fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 10:25:16 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1]

Author Topic: Problem D3DERR  (Read 1621 times)

KazE18

  • Nevbie
  • Offline
Problem D3DERR
« on: March 07, 2012, 03:43:25 pm »

Witam otóż mam pewien problem (następny) a wiec gdy wchodzę do Luncher-a klikam ,,Play" wyskakuje mi okienko i po chwili znika . w logach można się połapać ze to wina D3DERR .
Mam starego kompa ojj bardzo starego ale F2 mi chodzi płynnie , bezproblemowo :) Jestem nowym użytkownikiem i powiem szczerze że bardzo się napaliłem na FO2238 (siedze już ok10godzin by w końcu uruchomić grę) .
dodam że to nie pierwszy problem z uruchomieniem gry ,były wcześniej :
-Problem z instalacja (zaradziłem ściągając gotowca z dropboxa)
-Problem z inicjacja (sciągnełem net frameworka 2.0)
-Problem z dx/xxxx (uaktualniłem dx)

teraz problem z tym oczywiście przejrzałem forum (nie jestem leniwy) oraz zapytałem wujka googla o tym ale na forum nic takiego nie znalazłem (może jest) a wujek google radzi by ściągnąć program który znajduje spooooro problemów (1600+) i chce za siebie ładna cene ,,żeby naprawić te (zmyślone) problemy ".

czy ktoś miewał taki problem ? komuś mówi coś D3DERR , i wie jak z tym walczyć ? Jak tak to proszę bardzo ładnie o pomoc :)
- dokładny opis komputera (everest)
-Logi fo.exe
-logi foluncher
Dalej walczę ... Fallout 2 działa wiec zaczełem czytać/sprawdzać stery ustawienia itp i znalazłem coś takiego ,,
Problem :Sprzętowe przekształcenia i oświetlenia (HTL) nie są obsługiwane. Nowoczesne gry 3D mogą tego wymagać." . Czy ktoś mi może powiedzieć czy przy tworzenia client-a programiści dodali HTL ? Jeżeli tak to zostanie mi 3danalyzer i próba włączenia FO2238 za pomocą niego ;<
« Last Edit: March 07, 2012, 04:44:14 pm by KazE18 »
Logged
Wood-Computer :
-Microsoft Windows XP Professional SP2
-DirectX 5.03.2600.2180
-Intel Celeron, 566 MHz (8.5 x 67)
-384 MB  (SDRAM)
-Karta wideo NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro  (32 MB)
-----Możesz się śmiać x3 , ale wyciągnę starego kompa ze strychu byle by pograć w F2!---------

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Problem D3DERR
« Reply #1 on: March 07, 2012, 05:24:32 pm »

FO działa na zupełnie innym, napisanym od nowa silniku niż F2.

Nie mam pewności, ale jeśli miałbym zgadywać, obstawiam za słabą kartę graficzną albo procek. Chipset BX też nie jest jakiś wybitnie zaawansowany. Nie myślałeś o jakimś ulepszeniu sprzętu za pomocą Allegro? Poniewiera się tam za śmieszne pieniądze sporo interesującego złomu.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Problem D3DERR
« Reply #2 on: March 07, 2012, 05:25:55 pm »

Quote
Karta wideo   NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro  (32 MB)

Tu jest twój problem. FOnline2238 ma modele 3D i wymaga pewnie wersji Direct X która jest nowsza od tej, którą obsługuje twoja grafika. D3DERR to Direct3D Error. Serio możesz spróbować na stronach ze starymi śmieciami albo w lokalnym punkcie skupu starych kompów spytać czy mają coś na AGP. Dowolny GeForce na AGP powinien działać i będzie kosztował w porywach do 50zł.
Logged
<Izual> Let's crash server

KazE18

  • Nevbie
  • Offline
Re: Problem D3DERR
« Reply #3 on: March 07, 2012, 07:34:01 pm »

Już rozwiązałem problem ustawiłem rozdzielczość taka jak na ekranie i włączyłem full-screena . Ale teraz , pograłem sobie , zabili mnie z 3 razy 2 razy padlem przez szczury i gekony ;-) nawet spotkałem ,,racoon-a" ale teraz could't connecting to server :< wTF serwer off ? o.o
(nick:nietoperek)
Logged
Wood-Computer :
-Microsoft Windows XP Professional SP2
-DirectX 5.03.2600.2180
-Intel Celeron, 566 MHz (8.5 x 67)
-384 MB  (SDRAM)
-Karta wideo NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro  (32 MB)
-----Możesz się śmiać x3 , ale wyciągnę starego kompa ze strychu byle by pograć w F2!---------
Pages: [1]
 

Page created in 0.064 seconds with 18 queries.