fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 29, 2024, 04:03:03 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1]

Author Topic: Nazwy postaci  (Read 1703 times)

Nazwy postaci
« on: December 01, 2010, 05:56:54 pm »

Witam. Właśnie zacząłem swoją przygodę z FOnline i coś mnie zastanawia... Bo widziałem kilka screenów z tejże gry i tam nad postaciami graczy widniały ich nick'i. U mnie tego nie ma, wie ktoś dlaczego? Sprawdzałem w opcjach, nie znalazłem opcji włączenia tego, sprawdzałem też na liście hotkey'ów i również tego nie ma.
Logged
Re: Nazwy postaci
« Reply #1 on: December 01, 2010, 05:58:15 pm »

Wciśnij F1 i tam sobie sprawdź :)
Logged
Re: Nazwy postaci
« Reply #2 on: December 01, 2010, 06:03:06 pm »

F6
Logged
"War. War never changes"
Re: Nazwy postaci
« Reply #3 on: December 01, 2010, 06:27:59 pm »

Hmm... Dzięki, ale mam jeszcze jedno pytanie! Tym razem odnośnie map. mam problem z krańcami map, są one u mnie "skracane". Przykład- w Hub. nie mogę wejść do zagród z brahminami bo nie moge przesunąć odpowiednio mapy, albo wejść na inną mapę na południe, widze, że jest tam pole do zmiany lokacji, ale nie moge tam wejść bo po prostu "nie starczy mi mapy", a wiem, że inni używają tego wyjścia, bo widziałem... Aaalbo do kliniki też nie da rady wejść...
« Last Edit: December 01, 2010, 06:30:05 pm by adoslaw »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Nazwy postaci
« Reply #4 on: December 01, 2010, 06:42:28 pm »

Spróbuj przewinąć w dół/górę, a dopiero potem lewo/prawo.

Dolna krawędź ekranu staje się widoczna po wciśnięciu F4.
Logged
Nie biegaj za stadem.

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Nazwy postaci
« Reply #5 on: December 01, 2010, 06:46:40 pm »

Spróbuj przewinąć w dół/górę, a dopiero potem lewo/prawo.

Dolna krawędź ekranu staje się widoczna po wciśnięciu F4.
Dokładnie, czasem po prostu w tej grze blokuje się przewijanie ekranu w jedną ze stron z faktu, że mapy w FOnline są kanciaste ;)
Dodatkowo, żeby móc więcej przewijać (bliżej rogu) możesz użyć "zoom'a" (zuma ;) ) czyli Z+SCROLL (Z + rolka myszki w górę by przybliżyć w dół by oddalić)
A jak nie posiadasz rolki w myszce (lol? ;) ) podobno można używać także Z+PageDown/PageUp
« Last Edit: December 01, 2010, 06:49:01 pm by jan0s1k »
Logged

Re: Nazwy postaci
« Reply #6 on: December 02, 2010, 05:55:02 pm »

No dobra to ja mam kolejne pytanie, a co się będę... Chodzi o NPC, a konkretnie kupców. Bo oni na pewno na początku mieli jakiś konkretny, podstawowy asortyment. Czy ten asortyment "respi się" co jakiś konkretny czas? Cholernie ciężko jest znaleźć jakąkolwiek amunicje do tych powszechniejszych broni... Śrut jest tylko wszędzie, ale BB gun też bardzo rzadki... Ktoś pewnie zaraz powie - zrób sobie sam... No dobra, ale żeby zrobić samemu potrzeba wyjść za miasto i poszukać, a poza miastem jest pełno modliszek, geckonów i innych szczurów, a je zabić jakoś trzeba... (Pomijając fakt, że do tej pory nie mam własnego namiotu, bo mnie brahminy zjadają) Przecież nie będę robił nowej postaci, która dobrze walczy wręcz, bo ten styl mnie nie interesuje... Nie to żebym płakał, bo dam radę wreszcie coś znaleźć, ale to jest czasochłonne i stąd moje pytanie.

I jeszcze jedno, jaki jest sposób na to, żeby dwie założone przeze mnie postacie mogły wchodzić do jednego namiotu? Dozwolony/możliwy jest "multi client"? Zalogowanie się do dwóch postaci jednocześnie?
Logged
Re: Nazwy postaci
« Reply #7 on: December 02, 2010, 06:06:41 pm »

No dobra to ja mam kolejne pytanie, a co się będę... Chodzi o NPC, a konkretnie kupców. Bo oni na pewno na początku mieli jakiś konkretny, podstawowy asortyment. Czy ten asortyment "respi się" co jakiś konkretny czas? Cholernie ciężko jest znaleźć jakąkolwiek amunicje do tych powszechniejszych broni... Śrut jest tylko wszędzie, ale BB gun też bardzo rzadki... Ktoś pewnie zaraz powie - zrób sobie sam... No dobra, ale żeby zrobić samemu potrzeba wyjść za miasto i poszukać, a poza miastem jest pełno modliszek, geckonów i innych szczurów, a je zabić jakoś trzeba... (Pomijając fakt, że do tej pory nie mam własnego namiotu, bo mnie brahminy zjadają) Przecież nie będę robił nowej postaci, która dobrze walczy wręcz, bo ten styl mnie nie interesuje... Nie to żebym płakał, bo dam radę wreszcie coś znaleźć, ale to jest czasochłonne i stąd moje pytanie.

I jeszcze jedno, jaki jest sposób na to, żeby dwie założone przeze mnie postacie mogły wchodzić do jednego namiotu? Dozwolony/możliwy jest "multi client"? Zalogowanie się do dwóch postaci jednocześnie?


1. itemki respią się co około 3h. Wiem, że zazwyczaj o pełnych godzinach, ale nie powiem ci o których dokładnie.
2. Walczyć z mobkami nie musisz, możesz uciekać z encounterów i dowolnie(acz wolno) przemieszczać się po całej mapie.
3. Na początku gracz jest za słaby, żeby zabić 10 krów i zebrać skóry. Spróbuj wynająć pokój(np. w hub w barze), kupić skórki od graczy lub chować przedmioty w miejscach gdzie gracze nie chodzą.
4. Żeby dwie postacie wydziały ten sam namiot, obydwie muszą być przy jego tworzeniu. Poproś kogoś z rodziny albo znajomego o zainstalowanie clienta na innym kompie, zalogowanie się na 2. postać i pomoc przy założeniu namiotu. Pozdrawiam i powodzenia.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Nazwy postaci
« Reply #8 on: December 02, 2010, 06:35:48 pm »

Do uciekania z encounterów polecam tryb Real Time - o ile pechowo nie wyrzuci nam ludzika pod samymi lufami/paszczami/pazurami jakichś niemilców, można zwiać z niemal każdego. Największe szambo to władować się w tryb Turn Based, w którym już siedzą inni gracze - z tego rzadko udaje się zwiać, bo zazwyczaj są to pułapki zastawione celowo.

Skórkami na namiot mogę się podzielić, mam ich trochę. Kontakt via IRC, kanał #sq lub #2238pol.

Tworzenie wieloosobowego namiotu - należy otagować zakładającego jak lidera (nad głową musi mu się pojawić żółta strzałka), znaleźć pustą lokację, fiknąć-kliknąć (lider!) skillem Science na skórkach w plecaku i voila, namiocik jak malowany.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Pages: [1]
 

Page created in 0.083 seconds with 18 queries.