fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 17, 2024, 02:26:53 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238347 times)

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1800 on: January 07, 2011, 07:08:11 pm »

Im częściej naprawiasz dany przedmiot, tym szybciej się zużywa. Można teoretycznie naprawiać "w nieskończoność", ale ile to naprawdę jest nie wiem - używam głównie broni białej, która (póki co) nie psuje się. Sensowna wartość skilla Repair to 180-200% + Tool w aktywnej ręce.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1801 on: January 07, 2011, 07:17:35 pm »

czyli równie dobrze 130-150 + super tool kit? Czy mówiąc tool miałeś na myśli właśnie super tool kit?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1802 on: January 07, 2011, 07:23:14 pm »

Ja jestem prosty człowiek i zawsze mówię co myślę.

Tool = takie smerfastyczne kombinerki, robisz z flintów i metal partsów, tych zwykłych.
Super Toolkit = czerwona skrzyneczka pełna skarbów, którą kupuje się w NCR u pewnego zdziercy za 2k kapsli.

Oba te przedmioty ulegają zużyciu wraz z ilością napraw, dlatego moim nieskromnym zdaniem lepiej machnąć ludzika-naprawiatora i dać mu tanie kombinerki, niż męczyć się na jednej postaci wywalając co jakiś czas nieco grosza.

To pisałem ja, jeszcze niedawno orędownik idei gry jednym jedynym ludzikiem. Zmęczyło mnie kopanie się z koniem, dlatego tak często używam zwrotu "zrób alta". Niestety.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1803 on: January 07, 2011, 07:26:01 pm »

180% skilla repair umożliwia zrobienie profki Armorer(3) [produkcja brotherhood armorów] .Poza tym repair przydaje się zawsze i wszędzie, od napraw najprostszych narzędzi zbrodni do zmniejszenia det. samochodów. Im więcej skilla repair na alcie tym lepiej  8)
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1804 on: January 07, 2011, 09:53:56 pm »

no ok to jesli to byli najemnicy i do mnie strzelali w broken hills to przyjalem do wiadomsoci, ale nei rozumem wciaz jaki jest powod tego ze do mnie strzelali?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1805 on: January 07, 2011, 09:58:24 pm »

Po prostu "wykonywali rozkazy". Jest tak opcja jak "attack everyone", badz podobna, ale dziala tak samo.
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1806 on: January 08, 2011, 10:47:27 pm »

wziąłem sobei raz wygrzew i mam uzaleznienie. po jaki mczasie ono mija?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1807 on: January 09, 2011, 02:04:43 am »

jest gdzieś lista dostępnych komend do chatu? gdzieś obiło mi sie o oczy, że ~costam(spacja)hasło jest na usunięcie chara... a jak krzyknąć, rozmawiać przez radio, etc? przekopałem całe forum i wiki, ale nie znalazłem :/
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

LSD

  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1808 on: January 09, 2011, 06:29:37 am »

~changepassword nowe stare - zmiana hasla
~deleteself haslo - kasowanie postaci

Podczas gry wcisnij f1, tam masz napisane jak krzyczec itp.

Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1809 on: January 09, 2011, 02:11:52 pm »

okej, dzięki :P
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1810 on: January 09, 2011, 02:17:10 pm »

jest gdzieś lista dostępnych komend do chatu? gdzieś obiło mi sie o oczy, że ~costam(spacja)hasło jest na usunięcie chara... a jak krzyknąć, rozmawiać przez radio, etc? przekopałem całe forum i wiki, ale nie znalazłem :/
http://fo2238.fodev.net/wiki/Commands

~changepassword nowe stare - zmiana hasla
~deleteself haslo - kasowanie postaci

Podczas gry wcisnij f1, tam masz napisane jak krzyczec itp.


Nie popisuj się, że znasz 2 komendy ;p
Logged

LSD

  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1811 on: January 09, 2011, 03:53:10 pm »

Nowemu graczowi raczej te komendy przydadzą się najbardziej na początku. Nie musisz zaczynać trolowania, wszyscy wiemy że reprezentujesz nizinę intelektualną- CS. ;)
Logged

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1812 on: January 09, 2011, 04:44:08 pm »

Nowemu graczowi raczej te komendy przydadzą się najbardziej na początku. Nie musisz zaczynać trolowania, wszyscy wiemy że reprezentujesz nizinę intelektualną- CS. ;)
Wow... Wiesz, że zakładanie kolejnego konta Riot na forum wiąże się z kolejnym banem?
Logged

Re: Pytania początkujących
« Reply #1813 on: January 09, 2011, 04:55:40 pm »

musicie se non-stop kłócić? :P
hmm... popykaem chwile i nasunęły mi się 3 pytania:
~za każdym razem jak zbieram drewno, przy okazji rozwalam sobie Primitive Toole'a. to tak zawsze, czy kwestia początkowego upośledzenia mojej postaci?
~zauważyłem, że wędrując po pustkowiu można natrafić na innych graczy (głównie zasranych PK'ów, dla których Bluesuit na 1 lvlu jest kolejną ofiarą na liczniku). dobre rozumiem, że dzieje się tak w przypadku gdy nasze ścieżki się przetną, ew. gdy On stoi na konkretnej lokalizacji (nie na mapie świata) a ja na niego wpadam. tak więc, czy da się to ominąć, poprzez stanie na mapie świata w jednym punkcie? jak muszę odejść na chwilę od kompa, to zostawiając tak postać mam gwarancje, że nie padne?
~czy tych PK'ów musi być aż tylu? i czy ubicie ludka na 1 lvlu, który ma przy sobie ciężko zdobywany pierwszy pistolet (z 3-5 sztukami ammo), troche Junk'u, kilka primitive tooli i pare roślinek naprawde stanowi frajde, i całą fabułę tej gry dla takich ograniczonych dzieci?
Logged


fun to kill somebody equal, huh?

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1814 on: January 09, 2011, 05:14:21 pm »

musicie se non-stop kłócić? :P
hmm... popykaem chwile i nasunęły mi się 3 pytania:
~za każdym razem jak zbieram drewno, przy okazji rozwalam sobie Primitive Toole'a. to tak zawsze, czy kwestia początkowego upośledzenia mojej postaci?
~zauważyłem, że wędrując po pustkowiu można natrafić na innych graczy (głównie zasranych PK'ów, dla których Bluesuit na 1 lvlu jest kolejną ofiarą na liczniku). dobre rozumiem, że dzieje się tak w przypadku gdy nasze ścieżki się przetną, ew. gdy On stoi na konkretnej lokalizacji (nie na mapie świata) a ja na niego wpadam. tak więc, czy da się to ominąć, poprzez stanie na mapie świata w jednym punkcie? jak muszę odejść na chwilę od kompa, to zostawiając tak postać mam gwarancje, że nie padne?
~czy tych PK'ów musi być aż tylu? i czy ubicie ludka na 1 lvlu, który ma przy sobie ciężko zdobywany pierwszy pistolet (z 3-5 sztukami ammo), troche Junk'u, kilka primitive tooli i pare roślinek naprawde stanowi frajde, i całą fabułę tej gry dla takich ograniczonych dzieci?
1. Używaj Sledgehammera, on się nie niszczy (Primitive Tool niszczy się jak zapalona zapałka ;p)
2. Gdy stoisz nad miastem nic ci nie grozi. By omijać ecountery (w tym i graczy) polecam kupić samochód (ale i tak raz na jakiś czas sie trafi jakiś)
3. Niestety, ta gra (może nie gra, raczej serwer) opiera się na bezsensownym zabijaniu, nawet Ci cali anty-PK Cię mogą czasem ubić z nudów bez powodu :)
Logged

Pages: 1 ... 119 120 [121] 122 123 ... 132
 

Page created in 0.041 seconds with 18 queries.