fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 17, 2024, 04:24:00 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 132

Author Topic: Pytania początkujących  (Read 238401 times)

Re: Pytania początkujących
« Reply #1740 on: January 02, 2011, 02:13:54 pm »

To chyba TO
Z tego co wiem to jest nieprawdziwe, formuła jest taka: (60+4*luck)/100*aim bonus+crit chance
Crit chance - bazowa szansa na krytyka, ta, którą widzisz w character sheet
Aim bonus - zależy od części ciała, tak jak w tabeli:
Eyes    60%
Head    40%
Groin    30%
Arms    30%
Legs     20%
Torso    0%
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1741 on: January 02, 2011, 02:26:12 pm »

kolejne pytanko: mogę mieć niezależne konta w Bankach w Hubie i RNK jednocześnie?
Logged

DocAN.

  • Testing FO: Reloaded
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1742 on: January 02, 2011, 02:31:01 pm »

Mozesz, ile banków tyle kont mozesz odpalic
Logged
FOnline: Reloaded - Post apocalyptic mmorpg
Re: Pytania początkujących
« Reply #1743 on: January 02, 2011, 02:36:25 pm »

fajnie bo szykuje się do przeprowadzki od tych niewdzięczników z RNK. tyle łajna im wysprzątałem a oni do mnie strzelają na encounterach chamy :]

hm a lepiej jest przenieść się pod vault city czy hub?:D
« Last Edit: January 02, 2011, 04:59:25 pm by dikajos »
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1744 on: January 02, 2011, 05:13:48 pm »

Cześć,
 Jestem nowy na forum i w grze, trochę pograłem, trochę poczytałem, ale mam jeszcze kilka pytań, głównie o profesje, bo widzę, że akurat taką postać zrobiłem, że chyba żadnej profesji mieć nie będę (wtedy jak tworzyłem postać nie miałem pojęcia o ich istnieniu):
1. Czy można "wziąć" profesję Doctor (czy jakąkolwiek inną) podbijając sobie statystyki drug'ami, bo mam 6 IN a na Doctor 1 trzeba 7 :/
2. Czy podobnie można zrobić ze skillem doctor, znaczy wsadzić se w łape doctor's bag
3. Jeżeli się tak da to czy jak sobie będe robił np. stimpaki to czy wtedy potrzebuję mieć ten skill doctor na poziomie 80 i IN 8, czy wystarcza sam fakt, że jestem doktorem

@diakajos
Ja bym wybrał Hub; po VC się szwendałem i chcę się przenieść, bo żeby korzystać z banku musiałbym być citizenem, albo day pass'y wykupywać (chyba, niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę)
Logged

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1745 on: January 02, 2011, 05:16:36 pm »

Cześć,
 Jestem nowy na forum i w grze, trochę pograłem, trochę poczytałem, ale mam jeszcze kilka pytań, głównie o profesje, bo widzę, że akurat taką postać zrobiłem, że chyba żadnej profesji mieć nie będę (wtedy jak tworzyłem postać nie miałem pojęcia o ich istnieniu):
1. Czy można "wziąć" profesję Doctor (czy jakąkolwiek inną) podbijając sobie statystyki drug'ami, bo mam 6 IN a na Doctor 1 trzeba 7 :/
2. Czy podobnie można zrobić ze skillem doctor, znaczy wsadzić se w łape doctor's bag
3. Jeżeli się tak da to czy jak sobie będe robił np. stimpaki to czy wtedy potrzebuję mieć ten skill doctor na poziomie 80 i IN 8, czy wystarcza sam fakt, że jestem doktorem

@diakajos
Ja bym wybrał Hub; po VC się szwendałem i chcę się przenieść, bo żeby korzystać z banku musiałbym być citizenem, albo day pass'y wykupywać (chyba, niech ktoś mnie poprawi jeżeli się mylę)

1-tak da rade
2-nie wiem
3-jak masz joz profesje to craftujesz wszystko niezaleznie on zaniskiego special
Re: Pytania początkujących
« Reply #1746 on: January 02, 2011, 05:29:26 pm »

jaka ilość Outdoorsman'a wystarczy? 150?
Logged
Re: Pytania początkujących
« Reply #1747 on: January 02, 2011, 05:51:34 pm »

To jeszcze jedno pytanko, czy są jakieś sposoby żeby podnieść skille doctor, repair albo science? w sensie książki (z tego co czytałem to nic nie dają ale pytam dla pewności), questy, albo coś innego?
Logged

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1748 on: January 02, 2011, 06:02:51 pm »

Nie książki w FO sa potrzebne tylko i wyłącznie do produkcji. Bij lvl'e to jedyny sposób
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1749 on: January 02, 2011, 06:15:53 pm »

Już nie są potrzebne.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1750 on: January 03, 2011, 04:07:29 pm »

Po pierwsze witam wszystkich. Po drugie przepraszam jeśli pytania te już się pojawiły, ale ten wątek jest dość długi i chyba nie ma sensu wertowanie ponad 100 stron żeby znaleźć odpowiedzi na kilka pytań, na które pewnie większość doświadczonych graczy odpowie z biegu :). Teraz do rzeczy:

1) Planuję zrobić postać z profesjami doctor i energy expert. Z tego co czytałem 3 lvle tych profesji są dostępne tylko dla Enklawy i Obywateli Vault City. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań żeby najpierw dołączyć się do enklawy, nauczyć się Energy Expert lvl 3, potem się odłączyć i przyłączyć się do Vault City? Czy coś takiego jest wykonalne/ma sens?

2) Na wiki jest napisane że Electronic Parts można pozyskiwać tylko z komputerów. Na początku tego wątku ktoś coś pisał o możliwości wydłubania elektroniki z jakichś beczek przy odpowiednim poziomie science. To jak to w końcu jest z tymi częściami? Co to za beczki i gdzie je znaleźć?

3) Jak to jest z systemem walki. Niby można wybrać turowy lub real time, pytanie czy jak wybiorę turowy to zawsze będę walczył na tury? Jak się zazwyczaj walczy? Czy jest sens brania skilli które dają bonusy tylko do walki turowej (bonusowy ruch, bonusy do sekwencji itp)?

4) Ile wypada mieć skilla repair żeby w miarę bezproblemowo wszystko naprawiać? Czy są jakieś z góry ustalone progi od których można naprawiać dany sprzęt czy wpływa to tylko na szansę naprawy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1751 on: January 03, 2011, 04:51:41 pm »

1) Planuję zrobić postać z profesjami doctor i energy expert. Z tego co czytałem 3 lvle tych profesji są dostępne tylko dla Enklawy i Obywateli Vault City. Czy nie ma żadnych przeciwwskazań żeby najpierw dołączyć się do enklawy, nauczyć się Energy Expert lvl 3, potem się odłączyć i przyłączyć się do Vault City? Czy coś takiego jest wykonalne/ma sens?
Możesz mieć w sumie 4 poziomy profesji na jedną postać, zatem albo 3 Energy Expert i 1 Doc, albo 2 EE i 2 Doc, albo 1 EE i 3 Doc.

Nie wiem czy uda się twoja kombinacja z Enklawą i VC, ale próbować warto. Przy czym 1 poziom Doktora to żart i kaka.
2) Na wiki jest napisane że Electronic Parts można pozyskiwać tylko z komputerów. Na początku tego wątku ktoś coś pisał o możliwości wydłubania elektroniki z jakichś beczek przy odpowiednim poziomie science. To jak to w końcu jest z tymi częściami? Co to za beczki i gdzie je znaleźć?
Na temat prac wydobywczych tu powiedziano już wszystko.

Beczki były dwa wipy temu, tam można było skubać Junk i Electronic Partsy właśnie.
3) Jak to jest z systemem walki. Niby można wybrać turowy lub real time, pytanie czy jak wybiorę turowy to zawsze będę walczył na tury? Jak się zazwyczaj walczy? Czy jest sens brania skilli które dają bonusy tylko do walki turowej (bonusowy ruch, bonusy do sekwencji itp)?
Jeśli wybierzesz tryb turowy, to przy encounterach będziesz miał domyślnie tury. Nie polecam, znacznie łatwiej spieprza się w RT.

W miastach i innych ogólnodostępnych lokacjach (kopalnie na przykład) jest zawsze RT.
4) Ile wypada mieć skilla repair żeby w miarę bezproblemowo wszystko naprawiać? Czy są jakieś z góry ustalone progi od których można naprawiać dany sprzęt czy wpływa to tylko na szansę naprawy?
180% + Tool w aktywnej ręce postaci to bezpieczna wartość.
LK nie wpływa na (nie)skuteczność napraw.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1752 on: January 03, 2011, 05:26:11 pm »

1 pytanie.

dlaczego u każdego kupca zalegają stosy radioodbiorników? to cholernie utrudnia handel. w końcu jest na czas a zanim ja się przekopie przez te stosy radia to czas mi się zaczyna kończyć. dlaczego gracze robią tyle tego szajsu? co daje im robienie akurat tego w ilościach przemysłowych wręcz?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania początkujących
« Reply #1753 on: January 03, 2011, 05:50:10 pm »

Zrób jakieś radio i spróbuj sprzedać - jeśli dobrze pamiętam, jest warte od 200 do 400 kapsli, a robi się je niemal ze śmieci.

Są filtry do handlu, te fikuśne przyciski na dole okna z itanzami handlarza - ubranka, pukawki, pestki i inne.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania początkujących
« Reply #1754 on: January 03, 2011, 05:52:58 pm »

no wiemze sa ale wlasnie jak szukam te poprawej to te radia wlasnie tam sa:)
Logged
Pages: 1 ... 115 116 [117] 118 119 ... 132
 

Page created in 0.104 seconds with 18 queries.