fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 14, 2024, 02:47:13 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 60

Author Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 138246 times)

Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #540 on: June 15, 2012, 07:06:11 pm »

Chciał bym żeby jeszcze to kiedyś odżyło , chyba wszyscy tego chcą.
Przeglądałem dział z pomysłami na tym forum, i muszę przyznać że są naprawdę fajne, jak by to ktoś... ehhh
Żałuję że nie doceniłem FO 2238 za czasów jego świetności , dopiero teraz dostrzegam te wszystkie jego największe zalety .
Szkoda że każdy ma właśnie tylko  jakieś tam swoje zdanie, czy przemyślenia , a nigdzie nie ma konkretnych informacji od teamu. Po mojemu wygląda to tak:
-Ojciec zginął (Fallout 2238)
-Matka zwariowała i straciła kontakt z rzeczywistością (dev-team)
-Dzieci siedzą w pokoju i nie wiedzą co się dzieje, nikt im nic nie chce powiedzieć , domyślają się różnych rzeczy, starsze rodzeństwo dba o młodsze, dodaje mu otuchy , bo jednak czują że coś jest nie tak (gracze)
...
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #541 on: June 15, 2012, 09:11:22 pm »

Chciał bym żeby jeszcze to kiedyś odżyło , chyba wszyscy tego chcą.

Szczerze? Wątpię. Znudzeni i mało aktywni developerzy(nawet w najlepszych czasach), wkurwiający do bólu game masterzy(patrz ostatnia rozdawanka skinów, naprawdę Jovi lubię Cię ale weź walnij głową o ścianę i się obudź, serwer na finiszu a Ty dalej kierujesz się zasadami które się nie sprawdziły ;)), męcząca na dłuższą metę społeczność.

Są inne gry, ciekawsze i lepsze. Teraz czas je znaleźć  :)
« Last Edit: June 15, 2012, 09:17:29 pm by manero »
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #542 on: June 15, 2012, 09:15:50 pm »

Teraz czas je znaleźć kupić.
Darmowe gry są chujowe, żeby w coś konkretnego pograć trzeba udać pinions.
Przykłady? GW2, WoW, LotrOnline, i takie tam.
Gri za fri są chujowe.
Logged
h

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #543 on: June 15, 2012, 09:18:24 pm »

Darmowe gry są chujowe, żeby w coś konkretnego pograć trzeba udać pinions.
...
Gri za fri są chujowe.

To idź do pracy, a nie narzekasz  :)
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #544 on: June 15, 2012, 09:44:10 pm »

Darmowe gry są chujowe, żeby w coś konkretnego pograć trzeba udać pinions.
Przykłady? GW2, WoW, LotrOnline, i takie tam.
Gri za fri są chujowe.

Darmowe gry nie sa chujowe, jednak moga je tworzyc chujowi ludzie, podobnie jak chujowi ludzie moga pisac chujowe komentarze lub dawac chujowe przyklady z chujowymi grami...

JovankaB

  • Guest
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #545 on: June 15, 2012, 10:32:00 pm »

Witam, mam takie pytanie, mianowicie o co chodzi z tymi ciągłymi cofkami na serwerze (nie wspominając o ciągłym pauzowaniu się gry na kilkanaście sekund) ? Chciał bym wiedzieć czy to się dzieje regularnie o stałych godzinach (jak tak to kiedy) , czy to problem przejściowy, i ogólnie...

Quote
Nikt nie wie, jaka jest tego przyczyna, bo jak zwykle nie ma żadnej konkretnej informacji ze strony dev-teamu.

Pauzowanie na kilkanaście sekund to zapis pliku ze stanem gry wykonywany automatycznie przez serwer FOnline. Obecnie dzieje się to co 15 minut. Kiedyś nie dało się tego zauważyć, bo zapis odbywał się w osobnym wątku, tzn. równocześnie z działającą grą, a obecnie gra zatrzymuje się na czas zapisu. Nie wiem czemu to się zmieniło. Częstotliwość zapisu została niedawno zwiększona ze względu na brak stabilności serwera FOnline (lepiej poczekać pół minuty niż być cofniętą o pół godziny).

Jest to denerwujące, ale z drugiej strony przynajmniej wiadomo kiedy gra jest zapisana :)

Cofki to wczytanie pliku ze stanem gry po padnięciu serwera FOnline (zazwyczaj ostatniego automatycznego zapisu, czyli obecnie maksymalna cofka to 15 minut). O ile mi wiadomo główny problem polega na tym, że serwer FOnline przerywa działanie gdy zajmie całą dostępną dla siebie pamięć. To jest problem z aplikacją a nie z maszyną. Już kiedyś były podobne problemy z brakiem stabilności i zostały usunięte. Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem będzie podobnie :)
« Last Edit: June 15, 2012, 10:36:41 pm by JovankaB »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #546 on: June 15, 2012, 10:43:30 pm »

OpenTTD jest darmowe (od wersji 1.x.x już całkiem legalnie, mają własne grafiki) i ani trochę chujowe, choć trudno tam o dynamikę i widowiskowe strzelaniny.

Przeglądałem dział z pomysłami na tym forum, i muszę przyznać że są naprawdę fajne, jak by to ktoś... ehhh
Moim ostatnim pomysłem, który ośmieliłem się przedstawić w "Sugestiach", było turboprzedszkole na Ghost Farmie. Żadnych wad, wszystko przemyślane jak trzeba, nawet jakąś mapkę w wersji prealpha ulepiłem. Temat ociekający seksem i zajebistością, dzięki któremu można by utrzymać więcej nowych graczy niż tę garstkę, wyłowioną losowo spod śmietnika w NCR. Lud się wypowiedział, pochwalił, achał i ochał, istne cycki z masłem.
Zostało to zignorowane z góry na dół, jak znakomita większość tego działu. Może dlatego, że nie proponowałem, by coś znerfić lub zlikwidować.

Szkoda że każdy ma właśnie tylko  jakieś tam swoje zdanie, czy przemyślenia , a nigdzie nie ma konkretnych informacji od teamu. Po mojemu wygląda to tak:
-Ojciec zginął (Fallout 2238)
-Matka zwariowała i straciła kontakt z rzeczywistością (dev-team)
-Dzieci siedzą w pokoju i nie wiedzą co się dzieje, nikt im nic nie chce powiedzieć , domyślają się różnych rzeczy, starsze rodzeństwo dba o młodsze, dodaje mu otuchy , bo jednak czują że coś jest nie tak (gracze)
...
Konkretna informacja od dev teamu to mit, odkąd pamiętam (koniec 2009 roku) była to komunikacja mocno jednostronna. I teraz się to mści w dość przykry sposób.

Fragment o dzieciach rozpierdolił mi szyszynkę na kawałki, śmiałem się bardzo. Szacun.
Logged
Nie biegaj za stadem.

The Gamer

  • KLINrap
    • mruwa1z @ YouTube
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #547 on: June 16, 2012, 03:09:21 pm »

Witam!
Mam kilka pytań odnoście tworzenia kilku przedmiotów.
Otóż do stworzenia Improved_Flamer potrzebna jest profesja Gunsmith_(Big_Guns) na drugim poziomie oraz Improved_Heaterchamber. Posiadam profesję oraz wszystkie wymagane przedmioty, aby wszystko scrafcić jednak mimo tego gdy klikam na workbench na liście nie ma ani heaterchamber, ani improved flamera. To samo tyczy się Flamethrower_Fuel_MKII.

Dlaczego tak się dzieje? Z góry dzięki za pomoc.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #548 on: June 16, 2012, 03:47:18 pm »

Potrzebujesz blueprintów, czyli schematów na większość ciekawych fantów. Akurat na improved flamera oraz fuel MkII schematów jeszcze nie zaimplementowano (o ile wiem nikt tego nie znalazł), więc ich nie zrobisz.
Logged
Nie biegaj za stadem.

The Gamer

  • KLINrap
    • mruwa1z @ YouTube
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #549 on: June 16, 2012, 04:57:15 pm »

No to trochę bez sensu, że na wiki nie piszą o blueprintach.
W każdym razie, dzięki.

EDIT:
Pytanie o zadania od Bractwa - skończyłem wszystkie, które mógł mi dać kolo w bunkrze, teraz mam się zgłosić do Cytadeli lecz nikt tam nie chce ze mną rozmawiać. To jakiś bug? Ostatnie zadanie to wyprawa po dane do bunkru Bractwa koło Necropolis.
« Last Edit: June 16, 2012, 05:03:22 pm by The Gamer »
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #550 on: June 16, 2012, 05:25:48 pm »

No to trochę bez sensu, że na wiki nie piszą o blueprintach.
W każdym razie, dzięki.

EDIT:
Pytanie o zadania od Bractwa - skończyłem wszystkie, które mógł mi dać kolo w bunkrze, teraz mam się zgłosić do Cytadeli lecz nikt tam nie chce ze mną rozmawiać. To jakiś bug? Ostatnie zadanie to wyprawa po dane do bunkru Bractwa koło Necropolis.

Są dwa tłumaczenia tego:
1. Quest jest niedokończony i nie ma NPCa który kończy twój questline u BoSów.
2. Nie ma NPCa ponieważ był abusowany przez ruskich aby dawał im wódke.
Logged
h
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #551 on: June 16, 2012, 05:28:43 pm »

Jako nubek pokuszę się o kilka zapytań a mianowicie:
Czy tak jak w f2 tak i tutaj idzie sobie "doczepiać" chipy?
Snajperek który ma 3 str jaką bronią miota (chodzi o small guns)?


Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #552 on: June 16, 2012, 05:52:58 pm »

Snajperek który ma 3 str jaką bronią miota (chodzi o small guns)?

Z siłą 3 możesz strzelać z needler pistol albo ppk12 ;) to drugie jest dla ciebie nieosiągalne a to pierwsze jest do dupy. Snajper musi mieć 5 siły, builda pod dragi albo builda z weapon handling. Ewentualnie builda pod dragi z weapon handling  ;D
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #553 on: June 16, 2012, 06:08:01 pm »

Okej bo znalazłem builda na 3 str i dlatego się zastanawiałem nad tym skąd brać str np na sniper rifle
kolejne kilka pytań które mnie nurtują
Wszędzie czytam że nie ma power armora i adv power armora znowu w grze mówią że jest co jest prawda ?
Czy istnieją moduły?
Logged
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #554 on: June 16, 2012, 06:12:31 pm »

Okej bo znalazłem builda na 3 str i dlatego się zastanawiałem nad tym skąd brać str np na sniper rifle
kolejne kilka pytań które mnie nurtują
Wszędzie czytam że nie ma power armora i adv power armora znowu w grze mówią że jest co jest prawda ?
Czy istnieją moduły?

Bierzesz buffouty lub weapon handling ( perk od 100% SG, EG, BG)
Logged
Pages: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 60
 

Page created in 0.052 seconds with 23 queries.