fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 01:18:27 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2 3

Author Topic: Changelog 28/06/2012  (Read 7281 times)

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Changelog 28/06/2012
« on: June 29, 2012, 08:03:38 am »

Podpatrzyłem u ruskich to i u nas można wstawić. Z komentarzem  ;D

Changelog 28/06/2012

FIXES:
- Silent Death works with 14mm and .223 pistols. // Karmienie trolli.
- Kamikaze now reduces Damage Resistances instead of Damage Thresholds. // Bez znaczenia
- Bear trap graphics. // ...że co?
- Stability and performence fixes. // Zobaczymy w praktyce. Nowy serwer też miał być zajebisty.
- Fibers visible in field of view only. // Ziefff...
- VTDB should save characters data correctly now. // co to?
- Browsing in faction terminals. // Cokolwiek
- Metzger slave run locations should no longer disappear prematurely. // Bzdurne
- Toxic Caves elevator. // Ulala, to dopiero update.
- Extended some maps near specific entrances that would lock the client's vision. // co??
- Patched ghost wall holes in certain maps. // eee... ok
- Ghost perk. // Karmienie trolla.
- FOV and weapon range contours should be displayed correctly. Also see the fog of war (Features). // FOV to takie coś co jest bardzo potrzebne snajperom. Snajperów znerfili więc FOV stał się zbędny wraz z nimi.
- Many dialogs errors. // Przecież nikt w tej grze nie czyta dialogów. Nawet rpgowcy.
- Minor stuff. // Pewnie naprawili tą niedziałającą lampkę na 6 poziomie Glow.

FEATURES:
- Added the display of fog of war (shadow over the area outside FOV).
  * to enable it, bind it to a hotkey using 2238 config tool. Use the hotkey to toggle its display in game.
  * to change the fog color, add the following string to FOnline2238.cfg in [2238] section:
  * FogColor = R G B A
  * where R, G, B and A range from 0 to 255.
  * there might be a slight difference between FOV contours and the fog of war boundary due to different drawing methods - no need to report that unless the difference is big.
// tzw. FPS drop.

- A new repeatable quest, talk to Martin at Westin's Ranch. // Teraz możesz przerzucać gówno u Westina! Byczo.

CHANGES (WIP):
- Gun Runners courier quest: box is removed after succesful lockpick. // Nudy
- Right between the eyes mow reduces Helmet Anti Crit Modifier by 50% instead of 25%. // Patrz niżej.
- Helmet Anti Crit Modifiers doubled. // W kombinacji z nową tabelą bye bye snipers.
- Adrenaline Rush increases Damage Resistances by 15, 10, 5 and Damage Thresholds by 3, 2, 1 when current HP is below (or equal to) 25%, 50% and 75% of total HP respectively. This is not cumulative. // Bez znaczenia
- Removed cap for Armor Class. // Karmienie trolli na potęgę.
- Updated the base config tool. Changed FixedFPS setting behaviour: negative values disable fixed fps rate and instead work like old GameSleep (value taken negative, i.e. FixedFPS=-5 is equivalent to old GameSleep=5). Using negative values can greatly increase the performance on older machines, be sure to check it out. If in doubt, start with values around -2. Remeber that FixedFPS setting is ignored when you enable VSync. // angielski trudna mowa

- Armour condition drops by half on violent death (instad of flat 75p%) decrease. // Pancerze były i nadal będą bezużyteczne
- Changed Gunrunners Courier Job: Decreased reputation needed to enter the faction to 900. Added limit of max. 1000 reputation being possible to gain from doing the job. // Kogo to obchodzi?
- Increased damage and clip size for XL70E3. // ja jebie... to tym się zajmowali?
- Minor resistance modifier increase for JHP ammo. // Nikt nie używa, nikt nie będzie używał.
- Advanced materials crafting batches. // Co za różnica skoro blueprinty ssą pałę?
- Adjusted critical hit tables. // Tylko w changelogu, znerfiono aim snajperów. Kryty z bursta nadal są imba a to oni byli problemem. Typowe pudło w stylu dev teamu.

EXTRA NOTES:
- Run the updater to obtain the new files. //  :-\
- DON'T FORGET TO DONATE!!! //  ;)
« Last Edit: June 29, 2012, 02:53:59 pm by manero »
Logged

Perteks

  • It's made of vague and to do lists!
  • Offline
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #1 on: June 29, 2012, 09:22:44 am »

Ahaha widać,że kończy się kasa na server musieli coś rzucić na ochłap :D
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #2 on: June 29, 2012, 11:35:10 am »

No w sumie racja, tylko pytanie kto w to jeszcze gra żeby to czytać ^^.
Logged
h
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #3 on: June 29, 2012, 01:50:14 pm »

Dla mnie ten changelog wygląda tak:

Quote
FIXES:
- Further SD boost.
- Minor fixes.

FEATURES:
- Fog of war.

CHANGES:
- Random mess with critical hits and sniper builds.

W skrócie: SD sneakozordy dostają kolejne narzędzie do dalszego trollingu, fajny pomysł z FOW i namieszane w krytykach/snajperach - ruszyłoby mnie to, gdyby jeszcze było do kogo postrzelać w tej grze.

Chyba największe rozczarowanie to nie-wyjebanie granatów z SD i zupełny brak zmian w town controlu (gdzie wbrew obiegowym opiniom niewielkie zmiany uczyniłyby wielkie dobro, ale co tam - lepiej wywracać je do góry nogami co wipe'a, a potem zostawiać na pół roku/rok bez zmian i fixów)

Wersja changeloga dla wichury:

Quote
FORUM CHANGES:
None.

No to sobie pomarudziłem, teraz wasza kolej.
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #4 on: June 29, 2012, 02:09:15 pm »

Proszę, uspokój się. Jestem pewien że Devowie 2238 już pracują żeby naprawić te problemy, a terazniejsze zmiany to tylko nieporozumienie.
Logged
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #5 on: June 29, 2012, 02:47:40 pm »

- Helmet Anti Crit Modifiers doubled. // W kombinacji z nową tabelą bye bye snipers.
- Adjusted critical hit tables. // Tylko w changelogu, znerfiono aim snajperów. Kryty z bursta nadal są imba a to oni byli problemem. Typowe pudło w stylu dev
Jestem smutny z tego powodu, bo teraz sniperzy są do dupy  :(

Byłem wczoraj na evencie z moim lazorem i nie dało się w ogóle grać. Po prostu te krytyki są biedne.
Logged
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #6 on: June 29, 2012, 03:06:43 pm »

A ja jestem smutny, gdyż nadal nie mogę rolplejować spokojnego farmera w Modoc, tylko wkurwionego farmera z Minigunem.

John.Metzger

  • Hey Joe.
  • Offline
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #7 on: June 29, 2012, 03:48:23 pm »

i can´t understand one single word, but it's still fun somehow.
heard poland can into forum again? a delayed "welcome back" from me and dużo zabawy :)

<edit> ok have to admit, i smiled a lot at:
A ja jestem smutny, gdyż nadal nie mogę rolplejować spokojnego farmera w Modoc, tylko wkurwionego farmera z Minigunem.
« Last Edit: June 29, 2012, 06:17:29 pm by John.Metzger »
Logged

Pudzian_Koks

  • Hardkorowy Koksu + Pudzian = Ja
  • Offline
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #8 on: June 29, 2012, 04:09:35 pm »

 :-*
i can´t understand one single word, but it's still fun somehow.
heard poland can into forum again? a delayed "welcome back" from me and dużo zabawy :)
Poland play requiem or tla mk2 xd.
Logged
Nie ma opierdalania się! - Hardkorowy Koksu.

Grimmi

  • Nobody Do that Safe and Fast Trades
  • Offline
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #9 on: June 29, 2012, 06:02:26 pm »

NIe podoba m się tylko to nie ,że sniperzy teraz mają gorzej .... szkoda
Logged
Masters Of The World
SaBaToN For Ever Guys !!!!

Perteks

  • It's made of vague and to do lists!
  • Offline
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #10 on: June 29, 2012, 06:29:50 pm »

its fine as it is :D Czego się spodziewałeś? Rozsądku ? Update który coś poprawi? Myślenia?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #11 on: June 29, 2012, 07:08:02 pm »

I'm trying to give a fuck.

...

Przykro mi, nie umiem się przejąć.

Wersja changeloga dla wichury:
O nie gadaj, skrzynka na spam się zwiększyła wraz z nabitym speechem.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #12 on: July 04, 2012, 11:52:08 am »

Nowy changelog.

FIXES:
- Silent Death does not work with grenades. // yay, ktoś w końcu poprawił wybitnie irytujący błąd Solara

FEATURES:
- New Reno sewers accessible now. // jeszcze nie byłem to nie wiem
- Dynamite Stick added (ingame, but not craftable yet). // o kurwa, poważnie? a myślałem że rzucałem już tym gównem dobre 2 lata temu. zapewne nadal niedostępne, więc no shit given

CHANGES (WIP):
- TC reverted to old system with 15 min countdown and capture zones, additionally, militias have been disabled.
// w końcu powrót do czegoś, co przynajmniej w miarę działało.. + mały fix czyli ograniczenie wojny z NPCami.. swoją drogą nadal żałuję, że nie poprawili po prostu nowego systemu. z tego co wiem to już znaleziono bug z licznikiem, znając życie będzie on wykorzystywany do oporu :> no nic, nie jest źle - to i tak jest "fix" na który czekało x osób. 
- Cars trunks have about 50% of previous capacity. // spoko, i tak każdy używał tragarzy z 196kg i innego sposobu, o którym tutaj nie napiszę, bo pewnie czekałby go nagły nerf :D
NINJAFIXES:
- coś czego nie było w changelogu kilka postów wyżej a mianowicie usunięcie limitu AC. Mój komentarz: chyba kogoś popierdoliło, tudzież za mocno wziął do siebie jedną ze złotych myśli jovanki. mam nadzieję, że tym razem ninjafixem było przywrócenie tego limitu. jeśli nie - to fail.

Poza tym brakuje mi revertu ostatnich zmian dla snajperów.

Wersja changeloga dla wichury:
Quote
FORUM CHANGES:
None.

No to sobie pomarudziłem, teraz wasza kolej.

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #13 on: July 04, 2012, 01:10:30 pm »

Mój ulubiony ból dupki dotyczył swego czasu powolnego pełzania po mapie, kiedy to całkowicie bez sensu ustawiono prędkość podróży na jakąś sadystycznie niską wartość. Nie umiem oszacować ilu graczy zniechęciło się przez ten idiotyczny w każdym calu pomysł, ale po roku tego ślimaczenia okazało się, że można to poprawić zmieniając jeden (słownie: 1) parametr, co zostało niewinnie nazwane "non-update", kiedy zbliżała się surowa Pani Opłata Za Serwer.
Teraz wygląda to podobnie - pół roku płaczów o popsuty małpi gaj zaowocowało przywróceniem poprzedniej wersji, banda hipokrytów przestała płakać i popiskuje z uciechy, może nawet uda się zebrać jakieś grajcarki, by ciągnąć zabawę dalej. Wielka mandala Braku Spójnej Wizji Gry zatoczyła krąg i turla się od nowa.

Wersja changeloga dla wichury:
Kompleks Wichury atakuje znienacka niczym chutliwy analny kamikaze.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Changelog 28/06/2012
« Reply #14 on: July 04, 2012, 02:01:49 pm »

Znowu nie wziąłeś leków.
Pages: [1] 2 3
 

Page created in 0.079 seconds with 18 queries.