fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 20, 2024, 12:15:19 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28

Author Topic: Sad but true albo aktualny status FO2238  (Read 76033 times)

xsarq

  • You Can't Kill What's Already Dead
  • Offline
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #135 on: April 15, 2013, 05:50:56 pm »

Nie wiem jak było kiedyś, dawniej itp...znaczy wiem było "lepiej"

Dawniej zawsze było "lepiej" zapytajcie się kogokolwiek, za PRL`u szynka miała prawdziwy smak a maszyny się nie psuły bla blah blah.

Tak działa nasz umysł że nie pamiętamy tego co złe, tylko to co najlepsze zapada nam w umyśle. Zmiany które są obecnie wprowadzane balansują grę. Psy szczekają czy nie karawana idzie do przodu. Niedawny nerf kradzieży stimpaków bardzo ładnie to pokazuję.

Największą wadą tej gry jest playerbase który wiecznie narzeka i marudzi -> myślę że mamy tutaj za dużo oldtimerów, playerbase WYMAGA świeżej krwi, nowych graczy, jedyna rzecz w której Devovie dają totalnie dupy to promocja: Mod powinien być dużo lepiej zareklamowany, informacje dla nowych graczy i wprowadzenie powinno być albo w samej grze albo dużo łatwiej dostępne niż jest teraz(mnóstwo przestarzałych informacji, rozbicie informacji pomiędzy Forum a Wikipedię)

W Skrócie: Gra jest fajna tylko ludzie chuje.
Logged
Scamers: Grimmi
Beware of trading with this person.

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #136 on: April 15, 2013, 05:54:58 pm »

Największą wadą tej gry jest playerbase który wiecznie narzeka i marudzi -> myślę że mamy tutaj za dużo oldtimerów, playerbase WYMAGA świeżej krwi, nowych graczy, jedyna rzecz w której Devovie dają totalnie dupy to promocja: Mod powinien być dużo lepiej zareklamowany, informacje dla nowych graczy i wprowadzenie powinno być albo w samej grze albo dużo łatwiej dostępne niż jest teraz(mnóstwo przestarzałych informacji, rozbicie informacji pomiędzy Forum a Wikipedię)

W Skrócie: Gra jest fajna tylko ludzie chuje.
Tak, kto w to będzie grał, jeżeli nie ma tu nic do roboty, a w każdym mmorpgu końcowym ficzerem jest PVP, a tutaj jest to zjebane po całości i jest dobre tylko dla starych wyjadaczy, bo nowi dostaną wpierdol 10 razy i tak się nie nauczą.
Jest jeszcze jedna rzecz: usuwanie rzeczy które były fajne, i dodawanie czegoś kompletnie nieskończonego - czyli usuwanie karawan ze stuffem - czemu ich teraz nie ma? Nie da się już okradać, więc możnabyłoby z npcami walczyć, ale niee, szukanie stimpakow czy też minelulzów musi być trudne i musisz wziąć krowe i kopać w kopalni, rly, to ma sens.
Nieprzemyślane lecz fajne ficzery jak profesje i blueprinty, - mamy książki które są nieużyteczne, a pare linijek kodu mogłoby sprawić że by się przydały, ale po co, lepiej coś jeszcze znerfić żeby nub nie umiał dalej zdobyć jakiejś lepszej pukawki, gdy gracz taki jak ja ma wszystko w 5 minut bo wie co i jak.
Nudne to i głupie.
Logged
h
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #137 on: April 15, 2013, 06:00:56 pm »

Kilgore - że Ci się chciało.

xsarq - skoro ludzie chuje, a gra taka fajna, to wyjaśnij mi jak z 400+ graczy online, zrobiło się 23+ ? Bo co? Znudzili się? Śnij dalej o tym ze team 2238 wprowadza dobro do gry i o tym że gra się fajnie jak prawie nikogo nie ma na mapach.

xsarq

  • You Can't Kill What's Already Dead
  • Offline
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #138 on: April 15, 2013, 06:09:17 pm »

Trochę przesadziłem faktycznie do zarzutów można dorzucić jeszcze brak end stepu. Choćby:

-Jakiś high tierowych questów takich jak mutanty i Stranded Ship, oba są bardzo fajne i oba przedłużyłyby żywotność gry
-Więcej podziemi takich jak Glow & Ares (Nie wiem do końca jak jest w Aresie ale Glow jest super fajny.)
-PvP powinno być tierowane (W Madoc np: po naparzasz się Strzelbami i Flamerami -> tier 1 -> miejsce do nauki PvsP W Klamath tier 2: Combat Shotgany, Pistolety .223, LSW a większe miasta Broken Hills Den i Redding to tier 3 - to co najlepsze) Każdy tier oferowałby inne nagrody by wymiataczom nie opłacało się walczyć w tier 1.
-Potrzeba jakiś punktów do Grindowania/Rankingu czegoś co dawałoby możliwość walki.

To nie są nowe pomysły, nie jest to też jakaś wyższa filozofia. Wydaję mi się że wprowadzenie tego + jednoczesne pamiętanie o promocji gry jest receptą na poprawę gry.
Logged
Scamers: Grimmi
Beware of trading with this person.

Nice_Boat

  • I shot a man in Reno just to watch him die.
  • Offline
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #139 on: April 15, 2013, 06:11:44 pm »

Nie wiem jak było kiedyś, dawniej itp...znaczy wiem było "lepiej"

Dawniej zawsze było "lepiej" zapytajcie się kogokolwiek, za PRL`u szynka miała prawdziwy smak a maszyny się nie psuły bla blah blah.

Tak, bo nikt nigdy nie przedstawił argumentów dlaczego kiedyś 2238 było lepsze ::) Ludzie odpływają na TLA mk2 nie z powodu jakichś mistycznych sił nadprzyrodzonych, tylko dlatego że ten server to właśnie gameplayowo w dużym stopniu takie stare 2238 z dodaną masą fajnego contentu typu questy czy system aukcji.

Tak działa nasz umysł że nie pamiętamy tego co złe, tylko to co najlepsze zapada nam w umyśle.

... a odpowiedzią na te argumenty wyjaśniające dlaczego 2238 kiedyś było lepsze jest pusty frazes który pasuje do każdej sytuacji. Szpoko.

Zmiany które są obecnie wprowadzane balansują grę. Psy szczekają czy nie karawana idzie do przodu. Niedawny nerf kradzieży stimpaków bardzo ładnie to pokazuję.

Szkoda że tak tą grę zbalansowały, że nikt z odrobiną doświadczenia w nią już nie chce grać... i fakt, masz rację, nerf kradzieży stimpaków bardzo ładnie to pokazuje - niedobitki starej gwardii trzymały się w grze przez głupiego exploita, ale zamiast się zastanowić nad tym, że server stoi na krawędzi przepaści uczyniono kolejny bohaterski krok naprzód. Zresztą sercem gry mmo są gracze, ciekaw jestem jak daleko ta super-zbalansowana karawana dojedzie na 40 osobach online w godzinach szczytu.

Największą wadą tej gry jest playerbase który wiecznie narzeka i marudzi -> myślę że mamy tutaj za dużo oldtimerów, playerbase WYMAGA świeżej krwi, nowych graczy, jedyna rzecz w której Devovie dają totalnie dupy to promocja: Mod powinien być dużo lepiej zareklamowany, informacje dla nowych graczy i wprowadzenie powinno być albo w samej grze albo dużo łatwiej dostępne niż jest teraz(mnóstwo przestarzałych informacji, rozbicie informacji pomiędzy Forum a Wikipedię)

Dlaczego ci sami gracze zachowują się zupełnie inaczej rozmawiając o innych serverach? Dlaczego inne gry nie mają tego problemu? Co ma tych nowych graczy sprowadzić i co ma sprawić że nie zaczną narzekać i marudzić (o ile zechce im się w ogóle zostać dłużej niż 5 minut po zdaniu sobie sprawy że high-endowe PvP zostało usunięte głupimi nerfami z gry, a innego endgame'u nie ma)?

W Skrócie: Gra jest fajna tylko ludzie chuje.

Znowu pusty frazes, poza tym to interesujące że w tak "fajną" grę grają same chuje. Co się stało z tymi faktycznie fajnymi ludźmi? Poszli grać w chujowe gierki? ::)

Ogólnie powinienem twojego posta skwitować krótkim cojapaczę, ale przyznam szczerze że wkurza mnie jak ktoś może dalej być tak zaślepiony i łykać bzdury dotycząca balansowania i zwalanie winy na graczy. Sytuacja 2238 może się tylko pogorszyć od utwierdzania devsów w poglądach które prezentujesz, a mimo wszystko miło by było zobaczyć ten server jeszcze kiedyś we w miarę przyzwoitej formie... choć to już raczej niemożliwe, bo nowy devteam jest niezdolny do przyznania się do jakiegokolwiek błędu i zbyt autystyczny żeby przyciągnąć na stałe jakieś ogarnięte community.
« Last Edit: April 15, 2013, 06:14:21 pm by Nice_Boat »
Logged
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #140 on: April 15, 2013, 06:14:45 pm »

Quote
To nie są nowe pomysły, nie jest to też jakaś wyższa filozofia. Wydaję mi się że wprowadzenie tego + jednoczesne pamiętanie o promocji gry jest receptą na poprawę gry.

Nie rozumiesz. Twoie intencje i pomysły są jak najbardziej słuszne. Wszyscy je mieliśmy...
Ale DEV Team 2238 nie jest od tego aby poprawiać grę, tylko od blokowania wszystkiego co w ich mniemaniu niszczy gospodarkę gry.
Cokolwiek nie zaproponujesz zostanie olane i tak to działa od 2009 roku.
Popatrz na ostatni screen jaki podałem na poprzedniej stronie... To nie jest widzi mi się dla żartu, a realna wizja przyszłości. I ani ja, ani Ty nie mamy na to wpływu.
Grunt że nexxos i jovanka bawią się przednie po wpisaniu hasła dla GM i to zawsze się liczyło.
Pogódź się z tym że 2238 zdechło, prawdopodobnie zanim się tu pojawiłeś.
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #141 on: April 15, 2013, 06:23:07 pm »

@xsarq byly juz proby promocji gry z reszta to przyniosloby wiecej szkody niz pozytku. Co ty chcialbys promowac?
Logged
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #142 on: April 15, 2013, 06:24:35 pm »

Co ty chcialbys promowac?
Upgrade gówna w zagrodzie, bo to poważny biznes... ale chwila... to też znerfili, sami wiecie dlaczego...

xsarq

  • You Can't Kill What's Already Dead
  • Offline
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #143 on: April 15, 2013, 06:32:11 pm »

@xsarq byly juz proby promocji gry z reszta to przyniosloby wiecej szkody niz pozytku. Co ty chcialbys promowac?

Hmm zakładając że infrastruktura dla nowych graczy jest już zrobiona(Jasny przewodnik co i jak, pełne odświeżenie Wikipedii + uporządkowanie poradników na forum) Promowałbym fantastyczny mod do kultowej gry, w pełni funkcjonalny MMORPG pozbawiony jakichkolwiek komercyjnych efektów (żadnych gównianych kont premium, żadnych reklam, żądnego wysyłania smsów.)

Gdzie? To jest ciężka sprawa przeprowadzić reklamę bez pieniędzy ale chyba głównie za pomocą Facebooka i innych tego typu stron, mierzyłbym w wiek 14+ których to przedstawiciele dzisiaj niewiele wiedzą o uroku gier 2d. (Zobaczcie jak popularna była Tibia)
Logged
Scamers: Grimmi
Beware of trading with this person.
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #144 on: April 15, 2013, 06:34:49 pm »

Myśmy się na TLA przeprowadzili i jest fajnie. Dużo questów, masa nowych itemów, wkurzający skomplikowany craft. Wydaje mi się, że jednak ruscy bardziej przemyśleli czego oczekują gracze i choć miast jest mniej niż w 2238 to świat wydaje się pełniejszy i większy. Szczerze mówiąc w 2238 nie ma za bardzo co robić w 3-4 graczy, w TLA jest.
Logged
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #145 on: April 15, 2013, 06:37:03 pm »

xsarq - jestem nowym graczem, co może mi zaproponować gra?

Kopanie skałek? Ograniczenie na ileś tam minut i ciągły ich brak.
Stanie na mapie, bo mam tel? Jest wpierdol, bo stałem na mapie za długo.
To może craft? Ogranicznik czasowy, bo nie mogę mieć 5 pukawek pod rząd.
Walka TB? Nie działa, enco zamyka się po kilku minutach, więc nici z dobrego PVP
Walka RT? Chyba ze skorpionami, bo mój 2lvl każdy pojedzie i stracę ekwipunek

To co Ty chcesz reklamować? Grę w której nic nie ma? Ile jest questów? 10? Z czego 8 nie działa poniżej 3CH?

xsarq

  • You Can't Kill What's Already Dead
  • Offline
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #146 on: April 15, 2013, 06:45:05 pm »

Napisałem co chcę reklamować. Zgadzam się że najpierw należy zrobić porządek z questami Ale:

Kopanie - fix jest całkiem fajny, może nie do końca są zbalansowane chronione kopalnie(puste jak cholera) ale w niechronionych kopie się całkiem wygodnie.

Stanie na Mapie -> Nowy gracz przystosuję się do tego dużo szybciej niż ty czy ja. On nawet nie będzie wiedział że kiedyś było inaczej.

Craft -> Ogranicznik czasowy nie jest tak upierdliwy to jest 6h ciężko go wykorzystać komuś kto nie ma dużo materiałów.

Walka TB -> To co uważasz za wadę jest jednocześnie zaletą dla początkującego "Nikt mi się nie wpierdoli bo ciężkiej i długiej walce by zabrać mój loot."

Walka RT -> Kompletna tajemnica dla newbie rzecz której i tak nie będą dotykać.

At  Zuczek:

Ja rozumiem że TLA jest fajne. Ale serwer ten posiada dużo elementów które mnie do niego zniechęcają np nie za bardzo sobie wyobrażam tą grę zupełnie bez trybu turowego -> może i prawdziwi "pro" grają tylko na rt ale ja cenię sobie możliwość gry na tb i nie zamierzam z tego rezygnować.

Do tego różnego rodzaju gejobronie i high tierowy stuff. Na 2238 są cenne bo mają go nieliczne jednostki, w TLA high tier może mieć każdy przez co przestaję być on prawdziwie "high".

Logged
Scamers: Grimmi
Beware of trading with this person.

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #147 on: April 15, 2013, 06:53:38 pm »

xarsq to jakiś wstrętny prowokator
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #148 on: April 15, 2013, 06:54:56 pm »

Quote
Do tego różnego rodzaju gejobronie i high tierowy stuff. Na 2238 są cenne bo mają go nieliczne jednostki, w TLA high tier może mieć każdy przez co przestaję być on prawdziwie "high".

I co z tego? Jest to i ludzie mają. Na 2238 cenne to są medykamenty ostatnio...
Logged
Re: Sad but true albo aktualny status FO2238
« Reply #149 on: April 15, 2013, 06:56:53 pm »

Tak, wizja FO2238 przez nowego gracza.
Quote
Po co mam ściągać i uruchamiać grę multiplayer, jak tu nikogo nie ma?

A, że niby reklama przyciągnie nowych graczy, na ile 2-3 dni? I sobie pójdą, bo nikt nie będzie czekał 6 godzin, aby móc zrobić pukawki czy expić na tym.

Wybacz, ale nadal śmiem twierdzić, że 2238 nie jest dla nowego gracza tym, czym podwinięta kiecka dla prawiczka.
Pages: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 28
 

Page created in 0.042 seconds with 22 queries.