fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 21, 2024, 08:57:38 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238694 times)

DrapiChrust

  • . . . SAY CHEESE . . .
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #360 on: April 14, 2010, 12:47:25 pm »

Handlować należy, handlować :) Kasę da się przyciąć na sprzedaży niemal wszystkiego, grunt to rozejrzeć się co gdzie kosztuje i trafiać w moment, kiedy w sklepie jest kasa.
combat knife czy stimpak u niektórych sprzedawców schodzą po 200kapsli,
healing powder po 70-85
CLJ po 800
nawet durne antidotum po 50

Na początek weź wszystkie niepotrzebne graty z namiotu/bazy - ile tam możesz udźwignąć (z reguły im bardziej przetworzone, tym lepiej) i obskocz wszystkich handlarzy do których masz wygodny dostęp. Nawet jak nie mają kasy to zawsze możesz powykładać graty 'na stół' i sprawdzić co gdzie kosztuje. Jak już wiesz gdzie co dobrze schodzi, przyczaj się z odpowiednimi gratami na kasę u handlarza. I tyle. Za ostatnie wyczyszczenie 'śmieci' z namiotu natłukłem 2500kapsli, a naprawdę nie było tam nic szczególnego.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #361 on: April 14, 2010, 01:08:25 pm »

Dzięki za radę, a czy są też questy w których można zarobić?
Logged
You know where you are? You're in the Wasteland baby, you're gonna die!

TuX

  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #362 on: April 14, 2010, 01:18:53 pm »

Sporo ich jest. Można wybić mrówki dla naukowca w SF, można przebadać ludzi na stacjach kolejowych dla doktora a VC, można wytropić i zabić jednego typa dla człowieka w bibliotece boneyard. Można też przenosić skrzynki w Hub lub na stacji w NCR dla 200 kapsli albo zająć się tradycyjną metodą zarabiania - zbieraniem gówna.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #363 on: April 14, 2010, 04:09:47 pm »

A ja mam pytanie co do namiotów, wiem  że krajobraz wokół namiotu zależy od miejsca w którym rozbijemy namiot, czyli jeżeli na pustyni to namiot też będzie na pustyni, jeśli  w mieście to w mieście, i tu pojawia się moje pytanie, czy jest kilka rodzajów terenu dla jednego środowiska czy tylko jeden? czyli załóżmy że chcę założyć namiot w mieście, i czy zależnie od rodzaju lokacji w jaką wejdziemy, np jeśli wejdziemy do miejskiego wybrzeża, to będzie mapa miejskiego wybrzeża dla namiotu czy tylko jest jeden typ scenerii miejskich ruin dla namiotu? mam nadzieje że zrozumieliście o co mi biega;p ?

To chyba jest tak, że jeżeli znajdziesz sobie ecountera z jakimś fajnym elementem jak taki biały domek czy jeziorkoo to gdy naciśniesz ten science/repair i zrobisz tenta to tak jakbyś wszedł na nowy ecounter, mapka się zmieni.

Co ciekawe, jeżeli zrobisz sobie tenta w miejscu np. z 50 krowami to te krowy będą u ciebie w namiocie! ;d

sprawdzone :D

tylko nie dropią skórek, ale jako pupil rządzą! :D

@wilk

Powiem Ci, że jakość zarobku będzie wyższa jak zaczniesz bardziej ' ogarniać '. Wiesz, będziesz np. sprzedawał leki doc altem, craftował combaty czy coś. Na 1 lvl czeka cię tylko to.

Potem, na jakimś 10-15 lvl możesz spróbować chodzić na jaskinie. Szukasz tych, w których są ludzie, zwięrząt unikasz. Po splądrowaniu takiej jaskini masz całkiem niezły stuff który możesz sprzedać :>
Re: Pytania początkujących
« Reply #364 on: April 14, 2010, 05:53:10 pm »

No właśnie szkoda że się mapa zmienia ;[ chodzę od pewnego czasu na jaskinie ale często są puste albo same kondomy w nich leżą
raz tylko udało mi się znaleźć tego Vindicator miniguna którego chcę sprzedac ;p A co do altów to raczej chciał bym grać jedną postacią a nie 5 naraz, bo to nie mój styl rozgrywki, tak więc samotny gracz na starcie po dupie dostaje,

Ps. znacie jakiś sposób na szybkie podreperowanie Karmy u raidersów?
Logged
You know where you are? You're in the Wasteland baby, you're gonna die!
Re: Pytania początkujących
« Reply #365 on: April 14, 2010, 05:57:07 pm »

@wilk

jednym ze sposobów jest czas.

co do innego to nie wiem. Dołączyłeś do jakiegoś miasta czy coś ?
Re: Pytania początkujących
« Reply #366 on: April 14, 2010, 05:58:32 pm »

@wilk

jednym ze sposobów jest czas.

co do innego to nie wiem. Dołączyłeś do jakiegoś miasta czy coś ?

Tzn byłem wcześniej w VC, ale teraz chciałem dołączyć do raidersów żeby nabyć 3 lv SG
z ta karmą to będę musiał czekac z 8 dni....
Logged
You know where you are? You're in the Wasteland baby, you're gonna die!
Re: Pytania początkujących
« Reply #367 on: April 14, 2010, 07:17:11 pm »

chłooopak, na głównym koncie nie dochodź do raidersóów.

Przecież to ci zryje tak karme, że do żadnego miasta nie wejdziesz.

Lepiej jakbyś sobie zrobił tego alta, który by robił broń i ammo i tyle.
Re: Pytania początkujących
« Reply #368 on: April 14, 2010, 09:07:41 pm »

chłooopak, na głównym koncie nie dochodź do raidersóów.

Przecież to ci zryje tak karme, że do żadnego miasta nie wejdziesz.

Lepiej jakbyś sobie zrobił tego alta, który by robił broń i ammo i tyle.

Po zrobieniu 3lvl może się z raidersów wypisać i karma wróci do "normy" +/- 300 punktów.

W miarę szybkim zarobkiem jest handel brahminami. W zależności czy danych hodowca potrzebuje, w NCR od 150 do 300 kapsli, w modoc od 600 do 800.

Pandemon - ogarnij się.

Czy gdy nie loguję się na konto, tym samym nie wchodzę do namiotu to on zniknie po tygodniu czy czas został wydłużony? Jeśli okres ochronny to 7 dni, to chyba znalazłem buga. Aha i ile można kupić maksymalnie najemników? Ten mechanizm chyba też jest zbugowany.
« Last Edit: April 14, 2010, 09:16:41 pm by wrednypiwosz »
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #369 on: April 15, 2010, 11:49:43 am »

Z tego co pamiętam namiot znika teraz po miesiącu nieużywania.

Glave

  • Trolling de geso~
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #370 on: April 15, 2010, 04:52:55 pm »

Z jakim % SG i jaką bronią można sobie bez problemu radzić z floaterami i centaurami? Czy jest to opłacalne?
Logged
You have received a warning due to the fact of deliberately breaching the Internet etiquette of the Fonline 2238 community, posting inflammatory, extraneous, or off-topic messages to bait or excite users into responding or to test the forum rules (...)
Re: Pytania początkujących
« Reply #371 on: April 15, 2010, 05:17:31 pm »

broń? 223. pistol armor: metal mk2 czy co tam chcessz

a % SG to taki, żebyś z maskymalnego zasięgu broni mógł walić 95 w oczy czy uj wie co mają floatery xd.

z 170 % ?

Makarov

  • There is no Message...
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #372 on: April 15, 2010, 08:23:57 pm »

hmm SG jest jeszcze tańszy i opłacalny mianowicie 10mm SMG i Ammo PPanc

dajesz podejść tejże zmutowanej chusteczce do nosa na odległość 2-3 hex'ów i Seria -> BANG! 200-300 na spokojnie zabieram
oczywiście zgadzam się co do 223 pistol [mmm broń zabójcy] niestety ammo jest kosztowne jak dla mnie


Pozdro
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #373 on: April 15, 2010, 08:40:48 pm »

tylko jeżeli jest jedna kreatura przypominająca zużytą prezerwatywę, bo jeżeli masz ecountera z 5 centkami to zawalisz serie jednemu, on jeszcze zipie a 4 innych ładuje cię i leżysz

Makarov

  • There is no Message...
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #374 on: April 15, 2010, 08:43:22 pm »

ja mam akurat farta i trafiam te samotne
niekiedy zostaje im jakieś 2-9 hp to polecam zabić je używając jakiegoś patyka czy Spiked knukles :]
Logged
Pages: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 132
 

Page created in 0.068 seconds with 18 queries.