fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 15, 2024, 04:39:50 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238238 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #420 on: April 20, 2010, 11:51:08 am »

Witam,

2 pytanka:

1. Mam 159 small guns, 126 repair i pomimo tego jak próbuje naprawiać np. SMG czy shotguna, to na moje oko w 50% mam fail. Za mały skill repair czy może wchodzą w grę jakieś inne czynniki?

2. W temacie o buildach widzę postacie o Sile 6 i wysoko rozwiniętych Big Guns, podczas gdy miniguny i inne mają min. wymaganą Sile 7. Używacie jakiegoś Perka obniżającego wymagania? Sam mam Siłę 6 a chce biegać z minigunem i na ten moment wiem, że na 15 lev mogę wziąć perka Gain Strength, pytanie tylko czy jest to konieczne?

Pozdrawiam,
Jack
Logged

NTR

  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #421 on: April 20, 2010, 12:45:09 pm »

Witam,

2 pytanka:

1. Mam 159 small guns, 126 repair i pomimo tego jak próbuje naprawiać np. SMG czy shotguna, to na moje oko w 50% mam fail. Za mały skill repair czy może wchodzą w grę jakieś inne czynniki?

2. W temacie o buildach widzę postacie o Sile 6 i wysoko rozwiniętych Big Guns, podczas gdy miniguny i inne mają min. wymaganą Sile 7. Używacie jakiegoś Perka obniżającego wymagania? Sam mam Siłę 6 a chce biegać z minigunem i na ten moment wiem, że na 15 lev mogę wziąć perka Gain Strength, pytanie tylko czy jest to konieczne?

Pozdrawiam,
Jack
1. Zdecydowanie za mały skill.

2. Można używać mini nawet z 1 siły, po prostu za każdy pkt poniżej wymagań dostajesz -20% kary do skilla.
- 3 siły można zaoszczędzić biorąc perka Weapon Handling, IMO postacie z 6 siły pod BG są trochę bez sensu, chyba że są robione pod używanie jeta.
Pod weapon handling bierzesz 4 siły.
Logged

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #422 on: April 20, 2010, 02:02:18 pm »

Fajki dostajesz na początku i tyle.
Póki co nie można tego craftować, bo nie ma pól tytoniu.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Pytania początkujących
« Reply #423 on: April 20, 2010, 03:50:36 pm »

Mega-NOOB-BOON-question: :P

chce zrobić nowy char, biggunera zdolnego dać sobie rade jako single i w związku z tym pytanie jak robię nową postać, tzn. rozumiem, że robię register, robię postać, done, a potem po prostu wpisuje nowy nick, hasło i gram? Ew. 10 minut timeout jak zmieniam postać? SORRY za pytania o te banały ale nie chce sobie skasować (sic!) tego chara który mam, bo zarabiam nim na tego gunnera i chce mieć pewność że nic przypadkiem nie pomyliłem.

Dzięki za wyrozumiałość :D
Jack
Logged

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #424 on: April 20, 2010, 04:00:38 pm »

Tak, nic się nie kasuje jeśli zakładasz drugą postać, a co do tego timeout'u to 10 minut.

Z kolei teraz ja mam pytanie.
Czym mam strzelać jeśli robie snajpera energetyka? Laser rifle czy lepsze jest plasma rifle?
I gdzie się robi micro fusion cell? Bo słyszałem, że da się tylko w mariposie, a tam wole jednak nie chodzić.
« Last Edit: April 20, 2010, 04:03:58 pm by Pandemon »
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Pytania początkujących
« Reply #425 on: April 20, 2010, 04:34:34 pm »

no laserem, bo to chyba broń energy z największym zasięgiem nie?

w mariposie. O ile się nie myle, tam pk jest zakazane więc nie wiem czego się boisz.

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #426 on: April 20, 2010, 04:35:54 pm »

Zakazane w jakim sensie?
A słyszałem, że tam się czają jakieś PvP'owe świry.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Pytania początkujących
« Reply #427 on: April 20, 2010, 06:08:38 pm »

w sensie, że jeżeli wejdziesz na maripose i dostaniesz z lasera od bandy napalonych pvp to piszesz do admina, robisz screena z nickami i ten gang dostaje po dupie. xd

Wipe

  • Rotator
  • Random is god
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #428 on: April 20, 2010, 06:37:31 pm »

w sensie, że jeżeli wejdziesz na maripose i dostaniesz z lasera od bandy napalonych pvp to piszesz do admina, robisz screena z nickami i ten gang dostaje po dupie. xd

Ciekawe skąd masz takie informacje...
Logged
Games are meant to be created, not played...

NTR

  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #429 on: April 20, 2010, 06:58:19 pm »

Ciekawe skąd masz takie informacje...
Czy to znaczy że można tam pkować? Czy GMi jeszcze nie wiedzą i wygodniej udzielić takiej odpowiedzi? :)
Logged

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #430 on: April 20, 2010, 07:05:45 pm »

Nic nie rozumiem z waszych wypowiedzi, ale jakoś dziwn mi sie wydaje ten zakaz pk w mariposie, jakby nie chcieli żeby ludzie się tłukli to dlaczego guardów nie postawią?
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

RJ

  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #431 on: April 20, 2010, 07:08:21 pm »

Ciekawe skąd masz takie informacje...

Powiedzcie wprost, ze zasady zapisane na forum FOnline nijak sie maja do zasad w grze. Kazdy GM robi co chce wedlug wlasnego uznania i tyle w temacie.
Logged
"Sanity... is for the weak!"

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #433 on: April 20, 2010, 08:10:08 pm »

Wasteland is harsh. Chadzałem tam przed wipem jako zwiad i ani razu nie dostałem w palnik, choć uciekać się zdarzyło. Podobnie z niestrzeżonymi kopalniami HQ - tam też czają się PK czy zwyczajnie znudzone dzieciaki, które lubią fragować. A wystarczy odrobina szczęścia i wybranie stosownie no-life'owej pory na takie wycieczki.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #434 on: April 20, 2010, 09:04:35 pm »

1. Mam 159 small guns, 126 repair i pomimo tego jak próbuje naprawiać np. SMG czy shotguna, to na moje oko w 50% mam fail. Za mały skill repair czy może wchodzą w grę jakieś inne czynniki?

Musisz mieć w plecaku kombinerki (tools) ewentualnie cały zestaw za 2k (supertools). Skill jest wystarczający, chociaż repair, o ile masz taką możliwość, dobiłbym do 135.

Hmm o co chodzi z tym kupowaniem niewolników od innych? Jest w myk w rozmowie " teraz Twój Ci on" i na jakiej zasadzie działa zaprzęganie ich do pracy?
Pages: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 132
 

Page created in 0.119 seconds with 19 queries.