fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 15, 2024, 08:19:22 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238245 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #465 on: April 25, 2010, 10:53:40 pm »

Kiedy próbuję zakupić jaskinię w Junktown, podczas wpisywania nazwy, łysa pała mówi, że o takiej frakcji nie słyszała.
Co mam zrobić?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #466 on: April 26, 2010, 12:13:04 am »

Wybrać nazwę z listy dostępnych - nie można wpisać własnej. Tutaj masz listę dostępnych nazw, wielkie i małe litery niezwykle istotne!
Poza tym musi z tobą być co najmniej dwóch graczy, którzy otagują cię jako lidera grupy, tak jak przy prowadzeniu przez pustynię.
I na bogów Chaosu, nie pytaj na IRCu "ej gdzie się kupuje bazę w Junktown" na trzy minuty przed zakupem - masz wtedy gwarantowane odwiedziny ciekawskich ludzi, którzy chętnie zaopiekują się twoimi kapslami :>
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #467 on: April 26, 2010, 04:00:11 pm »

Akurat dwóch kumpli miałem i chciałem kupić jaskinię, nie widzieliśmy tylko o co chodzi z tą nazwą.
Dzięki wielkie za pomoc ;)
Logged
Mentaty i doctor
« Reply #468 on: April 28, 2010, 10:04:39 am »

Witam wszystkich,

Mam 7 INT i chcę po kolei zrobić prof Doctor 2 , a potem 3. Mentaty dają +2INT (wg wiki), a moje pytania to:
1/ Czy to zadziała (ktoś próbował?) - oczywiście pozostałe wymagania mam spełnione:
Doctor 2 w  NCR - Dr. Jubilee. - przed rozmową wezmę mentata
Doctor 3 w Vault City  Dr. Troy - przed rozmową wezmę mentata

2/ Czy potem jak INT znowu będzie równe 7, będę mógł craftować przedmioty z prof 2 i 3 doctora.

3/ Czy ujemne efekty mentata mi zejda? - na wiki napisali że uzaleznienie (25% szans) schodzi po 20 dniach, ale tam jest też coś takiego:

a/ -3 to Intelligence, -2 to Perception, -3 to Charisma after 13 hours
b/ +1 to Intelligence, +1 to Perception, +1 to Charisma after 20 hours

Czy to znaczy że po 13 godzinach bedę miał ujemny efekt (a/) na 100% a po 20 h trochę mi sie poprawi (b/). Tylko co z reszta obniżonych wskaźników (Ktoś testował na własnej skórze)? Kolejne 20h i kolejne 20h?

4/ Jak długo trwa pozytywny efekt mentata?

4/ Pytanie poza konkursem: po co komu Jety skoro to trwale uszkadza postać? Robi się postacie 'jednorazowe' czy jak?

pzdr,
wogn
Logged
Re: Mentaty i doctor
« Reply #469 on: April 28, 2010, 10:19:11 am »

Witam wszystkich,

Mam 7 INT i chcę po kolei zrobić prof Doctor 2 , a potem 3. Mentaty dają +2INT (wg wiki), a moje pytania to:
1/ Czy to zadziała (ktoś próbował?) - oczywiście pozostałe wymagania mam spełnione:
Doctor 2 w  NCR - Dr. Jubilee. - przed rozmową wezmę mentata
Doctor 3 w Vault City  Dr. Troy - przed rozmową wezmę mentata

2/ Czy potem jak INT znowu będzie równe 7, będę mógł craftować przedmioty z prof 2 i 3 doctora.

3/ Czy ujemne efekty mentata mi zejda? - na wiki napisali że uzaleznienie (25% szans) schodzi po 20 dniach, ale tam jest też coś takiego:

a/ -3 to Intelligence, -2 to Perception, -3 to Charisma after 13 hours
b/ +1 to Intelligence, +1 to Perception, +1 to Charisma after 20 hours

Czy to znaczy że po 13 godzinach bedę miał ujemny efekt (a/) na 100% a po 20 h trochę mi sie poprawi (b/). Tylko co z reszta obniżonych wskaźników (Ktoś testował na własnej skórze)? Kolejne 20h i kolejne 20h?

4/ Jak długo trwa pozytywny efekt mentata?

4/ Pytanie poza konkursem: po co komu Jety skoro to trwale uszkadza postać? Robi się postacie 'jednorazowe' czy jak?

pzdr,
wogn
1. No... tak się w końcu wchodzi do bractwa :D

2.Powinieneś módz, bo itemy wymagają tylko doctora lvlY... jeżeli się mylę proszę poprawić ;)

3.Na początku masz +2int, +1Pe i +2Cha, po 13 godzinach masz -1 do wszystki wyżej wymienionych atrybutów a po 20 od zejścia wszystko wraca do normy... no, chyba że się uzależnisz ;)

4/Poztytywny efekt jak już napisałem trwa 13 godzin, a jeżeli chodzi ci o jet to on po prostu jest bardziej atrakcyjny, no wiiesz... 2ap piechotą po pustkowiach nie chodzi, a i bonusy wszelakie też dostaje się. A i postacie jednorazowwe... A komu by się chciało wbijać lvl 10 noobcharem do 1 fightu?
Logged
http://OstryMeksykanin.odpowie.pl
Więc nie opier****j się... tylko jedź do iraku!
Re: Pytania początkujących
« Reply #470 on: April 28, 2010, 12:27:38 pm »

Dzieki za odp

Jeśli chodzi crafting to na wiki w tabelach rzeczywiście jest podane w wymaganiach tylko doctor więc powinno zadziałać tylko zastanawiam się czy ktoś już to empirycznie sprawdził. Tzn gra doktorkiem3 z INT <9.
A o jeta to się z ciekawości zastanawiam co ludzie robią z 'popsutą' jetem postacią, szczególnie jak doszli do 21lvl? Niby można dostać od GM antidotum, może to tak działa - jakby co to żebrze się o DETOX :P

Logged

NTR

  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #471 on: April 28, 2010, 02:07:18 pm »

Dzieki za odp

Jeśli chodzi crafting to na wiki w tabelach rzeczywiście jest podane w wymaganiach tylko doctor więc powinno zadziałać tylko zastanawiam się czy ktoś już to empirycznie sprawdził. Tzn gra doktorkiem3 z INT <9.
A o jeta to się z ciekawości zastanawiam co ludzie robią z 'popsutą' jetem postacią, szczególnie jak doszli do 21lvl? Niby można dostać od GM antidotum, może to tak działa - jakby co to żebrze się o DETOX :P


Można grać i wszystko crafcić dociem nawet z 6 inta, nie zastanawiaj sie tylko bierz mentats.
Jet jak już raz weźmiesz to bierzesz do następnego wipe, albo jedziesz bez jeta z ujemnym pktem do siły i percepcji.

Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #472 on: April 28, 2010, 02:13:54 pm »

Można grać i wszystko crafcić dociem nawet z 6 inta, nie zastanawiaj sie tylko bierz mentats.
Jet jak już raz weźmiesz to bierzesz do następnego wipe, albo jedziesz bez jeta z ujemnym pktem do siły i percepcji.


i -1 ap też w dupę koli :(
Logged
http://OstryMeksykanin.odpowie.pl
Więc nie opier****j się... tylko jedź do iraku!
Re: Pytania początkujących
« Reply #473 on: April 29, 2010, 03:15:10 pm »

Gdzie znajdę golden gecko? I czy skóra z fire gecko do czegoś służy?

Eustachy

  • Ponuklearny Przedsiębiorca
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #474 on: April 29, 2010, 03:19:52 pm »

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi, gdzie mógłbym ustawić, czy pobrać jakąś łatkę na ładniejszy interfejs podczas grania.
Chodzi mi o coś takiego jak na poniższym screenshocie wyciągniętym z filmiku na youtube.

Screen pochodzi z filmiku http://www.youtube.com/watch?v=2O-5-O5GTyk
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #475 on: April 29, 2010, 03:27:51 pm »

lol to jest interface do pvp, żeby mniej miejsca zasłaniał.

Zagadaj do twórcy i tyle.
Re: Pytania początkujących
« Reply #476 on: April 29, 2010, 03:30:19 pm »

Logged

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #477 on: April 29, 2010, 06:48:02 pm »

Orientuje sie ktoś czy w Redding tez można kupić prywatna kopalnie ?? Jesli tak to jaka jest jej cena (75k?) i u kogo ?
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #478 on: April 29, 2010, 08:04:40 pm »

Orientuje sie ktoś czy w Redding tez można kupić prywatna kopalnie ?? Jesli tak to jaka jest jej cena (75k?) i u kogo ?
Prywatne kopalnie można kupić tylko w strzeżonych obozach górniczych: NCR, Junktown, Klamath, SF. Zawsze gdzieś tam krząta się stosowny NPC, posmyraj dialogiem wszystkich, na pewno znajdziesz.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #479 on: April 29, 2010, 09:49:48 pm »

ale czy to ci się opłaca? wydasz 5k i i tak ci się ona zużyje :/

masz tam chyba 500 skałek ;/
Pages: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 132
 

Page created in 0.074 seconds with 22 queries.