fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 17, 2024, 03:18:33 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238396 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #1815 on: January 09, 2011, 05:18:32 pm »

mhmmm...
1. SLedgehammera juz mam wycraftowanego (w sumie z nudów, ale się przyda do czegoś :P)
2. na samochód póki co mnie nie stać...
3. ech... no to zobaczymy, bo póki co jestem koło san-fran, i modle sie żeby bezpiecznie wrócić do NCR... :p
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1816 on: January 09, 2011, 05:22:21 pm »

mhmmm...
1. SLedgehammera juz mam wycraftowanego (w sumie z nudów, ale się przyda do czegoś :P)
2. na samochód póki co mnie nie stać...
3. ech... no to zobaczymy, bo póki co jestem koło san-fran, i modle sie żeby bezpiecznie wrócić do NCR... :p
Argh, pomyłka, do cięcia drewna jest hatchet, nie doczytałem, myślałem, że chodzi o kopanie skałek :p
Logged

Re: Pytania początkujących
« Reply #1817 on: January 09, 2011, 05:23:41 pm »

też mnie to zastanowiło, jak młotkiem ścinać drzewa? o.O
dobra, najwyżej będe craftował setki Tooli, tylko po to by połamać je na najbliższym drzewie :P
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1818 on: January 09, 2011, 05:27:41 pm »

też mnie to zastanowiło, jak młotkiem ścinać drzewa? o.O
dobra, najwyżej będe craftował setki Tooli, tylko po to by połamać je na najbliższym drzewie :P
Możesz wycraftować hatchet i nim zcinać drzewo bez końca (no, może prawie, do cooldownu ^^). Tworzy się go z junku i drewna...
Logged

Re: Pytania początkujących
« Reply #1819 on: January 09, 2011, 05:31:52 pm »

a, to zaraz pokombinuje :P
* czy tylko u mnie gra chodzi skokowo w oknie, a płynnie śmiga na fullscreenie?
*i czy nie da się zrobić nic z tymi itemami znikającymi po śmierci? byłem happy, że doszedłem (wracając z SanFran) za trzynastkę, ale mnie dopadli, i cała eskapada poszła się chrzanić :/
*gdzieś koło NCR jest jakieś miejsce gdzie jest duzo drzewek z których można pozyskać wood? bo widze że latanie w okolice SanFran nie ma sensu :/
« Last Edit: January 09, 2011, 05:51:22 pm by palesiak23 »
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1820 on: January 09, 2011, 06:13:51 pm »

musicie se non-stop kłócić? :P
Jak w grze nie ma co robić ... :>
~za każdym razem jak zbieram drewno, przy okazji rozwalam sobie Primitive Toole'a. to tak zawsze, czy kwestia początkowego upośledzenia mojej postaci?
1 LK skutkuje m.in. tym, że zawsze primitive tool się zniszczy. Jest jakaś szansa, że po destrukcji zmieni się z powrotem we flint, czyli możesz sobie zaraz zrobić następnego. Ale nie cuduj z primitive toolami, zetnij drzewko, naskub gdzieś złomu i naruchaj pincet błyszczących nowością siekierek i młotków.
~zauważyłem, że wędrując po pustkowiu można natrafić na innych graczy (głównie zasranych PK'ów, dla których Bluesuit na 1 lvlu jest kolejną ofiarą na liczniku). dobre rozumiem, że dzieje się tak w przypadku gdy nasze ścieżki się przetną, ew. gdy On stoi na konkretnej lokalizacji (nie na mapie świata) a ja na niego wpadam. tak więc, czy da się to ominąć, poprzez stanie na mapie świata w jednym punkcie? jak muszę odejść na chwilę od kompa, to zostawiając tak postać mam gwarancje, że nie padne?
Wisząc na mapie bez ruchu nie wpadniesz na nic, ani nic na ciebie nie wpadnie. Tak zwane gangi PvP zajmują się głównie tym w czasie walk o miasta, nudne to aż głowa boli :>
~czy tych PK'ów musi być aż tylu? i czy ubicie ludka na 1 lvlu, który ma przy sobie ciężko zdobywany pierwszy pistolet (z 3-5 sztukami ammo), troche Junk'u, kilka primitive tooli i pare roślinek naprawde stanowi frajde, i całą fabułę tej gry dla takich ograniczonych dzieci?
Niestety tak. Motywów nie szukaj, nie ma ich.

Zapraszam do siebie, IRC kanał #sq, forum tutaj.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1821 on: January 10, 2011, 03:44:29 pm »

Kolejne pytanko, tym razem odnośnie baz. Jak to jest z ich lokalizacją? Czy jakoś się ją wybiera, czy może jest ona losowa? Jeżeli losowa to jakie są ograniczenia? Bo zakładam że kupując bazę w Junktown nie pojawi mi się ona np koło San Francisco. Czy jest jakaś zasada, typu "Bazy kupione w danym mieście pojawia się gdzieś losowo w odległości do X sektorów od tego miasta". Czy informacje na wiki są aktualne? Czy jest coś o czym powinienem wiedzieć przez zakupem bazy, a czego nie ma na wiki?
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1822 on: January 10, 2011, 05:22:40 pm »

Quote
Bazy kupione w danym mieście pojawia się gdzieś losowo w odległości do X sektorów od tego miasta
Sam sobie odpowiedziałeś.
Logged
h
Re: Pytania początkujących
« Reply #1823 on: January 10, 2011, 05:35:09 pm »

No chyba jednak nie bardzo. W moim przykładzie X jest zmienną.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1824 on: January 10, 2011, 06:11:27 pm »

X nie wypada dalej niż około 15 sektorów. Nie chce mi się teraz kukać na mapę, ale baza kupowana w Junktown najdalej pojawiła się trzy czy cztery kratki nad NCR, inna kratkę nad Necropolis, inna niedaleko Bractwa Stali. Redding podobnie - a to rzuci pod Modoc, a to pod Vault City, a to pod samo Redding.

O czym musisz wiedzieć - żeby przenigdy nie ogłaszać na forum lub IRCu dokładnej godziny planowanego zakupu. Pal sześć jaskinię czy depocik za 30k, ale utrata w Necropolis 500k może przyprawić o tęgi wkurw :>
A poza tym dopilnujcie, żeby żadna postać nie należała już do jakiejś bazy jako member, bo sprzedawca dziupli może się na was wypiąć i trzeba będzie improwizować jakiegoś alta do tego celu.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1825 on: January 10, 2011, 06:41:12 pm »

Dzieki, czyli nie specjalnie jest się co przejmować miejscem zakupu, bo rozrzut i tak jest dość srogi.
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1826 on: January 10, 2011, 08:17:33 pm »

A jeżeli jestem friendsem z danej bazy a nie memberem - to się na mnie wypnie czy nie? Bo niechce mi się robić nowego alta/dualloga.
Logged
h
Re: Pytania początkujących
« Reply #1827 on: January 10, 2011, 08:38:09 pm »

czy jest tylko jeden medical terminal w VC? na forum znalazlem że w maju jeszcze tak było, dalej tak jest?
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1828 on: January 10, 2011, 08:42:57 pm »

No jeden jest - a ile byś chciał ;).(Tak na poziomie 1 w krypcie od razu koło doktorka tzw terminal - w Fallout 1 wyglądał jak mała klawiaturka z czerwonymi klawiszami.)
Logged
h

Perteks

  • It's made of vague and to do lists!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1829 on: January 10, 2011, 08:54:25 pm »

Mam pytanie, czy da się zginąć odrazu od pewnej dawki poison jak od radiacji czy też nie jest to możliwe?
Logged
Pages: 1 ... 120 121 [122] 123 124 ... 132
 

Page created in 0.088 seconds with 19 queries.