fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 29, 2024, 02:24:26 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1]

Author Topic: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls  (Read 2745 times)

Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« on: December 06, 2010, 10:20:15 pm »

Witam,

mam do zaprezentowania długo chomikowany w czelusciach dysku twardego programik, ktory być może bedzie pomocny wielu z Was podczas ustalania wojennej ściezki swojego char-a.

Z racji tej, że napisanie poniższego po angielsku byłoby realnie niewykonalne, to wstawiam tę informację tutaj na polskim forum:

Quote
Programik służy do prostego sprawdzania jak bardzo słaby w walce jest nasz build.
Za jego pomocą można też sprawdzić teoretyczną skuteczność broni i amunicji względem wybranego pancerza czy też przeciwnika.
Program zawiera wbudowaną tablice krytyków (Critical Table), tak więc wszelkie obliczenia skuteczności krytyków oraz częstotliwość ich występowania jest obliczana tak jak w grze.

Program posiada wbudowane algorytmy obliczania obrażeń zgodne z mechaniką gry Fonline 2238 (zgodność ponad 95%, osiągnięta na tyle , na ile udało mi się wyciągnąć od devsow informacje o "funkcjach bojowych").

Program jest nieukończony, ciągle go poprawiam, rozbudowuję, ulepszam itp.
Finalna wersja programu, czyli estetyczna, intuicyjna w obsłudze i godna pochwalenia się nią, na długo pozostanie w sferze marzeń.
Brak mi chęci, czasu i pomysłów, nigdy nie umiałem pisać estetycznych, intuicyjnych w obsłudze programów, gdyż wymaga to sporej ilości czasu.
Mam jednak nadzieję, że spełni oczekiwania graczy zainteresowanych mechaniką gry i będzie pomocny w testowaniu broni oraz podczas rozwoju swojego builda a także zaspokoi ciekawość tych bardziej ambitnych.

Więcej informacji w README w programie, które należy ZAWSZE czytać.

Screeny:




link do programu:
http://db.tt/dGJcMgD
« Last Edit: December 06, 2010, 10:27:15 pm by cubik2k »
Logged
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #1 on: December 06, 2010, 10:25:25 pm »

Wygląda obiecująco.

No i Floodnik rozwiał wątpliwości... szkoda.
« Last Edit: December 06, 2010, 10:28:11 pm by Red Dot »
Logged
"War. War never changes"
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #2 on: December 06, 2010, 10:26:19 pm »

E, stare to, uzywam tego od dlugiego czasu - bardzo nieaktualne. Krytyki zle dzialaja itp.
Logged

Janusz2238

  • forum.newfmc.pl
  • Offline
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #3 on: December 06, 2010, 10:30:16 pm »

Dobrze, że można w pliku tekstowym aktualizować parametry broni. Może ktoś się pokusi o aktualizacje?
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl/
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #4 on: December 06, 2010, 10:32:20 pm »

E, stare to, uzywam tego od dlugiego czasu - bardzo nieaktualne. Krytyki zle dzialaja itp.

Krytyki mogą źle działać, zajrzyj do readme co napisałem o aktulaności programu. Zdobądź aktualną tablice krytyków od devsów 2238 a będzie progs aktulany. Resztę parametrów, czyli broń, armor ammo i staty NPC-ów samemu można i nawet trzeba zmieniać.

Inna sprawa, skąd masz dostęp do programu skoro TO jest jego pierwsza publikacja??
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #5 on: December 06, 2010, 10:35:07 pm »

Pierwsza publikacja? Ten program mial kazdy kto w jakikolwiej sposob mial stycznosc z LAW.
Logged
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #6 on: December 06, 2010, 10:38:51 pm »

Program bardzo ciekawy szkoda tylko że ma nieaktualne dane.
Logged
"War. War never changes"

Janusz2238

  • forum.newfmc.pl
  • Offline
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #7 on: December 06, 2010, 10:40:43 pm »

Program bardzo ciekawy szkoda tylko że ma nieaktualne dane.

Umożliwia ich edycje, więc w czym problem? :) Wszystkiego nie można mieć.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl/
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #8 on: December 06, 2010, 10:46:05 pm »

Pierwsza publikacja? Ten program mial kazdy kto w jakikolwiej sposob mial stycznosc z LAW.


LAW był w posiadaniu tego programu, bo sam byłem w LAW i dla niego program był pisany, a było szereg wersji testowych testera i Ty pewnie masz jedną z nich. Swoją drogą, z członkami LAW umowa była taka, że nikt inny oprócz nich nie miał mieć dostępu, jednak ktoś zapewne nie dotrzymał słowa, jego sprawa. Swoją drogą, taki "wyciek" może tylko służyć rozpropagowaniu tego progsa, na czym autorowi istotnie zależy :P

Aktualna wersja jest niekatulana, nie mam dostępu do aktualnej tablicy krytyków, skrzętnie ukrywanej przez zespół Devsów, bo taki wyciek mógłby spowodować lawinę identycznych buildow w grze, co i tak ma miejsce, nie liczac altów :P


Inna rzecz, piszesz, że używasz, więc dzięki :)
Gdybyś jeszcze wskazał konkretnie przypadek kiedy źle i jak źle krytyki działają (posłuż się aktualną wersją) to byłbym wdzięczny w postaci kolejnej aktualizacji programu.
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #9 on: December 06, 2010, 10:49:17 pm »

Umożliwia ich edycje, więc w czym problem? :) Wszystkiego nie można mieć.

Problem w dostępie do aktualnych tabel krytyków a ze starymi wszystkie wyliczenia są bez wartościowe. Program sam w sobie naprawdę dobry.
Logged
"War. War never changes"
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #10 on: December 06, 2010, 10:53:08 pm »

Quote
Aktualna wersja jest nieaktualna
hehe.

Uzywam do obliczen nie uwzgledniajacych krytykow, przydaje sie, dzieki. Jednak nawet tutaj nie zgadzaja sie pojemnosci magazynkow itp.

Beda tabele krytykow udostepnione(oby), pobiore nowa wersje ;)
Logged
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #11 on: December 06, 2010, 11:07:00 pm »

Nie jest to finalna wersja.
Pojemność magazynków jak i chyba (nie pamiętam) kilka innych statów broni (koszt użycia, chyba też weapon_burst_range) jest niewykorzystywana w tym programie.
Wprowadzone zostały z zamiarem zaimplementowania funkcji korzystających z nich w przyszłości.

Podstawowe staty broni, pancerzy i crittersów, jak już wcześniej pisałem, trzeba samodzielnie aktualizować. W tym celu właśnie wyciągnąłem dane o itemach do plików tekstowych, pierwotnie miały być zakodowane w programie. A że nie maiłem już czasu napisać specjalnego edytora jako programu to nie znaczy, że teraz też mam :P
Można sobie samemu takowy edytor broni, ammo, pancerzy i crittersów napisać. Wszystko jest jasno i prosto przedstawione. Jakby ktoś potrzebował dodatkowego wyjaśnienia znaczenia użytych przeze mnie nazw parametrów, to chętnie służę pomocą.

Wipe

  • Rotator
  • Random is god
  • Offline
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #12 on: December 06, 2010, 11:12:30 pm »

Hah, miło w końcu zobaczyć to cudeńko opublikowane :)
Logged
Games are meant to be created, not played...

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #13 on: December 06, 2010, 11:15:35 pm »

Program świetny, szkoda tylko właśnie, że za dużo się pozmieniało i dane są z deczka nieaktualne (wipe temu było lepiej ^^), ale to już siła wyższa i miejmy teraz nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto umiejętnie zagada do deva o to, albo jeśli to właśnie dev czyta, to czy nie mógłby uchylić rąbka tajemnicy ;)
Logged

Re: Fonline Combat Tester - By Troll for Trolls
« Reply #14 on: December 06, 2010, 11:16:56 pm »

Hah, miło w końcu zobaczyć to cudeńko opublikowane :)

Cześć Wipe, nie wiedziałem, że czekałaś na ten dzień!  :)
BTW. przypomniałem sobie właśnie, że uwzględniłem Twoje uwagi, jakie kiedyś mi zapodałaś, więc piszę to tutaj. W readme zapomniałem, żeby podziękować za pomoc, tak wiele ludzi miało udział i tak dawno to już było :)
Pages: [1]
 

Page created in 0.065 seconds with 18 queries.