fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 17, 2024, 02:43:17 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238396 times)

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1755 on: January 03, 2011, 06:13:14 pm »

Zrób jakieś radio i spróbuj sprzedać - jeśli dobrze pamiętam, jest warte od 200 do 400 kapsli, a robi się je niemal ze śmieci.

Tez ale raczej dlatego ze ludzie ida na np. enco RMA + NCR A =  ok 6 radyjek + jak sie uda bron, ammo w ilosciach PvPowych

no wiemze sa ale wlasnie jak szukam te poprawej to te radia wlasnie tam sa:)

Wielkim minusem obecnego barter'a jest to ze radia nie sa liczone na jednym stocku tylko każde osobno - skrolowanie tego to katorga w SS
« Last Edit: January 03, 2011, 06:15:13 pm by KerUr »
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum
Re: Pytania początkujących
« Reply #1756 on: January 03, 2011, 07:35:22 pm »

jeszcze kilka pytań ode mnie:
1. Jak to jest z uzależnieniem od Mentats, Buffout, Psycho, bo pisze na wiki, że 20 days (real czy fallout days?), ale też że po jakimśtam wipe'ie (wtf?) to addiction trwa 1 real hour, moje pytanie jest ile to w końcu trwa, a może jest permamentne?
2. Jak się jest uzależnionym i spada mi IN o 4 czy ileśtam i zdobędę akurat level, to będę miał tyle skill pointów ile dostaję normalnie, czy tyle ile przypada na obecną ilość IN. Domyślam się że raczej normalnie, ale chcę się upewnić bo ze względu na ograniczenie lvl każdy skill point się liczy
3. Czy można w grze spotkać Turbo Plasma Rifle albo Bozara, jeżeli tak to gdzie?

EDIT: 4. czytałem że namiot znika po 4 tygodniach, real czy falloutowych?
« Last Edit: January 03, 2011, 07:49:42 pm by kryminator »
Logged

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1757 on: January 03, 2011, 08:34:39 pm »

1.wiki jest mocno nie aktualna lepiej znajdź na dev blogu lub forum
2. nie wpływa na przyrost / spadek SP
3. mozna / cave , special enco
4. chyba po tygodniu od nie logowania na dany char
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum
Re: Pytania początkujących
« Reply #1758 on: January 04, 2011, 01:15:53 pm »

Dziękuję za odpowiedzi na moje poprzednie pytania. Dzisiaj kolejna porcja :)

Pytanie odnośnie reputacji: Spotkało mnie dzisiaj coś dziwnego. Z zupełnie nie znanych mi powodów spadła mi reputacja z NCR do -163 (nie wiem z ilu, bo tego nie śledziłem). Grałem sobie normalnie, wyszedłem z Shady Sands żeby udać sie do Vault 15, w drodze przypomniałem sobie że nie włożyłem kapsli do banku, więc zawróciłem. Wracając natknąłem się na encounter Slaversi vs NCR caravan (albo patrol, nie jestem pewien). Jak najszybciej wybiegłem z encountera i pobiegłęm dalej. Wchodzę do miasta i widzę komunikat: :You caused trouble in this town, guards will no longer protect you". Patrze na reputację a tam -163. W związku z tym kilka pytań:

1) WTF?!?! Co się stało? Jakieś teorie? Nadmienię że nikogo nie zaczepiałem, nie robiłem nic (przynajmniej celowo) co mogłoby spowodować taką zmianę reputacji. Czy to przez to że nie pomogłem w encounterze ze slaversami? Raczej nie bo takie sytuacje już mi się pewnie zdarzały. Czy jest coś co obniża reputację na co mogłem nie zwrócić uwagi? Wolałbym uniknąć większej ilości takich sytuacji. Dodam jeszcze że na pewno nikogo z NCR nie zabiłem bo moja kill lista składa się w całości ze szczurów, modliszek i psów :P

2)W NCR mi dobrze, no ale teraz podobno nie bronią mnie strażnicy. W związku z tym pytanie czy inni gracze to jakoś widzą że mogą mnie bezkarnie zabić? Czy jest sens dalej siedziec w Shady Sands, czy może lepiej zmienić miasto?

3) Przy jakiej wartości reputacji strażnicy znowu zaczną mnie ochraniać? Tabela w wiki chyba jest już nieaktualna.

4) Jak najlepiej podnieść tą reputację?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1759 on: January 04, 2011, 01:52:25 pm »

heh Unchained. Mam podobny problem, z tymże ja wiem dlaczego mam ujemną reputację. a strasznie wolno idzie w górę... Wbiegłem z bronią do miasta bo się zapomniałem i strażnicy mnie rozstrzelali... i nie dość, że nie jestem strzeżony w mieście, to jeszcze kiedy mam encoutera z udziałem karawany RNK to bez pytania strzelają do mnie:/.

Z powyższych powodów wczoraj przeprowadziłem się pod Hub i wyraźnie widzę, że 90% graczy (tak na oko) koncentruje się na RNK i okolicach.

A podnosić karmę można podobno handlem, tak mówią bardziej doświadczeni koledzy:>. Możesz też przynieść 2 złomy babce w murach RNK, może to troszke podniesie Ci karmę, bo z moim poziomem to już nie mam co kombinować tylko na razie siętam nie pokazywać :)   aa no i może jeszcze ten queścik z papierosami dla tego kupca ze spluwami.

PYTANIE ode mnie: czyli książki nie są już w ogóle potrzebne do produkcji sprzętu?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1760 on: January 04, 2011, 02:12:32 pm »

Wejście do miasta z bronią w ręku powoduje spadek reputacji? W ręce miałem szufle do gnoju :D. Non stop widzę ludzi z wyciągniętą bronią w Shady Sands. Nie sądzę żeby to mogło popsuć reputację. No i do mnie nikt nie strzelał. Czy jakiś doświadczony gracz mógłby to potwierdzić?

Teraz mi przyszło coś do głowy i może to o to chodziło. Wydaje mi się że wcześniej "zajrzałem" do zabitego gracza na bazarze w Shady Sands. Może to mi obniżyło reputację?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1761 on: January 04, 2011, 02:26:57 pm »

Nie chodzi o całe miasto a jedynie o część główną odgrodzoną murem. Jeśli wchodzisz tam z bronią to strażnicy ostrzegają Cię, a potem otwierają ogień.

Książki są niepotrzebne do robienia sprzętu? Bo właśnie kupiłem sobie 1 lvl craftera SMG i dostałem książkę. Nie przyda mi się i można po prostu przeczytac i podwyższy mi na stałe SMG? Czy mam ją zachować?
« Last Edit: January 04, 2011, 02:38:01 pm by dikajos »
Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1762 on: January 04, 2011, 03:15:11 pm »

Nie chodzi o całe miasto a jedynie o część główną odgrodzoną murem. Jeśli wchodzisz tam z bronią to strażnicy ostrzegają Cię, a potem otwierają ogień.

Książki są niepotrzebne do robienia sprzętu? Bo właśnie kupiłem sobie 1 lvl craftera SMG i dostałem książkę. Nie przyda mi się i można po prostu przeczytac i podwyższy mi na stałe SMG? Czy mam ją zachować?
Nie da się zwiększyć skilla książkami. W tym momencie są one całkowicie bezużyteczne.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Re: Pytania początkujących
« Reply #1763 on: January 04, 2011, 03:21:33 pm »

czyli tę co dostałem mogę sobie powiesić na ściance namiotu ? :)
Logged

Kombajn

  • Ciśnij pompki, paziu.
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1764 on: January 04, 2011, 04:22:46 pm »

czyli tę co dostałem mogę sobie powiesić na ściance namiotu ? :)

książki są potrzebne do craftingu właśnie...
jeśli zdobędziesz daną profesję to w FixBoy'u będziesz widział jakiej książki potrzebujesz. Można je kupić u bibliotekarki w Library, okolice boneyard.
Logged
Currently retired.
Re: Pytania początkujących
« Reply #1765 on: January 04, 2011, 04:31:39 pm »

"- No item should require any book to be crafted" - Changelog 19/11/2010 Myślę, że to jest cały czas aktualne.


Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1766 on: January 04, 2011, 04:35:43 pm »

książki są potrzebne do craftingu właśnie...
jeśli zdobędziesz daną profesję to w FixBoy'u będziesz widział jakiej książki potrzebujesz. Można je kupić u bibliotekarki w Library, okolice boneyard.

Już nieaktualne. Patrz niżej changelog sprzed miesiąca

Quote
Changelog 19/11/2010
November 19, 2010, 09:10:03 pm

FIXES:
- Fighting NPCs in Hub (Water Merchants)...

...blablabla... FEATURES...

CHANGES (WIP):
- No item should require any book to be crafted

Jak się ostatnio na 2238 logowałem (ze 2 tygodnie temu) to jestem pewien, że nie potrzebowałem First Aid book'a do craftowania zwykłego healing powder.

PS. W razie wątpliwości odpowiadałem Kombajnowi i zgadzam się z Aquare.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1767 on: January 04, 2011, 05:33:59 pm »

Wie ktos jakie pliki sa wymagane do opalenia Mappera FO , u mnie brakuje jakiegos egg.png i oldcostam.bmp

Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum
Re: Pytania początkujących
« Reply #1768 on: January 04, 2011, 06:28:26 pm »

od czego poza moim poziomem handlu zaleza ceny u kupcow? zrobilem hunting rifle i u kupcow w hubie chca mi za nie dac 24 kapsle:O
Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1769 on: January 04, 2011, 06:45:21 pm »

% bartera wpływa jedynie na przedłużenie czasu handlu. Nie ma oddziaływania na cenę.

Cena zależy od tego czym się owi handlarze interesują.

Spis wszystkich handlarzy

Dobrze pokombinujesz to opchniesz wszystko i chwycisz w dodatku parę kapsli. Dla przykładu: Pan doktor Fung w San Francisco chciałby rzeczy należące do kategorii medykamentów (drugs) w zamian za kapselki, a ty ich nie masz. Ty masz za to parę spluw SG. Idziesz więc do Koleżanki Jenna na frachtowcu i sprzedajesz jej pukawki za dobrą cenę, w zamian za stimpacki albo weak healing powder. Potem wracasz do doktorka, który odkupi od ciebie wszelki medi-syf za dobrą kasę.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Pages: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 132
 

Page created in 0.097 seconds with 19 queries.