie zrypalo po ostatnim update.
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #608 on: May 25, 2010, 07:10:39 pm »

Nom parę/naście osób (wliczając w to mnie) straciło dużo razy ekwipunek przez takie pierdoły ale to przecież WASTLANT IST HARSZ. Poza tym update wniósł tyle że trzeba szukać grupy (byle jakich osób , np dzisiaj grałem z dwoma ruskimi i potem z dwoma polakami loot na - 5- 10k :P) Ale wracając do tematu to wszystkie stwory (nawet te ludzkie :P ) czyli bandyci złodzieje i inni zyskali trochę hp aha i nie widziałem dzisiaj robobrainów w Sierra tylko te robotki z 4 rakietami (o dziwo mają 123 hp :P) . Hmm da się grać ale jest coraz trudniej dla takiego nowego gracza lub non pvpkowca z bazą i miliardami itanzuf.
Ale żeby nie offtopować to takie pytanko:
Gdzie się kopie ten uran i po ile i jak (prosiłbym o skrina)? Jak wygląda ta maszyna gdzie stoi (wiem że w Mariposie) Gdzie dokładnie jest?
Logged
h

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #609 on: May 25, 2010, 07:26:16 pm »

Gdzie się kopie ten uran i po ile i jak (prosiłbym o skrina)? Jak wygląda ta maszyna gdzie stoi (wiem że w Mariposie) Gdzie dokładnie jest?

http://fodev.net/forum/index.php?topic=4256.0 Tutaj jest poradniczek młodego kopacza Wichury. Tam też info nt. uranu :)
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Re: Pytania początkujących
« Reply #610 on: May 25, 2010, 08:00:08 pm »

Nom parę/naście osób (wliczając w to mnie) straciło dużo razy ekwipunek przez takie pierdoły ale to przecież WASTLANT IST HARSZ. Poza tym update wniósł tyle że trzeba szukać grupy (byle jakich osób , np dzisiaj grałem z dwoma ruskimi i potem z dwoma polakami loot na - 5- 10k :P) Ale wracając do tematu to wszystkie stwory (nawet te ludzkie :P ) czyli bandyci złodzieje i inni zyskali trochę hp aha i nie widziałem dzisiaj robobrainów w Sierra tylko te robotki z 4 rakietami (o dziwo mają 123 hp :P) . Hmm da się grać ale jest coraz trudniej dla takiego nowego gracza lub non pvpkowca z bazą i miliardami itanzuf.
Ale żeby nie offtopować to takie pytanko:
Gdzie się kopie ten uran i po ile i jak (prosiłbym o skrina)? Jak wygląda ta maszyna gdzie stoi (wiem że w Mariposie) Gdzie dokładnie jest?

Z tego co wiem to Uranu możesz szukać w broken hills albo redding w kopalniach.
Logged
http://OstryMeksykanin.odpowie.pl
Więc nie opier****j się... tylko jedź do iraku!

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #611 on: May 26, 2010, 02:02:52 pm »

Hmm jako że to temat pytań: chciałbym znaleść jakąś grupe wypadową (grasuje wokół NCR i Hub) np na bandytów lub inne rzeczy które dająkase :) mogę zabrać 2 oosby :)
Logged
h
Re: Pytania początkujących
« Reply #612 on: May 26, 2010, 02:55:15 pm »

pokręć się po NCR, a znajdziesz jakich ludzi o podobnych zainteresowaniach

Nalewator

  • shhhhh...
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #613 on: May 26, 2010, 03:06:17 pm »

pokręć się po NCR, a znajdziesz jakich ludzi o podobnych zainteresowaniach

Teraz lepiej się nigdzie nie kręcić zbyt długo odkąd złodzieje stali się bogami.

Edit:
Podobno juz to naprawili i mozna napieprzac do zlodziei.
« Last Edit: May 27, 2010, 11:37:56 am by Nalewator »
Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #614 on: May 27, 2010, 01:28:59 pm »

Teraz lepiej się nigdzie nie kręcić zbyt długo odkąd złodzieje stali się bogami.

Edit:
Podobno juz to naprawili i mozna napieprzac do zlodziei.

Niestety nie, przed chwilą próbowałem. Po pokazaniu mi się komunikatu o kradzieży (i tym że strażnicy to widzieli) strzeliłem do złodzieja i oberwałem setką kul od strażników. :P
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Pages: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 132
 

Page created in 0.054 seconds with 18 queries.