fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 20, 2024, 04:13:25 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 50

Author Topic: Nasze buildy  (Read 119001 times)

Re: Nasze buildy
« Reply #105 on: April 06, 2010, 01:30:45 pm »

Ja mam takiego builda, raczej all-round:
S 6
P 6
E 8
C 3
I 7
A 9
L 1
Logged

Kharaam

  • Spartan Pigrat
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #106 on: April 06, 2010, 01:33:33 pm »

nie
siła krytyków zależy od generowanego rzutu 1-100  tabeli krytyków, tam pomóc nam może tylko Better Criticals, dodając +20% (warto go wziąć, a nawet trzeba)
Luck to bazowa szansa na traf. kryt. JEŚLI nie robimy Aimed Shot. W przypadku gdy strzelamy np. w oczy szansa na kryt. wzrasta drastycznie. Wtedy ! punkt LUCK może być warty nawet 5% szansy krytyka. Kiedyś był taki wzór, obecnie nieaktualny ale podobny. Wyglądał on tak:
(50+LK*5)% z 60 + Base crit oznaczało to że z LUCK 6 strzelając w oczy było  54% szansy na kryt. Z 10 LUCK było to 70%. Tak więc 10 było o wiele lepsze niż 6.
Logged

Blubber we miss You!!!

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #107 on: April 06, 2010, 02:51:38 pm »

Napisałem "podobno" mocniejsze kryty siadają :P kiedyś była o tym dyskusja, ale już nie pamiętam gdzie. Krytyki w FOnline zostały zmienione i mają mało wspólnego z poprzednimi Falloutami. Przydałoby się coś na wiki o tym.
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Nasze buildy
« Reply #108 on: April 06, 2010, 03:13:50 pm »

nie
siła krytyków zależy od generowanego rzutu 1-100  tabeli krytyków, tam pomóc nam może tylko Better Criticals, dodając +20% (warto go wziąć, a nawet trzeba)
Luck to bazowa szansa na traf. kryt. JEŚLI nie robimy Aimed Shot. W przypadku gdy strzelamy np. w oczy szansa na kryt. wzrasta drastycznie. Wtedy ! punkt LUCK może być warty nawet 5% szansy krytyka. Kiedyś był taki wzór, obecnie nieaktualny ale podobny. Wyglądał on tak:
(50+LK*5)% z 60 + Base crit oznaczało to że z LUCK 6 strzelając w oczy było  54% szansy na kryt. Z 10 LUCK było to 70%. Tak więc 10 było o wiele lepsze niż 6.

Teraz jest (60+LK*4)% z 60 + Base crit (Atom tak napisał, ale nie chce mi się szukać teraz tamtego topica), dla strzału w głowę 10% różnicy, w oczy 12% różnicy - jak na 4 zużyte punkty to powiedziałbym, że niedużo. 
Logged
Re: Nasze buildy
« Reply #109 on: April 06, 2010, 04:30:56 pm »

Teraz jest (60+LK*4)% z 60 + Base crit (Atom tak napisał, ale nie chce mi się szukać teraz tamtego topica), dla strzału w głowę 10% różnicy, w oczy 12% różnicy - jak na 4 zużyte punkty to powiedziałbym, że niedużo. 

Nie może być teraz tak bo to sie niczym nie różni od wcześniejszych tabel ponieważ wcześniej bylo (50+LK*5)% z 60 + LK i ewentualnie perki wiec gdzies chyba jest problem skoro niby szansa na kryta została obniżona a według tego co piszesz to chyba nie :D
Logged
Re: Nasze buildy
« Reply #110 on: April 06, 2010, 05:23:39 pm »

Nie może być teraz tak bo to sie niczym nie różni od wcześniejszych tabel ponieważ wcześniej bylo (50+LK*5)% z 60 + LK i ewentualnie perki wiec gdzies chyba jest problem skoro niby szansa na kryta została obniżona a według tego co piszesz to chyba nie :D

A jednak.
Logged

Agerom

  • Nemesis-Type in game
  • Offline
Kilka pytań :)
« Reply #111 on: April 13, 2010, 08:56:27 pm »

Witam, od razu mówię, że jestem nowy. :)
Witam wszystkich!Zawitałem tutaj, by zapytać o kilka spraw.[tylko łagodnie proszę]

Mam już postać[mega kiepską] ale dość się już wzbogaciłem i chcę zrobić nową postać, tym razem big gun

mój plan jest taki:
st 6, pe 8, en 7, ch 3, in 6, ag 10,lk 2
trait:fast shot
tagi:big guns,repair, science
chcę craftować big guny, wiem na pewno że wezmę 1 lvl[bazooka i rakieta]
a dalej to już sam nie wiem, pewnie będzie to 2lvlbig gun smither i 2 lvl doctor[żeby stimpacki robić sobie]

Ok teraz pytania-
1:Czy da się przerzucić itemy bez konieczności ingerowania innej postaci/kolegi?
2:czy mój build jest dosyć dobry by sobie poradzić?
3:czy da się rozebrać namiot i odzyskać 10 hides?
4:NAJWAŻNIEJSZE[jak do cholery mam expić biggunnerem? Ładowanie z bazooki w byle scorpiona to kiepski pomysł...]

Proszę o miłe komentarze i porady. Dzięki!
Logged

maszrum

  • Soldiers of Thunderstorm
  • Offline
Re: Kilka pytań :)
« Reply #112 on: April 13, 2010, 11:26:42 pm »

Quote
1:Czy da się przerzucić itemy bez konieczności ingerowania innej postaci/kolegi?

bez bazy i wspolnego namiotu ? da sie ale nie bedzie to latwe, znajdz jakies ustronne miejsce i modl sie zeby nitk cie nie widzial w trakcie przerzucania rzeczy

Quote
2:czy mój build jest dosyć dobry by sobie poradzić?
jesli mam byc szczery to build jest ..kiepski

Quote
3:czy da się rozebrać namiot i odzyskać 10 hides?
nie.

Quote
4:NAJWAŻNIEJSZE[jak do cholery mam expić biggunnerem? Ładowanie z bazooki w byle scorpiona to kiepski pomysł...]

no wlasnie expic postac tez trzeba umiec.. dzisaj przysiadlem i przez kilka godzin wbilem ten 14poziomow - straszna nuda :> ale cos za cos..
skoro jestes poczatkujacmy graczem to polecalbym ci jednak zalozenie nowego , leszego smallgunera
granie biggunerem na starcie nie nalezy do najlatwiejszych.. do tego dosc drogie, jesli grasz samemu



« Last Edit: April 13, 2010, 11:30:40 pm by maszrum »
Logged
Re: Nasze buildy
« Reply #113 on: April 14, 2010, 07:00:27 am »

si 10
pe01
en10
cha01
int10
ag10
lk01
tagi na meele,repair,outdor
traits small frame,brusier
a to moj build  troche masohistyczny ale fajnie sie nim gra,dobry na wyprawy na skalki do kopalni w gecko(jak ginie to nic nie traci:) i ma jedna zalete moze sie najesc panadolu do obuha.
Logged

Daro

  • Bang Bang Smash
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #114 on: April 14, 2010, 09:36:50 am »

Po kiego grzyba ci bruiser? Wywal go, a zaoszczędzisz 2 Special points.
Re: Nasze buildy
« Reply #115 on: April 14, 2010, 09:19:22 pm »

dobry na wyprawy na skalki do kopalni w gecko(jak ginie to nic nie traci:)

Tzn?

Kharaam

  • Spartan Pigrat
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #116 on: April 14, 2010, 10:28:43 pm »

znaczy nie nosi giwery, ammo i pancerza. myśl
Logged

Blubber we miss You!!!

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #117 on: April 14, 2010, 11:01:31 pm »

Krytyki to bardzo fajna rzecz dla Melee/Unarmed sam kiedyś miałem przed wipem Unarmeda PK, fajna sprawa :P dlatego 1 lucka będzie cię trochę boleć, a 10 inta to raczej za dużo. Będziesz też tracił dużo HP podczas walki (nawet w PvE) więc bez FA też syf będzie :/ 2x Toughness to jest "must have" dla unarmeda, ale żeby go mieć musisz mieć 6 lucka :P
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Nasze buildy
« Reply #118 on: April 15, 2010, 08:56:30 am »

ale statsy 10011001101001 tak fajnie wygladaly:)
Logged
Re: Nasze buildy
« Reply #119 on: April 15, 2010, 09:56:59 am »

z postaciami hth jest tak że wybierasz albo dmg dealera albo postac nastawioną na cryty. Moje propozycje dla obu postaci:

dmg dealer:

st 8
pe 1
en 10
ch 3
in 8
ag 10
lk 1

triats: heavy handed, small frame
tagi: unarmed, FA, doc
perki: bonus hth damage x3, living anatomy, bonus hth attacks, action boy x2

Zakładam że  będzie to pierwsza postać - stąd 3 ch. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by zabrać 2 punkty i przeznaczyć je np. do siły. Aha, psycho to twój przyjaciel.


kryty (postać nastawiona na piercing strike)

st 5
pe 6
en 8
ch 1
in 7
ag 8
lk 6

triats: small frame, jinxed  :D
tagi: unarmed, FA, Doc

perks:
toughness
more crit
better crit
live giver
more crit
bonus hth attacks
toughness

Zaczynasz walke od piercing strike. Jak uderzysz w rękę to jest spora szansa że kolesiowi wyleci działko z łapy. Jak spanikuje to zazwyczaj  odbiegnie. Ty szybko zwijasz zabawkę i uciekasz :P strasznie denerwujące :D Można też walić w oczy i w tedy zazwyczaj jest szansa na KO. A w tedy to wiemy jak walka wygląda...

Oczywiście na otwartym terenie jesteś łatwym celem, ale ten build jest stworzony do walki w pomieszczeniach czy zza rogu.

oczywiście, może ktoś sie ze mną nie zgodzić. Ok, nie jestem wszechwiedzący.
« Last Edit: April 15, 2010, 09:59:37 am by Widok »
Logged
Pages: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 50
 

Page created in 0.099 seconds with 25 queries.