fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 15, 2024, 07:58:26 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238266 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #255 on: April 02, 2010, 05:05:03 pm »

właśnie nie jestem pewien, bo chce przede wszystkim strzelać a craftowania mam dość po crafceniu małych poprzednią postacią, wolałbym jakoś zdobyć czy zloocić ;P ale też niezbyt podoba mi się bieganie z shotgunem;[ zrobiłem sobie raczej postać bez lucka więc nie powalcze nim za bardzo!
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #256 on: April 02, 2010, 05:41:19 pm »

Kiedy pojawiaja sie pieniadze u NPC?? Bo nigdy nie moge trafic. Czy jest jakas konkretna godzina?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #257 on: April 02, 2010, 09:15:33 pm »

gdzie w gecko znajde goscia o imieniu skeeter bo chce sie nauczyc profesji a nie  umie go znalezc.


Ok juz nie wazne bo znalazlem go
« Last Edit: April 02, 2010, 09:32:29 pm by faklethc »
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #258 on: April 02, 2010, 09:47:56 pm »

Można jakoś swojego skina zmienić ?? Oprócz tego ze gostkowi mozna zrobić dłuższe włosy
Logged

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #259 on: April 03, 2010, 08:47:35 am »

Dołączam się do pytania o kase u npc. Czy jest ona odnawiana co jakiś czas? Jak tak to ile dostają i kiedy to jest?
Bo jeszcze nigdy nie widziałem, żeby jakikolwiek npc miał wiecej niż 1000caps a i to znikło w ciągu 4 minut... Ten system jest bez sensu, npce powinny mieć nieograniczoną ilość kasy
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Janusz2238

  • forum.newfmc.pl
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #260 on: April 03, 2010, 09:03:19 am »

Gdyby miały nieograniczoną ilość kapsli, powstała by hiper inflacja. Aktualnie jest deflacja, jednak z powodu sztywnych cen, nie jest ona widoczna - po prostu nie ma kapsli, nikt nie chce nimi płacić u sklepikarzy. Mikołaj Kopernik powiedział, że zły pieniądz wypiera dobry pieniądz. Właśnie, tu to dobrze widać, nikt nie chce używać dobrych kapsli, tylko każdy je chowa i wydaje tam gdzie jest to niezbedne.

Problem był by częściowo rozwiązany, gdyby była w grze jakaś ludzka wolnorynkowo ekonomia, która by sprawiła, że ceny w kapslach dopasowywały by się do ich realnej wartości.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl/

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #261 on: April 03, 2010, 09:30:52 am »

Nie może powstać "ludzka" ekonomia bez waluty. Nie ma kapsli - nie ma handlu innego niż wymienny. Moim zdaniem tutaj devy sknociły to całkiem.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Pytania początkujących
« Reply #262 on: April 03, 2010, 10:22:53 am »

Czy osoba ktora była członkiem gangu - a została wyrzucona - tudzież zmieniona jako "enemy" widzi bazę na mapie?
Logged

Janusz2238

  • forum.newfmc.pl
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #263 on: April 03, 2010, 10:24:43 am »

Quote
Nie może powstać "ludzka" ekonomia bez waluty. Nie ma kapsli - nie ma handlu innego niż wymienny. Moim zdaniem tutaj devy sknociły to całkiem.

Kapsle są, tylko nie chcesz ich wydawać w sklepie :) Jak napisałem wcześniej, problemem nie są kapsle, a sztuczność cen.
A handel wymienny jest klimatyczny.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl/

Avoral

  • "... to anioły kiedyś zaśpiewały mi ta pieśń..."
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #264 on: April 03, 2010, 10:34:08 am »

Czy osoba ktora była członkiem gangu - a została wyrzucona - tudzież zmieniona jako "enemy" widzi bazę na mapie?

Widzi i bedzie widziała do pierwszego zgonu w bazie. Stawiacie merców, jak wejdzie to zginie i po sprawie :)

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #265 on: April 03, 2010, 10:53:58 am »

Może i klimatyczny, ale 90% graczy nie chce się wymieniać tylko żada kapsli za itemy.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Re: Pytania początkujących
« Reply #266 on: April 03, 2010, 12:23:43 pm »

Kupiłem merca, zostawiłem go w bazie,poszedłem po następnego, ale już nie moge kupić bo jstem ugly ? bug czy coś nie tak...
Logged

Parano

  • marksman
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #267 on: April 03, 2010, 03:07:07 pm »

Problem moim zdaniem jest nie tyle w cenach i gromadzeniu kapsli. Tylko w tym, że do cholery, dlaczego bazy, samochody, najemników kupuje się za gotówkę. Skoro dążymy do tego, by dominował handel wymienny - klimatyczny i sensowny - to czemu otrzymujemy bezsensowny kłopot walki o każdy kapsel... Jeśli pieniądze do niczego nie są potrzebne, a raczej można się bez nich całkiem dobrze obejść to wielką niedogodnością jest, że nie da rady oddać równowartości ceny w towarze.

Zaradny gracz potrafi bez trudu zebrać masę sprzętu, a tymczasem ta kupa przedmiotów nie ma wymiernej wartości. Trzeba latać po wszystkich sklepach z nożami i pistoletami żeby znaleźć z 1000 kapsli.

Gromadzenie gotówki jest niestety konieczne.
« Last Edit: April 03, 2010, 03:12:00 pm by Parano »
Logged

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #268 on: April 03, 2010, 03:11:01 pm »

Dokładnie, narobiłem się ammo, nikt teraz tego nie chce kupić bo jest w sklepach, a ja nie moge sprzedać bo mi potrzeba kapsli których żaden npc nie ma.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Janusz2238

  • forum.newfmc.pl
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #269 on: April 03, 2010, 03:18:28 pm »

Towar jest wart tyle ile ktoś jest za niego skłonny zapłacić. Skoro bardzo łatwo o ammo i broń, to siłą rzeczy, broń ma niską wartość - pewnie mniejszą niż ta zadeklarowana przez twórców.

Co do kapsli to dziś rano je widziałem wszędzie, skoro już ich nie ma, to świadczy tylko  o tym, że coś jest nie tak. Tak samo za PRLu, różne towary znikały z pułek od razu po tym jak się na nich pojawiły.

Według mnie powinno to być tak:
- bracze powinny móc wynająć/stworzyć jakiegoś NPC do handlu, któremu by dawali przedmioty, ustalali by za nie ceny, a on by je sprzedawał tylko za kapsle. Co 24 godziny, powinna być liczona średnia cen dokonanych transkacji za dany przedmiot, która powinna być prawdziwą ceną w kapslach.
-Takiego NPC można by np postawić na bazarze NCR i ustawić mu jakiś krótki tytuł widoczny nad głową np. "Amunicja, stimpaki". W przypadku wyprzedania towaru, NPC powinien odchodzić gdzieś na bok, by nie robić bałaganu.
- ewentualnie, gracz wynajmował by miejsce, w którym by ustawiał takiego NPC.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl/
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 132
 

Page created in 0.117 seconds with 25 queries.