fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 29, 2024, 03:53:38 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19

Author Topic: Inicjatywa kreatywna  (Read 36540 times)

Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #255 on: March 06, 2010, 09:53:25 pm »

Chodziło mi raczej o to że wtedy pojawi się na pewno parę serverów (Bo z tego co wiem planowali wydać aplikację dzięki której można zrobić swój server, już w finalnej wersji) i pewnie za sprawą grzebania w bazie będzie można ustawić czy ma to obsługiwać 2d, czy 2,5d.

Tak, ponoć mają udostępnić pliki. No nic zobaczymy jak to będzie z tymi modelami 3D. Rozumiem, że tylko gracze będą w 3D, a NPC pozostaną bez zmian.
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #256 on: March 08, 2010, 12:45:46 pm »

... Chodziło mi raczej o to że wtedy pojawi się na pewno parę serverów (Bo z tego co wiem planowali wydać aplikację dzięki której można zrobić swój server, już w finalnej wersji) ...

To wiele wyjaśnia :) tylko jak udostępnią coś takiego... to już widzę falę cziterów na serwerach.

Parano

  • marksman
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #257 on: March 08, 2010, 09:43:48 pm »

To wiele wyjaśnia :) tylko jak udostępnią coś takiego... to już widzę falę cziterów na serwerach.

Mam nadzieję, że do tego jednak nie dojdzie... Jestem przeciwny mnożeniu światów i ogólnodostępnemu kodowi. Serwery powyrastają jak grzyby po bombardowaniu, a na każdym "tłumy" po 7 wytrawnych graczy (w tym pięciu z konsolą GM). Podobnie było choćby z Ogame, gdzie w pewnym momencie wielcy kreatorzy pomyśleli, że wiedzą lepiej od twórców jak uszczęśliwić innych komandorów. Grywalność 0%, zrównoważenie 0%, kolesiostwo 99%, populacja po tygodniu - na poziomie Nekropolis.

Mogą mi się nie podobać niektóre rzeczy ale zawsze będę za jedną wspólną piaskownicą, z wszystkimi psychopatami, pacyfistami, PK, zoofilami, przedszkolakami itd. Co to za przyjemność latać po pustych barach i pić e-piwo albo stać w Modoc i czekać z bronią na - nikogo.

Są po prostu dziedziny w których nie uznaję demokracji, tym bardziej władzy dla ludu. Ktoś musi trzymać to wszystko w kupie.

Mam nadzieję, że przed nami jeszcze długi czas betatestów na serwerze 2238.
« Last Edit: March 08, 2010, 09:49:18 pm by Parano »
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #258 on: March 08, 2010, 10:12:44 pm »

Wiecie, dlaczego EVE się trzyma? JEDEN serwer. FO jest podobne do EVE. I ten jeden, góra dwa (dla większości zachodnich graczy TLA jest zbyt egzotyczne) serwery to wszystko, czego potrzeba.. rozdrabnianie się jest drogą donikąd.
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #259 on: March 08, 2010, 10:31:47 pm »

Ja osobiście wolałbym żeby wydali tylko engine do robienia innych rzeczy, bardziej okrojony w skrypty itp. ;)
Bo co prawda to prawda - jak wydadzą soft z plikami "falloutowymi" to dość szybko powstanie masa kiepskich, szybko padających servów. Nie wpłynie to może jakoś super negatywnie na tutejszy online no ale zawsze coś.

Za to idea stworzenia czegoś innego od fallouta na tym Enginie jest bardzo zachęcająca(niekoniecznie mmo ;>)
Logged
Don't call me your brother
'cause I ain't your fucking brother.
We fell from different cunts,
and your skins an ugly color!

Bartosz

  • Rotator
  • There'd better be a killer reason...
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #260 on: March 08, 2010, 11:23:22 pm »

To Was pocieszę, bo my nie zamierzamy udostępniać rdzenia 2238. A to co będzie publiczne jako FOnline SDK, to będzie najpewniej taki okrojony TLA.

Może to zabrzmi jak skąpstwo ("a co z tymi biedakami którzy mają genialne idee do 2238, ale nie mają szansy ich zaimplementować? Z pewnością udostępnianie assetów z 2238 by pomogło w powstaniu JESZCZE lepszego serwera!"), ale z tego co widzę po Waszych komentarzach, to jest to sensowna decyzja :)
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #261 on: March 09, 2010, 03:08:55 pm »

Ja sadze ze kod z 2238 mógłby być udostępniony...
Ponieważ dzięki temu co prawda powstała by masa serwerów... z różnymi pomysłami...
Ale dzięki temu te wszystkie nie wypalone pomysły szybko by upadły przez co słabe serwery przestały by istnieć i zostały by już tylko te najlepsze...
Poza tym zawsze byłby do wyboru "Serwer OJCIEC 2238" i "MATKA TLA"
A wszystkie inne były by to takie ich małe dzieci...

Sadze ze miało by to racje bytu... A gracze sami mogli by zdecydować czy lepszy jest orginał czyli 2238 lub jakieś jego modyfikacje...

A może było by tak ze akurat dzięki temu ze KOD gry byłby dostępny... powstało by wiele ciekawych modyfikacji dzięki którym powstał był by lepszy 2238...

Ale to wszystko zależ tylko i wyłącznie od głównych programistów...

A nie od ludzi którzy lubią trollować... Bo jak przyjdzie co do czego to okazuje się że nie potrafią niczego ogarnąć...

Liczą się czyny nie Trolowanie... ;]

Pokaż na co cie stać a powiem ci kim jesteś... ;]
« Last Edit: March 09, 2010, 03:31:29 pm by scypior »
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #262 on: March 09, 2010, 05:54:50 pm »

Wolałbym jednak by na początku to nie nastąpiło. Wystarczy spojrzeć na Polską scenę przykładowego UO(najlepiej parę lat temu). Gdyby się te wszystkie pomniejsze projekty czy parę potężnych serverów o generalnie tych samych założeniach - widywało by się masę graczy.
Było jednak tak że zaraz ludzie się obrażali, wywoływali rebelie, twierdzili że adminoza jest za ostra, że coś nie tak z zasadami - i zaraz tworzyły się przez to kolejne i kolejne servery. Jedni wracali, inni potem wędrowali gdzie indziej. Tak czy owak rozrosło się to na taką skalę że w pewnym momencie mało gdzie było więcej jak 20-30online w godzinach szczytu. Właśnie przez ten podział grających.
Znowu prywatne servery Polskiego WoW'a? Mieliśmy jeden dla odgrywających. Był on właśnie swoistą matką wszystkich innych Polskich servów z wymogiem RP. Powstało parę innych, ludzie się porozchodzili. Narobiło się fochów/rebeli - to robili swoje. Online spadł w ogromnym stopniu - głównie ze względu na "Alternatywę."

Dlatego moim zdaniem 2238 powinno siedzieć na swoim i nie wydawać jakichkolwiek plików/skryptów z nim związanych. Co najwyżej podstawowa wersja plików z TLA, żeby tylko naprawdę sensowne projekty miały szanse wyewoluować w coś konkretnego. Zresztą - zobaczymy jak się to wszystko rozwinie.
Logged
Don't call me your brother
'cause I ain't your fucking brother.
We fell from different cunts,
and your skins an ugly color!
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #263 on: March 09, 2010, 06:22:53 pm »

Jedna rzecz udostepnienie plikow i narzedzipozwalajacych stworzyc wlasne skryptu, wuesty i lokacje i je testowac a druga udostepnic ludziom zakladanie wlasnych serwerow. Jesli cos nie pasuje wiekszej grupie ludzi to zamiast tworzyc nowy serwer lepiej problem rozwiazac i tyle.

A tak wogole to skoro silnik 3d stoi juz to mozemy uslyszec jakis feedback od devow na temat malego projekciku i modelikow 3d? :) skoro mozna tak ladnie sobie postac powiekszyc to moze i warto troche poupiekszac modele broni i pozwolic je tam wyswietlac.
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #264 on: March 09, 2010, 06:50:37 pm »

A tak wogole to skoro silnik 3d stoi juz to mozemy uslyszec jakis feedback od devow na temat malego projekciku i modelikow 3d? :) skoro mozna tak ladnie sobie postac powiekszyc to moze i warto troche poupiekszac modele broni i pozwolic je tam wyswietlac.

Jak narazie to Lexx powiedział tyle:

As soon as we can (most likely with the next big update), we will release some model packages. Players can check it out then and create new models based on this or edit the textures, etc. With 3d, everything is possible and it doesn't need 10 years of work just to change the hair color.

Czyli, że chyba mamy czekać  ::).
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #265 on: March 09, 2010, 07:36:56 pm »

Lexx i reszta zaczyna mnie irytować. Część osób z tematu inicjatywy modelowania 3d jest jako tako obeznana z temacie. Zapewne większa część osób tego forum to nie są kretyni i wiedzą jak działa 3d. To po jaką cholerę ciągle w kółko pisać o tym samym że modele 3d zapewniają lepszy komfort w dostosowaniu tekstur... Ku***a każdy już to wie i słyszał. Miały być konkretne informacje, wzmianka o broniach które już zostały zrobione i co? Dostaliśmy jakiś filmik który w ogóle nie jest potrzebny i ni jak ma się z posunięciem pracy do przodu.

Przydałaby się jakaś natywna wersja dla systemu linux i macos. Jednak to jest spalone bo FO opiera się na DX a nie na OpenGL. Trudno można przymknąć oko skoro działa na wine, trudno spada wydajność gry bywa, ale działa. Jednak mapper leży całkowicie. Tylko w zasadzie na cholerę mapper skoro jakakolwiek rozbudowa jest zablokowana a możnaby stworzyć całkiem ciekawe rzeczy.

Pieprzyć miasto handlowe gdzie każdy miałby swój bazar, lepiej wystarczy zwykły namiot z karłem i mechanizm działania na zasadzie banku. Mówimy mu że chcemy sprzedać jakiś tam sprzęt, jednocześnie dając mu go. Gdy zostanie sprzedany kasa wpływa do Nas na konto w banku które byłoby obowiązkowe.

Przydałaby się też opcja banku globalnego, na cholerę mi konta w kilku miastach. Jedno konto główne wystarczy. Jako BONUS karawany bankowe :D obstawione jak jasna cholera więc nawet w 6 osób z mini nie byłoby to proste, ale zawsze dałoby się taką karawanę okraść, zdobyć kasę jaką wiezie do banku. Jakie wartości? Suma tego co zostało przesłane między bankami - 10%. Oczywiście jeśli był udany napad a my wybieramy kasę na naszym koncie jest trochę miej kasy, mimo że bank uruchomił odszkodowania. I to mogłaby być jedna z tych karawan które atakują Nas od razu, żeby nie dać możliwości ustawienia się po terenie.

Z TLA mogliby przeszczepić "czyściec" nie pamietam jak to się nazywało, chodzi mi o miejsce gdzie po zginięciu lądujemy w więzieniu, aby z tego wyjść trzeba się trochę napocić a dokładniej mieć przynajmniej 80% nauki inaczej w próbie ucieczki może załatwić Nas wieżyczka :D

Przy zakupie psa... Załóżmy że giniemy, jak mamy psa cały nasz ekwipunek mógłby zamiast na ziemi lądować jako ikona plecaku... pies podbiega i zabiera cały sprzęt... I idzie do jakiegoś wyznaczonego punktu z tym, do namiotu, miasta czy choćby czeka w punkcie medycznym.
« Last Edit: March 09, 2010, 07:55:46 pm by wrednypiwosz »
Logged

Lexx

  • Rotator
  • Mexican Apple Thief
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #266 on: March 09, 2010, 08:30:59 pm »

Suma tego co zostało przesłane między bankami - 10%.

100%, if the attack was a success and everything was looted. Also this has nothing to do with 3d, as far as I can understand it.
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #267 on: March 09, 2010, 10:28:01 pm »

Aaaand to reply to the part of the text that might be a tiny little bit more important then that 10% or 100%? :)
Like the part about 3d modelling and stuff? We would be really happy to hear about that part. We don't really need model packages, I know it's way easier to reativly copy but those models aren't that hard to make from scratch. Unless you got all them done of course :)

I would be really thankful for just a handful of information though :) like which models are done and which need to, the format used, typical poly count and all that kind :)
Logged
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #268 on: March 11, 2010, 11:29:48 pm »

To Was pocieszę, bo my nie zamierzamy udostępniać rdzenia 2238. A to co będzie publiczne jako FOnline SDK, to będzie najpewniej taki okrojony TLA.

Może to zabrzmi jak skąpstwo ("a co z tymi biedakami którzy mają genialne idee do 2238, ale nie mają szansy ich zaimplementować? Z pewnością udostępnianie assetów z 2238 by pomogło w powstaniu JESZCZE lepszego serwera!"), ale z tego co widzę po Waszych komentarzach, to jest to sensowna decyzja :)

Scypior, wyrażam zdecydowane zainteresowanie źródłami enginu Fonline jak i 2238. W zasadzie interesuje mnie również to, czy otrzymując tzw Fonline SDK czy jak to zwać, każdy będzie miał takie same szanse na utworzenie swojej własnej modyfikacji jaką ma grupa tworząca moda 2238? Chodzi mi o to, czy można będzie na bazie tej paczki dla moderów zrobić dzieło na miarę 2238? I czy będzie możliwość zmiany 3D na 2D (używanie tylko grafik z Fallouta).

Logged

Gacek

  • Needed is science and knowledge...
  • Offline
Re: Inicjatywa kreatywna
« Reply #269 on: March 12, 2010, 12:37:32 am »

Ja mam swoje 3 grosze do powiedzenia. Nie zrobcie drugiego fallout3 lub tactics bo to byla totalna porazka :) Co do udostepniania kodu to powiedzmy,ze:

1) zostaje klimat ale na ktorym serwerze ??
2) ktory serwer wybrac ze wzgledu na cos tam ?
biorac to wszystko pod uwage: server nie pada ale udostepnienie kodu moze byc przyslowiowym ostatnim gwozdziem do trumny wiec kodu nie udostepniac (for god sake dont give anyone the core fonline code)
Na potwierdzenie tego faktu mozna zaczac wyliczac rozne gry online. Znajomy ma serwe(ktory z kolei?) Lineage2 wiec wiem cos o tym.


Wiecej Nam do szczescia nia potrzeba. co niektorzy moga sie wsciekac,ze np mam 1lvl i mnie ktos zabija ale bez przesady. Sam mialem 1lvl bo robilem juz z 10 jak nie wiecej postaci. Da sie grac oraz cos osiagnac tylko trzeba myslec i chciec a za to te gre lubie. Gram w fallouta troszke za dlugo (mowie o podstawce czyli 1 i 2 bo trojka i tatctics to ###### wiec moge byc stronniczy) ale jesli ekipa tworzaca fonline da wszystkim to czego chca to nie widze tego projektu w dalszej przyszlosci.

Co do 3d to oka byle wszystko nie padlo. Co mam na mysli ? Przyklad: wrzucamy 3d => serwer pobiera zadania i... => serwer ma mase bugow => gracze sa zniecheceni padajacym serwerem i odchodza...
Kto gral w Doom'a , quake'a itp pamieta moze przechodzenie przez sciany ? :P
Nie jestem jakims super dobrym programista ale pewnych rzeczy bym sie wystrzegal a co z tych zapowiadanych implementacjji wyniknie to zobaczymy :) Chcialem zrobic jakies skrypty do f2 ale obecnie pewne inne projekty wykluczaja tego typu mozliwosci. Jestem dobrej mysli i oby tak sie stalo,zeby wszystko ruszylo jak najmniej bezblednie bo w zadne gry online poza fonline nie grywam . Nie znalazlem nic co by mialo rece i nogi tamgdzie trzeba a na pustkowiach takowe leza od czasu do czasu wiec mozna pozbierac ...


EDIT:
Co do tworzenia przedmiotow moznaby dodac przycisk sluzacy powtarzaniu wykonanej uprzednio czynnosci. Przyklad: mamy 10 surowaca, 10 smieci, 10 drewna itp (byle sie udzwig zgadzal). Irytujace jest klikanie po 20 - 30 razy bez mala aby cos zrobic.


« Last Edit: March 12, 2010, 12:52:26 am by Gacek »
Logged
Mówi się też: znając przeciwnika i siebie, nie sposób przegrać starcia; nie znając przeciwka, a znając siebie, na jedną wygraną przypadnie też i jedna porażka; nie znając ani przeciwnika ani siebie, żadnej bitwy wygrać się nie da.

Sun Tzu Sztuka Wojny
Pages: 1 ... 16 17 [18] 19
 

Page created in 0.072 seconds with 18 queries.