fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 21, 2024, 04:41:11 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238690 times)

Handyman

  • Zostałem Południowcem !
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #570 on: May 19, 2010, 11:00:11 pm »

teraz po wipie to nie wiem jak jest dokladnie bo nie dopadlem jeszcze nowej pokreconej tabeli, aczkolwiek zwieksza obrazenia krytyka i jestem tego pewny

przepraszam za słaby polski, jestem studentem

Quote
SlackOut

Napisz do niego na privie ;)
Logged
Why would you argue with someone, while you can kill him.

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #571 on: May 20, 2010, 07:00:11 am »

Ja słyszałem od pewnych źródeł, że jeśli masz better crits i strzelasz z laser rifle w torso to zawsze jest bypass armor (że niby w tej tabelce krytów to wygląda tak, że od 0-20 masz bypass armor, jak strzelasz w torso to masz 0, a jak masz better crits to masz +20 więc teoretycznie zawsze wyjdzie bypass armor). Ale sam nigdy tego nie testowałem.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Pytania początkujących
« Reply #572 on: May 20, 2010, 08:58:15 am »

@Pandemon, masz racje. Ignorowanie pancerza jest jednym z efektów krytycznych, które odpowiednio się losują. Mówisz o tej samej tabelce efektów o której ja wspomniałem w pierwszym poscie. Dokładnie wygląda ona tak http://falloutmods.wikia.com/wiki/Critical_hit_tables

@Handyman
Nie wiem jakie to pewne źródła masz, ale ja nigdy nie słyszałem o tym, by better criticalls zwiększał obrażenia. Co najwyżej pośrednio, bo łatwiej losują się efekty z większymi mnożnikami obrażeń.
Logged

Handyman

  • Zostałem Południowcem !
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #573 on: May 20, 2010, 09:09:46 am »

Pewnie sie skompromituje ale:
 tabela krytów w f1/2 jest inna niz w fonline i stad wnioskuje

Lece do pracy pa
Logged
Why would you argue with someone, while you can kill him.
Jacob
« Reply #574 on: May 20, 2010, 03:02:41 pm »

Szukam w Hub Jacoba do profki 1 lvl bg. Czytałem, że znajduje się on na południowym wschodzie, nad szeryfem. Ale nigdzie nie mogę go znaleźć :( Gdzie dokładnie jest Jacob? Dzięki za info
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Jacob
« Reply #575 on: May 20, 2010, 03:11:49 pm »

W OldTown, budynek po prawej na górze, przedostatni. Jacob ma metalowe ubranko i stoi w otoczeniu trzech harcerzy.

I jest już temat "pytania początkujących", nie mnóżmy bytów ponad potrzebę :>
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Jacob
« Reply #576 on: May 20, 2010, 03:43:58 pm »

Dzięki wielkie :) OK, sorki, następnym razem będę pamiętał.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #577 on: May 20, 2010, 06:16:55 pm »

Gram od wczoraj, troche się naczytałem o mechanice gry. Teoretycznie wszystko wiem, jednak praktyka jak zawsze zawodzi- w związku z tym mam kilka pytań:
1) Jak pozyskiwać junk? Przeczytałem, że z beczek w miastach, więc chodziłem oglądałem, opukiwałem wszystkei beczki, używałem science, repair i nic.
2) Podobnie z wood. Mam primitive tool który powinien działac jak siekiera, jednak za cholere nie chce mi ściąć drewna.
3)Są jakies questy na pancerz oprócz tego z NCR? Bo padłem i mnie ograbiono (oczywiście rodak- któż by inny- pisze ze gram pól godziny a ten mnie pyta jaki mam gang zamiast pomóc)
4)Jest możliwośc przekazywania przedmiotów między postaciami- zrobiłem sobie jedną postac z wysokim barter jednak za cholere nie wiem jak jej coś przekazać.
5) Czy ilość AP wpływa na szybkość ich odzyskiwania w real time mode, czy jest wykorzystywana jedynie w turach?
Uprzedzajac flame- szukałem odpowiedzi na moje pytania jednak bezskutecznie. Będe wdzięczny na odpowiedzi i ewentualne porady. Z góry dzięki
« Last Edit: May 20, 2010, 06:22:23 pm by pagankur »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #578 on: May 20, 2010, 06:28:02 pm »

Gram od wczoraj, troche się naczytałem o mechanice gry. Teoretycznie wszystko wiem, jednak praktyka jak zawsze zawodzi- w związku z tym mam kilka pytań:
1) Jak pozyskiwać junk? Przeczytałem, że z beczek w miastach, więc chodziłem oglądałem, opukiwałem wszystkei beczki, używałem science, repair i nic.
2) Podobnie z wood. Mam primitive tool który powinien działac jak siekiera, jednak za cholere nie chce mi ściąć drewna.
Słabo szukałeś.
3)Są jakies questy na pancerz oprócz tego z NCR? Bo padłem i mnie ograbiono (oczywiście rodak- któż by inny- pisze ze gram pól godziny a ten mnie pyta jaki mam gang zamiast pomóc)
Jest trochę.
4)Jest możliwośc przekazywania przedmiotów między postaciami- zrobiłem sobie jedną postac z wysokim barter jednak za cholere nie wiem jak jej coś przekazać.
Wykorzystaj jakąś sprytną kryjówkę (trudne) albo kogoś zaufanego, kto przechowa ci itanzy (też trudne). Albo złap mnie na IRCu, mam swoje itanzy, więc cudzymi zasadniczo gardzę :>
5) Czy ilość AP wpływa na szybkość ich odzyskiwania w real time mode, czy jest wykorzystywana jedynie w turach?
Ciekawe, nie słyszałem o tym. Ktoś potwierdzi/zaprzeczy?
Logged
Nie biegaj za stadem.

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #579 on: May 20, 2010, 06:52:00 pm »

Z tego co wiem, to szybkość regeneracji AP w RT-mode zależy od Agility, ale to również nie potwierdzone i nietestowane.
Wiem tylko, że szybkość regeneracji jest różna dla różnych graczy więc od czegoś to zależeć musi.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Pytania początkujących
« Reply #580 on: May 20, 2010, 06:55:33 pm »

Szybkosc regeneracji AP zalezy od maksymalnej ilosci AP danej postaci.
Logged

187umkillass

  • Everyday Iza Gunshot
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #581 on: May 20, 2010, 07:10:07 pm »

Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #582 on: May 21, 2010, 02:01:23 pm »

Jak jest w koncu z tym BG3, da sie to zrobic czy nie? Do BoS nie da rady wejsc, przynajmniej odrazu dostaje ostrzezenia jak sie tylko zblize do wejscia. Skoro nie da sie wejsc to jakim cudem ludzie craftuja lvl3?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #583 on: May 21, 2010, 02:40:37 pm »

Da się zrobić BG3. Podejdź poprostu do tego strażnika bez hełmu i porozmawiaj z nim.  ;)
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #584 on: May 21, 2010, 03:27:15 pm »

A da radę zrobić Big Guns 3 i Armorer 3 z 1 punktem Charyzmy?
Logged
Pages: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 132
 

Page created in 0.117 seconds with 19 queries.