fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 13, 2024, 10:31:34 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 60

Author Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 138195 times)

Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #615 on: July 28, 2012, 05:11:13 pm »

Opłaca się robić alta pod skill barter?

"Your barter skill does not affect the prices of items that merchants specialize in. For example, Dr. Jubilee in Shady Sands specializes in Drugs, so buying a Super Stimpak from him will always cost 310 caps, no matter what your skill is."

Więc mam czekać na frajera który sprzeda jakąś broń w sklepie z pancerzami za 0 kapsli?
Jest tu napisane , że nie redukuje cen  przedmiotów w których handlarz specjalizuje , więc po co barter, przecież jeśli chce kupić broń idę do sklepu z bronią ,a jeśli leki/"narkotyki" to kupuje je u doktorka bez redukcji ceny (niestety).

Znacie może jakieś praktycznie zastosowanie tego skilla?
« Last Edit: July 28, 2012, 05:12:45 pm by Death Swag »
Logged
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #616 on: July 28, 2012, 08:35:03 pm »

mozesz lepiej targowac ceny u innych graczy
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #617 on: July 28, 2012, 09:14:23 pm »

Opłaca się robić alta pod skill barter?

"Your barter skill does not affect the prices of items that merchants specialize in. For example, Dr. Jubilee in Shady Sands specializes in Drugs, so buying a Super Stimpak from him will always cost 310 caps, no matter what your skill is."

Więc mam czekać na frajera który sprzeda jakąś broń w sklepie z pancerzami za 0 kapsli?
Jest tu napisane , że nie redukuje cen  przedmiotów w których handlarz specjalizuje , więc po co barter, przecież jeśli chce kupić broń idę do sklepu z bronią ,a jeśli leki/"narkotyki" to kupuje je u doktorka bez redukcji ceny (niestety).

Znacie może jakieś praktycznie zastosowanie tego skilla?

Mam alta z 245% barter i różnica w cenach jest widoczna, szczególnie w handlu wymiennym. Nie dość, że sprzedaję za więcej, to i kupuję za mniej. Wyklepię 20 combat shotgun'ów (normalnie za jednego Buster w NCR daje chyba 1300 caps a mi 2000) i wymieniam je na jakieś lazzzory itp :D moim zdaniem się opłaca. Jeszcze przykładowo za miniguna krzyczą 9k (normalnie 12k), metal armor sprzedam za 1900 (normalnie 1200) a głupią linę za 165 caps - zrobię 100 i lecę wymieniać na 50 SS.
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #618 on: July 31, 2012, 09:18:25 pm »

Własnie robię "Blue Print Huntera" , czy macie może jakiś wzór na taką postać?
Wiem , że obowiązkowo musi posiadać 10 luck oraz 10 percepcji do tego outdoorsman , lockpick + jakiś tam skill bojowy + Treasure Hunter , nie mam tylko pewności czy taka postać się dobrze spisuje i czy o czymś nie zapomniałem , był bym wdzięczny gdyby ktoś mógł rozpisać mi taką postać w FCP :)
Logged
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #619 on: August 01, 2012, 01:09:03 am »

daj w melee, daj mu 70pp i kup mutka unarmed. do rozpierdalania antow i scorpionow starczy. 6 percepcji sie przyda zeby widziec pulapki. 10 luck? luck nie oddzialowywuje na lockpick
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #620 on: August 02, 2012, 01:08:06 pm »

No , postać gotowa , szukałem już długo i nic , pusto , oczywiście przeszukiwałem ruiny ze szczurami i skorpionami.
Szczerze mówiąc nie wiem jak to ma wyglądać , skrzynka na środku ruin?
Jeśli ktoś mógł by wstawić screena ze swoim znaleziskiem to niech wstawia
Logged

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #621 on: August 07, 2012, 03:05:29 am »

Uuuu, bro. Na co ci percepcja i takie dyrdymały? Lepiej podnieś sobie int. będziesz miał więcej punktów. Co do Treasure Hunter, szczerze mówiąc nie wiem czy "już" działa. Wziąłem, ale róznicy nie widzę. Łom za łomem ;)  (scavengerzy wiedzą pewnie o co chodzi) I jak chcesz się męczyć z tymi pułapkami, to podnieś trochę skilla, rozbrajanie nie jest takie trudne. (poza tym lepiej próbować rozbroić, niz wejść, chociaż połamanie nóg to nie jest jakiś tam koszmar, dajesz się potem zabić i łazisz znowu). Podnieś sobie outdoor, będzie ci wygodniej. Na non-combat encach skrzynie też są. I wsumie to jest najbezpieczniejsze. Po to ci outdoor. 
A wygląda to tak, że skrzynka jest widoczna z każdego końca mapy i nie zasłania jej żadna ściana ani nic. Zawsze wyraźnie widoczna. Zrób sobie zoom (z+krętka myszy) widac jak na dłoni. Blisko skrzyni zatrzymaj się - hex po hexe i na pewno zobaczysz pułapki zanim na nie wleziesz.
A Lockpick musi być czasem naprawdę wysoki - 200, to jest optymalna, tak myślę, liczba. Skrzynki pojawiają się tylko na przypadkowych encounterach (hehe, Polska, kurwa!), to wiadomo. Zmienianie mapy nic nie da.
A szukanie schematów nie jest takie straszne, trzeba mieć tylko cierpliwość do nich. Wyglada to tak - nie ma skrzyń na wszystkich encach, są czasem. Potem, gdy już jest - z niskim skillem masz małą szansę na otworzenie ich. A potem, jeśli uda ci się otworzyć, masz naprawdę małe szanse, że będzie papier. A na koniec - że ten papier do czegoś ci się przyda. ;D Ale nie jest tak źle. Ja, tak na serio, zacząłem szukać dopiero dziś, (zajmowałem się levelewaniem, po prostu) Trzy schematy - tesla (pancerz, nie hełm), glock plasma i mentaty. Poza tym, kiedyś tam - needler,Caws i z questa - .233 pistol. Czyli że warto.

Tylko kurwwww. nie stójcie po 9 razy na jednej skrzyni - three is a charm, jak to mówią. Nie otworzycie ze 100 lp skrzyni, której ja nie mogłem otworzyć na 180.  Blokujecie tylko innych ludzi na mapie.

A co do tego levelowania - tylko walka burstami, bo nie starczy ci SP, żeby się dobrze wyskillować. Big gun, albo gatling-energy, full hp i damge resistance. No i floatery, floatery, centaury. Lvl w pół godziny. (i uważać na wysoką radiację, najpierw kończyć centaury, bo on skończy ci Action points).

No i nie powiem ci, żebyś ogrindował altami quest Jargo (Hub, Old Town, duże pukawki) z dostawami od G.Runners, bo to zuoo. Ale powiem ci, że czasem nagrodą jest jakiś schemat.
I nie wiem czy to od czegoś zależy, może od luck, a może sprawdzaa otagowany fight skill i nie będę sprawdzał (no ale raczej nie będzie to jet), bo się tego brzydzę). I ty się też, przyszły scavengerze brzydź. (i pewnie nieraz spotkamy się na pustkowiach. Dosyć często wpadamy tam, wśród ruin, na siebie. Tzn. oni wypadają na moją mapę, bo nie mają outdoora... ::)
Na koniec powiem ci jesszcze, żebyś nosił więcej niż jeden zestaw wytrychów, bo się zużywają, a ja ci wtedy nie pożyczę. I nie mieszaj z frakcjami niepotrzebnie. Bo już nie będziesz miał żadnych "bezpiecznych spotkań" do swobodnego wejścia)
Ufffff ;)

A teraz moje pytanie. Jak to wygląda z bezpiecznym parkowaniem auta na pustyni? Bo mam sprzeczne dane, a wy gracie więcej, wiecie jak to jest. Da się, tak w ogóle?
« Last Edit: August 07, 2012, 09:50:26 am by Billy Carter »
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #622 on: August 07, 2012, 07:40:13 am »

A teraz moje pytanie. Jak to wygląda z bezpiecznym parkowaniem auta na pustyni? Bo mam sprzeczne dane, a wy gracie więcej, wiecie jak to jest. Da się, tak w ogóle?
Po dziesięciu minutach encounter z autem/karawaną się zamykał i wtedy teoretycznie nikt go nie mógł znaleźć. W praktyce nie wiem, może jest lub był jakiś zmyślny bug i jednak znaleźć można było po tym czasie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #623 on: August 07, 2012, 05:58:26 pm »

Ok, dzięki.  No bo wczoraj buchnęli mi scouta. Scout 3k, czyli tyle co bramin nasra, ale wracałem pieszo, przeżuwając gorycz zawodu (że jednak porwany!) i porażki. W bagażniku było 20 lin (smacznego). Ale porażki dlatego, że ja też potrafię ukraść auto. Ale do tego trzeba nosić w kieszeni extra klucz. No i nikt nie jest tak głupi (ja byłem wygodny) by zostawiać auto na widoku....
Mniejsza z tym. Podoba mi się zabawa w Glow, ostatnio. :D A najbardziej doceniłem żart, że winda z 5 na 6 też nie działa. Nie chodźcie tam sami, ktoś musi zostać na szóstym, z radyjkiem i naprawiać wam ją. Ale wy już to wiecie.
Masz obrazek kochanie:
« Last Edit: August 07, 2012, 06:03:51 pm by Billy Carter »
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.

Sorisso

  • Ostrze noże i nożyczki, halabardy i pilniczki
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #624 on: August 07, 2012, 06:19:15 pm »

do dojechania na 6 pietro sluzy inn winda a na tym screenie to o co ci chodzi?
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #625 on: August 07, 2012, 06:23:47 pm »

Ktoś wyżej pytał jak wygląda skrzynka na enco.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #626 on: August 07, 2012, 06:28:13 pm »

Czy mógł by ktos podać ip do" Updater" i "w confing"

Z góry dziekuje
Logged

Sorisso

  • Ostrze noże i nożyczki, halabardy i pilniczki
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #627 on: August 07, 2012, 06:33:48 pm »

176.9.105.171 / 2238

Ah niezauwazylem wichura dzieki
Logged

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #628 on: August 07, 2012, 06:55:16 pm »

do dojechania na 6 pietro sluzy inn winda a na tym screenie to o co ci chodzi?

Jak to nie, tam jest tylko jedna (chyba ???). Z 1 na 3, z 3 na 6, naprawić generator, pojechać se na piąte,, napocić się nad lockerami, nabrać stuffu, dowiedzieć się, że winda wysiadła. I bezsilnie czekać na następny respawn robotów. Tak to będzie wyglądać gdy ktoś pojedzie samemu. Bez względu czy pojedzie na piąte, czy na czwarte. Czy ja sie mylę?
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.

Billy Carter

  • Nie strzelać do księdza !
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #629 on: August 07, 2012, 06:56:18 pm »

176.9.105.171 / 2238

Ah niezauwazylem wichura dzieki

Spoko.


:P
Logged
Zawsze są jacyś żołnierze i poeci.
Pages: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 60
 

Page created in 0.08 seconds with 19 queries.